PDA

Pokaži Full Verziju : Iz drvenih u plasticne!!!


neconix
24.01.2008, 15:36
Pozdrav ljudi!!!

Imam drvene pravljene kutije 12",koje mi odlicno rade posao ali su malo poteske i prilicno ruzno izgledaju(godine rada sa njima):D.E sad,koliko bi mi bilo pametno da te zvucnike prebacim u plasticne kutije,da li cu izgubiti na kvalitetu zvuka ili ga poboljsati,nisam pametan sta da radim.Pomagajte!!!

jager
24.01.2008, 16:27
Poboljsati se nista nece ... naprotiv.
Moj savet ti je da doteras postojece drvene kutije: lepo ih ofarbas, montiras nove metalne coskove i lajsne za ivice i to je to...
Cak ce te verovatno i manje kostati...
Inace, na kakve plasticne kutije si mislio? Nisam jos video da se prodaju posebno samo kutije bez zvucnika, a da su plasticne...
A to sto su ti teske ove sadasnje drvene kutije... pa cuj, i meni je extreme tezi od xp10 pa zivim sa tim :)

marco
24.01.2008, 16:55
Dobces samo lapsi izgled, laksu kutiju ali ces od zvuka sigurno izgubiti, jer ipak je drvo bolje. Jednom sam podigao neku RCF plasticnu kutiju, i hteo sam da crknem koliko je teska. A teska je zato sto je unutra ustvari drvena, a ima sam oplasticni oklop da bi lepse izgledala. A inace, ako se odlucis za prebacivanje u plasticne kutije, obavezno da kutiju oblozis naprimer vatelinom, da dobijes bolji zvuk. Ja imam 2 petnestice, prebacene iz drvenih, i ne rade lose, ma da su mekanije radile u drvenim.

mykeli
25.01.2008, 00:41
Ma koji da su ti zvucnici i skretnice,bez drveta nista,lepo ti je @marco reko...