PDA

Pokaži Full Verziju : Korg O1/W V.S. Korg T3


Alix
09.02.2008, 16:10
Pozrav jaranima na forumu...
Zamolio bi sve koji se poznaju u ova dva sintha da mi predlažu kako se mogu ova 2 monstruma među sobom komperirati...Ja sam prije par dana kupio Korg T3 ali je bio sheban tako da sam ga vratio nazad,ali sad mi oko palo za O1/W...Dakle koji više nudi,ne gledam na godište ili tehnologiju već koji je BOLJI što se tiče svega...Jednostavno me povukla nostalgija i želim imati jedno od ova 2 kako bi imo kući za vježbanje i možda ponekad da vidi daske bine...Molim kolege da se ubace u debatu ali brez nekih vređanja i slično...pozdrav!

coke357
09.02.2008, 16:33
Korg T3
Jahr : 1990

Tonerzeugung: AI Synthese System(Full Digital Processing)
Polyphonie: 16 stimmig polyphon, 16 Oszillatoren (Single Mode) 8 stimmig polyphon, 16 Oszillatoren (Double Mode)
Tastatur: 61 Tasten (anschlagdynamisch und After Touch)
Waveform Speicher: PCM - ROM 4 MWord (8 MByte)
Quantisierung: 16 bit
Effekt Sektion: 2 digitale Multi Effekt Systeme
Programm Speicher: 200 Programme
Combinations Speicher: 100 Combinations
Sequenzer Sektion: 20 Songs, 200 Patterns, max 50.700 Noten, 8 Tracks, 8-fach Multi-Timbral mit dynamischer Stimmenzuordnung
Controller Eingänge: Sustain Pedal, Fußschalter 1 /2
MIDI: MIDI IN, OUT A, OUT B, THRU
Display: Beleuchtetes LCD Display, 64x240 Zeichen
Stromverbrauch: 15W
Stromversorgung: 220 V
Abmessungen: 1058 (B) x 355 (T) x 111,5 (H) mm
Gewicht: 13,5 kg

Korg 01/W

Oktober 1991
Stimmenzahl: 32
Tonerzeugung: Samples
Audioausgänge: Stereo-out (l/r), 4 Einzelausgänge
Anschlüsse: 2 frei belegbare Fuß-Controller, MIDI-In, -Out, -Thru, 2 Card-Slots für PRG/Combi- und PCM-Cards
Tastaturumfang: 61 Tasten (Keyboardversion), anschlagdynamisch, Channel's Aftertouch
Massenspeicherung: SysEx, 512-KB-RAM-Cards, 3,5"-DD-Floppy (FD-Version)
RAM/ROM-Speicher: 6 MB Wave-ROM, 200 Programs, 200 Combis, 10 Songs, durch RAM-Cards verdoppelbar
Bearbeitungsfunktionen: Filter, Hüllkurven, LFOs, Waveshapping, komplexe Modulationsmatrix
Sequenzer: 16 Spuren, max 7000 Noten (FD-Version 48000)
Effekte: 2 x 47 Effektprogramme, modulierbar
Display: 64 x 240 Punkte, LCD, beleuchtet
Besonderheiten: Nachfolger der erfolgreichen M1, Waveshaping, modulierbarer Effektproessor; auch in "Pro"-Versionen mit 76 bzw. 88 gewichteten Tasten (ProX) sowie als 19"-Expander 01R/W lieferbar
Abmessungen: 106 x 34 x 12 cm
Gewicht: ca. 14 kg



kao sto vidis 01/W je konkretnija sprava a ja sam imao i T3 i 01/WFD

kreso
12.02.2008, 16:24
Živio prijatelju !

Ovog puta bit ću kratak i jasan :lol:

Bez imalo razmišljanja uzimaj KORG 01W/FD. Puno je bolji od T3. U to vrijeme (M1, X3, X5, T3, 01W) je 01W/FD bio kao donedavno Extreme. Čak je još u ono vrijeme bio toliko popularan da nit izlazak tada ganz novog N364 ga nije ugrozio u prodaji na tržištu. Mislim da je 01W uz M1 najprodavaniji KORG-ov workstation svih vremena. Kasnije ga je po popularnosti proguto Trinity i Triton Clasic, a pojavom Karme pogotovo. No valja reči da korg nije u to vrijeme napravio prelazni synth kao s AI sinteze na AI2 sintezu zvuka, nego su s Trinityom bacili nov sound engine, pa je velik dio muzičara rađe ostao na provjerenom 01W nego da su kupovali puno bolji Trinity. No jasnoča njegovih legendarnih boja, jednostavan editor i super i pregledan diplaj koji su se stvarno jako jako rijetko kvarili popularizirali su ovaj model da se idan danas nakon 16 godina prodaju po pristojnih 300 - 350 € što je al pari jednom N364 koji je punih 5-6 godina mlađi.

DinO74
12.02.2008, 16:53
Alix brate...imao sam M1 i 01W. Nemaš šta da razmišljaš. Korg 01W je odlična mašina i vjeruj da mi je žao što sam svog prodo a na njemu sam radio i reparaciju tipki i mjenjanje back-light na displeju. Svirao sam ga u kombinaciji sa Trinity dok sam radio sa bendom.Dosta močna mašina , nije komplikovan za edit boja , ima odličan sequencer ...više nego odlične tipke...sve u svemu ako je povoljna cijena a sint očuvan, kupuj to!

Gondzi
13.02.2008, 01:11
Imam M1, M1R, T3, T2EX, 01WFD, i meni se takodje najvise svidja 01WFD
Slobodno pazari ako vec nisi i uzivaj ;)

mykeli
13.02.2008, 10:23
Imam jedno pitanje!
Da napravim mali uvod:rolleyes:...M i T serije mogu da pamte brojeve u bankama npr,A bank-56...B bank-34...Combi-89 to kod T serije i sad,pre neke numere koje sviras postavis taj "preset" i menjas samo banke(ne brojeve) namestim ja to sve i na brojevima,ali sam tako naviko...bem li ga dal ste me razumeli!?
Moje pitanje je da li to moze da radi i 01WFD?...imao sam i X3 ali to on nije mogo da pamti(vraca brojeve na 00)...i odmah sam ga prodao!
Posto sa rado vracam tim serijama(imao sam ih cetiri M,i shest T)pa ako moze to da radi i 01WFD probao bih i njega,samo zato sto ga preporucujete,a ja ga nisam imao..i da li 01WFD prima boje od T serije?
Malo sam vas smorio ali jbg kao sto sam reko,opet bih se vratio mojoj "ljubavnici"8->

Alix
13.02.2008, 12:57
Vidim da mi poštovane kolege svjetuju O1/W...Cjena mu je sa nekim dodatnim Sound Karticama 400eur,al mislim da bi prošo i za manje...Pošto sam vječni zaljubljenik T3 i M1,ova sprava me podsjeća jako a njih...Moram ga uzeti iako nema semplera ni ničega...Sinth mi se sviđa opasno ali ipak reko da pitam kolege koji ga bolje poznavaju,i hvala vam od srca mora da ga kupim po hitno...A sad da nastavimo mikijevu temu...Pozdrav!

Minicevac
26.07.2011, 12:10
Zdravo kolege,ja se izvnjam sto pokrecem ovu malo stariju temu ali imam nesto para pa bih kupio KorgT3 ili 01-W...Kazite mi jel 01/W ima bas sve boje koje poseduje Korg T3 i da li mogu ucitati set sa T3 na 01/W?
Hvala unapred...

mojkarma
27.07.2011, 10:49
T3 i 01/W nisu međusobno kompatibilni. Ništa od razmjene boja.

Minicevac
27.07.2011, 17:36
Stvarno steta:(

romario
27.07.2011, 18:18
Početkom devedeestih sam nekoliko godina svirao korg DSS1 uz još neke klavijature , U20 ,poslije trinty .

Jednom prilikom sam mjenjao DSS za O1WFD ,U petak .

U nedjelju sam ponovo kupio svoj DSS a O1WFD prodao .;)

boskogit
10.12.2011, 13:26
pozzz druze,ja imam T3 i vrlo sam zadovoljan ali i znam kakav je 01/W i da ti kazem mnogo bolje izlaze boje na T3 nego na 01/W...;)B-)

makso68
10.12.2011, 13:47
boskogit,moram priznati da si prvi od kojeg čujem takvo nešto.Ali,dobro,ukusi su različiti.Ja moram reći da je svojevremeno 01/W bio najbolji workstation na tržištu,a i danas je omiljena klavijatura mnogih kolega,pa ju je jako teško naći i za kupovinu.Ako je i ima,cjena joj je oko 500 KM(oko 250 €),neznatno jeftinija od mnogo mlađeg Korga Trinity-ja.A,Korg T 3,takođe dobar workstation,ali ne kao 01/W,sa cjenom se kreće od 150-200 €.Mislim da to govori sve o ove dvije sprave.Ja,na žalost,nemam 01/W,ali imam,bez razloga,nepravedno zapostavljeni Korg Wavestation EX koji je tu negdje generacijski sa ove dvije sprave,pa,usudim se reći,i mnogo kvalitetniji od obje navedene,u svakom pogledu.Toliko.Pozdrav!

enis
31.12.2011, 01:52
Zdravo kolege,kao prvo necu da nikog uvredim i bicu iskren.Neznam sta u ovo danasnje vreme pored toliko novih korgova kao jedni prostojni LE i TR,a da ne spominjem STUDIO,EXTREME i M3 vi pitate za 01/WFD iz 1990g ??????? LE mozes naci za 400e u super stanje,tako da normalno da nemozes da uporedis 01/W sa tritonima.Pozdrav

tranzit
31.12.2011, 03:51
Simptomaticno da se postovi na ovakve teme obavezo pocinju sa: "ne bih nekoga dauvrijedim", taman kao da ce se diskutovati o necijoj majci, zeni, sestri i ostaloj blizoj rodbini. Cudo bozije.

@makso68
Potpuno si u pravu u vezi sa Korg Wavestation EX, to je instrument koji i danas ima sta da kaze. Korg T3 i 01/W su samo manje ili vise prosireni i usavrseni M1 ali i oni imaju svoju vrijednost i to ne samo anticku. Da je to tako, potvrdjuje i cinjenica da je Korg izdao M1 i Wavestation (izmedju ostalih) i kao softver instrumente koji su 100% kopija hardver originala a veoma su trazeni i omiljeni.

ShLjixY
03.01.2012, 16:24
Pozz. Ljudi koja je realna cena za ocuvani 01/WFD ?

DinO74
03.01.2012, 17:35
@ShLjixY... oko 250 EUR je njegova realna cijena mada ljudi cijene i do 350 EUR ali tesko da se po toj cijeni moze prodati. Znam iz iskustva ... Pozdrav!

ShLjixY
04.01.2012, 01:39
Hvala na odgovoru. Ja trazim da kupim i naravno bitno mi je da je ocuvana, ispravna itd. Naso sam jedan 250e bez torbe , prodavac tvrdi da je skroz ispravan i ocuvan. Mozda uspem i da spustim nesto ali tesko. Pa eto rekoh da pitam prvo jer ih i nema po oglasima, jedva sam i ovo naso. A T3? 200e sa torbom? Sta je pametnije da se uzme? Nije neka razlika u ceni. Pozz:)

rrahmanjinov
15.02.2012, 03:51
T3 je bolje resenje za nekoga ko ce svirati samo narodnjake,napadniji je prodorniji i ima nekoliko boja koje su u one vreme bile kod narodnjaka veoma cenjene - saksofon (koji vidim da pojedinci i danas sempluju i stavljaju u nove klavijature.....stvarno ne razumem zasto),truba,tamburice.Ima klavir koji je veoma upotrebljiv u pop i rok muzici jer su mnoge stvari tog vremena odsvirane na tom klaviru, te ga i danas cesto koriste.
Ja licno smatram da je 01W daleko bolja i upotrebljivija klavijatura,koja ima prefinjen izlaz i daleko veci spektar zvukova za razne muzicke zanrove.

Ad Fines
15.02.2012, 17:31
Slažem se potpuno. Korg 01w/FD je jedna od najboljih izdanja korga.