PDA

Pokaži Full Verziju : Korg TR ili Korg x50


arni
30.01.2008, 13:04
Moze li mi neko odgovoriti da li Korg x50 moze odgovoriti potrebema sviranja JUVE pesama ili je bolje da uzmem TR,i kolko kosta TR sa dodatim EXB-SEMPL

skoricnik
30.01.2008, 13:43
Bolje ipak TR, jer to je sprava sa semplovima...A JuVe boje i nekako ne mozes dobiti bez sempla... Sve to zvuci slicno, ali nije kao sa semplom.

GALA
30.01.2008, 13:56
Uzmi TR.... Je malo skuplji al puno bolji... Semplovi su potrebni a TR cita semplove

Vaxter
30.01.2008, 16:18
A ni sa samplovima NIKAD nece zvuchati kao na originalnoj mashini! ;)

GALA
30.01.2008, 16:25
Istina Vaxter to sto kazes,ali zvucat ce pribliznije sa semplovima nego bez njih kada je u pitanju ova dva sinta

gile_87
30.01.2008, 16:54
Uzmi TR i neces pogresiti! Ja imam tu klavijaturu vec 6 meseci, i zadovoljan sam. Veruj mi da nema nikakve razlike u zvuku od ostalih tritona. Jedina mana svih tritona je sto moras pri svakom ukljucenju da ucitavas semplove (sto traje oko 5 min) - naravno ako ih koristis. Ostalo sve OK. Bas sam hteo da pokrenem temu na to pitanje - moze li u TR da se ugradi Hard disk na kome ce da se snime boje, kako ne bi morao stalno da ih ucitavam? POZDRAV!

GALA
30.01.2008, 17:22
Gile 87 Hard disk nema veze s ucitavanjem, semplove uvijek moras ucitavati Ram memorija je u pitanju.......

BasariStudios
30.01.2008, 17:35
AAko te interesuju samplovi uzmi TR ako ne uzmi onaj Mikrox ili X50 jer te su obe
daleko bolje i kompleksnije masine no TR i LE.

kuki
30.01.2008, 17:36
Da semplove moras svakako ucitavati kad palis klavijaturu.A posle ucitavanja mozes ako hoces i karticu da izvadis semplovi ce raditi kako treba.
Bolje uzeti TR nego X50.Nov kosta oko 1050 evra.

gile_87
30.01.2008, 17:40
Postavio sam temu na pitanje HDD za Korg TR. Mislio sam da Hard moze da sluzi za to jer recimo kod PA 50 on sluzi za fajlove. Koliko sam upoznat RAM je trenutno aktivna memorija koja sluzi prilikom pravljenja boja, a sadrzaj se gubi sa nestankom napajanja, a ROM ostaje.

kuki
30.01.2008, 17:46
Hard ne sluzi samo za fajlove,mozda neko drzi vise setova na hardu pa ucita koji mu odgovara,neko drzi ritmove,itd...

Alix
30.01.2008, 18:21
Gile...EXB SCSI ti je obična glupost za dokupljivanje...Nije on ko kod Tritona Classica ili Studio...Kod ovih mašina je sempler već ugrađen i EXB SCSI samo služi za priklop eksternog medija za loadanje semplova...Kod TR-a pa sa EXB dobijaš isto kontroler i sempler...Sempler ti u suštini ne služi ničemu osim ako misliš da sempliraš boje...Inače bez ekspanzijske kartice ti učita cjeli semplovan set bez problema i radi...Ali problem kot LE-ja i TR-a je ta,da imaju samo 4 banke...I kad na njega naloadaš set od Classica koji ima 7 banki,ili Extrema koji ima 14 banki...Apsolutno pola zvukova gubiš...Ne ma ih...Dakle na tebi je da se odlučiš šta ćeš i kako,ali u svakom primjeru,X50 je ISTI ko i LE samo da nema semplera...Pozdrav!

kuki
30.01.2008, 18:31
Samo mala ispravka ROM boje od X50 su mnogo bolje i od LE i od TR.Nije isto.
To kazem jer sam licno obe klavijature cuo(da ne bude svadje govorim o obicnim bojama,ne o semplovima).

arni
30.01.2008, 19:01
Moze li Korg TR da cita sve formate semolova ili samo odredjene i ako treba neka nadogradnja koliko ona kosta otprilike

Pozdrav svima

skoricnik
30.01.2008, 19:44
Moze li Korg TR da cita sve formate semolova ili samo odredjene i ako treba neka nadogradnja koliko ona kosta otprilike

Pozdrav svima

TR cita semplove u formatu *.KSF (ne racunajuci *.KMP koji sluzi za ucitavanje KSF-a) .*WAV i .*AIFF

Alix
30.01.2008, 22:32
KUKI---Kolko boja u Performansu ili Combi bankama se koristi iz ROM Soundova?Pa Semplovi su uvjek bolji nego ROM soundovi...Da su ROM toliko kvalitetni nebi se pravili Sempleri...Ja mislim da je mogućnost TR-a da loada semplove u 4 banke,mnogo bolja od jedne banke ROM-a koje ima X50...

kuki
30.01.2008, 22:48
Alix-nisi procitao sta sam napisao,uopste nisam pricao o semplovima i jos sam naglasio u zagradi da govorim o ROM bojama da su kvalitetnije na korg-u X50 nego na TR.