PDA

Pokaži Full Verziju : Va Boje za G seriju


basalski
09.02.2008, 16:44
Dali zna neko kako bi mogo da konvertiram boje od VA(UVA) za G serije? (UPS?)
pozz

vladamusic
09.02.2008, 22:57
Sve komplet nikako.
Pojedinacno bi i moglo nesto da se ucini.

gjoko
13.02.2008, 00:56
.....konvrertovanje BOJE....?8->

neconix
13.02.2008, 01:21
Sta ce ti to brate kad je sve sve isto?

kuki
13.02.2008, 01:26
Dali zna neko kako bi mogo da konvertiram boje od VA(UVA) za G serije? (UPS?)
pozz

Bolje se nemoj zamarati time jer to nece ici.Mislim nemoj za dzabe gubiti zivce i vreme.

Tomy
14.02.2008, 16:25
ne ide. niti teoretski. obično se dade sa starije usnimiti u novu, ali iz nove u stariju nikako. jedini ručno prepisati. tako sam ja napravio kad sam sa g100 prelazio na va7 i opet nije isto zvučalo. na g1000 močnije i punije, a na va7 tanji zvuk ali jasniji i čišći.

basalski
14.02.2008, 16:30
u pravo si ima mala razlika oko sound ismedju g800 -1000 i va serije to sam premetio.
ne ide. niti teoretski. obično se dade sa starije usnimiti u novu, ali iz nove u stariju nikako. jedini ručno prepisati. tako sam ja napravio kad sam sa g100 prelazio na va7 i opet nije isto zvučalo. na g1000 močnije i punije, a na va7 tanji zvuk ali jasniji i čišći.

Alix
14.02.2008, 16:30
Upravo ko što su jarani rekli---Ne ide...Isto ko kad bi reko da hoćeš konvertovati boje sa PA1X na PA50...Prvo bitno što su to apsolutno drugačije mašine sa drugačijim soung engin-om...Radije nabavi sebi neki jeftiniji sempler,napucaš ga sa dobrim semplovima,napariš MIDI kabal i rješio si situaciju...Pozdrav!

dalabu
14.02.2008, 16:43
VA ili variphase sistem ne cita prformanse sa G i E serije ali ima 4 MAP opcije kada prbacis na 3 opciju MAP apsolutno isti sound kao na G seriji izlazi!Ali variphase sound nece ici na starije modele i moje misljenje je da je roland i napravio gresku sa tom VA serijom i tako i izgubio kvalitet u odnosu na korga.Moje licno misljenje je ovo tako da se rolandovci ne ljute jer i ja sam bio jedan od njih!Pozdrav

Zuki-Korg
18.02.2008, 06:01
Ja sam konvertirao Boje sa PAX za PA 50.. i bolje sada zvuce na pa50!

Ako ne vjerujes, imas moj msn,. i odma ti pokazujem.. mislices da sviram sa Extream sa Moss...

A na za Rolande neznam....

meko
18.02.2008, 08:54
Ja sam konvertirao Boje sa PAX za PA 50.. i bolje sada zvuce na pa50!

Ako ne vjerujes, imas moj msn,. i odma ti pokazujem.. mislices da sviram sa Extream sa Moss...

A na za Rolande neznam....

E nemoj zezati jarane.Cuj od pa1x konvertovo na pa50.Pa budi onda dobar i kazi nam kako si to postigo he he.

Alix
18.02.2008, 09:15
ZUKI---Bez uvrede,kad budeš konvertovo sempl,i stavio ga u PA50 i što kažeš da zvuči bolje nego na PA1X,i ja to čudnem na svoje vlastite uši-dobijaš PA1X na poklon!Dakle apsolutno nije moguće da bi išta moglo na PA50 da zvuči bolje nego na PA1X...To ne može da se poredi nikad...Eto pitaj LA Alena koji ima najsređeniji PA50 koliko ja znam naokolo...A sve bio dao za RX-tehnologiju,sempler,touchscreen,itd...A da kvalitetu zvuka nikako i ne spominjem...E pozdrav!

blatusan
18.02.2008, 10:11
Pozdrav raja...nemoj te se ljutit na mog jarana zukia...u kontaktu sam sa njim i jako smo dobri jarani. Eh,ima onih programa PCG jako rijetkih koji odgovaraju za PA seriju pa je Zuki na te naletio i malo cacko i napravio boje a sto se tice ostalo na pa1x su samplovi koje je ma nema tog Boga da ce ga stavit na pa50 valjda ja treba da znam:D Eto tako!
La Almir: dzes care sta se radi hvala ti za komplimente druze trudim se...
Pozdrav,Alen!

Zuki-Korg
18.02.2008, 10:35
Oooo Sabaharola/dobro jutro ljudi!!! Kako ste mi? Sta se radi???

Ma uzivaj Alix.. ipak smo kolege.. pa se jedan od drugog moramu uciti, pomagati i savetovati...

E a kolko znam nisam nista o semp. pisao samo o boje, jel tako? ? :D

A da zvuce opasnooooooooooooo dobroooo nece niko da vjeruje!!B-)

Eto Car,- Alen ovo bolje objasnava!!

A inace sviram Bugarsku muziku.. pa tako su kod mene druge tip boje...

Oo Alene gdjesi, sta se radi?

Pozdrav