PDA

Pokaži Full Verziju : Konstruktivna kritika


Vaxter
28.01.2008, 03:35
Ovako...
Od kako sam smanjio sa sopstvenim svirkama, pocheo sam vishe da posecujem tudje.
Kako mi je. jelte, dobra svirka profesionalna deformacija, tako mi neke gadne stvari na idjim svirkama zapadaju za uvo.
Mislim da bi ovako neshto moglo da bude zanimljivo, dok je naravno u granicama pristojnosti.
Dakle, prokomenarishite svirku bendova ili pojedinaca iz bendova koje chujete.
Pozitivno, negativno...
Ne mora da bude precizno naglasheno o kome se radi.
Ako se neko prepozna u negativnoj kritici, nadam se da ce to na istoga utcati povoljno da popravi svoje greshke.
Znam da bi na mene sigurno uticalo.
Ovaj vikend sam bio suvishe cirke, da bih nekoga merodavno ocenjivao, ali nisam bio odushevljen muzikom na mestu gde sam bio.
Pogotovo pevachem.
Sledeci vikend idem tamo trezan, i dajem kompletan izvehtaj! :)
Dakle, ovo je kutak za dobre kritichare... ;)

BasariStudios
28.01.2008, 04:41
Da, a ko ce tebi verovati da si stvarno bio trezan kad ispricas to ovde?

Vaxter
28.01.2008, 06:46
=))
I to shto kazesh... :))
Pazi, ako nagrdim nekoga, a bio sam pijan, znachi da su stvarno loshi.
Kazu da je pijanom sve dobro... :)

Zato i moram da odem ponovo!
Da ne nagrdim ljude bez preke potrebe!
Morao sam da, pored ovih silnih banova, pronadjem nachin da me ljudi zamrze.
Evo jednog sjajnog!
Svi mrze kritichare! :D

kreso
28.01.2008, 11:22
A moj Vaxtere, ja to više ne radim.

Nekoć sam bio žestok kritičar. I to sam radio na takav bezobrazan način da su me okolni muzičari zamrzjeli, pa sam bio u velkim govnima kad me je trebao netko mjenjati (u bendu). Svi su mi znali odbrusiti "Pa ti si ionako superman i "savršen" na harmonici, to će tebe mjenjat ?".
Znao sam ić na svirke drugih bendova, pa i prijateljima kolegama. Znam da svatko od nas zna imat kilav dan i da koliko god se trudio zna se desit da usereš svirku sve u 16 ili te baš prsti najbolje ne slušaju.
A ja poslije par gemišta (oko 5 litara vina) =)) naiđem pametovat.Al onda sam dosadan i sitničav ko proljev u autobusu. :lol:
Ono sve u stilu dobronamjerno "Trebo si ovo ovako odsvirat, trebo si više to življe, pa koje to boje koristiš, pa hebo te bubnjar uopće ne vodi dobro ritam i tako ... " dok ljudima ne dignem živac, pa me ovi total izbedirani ne stjeradu za harmoniku ili kljavu u stilu "Ajd sad ti p***a ti materina, pa pokaži ...". Ja ne budi ljen i očitam bukvicu bio trijezan il pijan i jadnike još više izbediram. Obično su neki tada pušili tezgu od gazda lokala i naravno ja sam ko neko gladno smeće kupio posao u tom lokalu potom. S vremenom sam shvatio da je to podlo, pokvareno i nisko od mene i bilo mi je žao momaka koji su se znali tek probijati a ja već s debelim iskustvom nedam nikom na svoj teritorij :">. No kad sam imao i slučajeva da je mene netko hebo radi stila sviranja ili repertoara dodatno sam se potrudio da ga ishebem sa svojim argumentima ili rajom koju sam podjebavo na mikrofon u stilu "Jel dobroooooo ????", ako su ovi odgovorili da je ok tada sam im sprašio jedan hebački MIX od sat vremena i podigo atmosferu do usijanja.
No naletio sam i ja na doktora znanosti za harmoniku. Bila je dobra svirka, super atmosfera, no meni ruke teške ko od olova. Sviramo tako, dobra fešta, ljudi odvaljeni do bola, kad za vrijeme pauze prilazi mi čovac i mrtav hladan me zamoli "Care, jel mogu ja jedan set s momcima da otprašim ?" i pošalje piće za naš stol. Ja mu kažem dapaće, više boječi se da nije neka pijana budala koja će mi izhebat harmoniku (žena, harmonika i auto se nikom ne posuđuju) ili usrat svirku ili se nadaš dobra fešta, pa je čovac zaželio osjetiti kako je svirati s bendom. Kad ono faca počo svirat, a ono total lom. Frajer svira sve u 16. trilere jede za doručak. U životu nisam čuo uživo boljeg harmonikaša. Moja harmonika nikad tako nije u mojim rukama zvučala, a majstor plete prstima po njoj 300 na sat. Toliko me je izbediro da sam se total do ujutro opio. Više nisam za harmoniku nit pito nit išo do ujutro. Frajer je sve nadalje sviro i pjevo. Ujutro se pakiramo, prilazi mi majstorčina i kaže "nadam se da se ne ljutiš, morao sam malo jer to su ipak MOJE pjesme". Nikad više tog tipa nisam vido. Pričali su neki da je to jedan od bivših harmonikaša Južnog vetra, no kako sam ja slabo slušo Južni vetar nisam baš znao sve harmonikaše, ali frajer rastura do bola. Čak je moj basista laprdo da je uvjeren da je taj tip prateči harmonikaš od Halida Bešlića, ma vrag bi ga znao, ali ako ga tko pozna pozdravite ga, skidam mu kapu do poda. Zove se Damir, a prezime ne znam.
Od onda više ne hebem i ne kritiziram nikog. Kad me netko od kolega priupita kako je sviro (a da je bio loš) ja mu kažem odlično, potapšam ga po leđima i kažem "Al znam da ti sigurno to možeš još i bolje". Čovjeku se lijepo čuje, a meni savjet ostane čista.
Svjestan sam da nema najboljeg. Kad si uvjeren da si doveo tehniku i svirku do savršenstva, uvjek se nađe baja koji je ne za stupanj nego za par klasa bolji od tebe. Od onda uvažavam svakoga i trudim se pomoći svakom koliko god mogu.

Jedino (to mi je bolest) još uvjek hebem i zajebavam fajlaše. Obavezno im pošaljem piće i poruku preko konobara "NAUČITE SVIRAT !!!" :lol:

Sejox
28.01.2008, 16:25
@Kreso

Harmonikas koji vec godinama prati Halida Beslica se zove SAMIR KADIRIC.
On je harmonikas,aranzer i kompozitor.Rodom iz Prijedora-BiH.Crn i nizi rastom.Ako je to taj o kojem si pisao.O njegovom sviranju ne komentarisem,nego samo onako,reko da nije on.

E,kad bi svi ljudi iz kritike izvlacili pouku i to im bio podstrek za dalji rad,bilo bi dobro.Ali iz dobronamjerne kritike......i dobronamjernom je shvatali.

Sejo

kreso
28.01.2008, 16:38
@ Sejo

E da, čovjek niži oko 1,70 cm , crn, oko pedeset godina (možda sam pretjero prije 45). Ja sam čuo da se predstavio Damir il Samir (moguće je) bila je buka. Al jede stvarno malu djecu na harmonici. Inaće tip je došo s jednim mojim znancem što ima studio i par treba u night club. I slušo tako cijelu večer tek po ponoči reko da će malo on zasvirat. A ono kad je uhvatio svirat sipo ko iz rukava.

Stvarno majstorčina.

Inače ne klanjam se nikom, i nikog ne uzdižem u nebesa. Moj moto je da se vježbam i da se potrudim da budem što bolji. Ako je netko bolji, svaka čast, no to ne znači da sutra neče da bude obrnuto.
Eto, ima jedan mali kod mene prije par godina je bio tako solidan harmonikaš, točan, dosta brz, ali ništa specijalno da bi se sad istico ko nešto posebno. Čuo ga baš pred novu godinu. Mali je strašnoooo napredovo. Tehniku je uvježbao do savršenstva i mislim da me je stilski prešo. Malac kaže da već godinu dana vježba po 3-4 sata dnevno. Eto, napredak se mora vidjet. A ja, ja iz godine u godinu vježbam sve manje. Dođem sa svirke i do drugog vikenda nit da bi je pogledo (harmoniku). Jedino kad se nađem s jaranima u kleti, pa uz vino onako za svoju dušu opalimo pijanku do zore. Prvih par sati svirke je fantazija, a kako maligani u krvi rastu tako i sviranje postaje sve sporije i spoooriiijjjee i onda TROP. =))

Vaxter
28.01.2008, 17:33
Vidish, ja tih problema nemam...
Ja znam da od mene ima mnoooogo boljih, tako da me bash briga. :)
Ovo je chisto da skrenemo paznju jedni drugima na greshke.
Jbg, jes da je mala verovatnoca da ce nalecemo jedni na druge, ali da probamo... :)
I necu prepucavanja ovaj je car, onaj je tata na klavijaturi i sl.
Samo objektivnu kritiku, i kraj! :)


A vidish da ste lepopocheli, i bacili pozitivnu kritiku za dotichnog Samira!
Da malo pohvalimo i pokudimo i nas anonimuse, a ne svi prichaju o Juznom vetru, o kome mi se pricha vishe popela na glavu, o Mici, Ciri, Amzi...
Dosta je bilo o njima...
Aj sad malo o nama... :D

jager
28.01.2008, 18:08
Jedino (to mi je bolest) još uvjek hebem i zajebavam fajlaše. Obavezno im pošaljem piće i poruku preko konobara "NAUČITE SVIRAT !!!" :lol:

To je i meni bolest :)
Al` ovako sta kvarno mi jos nije palo na pamet ... poslati im pice I PORUKU :) Hahahah :) Kralju!!

Ukrao sam ti fazon, samo da znas, prvom prilikom kad budem negde gde sviraju "fajlasi".. A i znam ih sve, svakako... tako da nece niko ni zameriti ili krivo shvatiti

Alen P
28.01.2008, 18:21
Pozdrav! Ja sam,recimo, covjek koji vjeruje da dobro svira, dobro zvuci, kriticki sam nastrojen prema samom sebi-nikad zadovoljan s svirkom, klavijaturom,soundom...

Znam covjeka (ucio me godinu dana prije kojih 15-16 godina),pratio je Olivera Dragojevica, svira gotovo savrseno, sound dobar, stylovi ocaj. Koristi skoro sve iz svojeg Va7.

Takvih ima milion, na kraju na neki nacin mozda i ja spadam medju njih. I ja sviram arranger, mnogi bandovski klavijaturisti dolaze slusati i naravno da nas kude jer im oduzimamo posao.

Otiso sam sam neznam u koju temu ... Lakse bih komentirao bandove, nego svirace arrangera. To su toliko individualne stvari da jednostavno nije moguce nekog kritizirati a da sam ne ostanes cist.

Jedan primjer. Bili smo na nekoj veselici, svira duo, "frajer" ima E-16 i EM-55. S obzirom da mu je EM-55 (ocito) prekomplicirana klavijatura, on svira na E-16:-O(nema smajlica za plakanje)! Da ga komentiram, kritiziram?? Cemu? Cak vjerujem da mnogi koji su clanovi YU-midi koriste takve klavijature i sviraju upravo na taj nacin. Ma, pustite kritike, pustite ljude nek" sviraju kako zele.

Alix
28.01.2008, 19:47
E ova tema je the best...
Moje iskustvo je vrlo jednostavno...
Kad sam šljepo harmoniku nabavio sam sebi prvi sinth Roland D-10...Prvu javnu tezgu u kafani sam usro ko motku...Normalno u istu kafanu došo moj bivši band koji je imo novog harmonikaša...i ko vele meni:daj da **** malo zasvira...Ajd da nebi ispo peder,dadnem mu....Jaoo...Čova odradio da mi se povraćalo od muke...Tad priznajem da sam mu zavidio ko nikad u životu...Ma čova svira,basira,plete trilere,mene steglo u stomaku da bi najradije zaplako...I haj posle toga uzmi svirati...Što kaže Krešo ruka teška ko olovo...Ma prsti ko da s tuđima da sviram...I za 2 godine intenzivnog vježbanja konačno sam ga prestigo,a danas dani gledam ja već vrhunsku opremu kupio i nabavio ozvučenje a on još uvek šljepa DX i stari Solton...A za druge što rade po kafanama-ionako sad nemam frej vikenda tako da i ne idem slušati druge,nije mi interesantno kad svi muljaju ove novitete sa stringsovima i brasovima a muzičari opuštaju pravu tehniku sa trilerima,Južnjačke fošpile i improvizacije...Dosta mi i mog muljanja...A jel se kome desilo,kad se narolja da svira ko na vašeru?dakle sve nešto na brzaka,puno muljanja,bez čistoće...E pa to se meni desilo par puta i od tad ne pijem dok sviram...

---Vaxteru---
Druže ako je to ona priča što si mi govorio kad smo bili mesečari,jaoo...Sve mi je jasno...

Alen P
28.01.2008, 20:06
Pijan ne mogu ni ja svirati. Mozak i prsti rade neujednaceno, tromi su. Na kraju padam u depresiju. Cak me i savjest pece. Bolje trijezan odraditi dobar posao.

kuki
28.01.2008, 22:41
I otisli smo sa teme! Mada moze biti i to neka kritika"ne treba se napiti dok vozis(sviras)".

jager
28.01.2008, 23:02
AAaaa.. pa ne mora da znaci :)
Na jednoj svirci sam cuo pijan orkestar koji je zvucao KO BOMBA :) Isti taj orkestar sam slusao par puta i nisu mi bili bas nesto jako posebno... ono OK, ali nista iznad proseka ... a pijani ... pa chudo sta su izvodili .... interesantno: nista ispadanje iz ritma, nista falsh ... sve kako treba
No, i pijanstvo veovatno ide "u prilog" samo do izvesne mere .... ja i trezan cesto "blokiram", nema sanse da se setim forspila od sledece pesme koju mi je pevac rekao da treba da je sviramo ... pa mi onda basista zvizdi i peva forspil na uvo u zadnjem refrenu d trenutne pesme ... grozno! :) .. ali sta je tu je .... niko to ni ne skonta sem nas... :)

kuki
28.01.2008, 23:16
Uuu ima i toga,kad zablokiras samo ispise error i moras restart.
To je verovatno zbog pada napona. Hehe...

jager
29.01.2008, 01:56
Ma da .... pogotovo ako neku pesmu treba svirati sledecu, a nisam je niti cuo niti svirao mesecima. Veoma retko pravimo pauze izmedju pesama, pa je bas neki put zeznuto :)
Sva sreca da je basista zivi "dzubox", pamti forspile k`o SLON ... i peva mi na uvce :)

ognjen-ogy
29.01.2008, 04:54
Jager druze nishta strasno !To se moze svakome desiti, a i meni se desava da ti kazem kada ne sviram neku pesmu dugo pa zablokira mozak kao da je neko rucnu povukao u njemu, ali na zalost ja NEMAM BASISTU koji ce da mi peva na uvce i da me podseca . . . hehehee . . .


A sto se tice kritika ja imam pozitivnu na jednoga kolegu muzicara od koga sam pokupio taj fazon . . .
Naime radi se o tome da sam bio na svirci i covek svira vecinu pesama samo iz DISKA i RUMBE!Znaci i koje su spore (Begini, dvojka, ova, ona da ne nabrajam) to ciko lepo sve prepakuje u Disko i Rumbu i pici i atmosfera uvek do plafona !
To sam poceo i ja da UPRAZNJAVAM vec odavno tako da na mojim svirkama mzete cuti samo RUMBU i dobar DISKO, eventualno TECHNO ritam hehehe!
Preporucio bih ovom prilikom i ostalim kolegama koje nisu isprobale taj sistem da isprobaju i siguran sam da se nece pokajati !

Pozdrav od mene za sve !

Vaxter
29.01.2008, 05:32
To sam ja od Louisa i Lukasa pokupio.
Oni su to radili... :)

Jugo
29.01.2008, 07:17
A ja mislio da sam izmislio toplu vodu;) Salim se malo, ali isto to radim i jako dobro pali.... "Vranjanku" npr. sviram u rumbi i pre neko vece (na probi) pokusavali smo vise od deset minuta da je odsviramo u originalu i sve mi nesto bez veze i samo me vuce da je sprzim u rumbi.... **bi ga... valjda navika, sta li je...?!

Alix
29.01.2008, 12:30
E moji drugovi...To je sve lepo i fino...I sam volim da pravim vdobar ambient..Ali eto šta se desilo mome kolegi na tezgi...Ciga mu naručio onu pesmu Đurđevdan...I sad pošto je on imo dosta još drugi narudžbi a pevač donosi bakšiš i cedljice sa pesmama,napravio "mali" Disko mix...I normalno i Đurđevdan ubacio u taj koktel...kad on na pauzu i pojavi se ciga...Kaže normalno što mu nije sviro pesmu kad je platio,normalno pjan...I kaže mu ovaj lepo--pa odradili smo..A on njima Vi odradili...Pa ono jine bio Đurđevdan,onako ono ne ne ide...I došlo do svađe i skoro do tuče..I šta napraviiiti u takom primeru,kad imaš dosta naroda,živi ambient pa ti neki klošar naruči pesmu npr. Đurđevdan ili kakvu dvojku koja je stara a mladi ne vole da je slušati...Uzeto 20eur bašiša odsvirati te pesme i oterati mladež s tim što pokvariš "turbo ambient",ili ne uzeti bašiša i s tim nastaviti "turbo"ambient i zadržati narod...Jako jebena situacij...Bakšiš puno znači al šta vredi,kad se isprazni kafana nema veselja do svirke...Pozdrav!

kreso
29.01.2008, 14:59
Alix to se drugačije rješava. Kažeš cigi "Cigo, tko svira ? Ti ili ja ?" Kad budeš ti sviro, onda će da ide Đuđevdan kako ti hočeš. Ja sam umjetnik i slobodno inproviziram.". A ako i dalje nastavi seruckat za 20 € opali ga nogom u prkno i kaži, eto ti, pa sad nek ti Bregović svira orginal verziju ...
Ma stari pa meni su znali prigovarat jer nisam koristio orginal boju iz pjesme nego neku po svom izboru, obično iz STS(1-4) koje imam isporgramirane na ritam. i zaprdili po svome da je oni platili i da hoće da to odsviram kako treba ponovo inaće će da bude pizdarija. Bilo je pizdarija. Ispred lokala su kupili zube i brojali triske po njonji.

jager
30.01.2008, 15:05
OOoo da! Menjanje ritmova je takodje i kod nas u bendu zastupljeno :) Vranjanka se dakodje svira u rumbi u 99% slucajeva :) E sad, ukoliko je bas naruce neki "fosili" onda je odsviramo onako kako ide sa original ritmom.
A sto se tice svadjanja sa gostima tipa "ne ide to tako", onomad sam vratio baksis tipu koji je toliko bio bezobrazan da nije normalno .... Nije ni njemu ni nama bilo toliko do tih para, nego se majstor toliko iznervirao sto mu do kraja veceri nismo hteli NISTA svirati :) heehhe .. tako mu i treba! A mozete ga zamisliti onako polu-pijanog, u najboljem raspolozenju za zabavu, pa kad ga orkestar zezne i nece da mu svira... heheh ..
No, zasluzio je......
Inace, jos uvek se nisam uspeo potuci u lokalu u koji sam dosao raditi, mada je par puta bilo vrlo tesno .... u zadnje vreme mi zivci oslabeli, nemam toliko nerava za pijane drkadzije kao nekada... godine me valjda stigle, sta znam... :)

kreso
31.01.2008, 16:43
Ooooo, kompa ja sam s jedne svadbe išo ujutro drito u bajbok jer sam izdeveto bezobraznog kuma (dogovor je dogovor), a i bilo je tjesno s mladencom oko plaćanja, kao nema sad pa će platit kad će imat. Mož si mislit kako sam mu odmah naplatio kamate :p. Osto nam je dužan pare za pola svadbe. Žao mi je samo što mu nismo uzeli TV (nova plazma) što je dobio na poklon pod račun. Bila mi je pred nosom. Inaće imao sam svojevremeno i radi sviranja određenih pjesma i pištolj na čelu (vojničnine, mož mislit :mad:). Jednu kljavu su mi duplo platili nakon što su je u plesnom zanosu srušili sa stalka, jedan Shure SM58 mikrofon mi ukrali, po jednom mixeru mi prolili pivo (samo se izdimilo iz njega) ... Ali manje više sve sam debelo naplatio kao za novo iako je bila riječ o rabljenoj opremi. Ne diram nikoka dok mene ne dira. Ali kad me netko počne hebat bez razloga, e onda bjež. Sa svojom visinom i težinom znam dobro na kog se mogu postavit i kako ću proč. Istina Bog znao sam dobit, ali sam puuunnooo puta dao mnogo više batina.

jager
01.02.2008, 01:22
Inaće imao sam svojevremeno i radi sviranja određenih pjesma i pištolj na čelu (vojničnine, mož mislit :mad:).

Auuuuuuu ... ovo je vec tuga :( ... svaka cast, care sto si ostao hladne glave, ja bi puk`o garant. Treba imati zivaca za ovaj nas posao, zaista.....

Alix
06.02.2008, 08:45
Kod nas u SLoveniji ionako muzika je spala na dnevinice od 50-70eur...150-200eur dobija se dnevnica za svadbe i šratnje "velikih" pevača koji imaju i po par hiljada eur...Al nije važno...Važno je da se mora kod nas muzičar odlučiti kako raditi...Ili svirati dvojkice i stare sevdalinke da zaradi bakšiš od starudije i pjanih građevinaca,ili svirati novitete i zabavnjake da bi obdržo mladež i dobar ambient,a kod mladeži zaborevi bakšiš...Kod njih se jedno pivo pije i po 3 sata...A hvala Bogu svako bi da ima punu kafanu a i puno bakšiša...A kod nas spalo na ove 2 mogućnosti...Narod je izgubio uvo za muziku...Slovenija je maćeha što se tiče toga...Kafane i nisu kafane već et onako malo "žive" muzike zbog boljeg prometa...PozdraV!

nidzabg87
16.04.2008, 13:21
moj bivsi bend je imao jedan super obicaj da kad krene refren da svi grunu... ne u losem smislu samo da hvataju na galamu, nego kad pevam refren pevacica meni drzi tercu a klavijaturista sextu ili kako se to vec zove.. ili gitarista napravi neku foricu da naglasi refren... zvucalo je full...:DE sad jedna kritika: Dosta klavijaturista koje sam cuo zanemaruju bas linije neke pesme i malo je okrnje.. dzej 99 zena da me vole.. ja sam otkidao na taj narodnjak samo zbog bas linije ali kad cujem kako neki ljudi to sviraju.. mislim ne samo bas nego i akordi

Inaće imao sam svojevremeno i radi sviranja određenih pjesma i pištolj na čelu (vojničnine, mož mislit :mad:). moj burazer je imao slicnu situaciju, uzas...:mad:

skoricnik
30.06.2008, 18:50
Moram i ja ispricati jedan dogadjaj...On se desio mom caletu kad je pre nekih 20-25 godina svirao po hotelima...

Sviraju oni, gosti zadovoljni, gazde takodje...Ulazi jedan celav lik...Cela sala se ispraznila. Kaze taj lik mom caletu: "Dos'a sam da narucim pjesmu"...moj cale: "Izvolite, koju?" Ovaj kaze: "Jos ne svice rujna zora". I dobro, odsviraju je...I kaze taj lik: "E, ajde sad jos 20 puta"...Moj cale onako kulturno: "Gospodine, ne mozemo svirati istu pesmu 20 puta za redom..." Lik vadi pistolj, prislanja mu na celo i kaze: "Hocete svirati ili ne?!" Krenu oni da sviraju i u medjuvremenu dolazi policija i ne sme da udje...samo vire kroz prozor...znaju da je taj neki lik mnogo za*eban...I odsviraju oni 20x pesmu, taj lik izvadi bunt para i tup na klavijaturu...samo Bog zna koliko je izvadio :D Skide pistolj sa glave, spakuje ga u futrolu i dovidjenja prijatno...Celom orkestru je faca bila (o.O)...

marco
30.06.2008, 19:15
Hehehehehehe, i mom caletu se desilo slicno, kad je radio, davno, davno :) Poceli oni da sviraju i dodje gost kaze "Ramo, ramo druze moj" Naravno plati sve kako mu je receno. Zavrse oni pesmu, on opet izvadi pare, i opet istu pesmu. I tako ne znam ni ja koliko puta je vrteo Ramu druga, ali kaze cale da su n akraju morali da ga zamole da prestane jer su se bunili gosti. Ali nisu mu smeli nista, jer nikog nije maltretirao i sve je placao :)

Alix
01.07.2008, 17:14
Vala vi se svi hvalite kako su vam "ćaleti" svirali i imali doživljaje...Moj na žalost nije nikad bio "pravi" muzičar (bio samouk),ali nema veze zato je dobar zidar i tesar...E sad da ja nebi prošo bez doživljaja,moj otac je već 2 put pao sa skele i još je živ...Jednom je slomio nogu a drugi put ljevu ruku...;)

spale
01.07.2008, 18:21
Evo i mog iskustva šta znači vežbati.
Kao dečkić-pionir sa svojih 13-14 godina malo sam svirkao harmoniku u seoskom kulturno-umetničkom društvu.Bilo super.Na probe je stalno dolazio jedan dečkić mlađi od mene 5 godina i ne trepćući gledao mene i drugara kako "razbijamo" a ono svirka k`o lupanje po trulim kantama.Mene život posle odvede u profesionalni sport drugar se rano oženio..A onaj mali...? e taj mali je kupio sebi harmoniku i vežbao po ceo dan.Sad on svira svaki vikend ubija pare.Harmoniku ne vadi iz gepeka auta.U N.Sadu ima dva stana u svom selu novu kuću.Ljudi sve od muzike 100%.Kao čoveka ga ne cenim jer je gnjida jer oko samo baca gde ima para nikad za dušu nije svirao ali kao muzičara ga svakako cenim.On samo to radi..Muzika,muzika,muzika,vežba,vežba,vežba.Ni sada nije bolji muzičar od mene ali gde je on a gde sam ja !!!!!

svirko
01.07.2008, 22:29
A šta bi tek rekli

da vam kolega, s kojim ste se igrali cijelo djetinjstvo, do srednje škole, kao momak od 20-tak i nešta godina, dođe na vašu svirku pijan ko guzica, izvadi i repetira pištolj, i iz čista mira opali dva metka između vas i bubnjara,pravo u zid. Sreća da je malter-žbuka na zidu bila debela, pa su meci ostali unutra. Mogli smo poginut od rikošeta.
Hebote, ako se onda nisam ukenjao od straha, vala neću nikad!
Poslije se izvinjavao, kao ono bilo mu teško, ima čovjek problema u životu.K'o da ih nema niko. Ja bi onda moro bar stotinjak ljudi koknut da mi bude lakše

jeftabgd
06.07.2008, 18:35
Da se vratimo na temu koja je bila,pohvali i kritikuj,kojiko mi se cini.U Srbiji su po mom misljenju trenutno najaci orkestri:'Smekeri'(Djiba i Trapa),Borko i Tigrovi,Cimeri,ork.Davora Prvulovica,ork.Srdjana Demirovica.Verovatno sam neke zaboravio,da se ne nadju uvredjeni.Ima i dosta bendova(od 4-8,clanova) i bendica(2-3 clana)koji solidno zvuce.Lose necemo ni pominjati a i njih ima vise nego sto treba.