PDA

Pokaži Full Verziju : Izmjena klavijature Le vs TR


klavijaturista
25.01.2008, 02:05
Ovako Imam Triton Le 61 i dio na kojem se svira tj. Klavijatura(Tipke),Na tritonu Le mi se nesvidaju duboke su..
Kolega ima TR i svirao sam na njega i svidile su mi se tipke na njemu fine ravne plitke i lakse je svirati kao da su filcane..
Otvorio sam svoj Le i vidio sam na kkojemu principu rade,znaci imaju male oprugice...Vjerovatno je tako i na TR,sada zelio bih si naruciti Klavijaturu od TR i ugraditi u LE ja mislim da je to moguce...
Sta vi mislite...
Ali tipke na TR su mi super a takoder i na PA800 slicne su...

kuki
25.01.2008, 02:13
Ne znam dal bi bilo izvodljivo menjati komplet tastaturu od TR za Le,ali i ako je moguce mislim da ti se nebi to isplatilo,posto bi te to vise kostalo nego nov KORG TR.
Probaj kao neki sto su ubacivali filc ispod dirki to je mnogo lakse i mnogo jeftinije.

Ovo je neko moje misljenje.

mykeli
25.01.2008, 02:21
Dirke na Korgovima mogu da se splite(spuste) pomocu "filca"...
Kad otvoris klav.videces gde su ti dirke,znaci na krajevim(tamo gde se ne svira,na tom delu)kad pritisnes dirku ona se na kraju podize...e tu treba da se postavi filc na celoj klavijaturi.Ne treba nista da se lepi ali pazi da ne stavis neki deblji,moze da se desi da ti klav sama svira....
Samim tim ce klavijatura da ti bude tvrdja,ali i plica..

klavijaturista
26.01.2008, 01:34
Znam za filcanje to sam radio na X3 ali drugacii je sistem kod podizanja tipki na Le i npa X3 ali pokust cu tako napraviti..
Hvala na savjetu pozdrav svima!!

klavijaturista
26.01.2008, 01:40
Sama klavijatura od TR nije skupa jedna tipka kod nas je 1 kn znaci 61kn dodu tipke mozda bi me sve novo izaslo samo 100kn. i pase cak sa svoga i4s mogu staviti tipke na LE jer je isti sistem...
Oko filcanja ima puno posla posebno gdje imaju te oprugice morao bi ih povaditi namjestiti filc i ponovo vratit opruge i isprobati dali nisam stavio previse da kada upalim kljavu ovo sve tipke sviraju...a od TR je i drugaciji dizajn tipke ravne su a ove ba Le su zaobljene na povrsini...