PDA

Pokaži Full Verziju : Triton Extreme - Display?


jager
20.01.2008, 07:44
Kada ukljucim Extrema, cesto se desava da se pozadinsko svetlo na displeju NE UPALI odmah!
Vidi se sve ukoliko se u ekran uperi neko svetlo, definitivno je samo backlight problematican..
No, nije mi se jos desilo da se nakon max 1 minut svetlo ne upali.
Kad se upali, radi OK celo vece, sve dok ga ne ugasim, znaci problem je samo kad ukljucujem klavijaturu... kao da lampi treba malo vremena da se "zagreje" ...
Da li se nekome desava slicno? Normalno je ovo? Ne bih voleo da mi jednom na tezgi ekran samo ostane u mraku :(
Ovo se inace desava od prvog momenta kada sam kupio klavijaturu...

malik
20.01.2008, 08:25
Ne brini se, normalna je stvar, iako neobjašnjiva, od 10 extrema, 9 ima taj problem.

Pozdrav

jager
20.01.2008, 12:57
EEeeee, hvala ti puno na odgovoru... sad mi lakse, zaista :)
Mada, zaista neobjasnjiva stvar... bukvalno deluje kao kvar

malik
20.01.2008, 15:01
Da, zaista nema neke logike, nije stvar niti u tome koliko dugo nije korišten, niti u tome da li je bio u hladnoj prostoriji,jednostavno , nekad upali odmah ekran, nekd nakon 10 sekuni, nekad i nakon minute, a samo jednom mi se dogodilo da se toliko dugo ekran nije upalio da mi je dosadilo čekati pa sam ga ponovno ugasio i upalio i tada je sve radilo...ne znam što da ti kažem, uglavnoj, ne sekiraj se puno...

jager
20.01.2008, 15:07
Da, i ja sam identicno prosao :) Posle najduzeg vremena cekanja sam ga ugasio i upalio. Display se osvetlio momentalno :)
A bilo je to na samoj tezgi, svadba.... bukvalno sam se bio o`ladio :)

Inace, kako stoji sa ostalim KORG-ovima koji imaju isti ovaj display? I kod njih se javlja ovaj problem ili je ovo "rezervisano" samo za Extreme?

amko_NP
20.01.2008, 21:11
Kod mene je taj Problem na PA800, ali posto imam garanciju cu da ga odnesem u servis i ako je mozda to "normalno" kod par modela.

jager
20.01.2008, 23:02
A jeeeee ... izgleda da je to fabricka boljka .... koliko znam i PA800 ima isti ekran kao i Extreme. Beh, kako je to Korg sebi dozvolio?

josipv
21.01.2008, 23:05
JA sam imao tri extrema i isto mi se na jednom to desavalo,nekad da nekad ne,sad na ovom je fala Bogu sve ok,ali sam se isto prvi put ukenjao kad je zatajio,lampice svijetle a ono display nista.......probajte koji put calibrirati display!

jager
22.01.2008, 00:41
E, vidis ... to moze biti resenje .. ja nisam do sada ni jednom radio kalibraciju

josipv
22.01.2008, 20:17
Moze i nemora,kalibracija je vise za ispravnost primanja dodira na displayu

Alix
23.01.2008, 00:01
A jel se kome desilo da upali sinth i po ekranu se prave PLAVE crte...Dakle,normalno se sve postavi ali po ekranu se pojavi (u mom primeru) 17crtica duž ekrana...Jedna nad drugom je približno 1cm...Inače imam Classic,ali je isti display ko na extremu...Ako ko zna kako da se popravi,neka javi...

PS:otvaro sam sinth i pregledo kontakte,šprico sa kontakt sprejem,ma ništa ne pomaže...

Pozdrav!

kuki
23.01.2008, 00:05
To je za mene veliki propust kod triton serije.

GoRaN
23.01.2008, 00:59
Mom kolegi na PA-800 se desava da nece displej da se upali, nosili smo u servis i kazu da je sve u redu i da tako treba!

jager
23.01.2008, 09:44
Moze i nemora,kalibracija je vise za ispravnost primanja dodira na displayu


Pa da. Ja nemam problema sa tim. Ekran tacno prepoznaje "pipkanje", zato mi nije ni palo na pamet na ga ponovo kalibrisem. No to ne moze svakako da steti. Klavijatura mi je u torbi jos od zadnje svirke, danas cu da je raspakujem pa da probam...