PDA

Pokaži Full Verziju : Aktiva kutija i Aktivna mikseta


E-L-D-A-R
31.01.2008, 13:50
Zanima me dali mogu raditi zajedno aktivne kutije na aktivnoj mixeti..?

Burli
31.01.2008, 14:13
Mogu, samo treba voditi računa kako se povezuju...

kuki
31.01.2008, 16:49
Ne znam sto se mene tice ja to ne bi radio.

Alix
31.01.2008, 17:17
Jes ako hoćeš da spališ kutije i izlaze na mikseru...Dakle potencial napona u te dvi sprave su različite,pa makar ih ti priklopio u isti razdeljivač..Il znaš šta,kupi to dvoje,pa isprobaj pa nam javi šta je bilo,da ja nebi ispo filozof;) Pozdrav!

dalabu
31.01.2008, 17:38
naravno da mogu i to bez problema

xXx
31.01.2008, 18:03
Burli je bio potpuno u pravu, trba samo voditi racuna kako povezujes. Nije to nikakva nauka, i nije tacno da ce ti pregoreti nesto. Pozdrav

Marco7
31.01.2008, 18:56
Mozes da radis i imas vise nacina da ih povezes!Ako ces da radis sa pojacalom iz zvucnika imas vise nacina povezivanja kao na primer-MAIN OUTPUTS,REC OUTPUTS,EQ OUTPUTS to ti je samo pobuda iz miksete bez snage!E problem moze da ti bude kakva veza se koristi pa cu ti i to reci!Uglavnom kod novijih mikseta REC OUTPUTS ti ide preko chinch kabla dok ova ostala dva nacina idu preko klasicnih banana!Odluci kako ces se povezivati i nabavi sve potrebne konetktore i sve ce da radi besprekorno :) Pozdrav

Alix
31.01.2008, 21:34
Daj ljudi koja filozofija...Pa nek neko stisne muda i na Dynacord PowerMAte priklopi na aktivne izlaze Neutrik Speakone,a na drugoj strani Jackove na ulaz aktivnih kutija...Et hajd neka neko isproba,jel obična je glupost na aktivnu miksetu vezati aktivne kutije...koji će ti đavo onda snagator u mikseti...Aktivne kutije na aktivnoj mikseti se priklapaju jedino na pasivni izlaz i služe kao monitori,jel nijedan snagator u aktivnim kutijama ne može da se poredi sa snagatorom aktivne miksete...Već zbog samoe zasnove,tehnologije,kvaliteta izrade,snage,hlađenja,itd...Bez veze komplikovati...Pozdrav!

Marco7
31.01.2008, 22:06
Daj ljudi koja filozofija...Pa nek neko stisne muda i na Dynacord PowerMAte priklopi na aktivne izlaze Neutrik Speakone,a na drugoj strani Jackove na ulaz aktivnih kutija...Et hajd neka neko isproba,jel obična je glupost na aktivnu miksetu vezati aktivne kutije...koji će ti đavo onda snagator u mikseti...Aktivne kutije na aktivnoj mikseti se priklapaju jedino na pasivni izlaz i služe kao monitori,jel nijedan snagator u aktivnim kutijama ne može da se poredi sa snagatorom aktivne miksete...Već zbog samoe zasnove,tehnologije,kvaliteta izrade,snage,hlađenja,itd...Bez veze komplikovati...Pozdrav!

Joj brate pa sta sam ja pisao???Coveku je frka kako da zakaci aktivne kutije na mikser sa snaagasom i lepo sam mu rekao i moze slobodno da zakaci i sve ce da mu radi besprekorno i jos nesto da ti kazem moze da zakaci i na nutrikove spikone ali ne sme da pali pojacalo u kutiji i opet ce sve besprekorno da mu radi ;) Evo i slika na koji nacin se to radi :))

Marco7
31.01.2008, 22:12
Slika 2

Marco7
31.01.2008, 22:14
Slika 1

E-L-D-A-R
31.01.2008, 22:44
Mislim da necu nista isprobvat da nebi neszo sjebo...

fico
31.01.2008, 23:22
Verovatno da postoji resenje da se to kopca i na aktivne i pasivne kutije sve zavisi kakva je mikseta u pitanju i koje izlaze imas na njoj .Ipak ti od kuce ponesi svoje pasivne kutije i ne boli te glava pusti djavola nek spava jer kad se desi zlo kasno je kukati sta je bilo.

Burli
31.01.2008, 23:24
Ama Dado nećeš ništa sjebati, samo vodi računa kako to povezuješ!!!
Kao što Marco7 reče samo iz ova 3 OUTPUTS-a u kutije i radiće sve bez problema!!! Ja sam to radio prije 2-3 godine i to dugo vremena koristio sve dok nisam prodao aktivnu mixetu, a kolega Alix bi mogao malo pažljivije pročitati šta se sve pisalo na ovu temu a ne odmah "prišivati" etiketu filozofiranja jer mi smo tu da pomažemo jedni druge, a ovo što govorim-govorim iz iskustva...

jager
01.02.2008, 01:04
Na ovaj nacin se mogu vezati ISTOVREMENO i aktivne i pasivne kutije. Pasivne se vezu na izlaz sa snagasa koji je i predvidjen za to (pise lepo bre ljudi gde se povezuje) a aktivne u line/rec/tape out, kao sto je Marco i postovao sliku.
Ovo sam i ja radio, kad 2 pasivne kutije nisu bile dovoljne, a bilo je pri ruci i 2 aktivne. Sve 4 su radile kako treba, bez ikakvih problema.

Vaxter
01.02.2008, 01:34
Marco7 je sve lepo objasnio, a jager josh i dopunio!
Od ove teme ima i vishe nego dovoljno, tako da ide u lock! :)
Ako nekome josh uvek nije jasno, neka pishe na pp, ili neka mi se javi na msn, yahoo, icq, gtalk ili skype.
Ako ne meni, tu su i Marco7 i jagger.
Ne vredi duziti dalje, a vidim i svadju na pomolu...