PDA

Pokaži Full Verziju : M1 - dugmici


jager
11.02.2008, 02:44
Ljudi, pomagajte!
Imam stari M1 koji bih mozda ponovo poceo koristiti, samo kad bih ga uspeo ponovo "skrpiti".
Naime, jos od kako sam ga kupio (polovnog) imao sam problema sa dugmicima za promenu boja (tamo gde su brojevi). Jos starom vlasniku su se ocigledno ti dugmici lomili vise puta, pa je on to krpio i vise puta lepio.
Isto to sam radio i ja, cak sam i mikro prekidace promenuo, da ne bude potreban jak stisak da bi dugme "uhvatilo".
Na zalost, dugmici su se OPET lomili i sada su u takvom stanju da se vise ne mogu skrpiti. Najtuznije je to smo mi par komada vec i nedostaje :(
E sad, pitanje je GDE ima da se kupe rezervni dugmici, naravno novi. U glavnom su u setu po 4, poredjanih u obliku krsta.
Ako neko zna gde ih ima, bicu mu jako zahvalan. Ovako klavijatura stoji i skuplja prasinu. Niti da se koristi, niti da je prodam. Verovatno je ne bih ni prodavao, ono, zao mi je, ali bih je rado koristio na tezgi. Jos jedan rog za stalak nije tako preterano skup, a klavijatura vise na sceni svakako dobro dodje.
Puno hvala na bilo kakvoj informaciji po ovom pitanju!

opusdei
11.02.2008, 15:24
To mozes naci u bilo kojoj bolje snabdevenoj prodavnici za elektronske komponente (tranzistore, diode itd.). Izavdi jedan i ponesi sa sobom kao urnek da pokazes u prodavnici.
Ovde u MKD ih ima u svakoj El. prodavnici. Ja sam svojevreno menjao na X3.

Tomy
11.02.2008, 15:44
mislim da jager ne pita za mikro tastere nego za plasticne dugmice koji se vide izvana. znam da se i to dosta lomi. za tastere nije toliki problem nabaviti ih

jager
11.02.2008, 16:08
Tomy, u pravu si.
Mikroprekidace sam, kao sto vec rekoh, zamenuo. To nije bio nikakav problem.
Frka je sa tim kapicama...
Znaci SVE sam prevrnuo, pre nekih 6 meseci sam i Korgu pisao, a oni su me uputili na Sky Music... oni tamo to naravno NEMAJU ...
Tragedija :( A nisu samo u M1 ugradjivani iste plastike, vec u jos nekoliko modela slicnog godista...

Alix
11.02.2008, 16:25
To ti može koristiti od sledećih klaviatura:
Korg M1
Korg T1
Korg T2
Korg T3
Korg X5D

Doduše pravo da ti kažem ti šalteri se lome zbog pretjeranog pritiska...Znači SMD šalteri kad se zapraše i nemaj kontakta,muzičar ptitiska taster malo jače nebil proradilo i normalno polo mi se...A ionako plastika sa godinama izbubi elastičnost i nije više izdržljiva...Najbolje nabaviti neki pokvaren sinth...Pozdrav!

kristian
11.02.2008, 18:16
Druze, vidi ako pasu od korg 707 imam jednog u komadu pa cu ti poslat postom.

Pozz.Cile

Tomy
11.02.2008, 19:00
Inače, proizvođač je dužan osigurati rezervne dijelove za svaki proizvod u vremenu do 7 godina, a model M1 je star 20 godina koliko mi je poznato tako da će biti teško nabaviti ih nove. Kao što je rekao Alix, probaj nabaviti pokvareni synth ili neki za dijelove. To je jedini način.

jager
11.02.2008, 21:50
Druze, vidi ako pasu od korg 707 imam jednog u komadu pa cu ti poslat postom.


Au! Ovo je sad dobro pitanje, da li pasu... Nisam nikada imao prilike da vidim 707-micu uzivo. Evo sad gledam slike po netu i mislim da bi to trebalo da PASE!
Procitao sam da se 707 pravio 1987-me, a M1 je poceo `88-me.
Ma mora da pase! :)
Reci koliko para i salji :)

kristian
12.02.2008, 00:05
Sutra cu da proberem te dugmice, a ti mi samo daj adresu na PM .
I da li ti jos treba dijelova ,sarafa ... i tako to ...

mykeli
12.02.2008, 00:06
Jegeru,pozovi ovaj broj 0637731007...to je Cvele(Oskar bend)iz Leskovca,dobar mi je drug..slobodno se pozovi na mene(Miki iz Pirota),od njega sam kupovao dirke za T3,ima i rezervne delove za te starije sprave.Ako trenutno nema,moze da ti nabavi veoma brzo,aj pa srecno...!

jager
14.02.2008, 17:36
pa1xpro, hvala za kontakt!
Dugmice mi je poslao kolega Kristian, treba uskoro da ih dobijem!
Kolega, hvala jos jednom!

kristian
14.02.2008, 18:03
pa1xpro, hvala za kontakt!
Dugmice mi je poslao kolega Kristian, treba uskoro da ih dobijem!
Kolega, hvala jos jednom!

Jos samo da pasu...
Pozz...

jager
14.02.2008, 21:51
Videcemo kada stignu! A nema razloga da ne pasu .. Ima da ih uglavim vec nekako ;)

jager
22.02.2008, 22:01
STIGLI SU!!!!!!!!!!!!!!
PASU, ODLICNI SU!!!!!!!!!!!!!!!
Znaci, nemam reci zahvalnosti za ovaj gest kolegi...
Svaka ti cast, sta god da treba, tu sam!