PDA

Pokaži Full Verziju : Korg M3


paragovo
08.02.2008, 21:49
Poslusajte kako zvuci M3
http://youtube.com/watch?v=xOFiTr8W0Pw
http://www.youtube.com/watch?v=4qtjDAmusbY&eurl=http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?p=26169#post26169
Interesujeme kakvo misljenje imate o ovoj klavijaturi ,secam se da je Nedim jedne prlikike govorio da je jako losa Nisam imao prlike da je probam????
Pozdrav

kuki
08.02.2008, 22:10
Ne znam ovaj video mi nije dovoljno da bih mogao nesto da presudim,samo znam da onaj lik iz Mega Mix bend-a sad umesto extreme sad koristi korg m3.Juce sam gledao emisiju pa sam video,ali nisu svirali mnogo uzivo pa nisam mogao da cujem kako zvuci,hebeni gosti su pevali playback!

Gondzi
09.02.2008, 02:14
Iskreno, svirka nije losa ;)
Ali moj licni utisak je da M3 izgleda UZASNO! Taj dizajner moze ladno da dobije otkaz ;)
PS. Bubanj zvuci jadno. Kao pikado kada bacis a on udari u metu.. Izvinjavam se, nisam mislio da uvredim, samo sam rekao moje misljenje. Bubanj, kao i Bass moraju da zvuce masno, jer oni u stvari nose celu stvar, pogotovu na zivim svirkama...
poslusajte samo JV. Sta vam to govori...? Kolega, slobodno nadji sempl Fender Jazz bassa i koristi ga. Ima da prsti samo ;)

GALA
09.02.2008, 13:24
I meni njen izgled bas ne odgovara, al mislim da sint nije los..
evo slike ovdje cak i neizgleda lose

gjoko
09.02.2008, 16:43
drzi ti to da je ljepota prolazna ali sta nudi ovaj sajzer ne znam..?

milan_lekic
09.02.2008, 17:08
ja mislim da je to stroj ali malo je preskup

GALA
09.02.2008, 17:18
To je stroj nema govora,mora radit dobro uopce nesumnjam...
Što se tice izgleda brzo bih se priviknuo..
Pozdrav drustvo

kljavica
10.02.2008, 23:56
Pozdrav!

Posjedujem Korg m3 (61 tipku) vec nekih 3 mjeseca i stvar radi pristojno i bez greške...
Sto se tiče korištenja za studijske potrebe to neznam jer nisam imao priliku koristiti u studiju,jer se ne bavim s time vec samo gažama i tezgama..

Samo da se rasprostrane pcg-ovi za njega posto ih nema, jer ne prima pcg file od Triton Extrema,no prima semplove pa se to nekako da isprogramirati,iako bi sa pcgovima bilo lakse..

Ja svoga prodajem iz razloga sto bi uzeo Motifa es7 ili mozda čak kurzweila k2600!

Alix
11.02.2008, 16:30
Pravo da vam kažem M3 može imati ko hoće---
Premda se izkazo kao jako slabiji od Extrema iako je izrađen sa novijom tehnologijom...
Čak i ne znam imali podporu za MOSS...A i nema nekih preteranih video snimaka da e vidi šta ta sprava može da postigne i odradi...Daj druže malo više bojica snimi pa stavi da vidimo...Pozdrav!

krcmar
11.02.2008, 17:41
@alix

Kako mislis moze imati ko hoce, vidis ja ne mogu.

Alix
12.02.2008, 15:21
Digneš na rate i odplaćivaš,al radije ga preskoči ako možeš...Al u svakom primjeru apsolutno slabiji od Korg Extrema...Ne znam zašto su ga zasnovali ako nije nešto popularan ili kvalitetan kao Triton Serija...Isto OASYS...Skup do neba i glomazan...Ne znam zažto nisu našli neku jaku zamjenu za Extrema jel to je još uvjek babaroga među solo sinthovima...očitno im kod aranžera pale inovacije a kod solo sinthova slaba prognoza...POzdrav!

jager
12.02.2008, 17:32
Sa kim god sam razgovarao o poredjenju extreme i M3, svi su govorili u korist Extreme-a.
Nije mi jasan ni KORG, majke mi.... M3 su najavljivali kao "ubicu" svih tritona, a samo su prdnuli u fenjer :( ... Potpuno mi je neshvatljivo i to, da nije potpuno "backward" kompatibilan sa triton serijom... Bas su sa tim napravili glupost.
S obzirom na sve sto sam cuo i citao, M3 je, nakon Extrema totalni promasaj...

milan_lekic
12.02.2008, 17:48
sta hoces reci da je i extreme promasaj?

jager
12.02.2008, 21:40
Ma NE bre.... hocu da kazem da je NAKON Extrema, koji je zaista vrhunska klavijatura bio promasaj izdati M3 koji je takav kakav je.
Obicno se ocekuje da naslednik bude bolji. Ovog puta to nije slucaj.
Inace, extreme mi je jedna od najboljih sprava koju sam imao prilike i da probam, a kamoli da posedujem. Ne dam ga nizasta ;)

Alix
12.02.2008, 23:11
Jarani...Kad je izašo Korg Triton Classic bio je majka...
Njegov "nasljednik" Korg Triton LE kao trebo da bude novija verzija...
Totalni promašaj,manje banki,manje sposobnosti...Katastrofa...
Eto sad M3...Ali zato su im aranžeri da se složiš...Pozdrav!

josipv
13.02.2008, 00:15
Ma NE bre.... hocu da kazem da je NAKON Extrema, koji je zaista vrhunska klavijatura bio promasaj izdati M3 koji je takav kakav je.
Obicno se ocekuje da naslednik bude bolji. Ovog puta to nije slucaj.
Inace, extreme mi je jedna od najboljih sprava koju sam imao prilike i da probam, a kamoli da posedujem. Ne dam ga nizasta ;)

Slazem se!Imao Extreme 2 puta i prodao i kupio po teci put i vise ne prodajem!
Extreme-ZAKON!!!!!!!

jager
13.02.2008, 01:12
Mani se prodavanja... :D
Vise se ne proizvodi, pa je nov vec nemoguce naci. Bice ih sve manje i manje...

kljavica
13.02.2008, 01:49
Jarani...Kad je izašo Korg Triton Classic bio je majka...
Njegov "nasljednik" Korg Triton LE kao trebo da bude novija verzija...
Totalni promašaj,manje banki,manje sposobnosti...Katastrofa...
Eto sad M3...Ali zato su im aranžeri da se složiš...Pozdrav!



Pozdrav

Samo bi malo komentirao ovaj navod da je Triton Le trebao naslijediti Triton classic..
U jednu ruku je točno no u drugu nije...zasto?pa iz tog razloga sto je Triton Le verzija koja ne bi trebala biti toliko skupa, vec dostupna ljudima tankog novčanika da se tako izrazim
Gori je od classica sto se tiče engina,tipki,malo se razlikuje i po sounda no to je verzija kao sto joj ime govori LE-light edition!na ovom su modelu uveli Sm karticu sto je evolucijski napredak zar ne?
Znači košta manje ali i manje daje,tako da se na kraju nebi slozio s tvrdnjom da je Le nasljednik Triton Classica,prije bi kazao da je pravi nasljednik Triton classica Triton studio ili Triton Extreme...

jeftabgd
13.02.2008, 02:19
M3 je sigurno dobra sprava,sto kaze narodna izreka,u rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita,ali za moj pojam definitivno preskupa.Bar u Bgd-u je cena 1800e,sto je tacno duplo vise od recimo Korga Tr,a ne bi smeo da se kladim da je m3 duplo bolji od tr-a.Mislim da klavijatura nece zaziveti masovno kao sto je bio slucaj sa X5d,Le i Tr-om jer je nasem narodu skupo sve preko 1000e.Mada je M3 workstation i totalno drugi tip od le i tr,ali nije aranzer pa tako njegova primena i nije bas za zivu svirku jer bar na prostorima bivse SFRJ najzastupljenija je koncepcija dve klavijature.Jedan aranzer i jedna solo klavijatura(jeftina a jebitacna).P.S.za nas dugmetarce da se zna da je M3,skoro nemoguce preraditi.Preradili su je Blizanci i taj majstor(Arsenijevvic iz Kg) mi je rekao da nikad vise to ne bi radio jer je prekomplikovano.

kuki
13.02.2008, 02:34
Da,ja sam video taj preradjeni M3 od blizanaca u jednoj emisiju na TV-u.
Znaci to je jedini preradjeni M3 za sada.

jager
13.02.2008, 09:41
Pozdrav
Znači košta manje ali i manje daje,tako da se na kraju nebi slozio s tvrdnjom da je Le nasljednik Triton Classica,prije bi kazao da je pravi nasljednik Triton classica Triton studio ili Triton Extreme...

E tu se slazemo.
Medjutim, M3 bogami i kosta kao pravi naslednik Extrema. OK, mozda mu samo treba dati vremena da se "ustolici" i da ga ljudi provale/zavole. Iskreno, nisam jos uzivo pipnuo M3 da bih mogao dati neki svoj sud o njemu.... vreme ce svakako pokazati da li je KORG uradio pravu stvar ili je promasio temu.

A sto se aranzera tice, tu su sjajni......

vladamusic
13.02.2008, 11:39
Evo pogledajte, dobra demonstracija funkcija

*********************





Mislim da češ pročitati pravilnik !

kljavica
13.02.2008, 13:22
Nema reklamiranja!!!!!!=))

Vaxter
13.02.2008, 19:59
Krajnje nepristojno i nekulturno!
Izbezobrazile nam se nishlije samo tako! :))

vladamusic
21.02.2008, 11:01
Nije namerno, izvinjavam se!
Nisam znao da ste konkurencija.

Vaxter
21.02.2008, 12:30
Realno, i nismo...
Da nije bilo onog bezobrazluka, i da su lepo zamolili, mozda bih im i odobrio reklamu...
Ovako,,,

vladamusic
21.02.2008, 12:48
Izgleda da nisam u toku, neznam o cemu se radi, nema veze...

Marco7
21.02.2008, 12:58
Kako stvari stoje vrlo brzo ce u moje ruke doci Korg M3 ;) Posto tvrdim da je sprava ubica pokusacu kad je uzmem da vam napravim demonstraciju zvuka i boja!Vec sam slusao Baje kako sviraju i kakav im sound izlazi i mogu reci da sam odusevljen!Nema opciju za moss kao studio ili extrem ali ajde dragi moji drugovi da vidim koliko nas ovde ima moss u svojim klavijaturama!Ja nemam eto odma da se izjasnim posto se prica o tom moss-u kao da bez njega nema ssvirke!

vladamusic
21.02.2008, 13:23
Prijatelju, mislim da neces pogresiti, jeste malo vise kosta, al mislim da je opasna.
Ja se razmisljam vec neko vreme.

Obavezno uzmi prosirenje sa memorijom.

daree
21.02.2008, 14:24
Evo moje iskustvo.Prodao sam Extema,starog 3 godine sa kojim sam odradio oko 120 svadbi,plus jos barem 30 svirki (zabava i sl.),znaci radio je moj extrem najmanje 150 dugih,dugih noci. Doplatio sam jos 400 eura i kupio m3 sa 320 mb ram-a,dakle potpuno novi instrument,sa 2 i po puta vise ram-a.tako da ne mogu govoriti o nekoj strasno velikoj razlici cjene korga m3 i extrema.Poslozio sam pcg po mom ukusu i evo mogu reci da mi se sve vise svidja,osobito sto u m3 ide 16 programa u combi i ekvilajzer po svakom kanalu,brze ocitavanje samplova,bolji display sa nagibom,i jos bitna stvar,novo je,garancija,eto pozz

vladamusic
21.02.2008, 15:06
Koliko bi mu trebalo da ucita 250-300 mb sa USB ?

daree
21.02.2008, 18:27
Nisam probao tako veliku banku ocitavati,racunaj 8-9 minuta za 250-300mb
Kod mene za 100mb treba mu 3 minute

BasariStudios
22.02.2008, 03:13
Mislim da ce ti uzeti jedno 13/14 minuta, ne znam tacno. Loadirali smo neko veliko
Piano ovde, 220MB, uzelo je dobrih 12 i po minuta. Interesantno je kod samplova to
sto ako 100MB se loadira za 3 minuta onda 200MB ne ide za 6 samo duplo nego ide
3 duplo, zasto neznam al kod svake masine je mislim skoro isto.

Grudzi
12.02.2009, 00:04
Prijatelju, kako si zadovoljan sa bojama i kakve su te boje sto mogu da rade samo sa 320mb memorije za M3?
Imam istu klavijaturu sa fabrickih 64mb pa bih da kupim jos memorije ako stvarno mnogo znaci!
Dodato:
POZZZ MARE!
Zanima me set boja za M3 sa 320mb i znas li koga da ima takav M3 sa full memorijom i bojama?
Grujo

mykeli
12.02.2009, 00:17
Pa zar m3 nema 256mb Rama u fabrickom (originalnom) stanju??

TomyCroSound
12.02.2009, 00:24
Ne, sve se plaća. I to preko 1000 kn, što bi bilo cca preko 150EUR, dok je npr 512Mb za fantoma oko 300kn, cca50 EUR. Navodno za M memorije nema bilo gdje, već je to Korgov proizvod... Ma, samo ubiru pare...

daree
12.02.2009, 00:45
Korg M3 tvornicki ima 64mb Ram-a,kad se ugradi prosirenje od 256mb dobije se ukupno 320 mb Ram-a.Ta memorija od 320mb je namjenjena za semplove,nema u njoj nikakvih boja.

taskedallape
12.02.2009, 22:13
Probao sam M3 klavijatura je do j....kupuj neces pogresiti!Pozzz

BasariStudios
13.02.2009, 01:56
Posle tolikog mlatenja na sintu price se menjaju. Imam M3 vec dugo sada.
Da ispravim Dareta prvo, on mozda je pricao o M3 XPanded, to su 320MB
boja koje dobijas za free od Korga i nisu igracke vec su stvari bolje nego
ono sto ima fabricki unutra. Sto se tice M3 kao sint, mnogo je ona napred
u vremenu od bilo kojeg Extrema al naravno, to je za programere i ljude
koje stvarno znaju nesto o masinama i programiranju, sto se tice nasih nema
tu sta da se prica, fino prodas Triton, kupis M3, loadiras Tritinov set unutra
i svako zadovoljan...ahahahaha...sad je prica drugacija, srao sam i ja nekad.
Extreme nije ni blizo M3a, dovoljan je kompleksnost Filtera na M3 da ubije
svakog Tritona, ne ostale stvari, naravno za one koje znaju sta su Filteri i za
one koje imaju uslove da uporede Filtere na M3 i Extreme na istu fabricnu boju.
Vec sam juce zavrsio 5 Setova za M3, mesano, samplovi i unutrasnje koje ne
smem postaviti linkove ovde za te setove al mene impresira vise nego Triton.
Sint i nije skup, sint je najjeftiniji od workstations sada, prodajem ja svoj ako
ima neko zainteresovan...sto se tice Radias boarda i to je prica sama po sebi
al dzaba je to opisivati ovde kad 90% nije ni culo sta je to i samo opet ce te
napasti sa JV pricama...

Pozdrav
Dodato:
A da pitam administraciju??? Zasto ste maknuli Edit opciju il corav sam ja?
Dodato:
A za one koje imaju M3 uskoro cu postaviti neke FREE boje bazirane na unutrasnji
ROM na MIDI EAST forumu pa mozete isprobati...ni samo editiranje boja na M3 nije
bas itso ko na TRITON, ima jos mnogo toga dodato, nece bit lako ni prepisivanje
parametara sa jednog na drugog sinta jer na M3 ima mnogo vise parametara.
Ono sto sam juce zavrsio nije ni pola od svega sto sam za M3 uradio, ono je vise sve
bazirano na Samplove, unutrasnje boje su druga prica...sve odnovo.

jager
16.02.2009, 05:06
Ajde baci i neki MP3 demo od tih setova sto si radio za M3. Zivo me zanima kako zvuci...

BasariStudios
16.02.2009, 19:51
Jager, to su sve Orientale Libraries, zavisi kolko se to tebi svidja,
sve mozes poslusati na moju stranicu da ne stavljam to ovde sada.

jager
17.02.2009, 17:03
Okey, poslusacu sa tvoj sajta, hvala ti. Nisam ni znao da ima, davno sam bio tamo...