PDA

Pokaži Full Verziju : Baby Spider pro


mr_eko
21.01.2008, 09:52
interesujeme za koliko ga mogu proda.....kao nov je nije ni godinu dana koristen......ja sam ga platio 180 eur......

No.1
21.01.2008, 12:37
Pa to je niska stalka ne znam ni kom bi to koristelo? A neznam uopste sto si je kupio? Ja kad sam narucivao Spider pred 2 godine nisam znao kako to izgleda uzivo a kao za baksuza stiglo mi po greska to BABY spider i sam se razocarao potpuno...onda sam svatio da je greska i vratio sam nazad pa mi poslali pravi spider za dve klavijature.To je vec drugo.

milan_lekic
21.02.2008, 11:27
pozz mozda je ova stara tema ali da ne otvaram nove
dakle kupujem K&M ali sazno sam da bostoji i bejbi verzija po cemu cu prepoznati onog pravog PRO da mi ne uvale tog bejbi miniaturnog da budem moro sjediti na zemlji i svirati hahaha

mr_eko
21.02.2008, 11:53
pa ako dodju na njemu 2 ruke to ti je pravi........i on ti je do brade...a ovaj je do prsa.(lažni)............

milan_lekic
21.02.2008, 14:00
aha thanks

marco
21.02.2008, 15:49
PRO verzija ima navoj za pecaljku i vodjice za kabl, a obicna nema.
Inace postoje i baby pro, i ona standardna pro verzija. S tim sto onaj standardni (ne baby) ima veci stub i drzac za jednu ili 2 klavijature. Drzaci mogu i posebno da se dokupe.
Ja imam jednu klavijaturu, i baby spyder pro, i uopste nije nizak, jer mi zglobovi stoje ravno. Nizak ce biti eventialno onom ko drzi ruke pod uglom.

mr_eko
21.02.2008, 16:59
i meni odgova beby za 1 klavijaturu ali je problem sad sa 2 :lol:hehehehehehehe

Milan$
12.11.2013, 04:28
drugari ajd da ne otvaram novu temu,da pitam ovde...vec neko vreme ne koristim vise 2 klajve, vec samo jednu,pa3...e sad ova gromada spyder pro mi je bas glomazan,tezak i za nosenje i za transport,a nemam potrebe za dve klajve tako da mi je suvisan...resio se da kupim roland va stand ili isti ultimate, al nesto kontam pa se setim da ima i spyder baby pro...pa ajd ako neko ima iskustva s njim? daklem treba mi samo za jednu klajvu, da je klajva pod pravim uglom i to je to...kako ga cenite,bi li baby spyder zavrsio posao? nov je 170 evrica,a ultimate 250 eura...nemam gde da probam kod mene baby spydera u Nisu,nema ga po prodavnicama, imaju samo spyder pro....recite mi jel krecar koristi baby spyder? ako je to baby, ako njemu odgovara,mislim da ce i meni,jer smo tu negde slicne visine,i kako vidim na snimcima,sasvim dovoljna visina...ajd neki predlog...hvala i pozz

sale_band
12.11.2013, 04:43
Ja bi to samo skratio ako ti vec ne treba duplo :)

Milan$
12.11.2013, 04:45
vec sam prodao spydera,tako da sad kasno za secenje :D

tranzit
12.11.2013, 04:56
Nikako mi nije jasno zasto ne sjedite dok svirate. Em vam je lakse, em je bolje radi kontrole instrumenta, a o opsluzivanju pedala da ne govorim. Meni se cini da smo mi na Balkanu rijetki primjerci muzicara koji stoje dok sviraju klavijature. Postoje specijalne stolice za klavijaturiste, koje su visoke i sa kojih je daleko lakse kontrolisati instrument nego stojeci.

Milan$
12.11.2013, 05:00
sve bi bilo ok da kao sto rece,ovo nije Balkan :D...Radim dosta po diskotekama i verovao ili ne, u dosta lokala gazde zahtevaju da svi muzicari stoje na bini,nema sedenja,ni na visokoj stolici...tako da sta da ti pricam dalje-ovo je Balkan...:mad:

tranzit
12.11.2013, 05:02
Te gazde su definitivno kreteni, retardirani majmuni i debili.

Na primjer:

Milan$
12.11.2013, 05:09
imam slicnu takvu i bez nje ne idem na tezgu ama nikako,imam i postolje za noge,da mogu da ih podignem i promenim polozaj malo, i sve je to ok kad je tezga u pitanju ili eventualno neki kafic,ali po diskotekama i klubovima uglavnom nema sedenja,jbg,voleo bih i ja da je drugacije...

tranzit
12.11.2013, 05:15
Nisam ni posumnjao da ti ne koristis stolicu, ama ima mnogo muzicara koji svojevoljno stoje cijelu svirku. Kakvu kontrolu moze da ima taj koji stoji a drugo, nakon par sati stajanja, ne vjerujem da misli ni na sta drugo, do na noge koje mu otpadaju od bola. 'Bes takvo sviranje. Kod zapadno-evropskih muzicara, nebitno kakav je povod za svirku, od klubova, preko diskoteka, pa do koncerata, klavijaturista sjedi i to dosta nisko, okruzen sa cetiri-pet ili cak i vise instrumenata. Kako bi inace i mogao da kontrolise sve te instrumente vec iz sjedeceg polozaja. Pogotovo oni koji upotrebljavaju kompleksnije kompjuterski bazirane audio sisteme na bini. Ama kod nas je ionako sve naopako, pa sto ne bi bilo i to.

harepa50
12.11.2013, 05:28
Ja odavno sjedim, baš prvenstveno zbog tog bola u nogama i lakše kontrole instrumenta. Vrlo rijetko stojim. Još nisam naletio ni na jednog gazdu koji zahtjeva stajanje, hvala Bogu. Još me pitaju "Hoćeš sjest'?" :D

EmirTotic
12.11.2013, 20:03
Sad imam kompleks da sam debil jer stojim ceo zivot dok radim. Nesto mi neprijatno dok svi djuskaju da sedim, nekako nisam u elementu. :)

Sto se tice baby spidera ne znam, ali V stalak sam probao i nisam verovao da je onako stabilan, mislio sam da nije. Mozes da ga podesavas kako zelis tako da bi ti mozda vise on odgovarao.

Todorgm
12.11.2013, 20:16
I ja stojim uvek jer mi je lakse da mi stradaju noge nego ledja od sedenja,a i realniji zvuk cujem kad stojim ,kad sednem samo cujem bas :)

tranzit
13.11.2013, 01:01
Nece tebi stradati ledja od sjedenja, ukoliko imas stolicu kako treba. Izaberi jednu od onih gore i budi siguran da ce biti sve uredu sa tvojim ledjima jer su te stolice i pravljene upravo tako da ti ne stradaju ledja. Naprotiv, ledja ce stradati bas radi dugog stajanja za klavijaturom. To je tebi neko sasvim pogresno protumacio. Dalje, sve gore navedene stolice su veoma visoke, tako da se skoro i ne primjeti da ne stojis, a sve imaju dole naslon za stopala, tako da muzicar ima veoma stabilan polozaj pri sviranju. Da se ne ubjedjujemo bez potrebe, da se ima daleko bolja kontrola nad instrumentom u sjedecem polozaju. Pored toga sto je vrlo ruzno vidjeti jednog klavijaturistu da stoji na bini, taj staticni, stojeci polozaj je veoma stetan po kicmu i noge, a na kraju, poslije godina i godina provedenih tako svirajuci i to po desetak ili petnaest sati u komadu, strada i kicma, narocito vratni dio kicme, pa i ruke jer su u neprirodnom polozaju pri sviranju. Radi ti i dalje kako si naumio ili navikao ali imaj na umu da je pojedine navike pametnije mijenjati dok je vrijeme.