PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA50+HD+USB


Strane : [1] 2

pocetnik
11.01.2008, 16:55
e raja citao sam na korgovom forumu nesto ali nisam bas s engleskim jel moguce kao sto pise da se moze ugraditi HD max 10GB i USB na nju ako moze jel zna neko ko to radi i koliko to para kosta

mikikg
11.01.2008, 17:46
pisi na mikikg2@yahoo.com ili pozovi +381637070299
pozdrav!

miklo
12.01.2008, 14:48
Usb Koji Se Ugradjuje Na Korgu Pa80 Dali Otvara Neke Druge Opcije (vokalist Ili Neko Prosirenje Za Fles Kartu Ili Bilo Sta) Ili Samo Komunicira Sa Hd Za Prebacivanje Ritmova I Ostalih Stvari Na Hd U Klavijaturi

mikikg
12.01.2008, 15:19
samo komunikacija hd-pc

antalus1000
12.01.2008, 15:50
ja licno mislim da se ne isplati preradjivati korga pa50. ja imam pa50 i skupa je ta prerada krece se oko 150e za ugradnju hdd. po mom misljenju bolje je skupiti jos 100e i uzeti pa80 koji otvara mogucnosti za koriscenje sempl kartice.

ja sam bas skidao sa neta graficki prikaz ploce korga pa50 i pa80 i uporedio razliku sve je isto samo sto na pa50 postoje izbusene rupe gde treba da se zaleme konektori na koji se povezuje hd od laptopa jer fabricki to nije uradjeno dok je na pa80 ostavljena mogucnost da sam nakacis hd. po meni je to skup rad i skupe su ruke, oko 100e, brate pa to je 7-mi deo klavijature:) a nije preterano velika filozofija , ne zelim da nekoga uvredim ovim tekstom ali to je moje misljenje.

bolje skupiti 100e vise i kupiti pa80:)

p.s. bez uvrede, ne zelim da se neko naljuti na mene:)

mikikg
12.01.2008, 16:08
pa onda kupi pa80..

Darko
12.01.2008, 17:10
@Antalus . . ja mislim da si upravu,osim toga uzmi odmah ono pravo i jeftinije ces proci.
I zasto bi se neko ljutijo nisi nista lose rekao. ;)

pocetnik
12.01.2008, 20:17
a jel moze onda nap pa80+usb naprimjer moguli koristiti reason softwer imali ta varianta posto sam puno vezan za racunar jebg

antalus1000
12.01.2008, 20:19
nisam zeleo da me neko pogresno razume ili da uvredim neke ljude koji to prepravljaju:)
pa50 moze da se preradi ali mislim da ne moze da se dobije pa80 jer se opet ostaje bez mogucnosti za citanje semplova. znaci samo moze da se dogradi hd ali je po meni to preskupo- meni su rekli 100e za ruke i moj hard.

a klavijatura kosta 750e a ova nadogradnja 150e:) nije skladan odnos ove dve cene:)

mikikg
12.01.2008, 21:34
ma jok bre,ko da se uvredi,ne daj boze,radi se i sampl u kompletu sa hdd-om za 320e,a ne moze i da se stisne i da se prdne...

antalus1000
12.01.2008, 22:31
to si u pravu:)

Gorance
12.01.2008, 22:43
Upravo tako,svako ima svoje razloge zasto mu se isplati ovo ili ono.A sto se tice pa 80 malo ste je potcenili jer razlika izmedju pa80 i pa50 NIJE 100e ma koliko kostale i jedna i druga,barem je tako u Srbiji.Hd je fina stvar u klaviaturi ali flash karta je zakon.Najbolje kad imas i jedno i drugo.Sto se tice prerade kod mene radi 16mb u pa 60(da ga samo cujete),ostalo je stvar izbora ili cene.Pozdrav svima.

car mirko
12.01.2008, 23:20
Pozdrav
E ovako Miki sluaj dobro dobar savet kupi 1Menboard od PA 80 cena 225 eura Fles karticu do sto i to ugradi u PA50 samo ces mirati da pravis Slitz za Karticu stace ti HD to investiras 400Eura i onda si BOG imas pa80 u kutiji od PA50 i dirke su malo losije nego na 80 kad to uradis bas ako hoces da imas ja cuti poslati HD imam desatak komada od 3 do 20 GB normalno uposto si nov dodices je zabadava samo postarinu plati ili cu poslati po nekom prijatelju za SRBIJU kad budem dobio Adresu
Pozz. Car (sve drugo zaboravi jer bacas pare uzalud )nikad nece biti ko Pa Svet

mikikg
14.01.2008, 10:39
hvala na savetu kolega Mirko,interesantni su ti mainboard-i po toj ceni..

same1975
16.01.2008, 15:14
a gdje bi mogao nabaviti mainbord od pa80
?????

pozdrav
sasa

car mirko
16.01.2008, 22:04
Pozz... !
sad sam tek stigo kuci , moram samo da pogledam pa cu vam javiti jos , toliko za sad a kasnije cu da se javim

same1975
17.01.2008, 14:41
bilo bi super ..ja bi bio zainteresovan za 1 board

same1975
23.01.2008, 14:39
care mirko..ocel bit sta sat informacijom o pa 80 boardovima???
vozdra
same

same1975
24.01.2008, 20:40
ima li iko od was sliku mainboadra od PA80

bio bi vam puno zahvalan

pozdrav sasa

sreleristic
27.01.2008, 16:34
Lično mislim da je to preskupo (150,00E) ako se uzme da se ugrađuju HD od lap topa od 40GB koji u prodaji koštaju od 50 do 60 Eura.

antalus1000
27.01.2008, 17:09
to si u pravu hd od 60gb kosta oko 50e znaci 100e su ruke, ali ako se uzme u obzir da je hd od 40gb prevelik i da realno od 10-20gb zavrsava posao polovan moze da se nadje za 20e. i ja mislim da se previse uzima za ugradnju hd jer u sustini prerada ploce podrazumeva lemljenje IDE konektora na koji se povezuje hd od 2.5'' , zamislite da vam neko naplati 100e sto vam sklopi komp:) zar ne:)

pa80 moze da se nadje za 1000e i bolje je prodati pa50 i u mesto dati 150e za preradu dati 200e i kupiti pa80. ja imam pa50 i razmisljam sta da radim, da su ove prerade malo jeftinije odlucio bih se za preradu ili da sam to sve zavrsim:)

sreleristic
28.01.2008, 17:30
Pa vidi se da ovo neke nervira.Treba mi šema ploče i zamolio bih da mi je pošalješ mejlom ili adresu gdje je mogu skinuti da ne lutam.
Nešto me zanima oko toga i ne mislim da je to neka posebna mudrolija,pa ako provalim u čemu je caka objaviću da svi znaju
Pozdrav svima

jager
28.01.2008, 17:57
Iako nisam video kako sve to izgleda "rastavljeno", gotovo sam siguran da je ista fora kao kada su se, davno, u Amige 1200 ugradjivali veliki diskovi.
U originalu je 2.5" disk, i napravi se adapter na 3.5" konektor, nadje se negde da se ukrade sa ploce +12V (posto +5 vec ima u tom konektoru) i eto mudrolije...

antalus1000
28.01.2008, 18:10
to i ja kazem:) smatram da to nije neka mudrost:) evo ako ovde na forumu postoji neko ko je nosio pa50 na ugradnju hard diska neka ga odvrne to je 5min posla i neka slika plocu i uploduje ovde na sajt sliku da vidimo svi koja je to prerada u pitanju,cija cena iznosi 100e. za svaku preradu osim ugradnje hard diska, tipa sempl i sl. pozdravljam i skidam kapu ali sto se tice ugradnje hard diska to je smesno:)

prerada pa50 sa preradom ce da dostigne cenu korga pa500 koji ima semplovane boje i koristi memory stic adapter a ne hdd i nece moci da se poredi sa pa500. zato smatram da je preskupo.

sreleristic
28.01.2008, 18:34
Pa sad što se tiče toga čisto sumnjam da ima neko ko je toliko dobronamjeran da to učini a već je dao 150 evra za ugradnju.U to sumnjam iz više razloga mada vjerovatno ima i takvih ljudi (mislim koji bi to uradili),samo pitanje je da li oni uopšte posjećuju ovaj forum.
Možda bi to ugrozilo nečiju "Intelektualnu svojinu"-shvataš.
Ipak se nadam da će se i takav naći.Nama je u krvi da nekoga "zajebemo" pa makar nas i koštalo.
Aj da vidimo ima li tu istine
Vel.Pozz

jager
28.01.2008, 23:10
A vidi ga sad ... pa sto bi nekoga nesto kostalo da otvori svoju masinu i slika plocu??? Pogotovo ako je vec istekla garancija a i masina je otvarana i garancija je time sj*bana ...
A ciju bi to "intelektualnu svojinu" ugrozilo?? Jel` to neko patentirao rastavljanje pa50??
OK, mozda samo ja tako razmisljam, obzirom da sam sklon "budzenju" i prckanju po elektronici :)

antalus1000
29.01.2008, 00:30
mislim da ste obojica u pravu:) ali niko nista ne gubi da slika plocu zar ne? licno mislim da je tu ugradnju hard diska pregazilo i prevazislo vreme jer se novije masine pojavljuju sa sd karticama i usb. i malo je glupo na stare fazone uzimati toliku lovu. ne zelim samo da me neko pogresno shvati i da ispadne da ja omalovazavam neciji rad, mislim da je taj bum napravljen pre dve godine oko ugradnje hdd i okej sto se toliko uzimalo ali cene klavijatura su bas opale a ta ugradnja nije. znaci koristi se ista tehnologija od pre recimo 2 godine svaka klavijatura je izgubila vrednost od 200e a taj rad i dalje kosta:)
ne omalovazavam nikoga i taj koji to radi je pametan covek i trebao je osmisliti sve to i da poveze i da to sve radi ali mislim da je to ipak preterano,zar ne? tako je bilo i sa racunarima a sad klinci dodaju hard diskove i memoriju sami:)
a otvoriti klavijaturu ne treba biti ekspert i slikati plocu, stvar je samo u ljudima koji su to uradili da li zele da pomognu i drugima ili ne.

kuki
29.01.2008, 00:42
mislim da ste obojica u pravu:) ali niko nista ne gubi da slika plocu zar ne? licno mislim da je tu ugradnju hard diska pregazilo i prevazislo vreme jer se novije masine pojavljuju sa sd karticama i usb. i malo je glupo na stare fazone uzimati toliku lovu. ne zelim samo da me neko pogresno shvati i da ispadne da ja omalovazavam neciji rad, mislim da je taj bum napravljen pre dve godine oko ugradnje hdd i okej sto se toliko uzimalo ali cene klavijatura su bas opale a ta ugradnja nije. znaci koristi se ista tehnologija od pre recimo 2 godine svaka klavijatura je izgubila vrednost od 200e a taj rad i dalje kosta:)
ne omalovazavam nikoga i taj koji to radi je pametan covek i trebao je osmisliti sve to i da poveze i da to sve radi ali mislim da je to ipak preterano,zar ne? tako je bilo i sa racunarima a sad klinci dodaju hard diskove i memoriju sami:)
a otvoriti klavijaturu ne treba biti ekspert i slikati plocu, stvar je samo u ljudima koji su to uradili da li zele da pomognu i drugima ili ne.

Slazem se u potpunosti!

gjoko
29.01.2008, 00:43
licno mislim da se isplati prerada korga pa50. ja imam pa50 i treba mi sema ploce pa80 i pa50 da uporedim.Gde da nadzem te seme ili ako neko ima molim vas posaljite mi i resicemo to.

jager
29.01.2008, 00:49
Pa naravno da se isplati, samo ne za te pare. Treba videti sta se zapravo treba uraditi i onda to posle uraditi u sopstvenoj reziji ... Ja nemam pa50, ali ima da negde nadjem te sheme :)

gjoko
29.01.2008, 00:57
uredu druze ako nadzes te sheme javi mi.

jager
29.01.2008, 00:58
Cek`, cek` ... sad sam malo zbunjen:
Da se odmah razumemo, nisam nikada video otvoreni pa50, niti znam njegove mogucnosti.
Medjutim u opisu te klavijature kaze ovako:

Hard Disk:Optional user-installable Hard Disk (ATA interface).

Sta onda tu ima da se budzi kog vraga? Zar u klavijaturu onda ne ide obican 2.5" IDE disk (za laptope) ?? Ako je vec "user installable", mora da ima i IDE konektor za 2.5" disk!!!

Ajde vi sa pa50 koga ne mrzi, otvorite klavijaturu i zavirite malo po ploci da nema tamo neki takav konektor?????

EDIT:
Ovde sam nasao info o user installable disku:
http://www.instrumentpro.com/P-KORPA50

sreleristic
29.01.2008, 16:08
Pozdrav
E moj Jageru-u svemu se mi odlično razumijemo ali mislim da Josip nije uzalud rekao "Znaš ti nas - jebo ti nas"

antalus1000
29.01.2008, 19:54
kolega Jager ubacuje se hard disk ATA od lap topa od 2.5'' ali nema ostavljen kabal i mogucnost da sam ubacis hard ja sam otvarao:) na korgu pa80 ima predvidjeno da mozes sam da ubacis hard disk ili da dobijes klaivjaturu sa ubacenim hard diskom.

nema taj konektor mora da se zalemi ali postoje izbusene rupe na klavijaturi na koje se lemi taj IDE konektor koliko sam ja shvatio i naravno nosaci moraju da se ubace za hard disk.

dobro dosla bi nam slika ploce korga pa50 na kojem je izvrsena ugradnja hard diska.

jager
30.01.2008, 13:39
Pa ulemiti konektor (koji kosta 1-2 EUR) nije nikakva mudrolija i ne treba to da kosta toliko para koliko se kod nas trazi.
To moze da uradi BILO KOJI iole verzirani elektronicar. Bitno je da ima dobru lemilicu (sa regulacijom) i resen problem. Za nosac verujem da nije problem nesto napraviti i pricvrstiti disk.
@antalus1000: Tacno, jedna slika bi nam sve rekla, mada moze ovo da se odradi i bez nje...

antalus1000
30.01.2008, 13:49
mogu da se kupe drzaci za hard disk to nije skupo to su dva parceta lima i hard se zavrce koliko sam ja video ovde iz prilozenog kad bi sad gledao klavijaturu, sa desne strane displeja ispod tempomata jer tu ima prostora. sledece treba nam taj konktor i kabal.

najbolje resenje bi bilo da nam neko slika plocu od pa50 koju je preradjivao ubacivanjem hard diska i na taj nacin da pomogne svima:)

ja sam juce 2 sata trazio seme i nisam imao uspeha. i danas cu da trazim.

gjoko
31.01.2008, 00:51
pa nemogu da nadzem ija te seme za sad jer mi je stalo i do sempl karticu, kako bi se to izvelo

antalus1000
31.01.2008, 01:42
to nemam ni ja ideju mislim da je to malo komlikovanije nemam ni predstavu mislim da za te semplove treba bas da se preradi ploca u pravom smislu te reci i da bude slicna kao korgu pa80. mislim da to bas mi ne bi mogli da izvedemo za takve operacije treba vise znanja bar ja mislim a mozda i gresim:)

ali mislim da ovaj hard disk mozemo sami da odradimo:) i da se isplati prerada ali ne po cene od 150e:)

ajde da se svi ukljucimo u ovo ja trazim vec 2 dana poplavele su mi oci:)

kuki
31.01.2008, 01:45
Ma ja sam isto trazio ali nista za sada.

jager
31.01.2008, 01:52
Au, bogamu, pa tih sema nema NI ZA LEK! :(
Jedino sto sam nasao je servisna shema pa50 ali se samo PRODAJE ... nema je za free DL ama bas nigde ...
Pa nista ... trazimo DALJE :)

antalus1000
31.01.2008, 02:36
iskopao sam sliku ploce pa50 i mesto na koje se lemi id konektor kako da je okacim ovde da svi daju misljenje:)

jager
31.01.2008, 02:44
okaci je u download sekciju,ako nije prevelika slika, ili je stavi na rapidshare ili neki slican servis

kuki
31.01.2008, 02:46
Najbolje je stavis na speedshare i ovde u temi postavi link.
A ko hoce nek skida.

antalus1000
31.01.2008, 03:01
stavicu u sekciju dowload:)

jager
31.01.2008, 09:40
Skinuo i pogledao.
Pa ovo je ljudi, "piece of cake" za ugraditi :) ... ali bukvalno!!!
Cak ni rupe nisu zapusene kalajem :) Znaci stavis konektor, prilemis ga i to je to!
Treba jedino obratiti paznju prilikom povezivanja diska, sa koje strane je pin br.1, da 5V od napajanja ne ode na pogresan pin.
Ne znam jedino da li ce OS koji je u pa50 znati da koristi HDD (i do kog kapaciteta), ali ovo je toliko jednostavno povezati da apsolutno vredi probati!!!

gjoko
31.01.2008, 09:56
sad nam je malo lakse a za OS je lako skines onaj prorazredni od PA 80 za PA50 instaliras i gotovo . Ja sam ga vec instalirao i odlicno radi.
trba nam jos sema od PA80 da vidimo sta se trba uraditi za sempl karticu

mikikg
31.01.2008, 10:30
Majstori,ima li sta novo,uspeli neko da napravi tu prostu prepravku?Pozdrav!

same1975
31.01.2008, 12:47
vozdra...

kao sto sam vec jednom rekao , kad se ubaci HD unutra on je unutra..alo kako stavljatoi filove na njega..??? za svaki style stavit fdd pa drmaj sjedi satima..bilo bi cool izmedju postavit USB controller dako da mi nas PA fino samo ustopslamo na PC i prebacujemo filove u tom momentumoramo pazit da onih 5V za disk nnedolaze sa 2 strane (PA i PC) jednostavno rijesenje:file transfer samo pri iskljucenom PA50

sta vi kazete...daj trazite sliku PA80 ploce ..ja sam malo versiran sto se tice elektronike pa cemo vidjet

vozdra
same

antalus1000
31.01.2008, 12:47
jesam li vam rekao:)

moja klavijatura nije ovde ne znam samo kako da zavirim sad u nju. necu ici u bg jos mesec dana, tamo je drzim.
da li je neko probao da zaviri unutra?

bas sam znatizeljan dodje mi da odem u bg po skalameriju.

miki daj bre malo podrske za nas:)

antalus1000
31.01.2008, 12:49
ubacuje se os od pa80 u pa50 bez problema da bi se prepoznao hard disk to je proverena informacija

same1975
31.01.2008, 12:51
aja..

ako neko ima mogucnost za PA80 sliku to je onda najvjerovatnije MIKIKG majstor svog zanata (dobar glas daleko se cuje)
e sad dali miki ima zelju i volju oslikati PA80 board to je druga stvar
mislim..netrazimo mi transfer know-how-a , trazimo sliku cistog PA80 boarda
vozdra jos jednom :-)

i nadam se da mikica ovo nece shvatit pogresno

mikikg
31.01.2008, 13:11
Postavicu vam sliku pa80 mainboard-a,samo mi nije jasno zasto imate zelju da pojebete instrumente?To sto mislite da ce te ustedeti ako sami ugradjujete hdd u pa50 (cirka 50-60 eura)kod vas 99% olupace vam se o glavu(ovo pisem iz najbolje namere)Nije svako rodjen za auto mehanicara,niti je svako za muzicara,niti svako za elektronicara..itd..Radite to sto umete,dakle svirajte i uveseljavajte narod(ja to inace nazivam prodavanjem vazduha, i ja sam ga prodavao nekad),a servis ostavite serviserima,topla preporuka!
Pozdrav za sve!

same1975
31.01.2008, 13:32
miki tu si u potpunosti u pravu ..
ja ovo sad kazem samo za sebe..da pojasnim moj pogled na tu temu,
za mene je to "izazov" znas ono..curice mijenjaju salvete , momci se igraju auticima..kontas..za mene licno zabava , razmisljanje,,kako napraviti, sve mogucnosti provjeriti ..jenostavno zajebancija..
u prncipu mi HD netreba..vise bi volio pcmcia za flahkartu ..ali za to sam ja mala riba to iziskuje stvarno specijalista..za mene je disk ..tako reci nesto so je onako barem u mislima na dohvat ruke ,dali je to stvarno tako je druga prica

stvarno bi ti bo zahvalan kada bi postavio sliku ploce PA80

pa da pocnemo malo kontat

fala

antalus1000
31.01.2008, 13:50
miki carina si:)

al' ja sam malo bezobrazan ako moze slika i pa50 ehhehehe:):)

ipak hvala sto pomazes to govori da si dobar covek.

ima nas kojima je ovo cisto hobi i ko svira iz uzivanja kao naprimer ja. ne radim tezge niti sam ikada negde svirao:) sta da radim kad indijanski sviram, ali za svoj merak dovoljno.

antalus1000
31.01.2008, 18:30
jel ima nekih novosti po pitanju ove teme:)

same1975
01.02.2008, 10:53
joj danebude das se miki naljutio zbig onog.."miki CARINA si"
ko zna mozda je procito na engleskom i ono C kao K interpretiro mada to sigurno nije tako misljeno..LOL
:-)))))))))))))))))

vozdra

antalus1000
02.02.2008, 14:27
nisam tako mislio, ako je neko mislio da je na engleskom nije nego je na srpskom C nije K :)

valjda se covek nije naljlutio:)

gjoko
08.02.2008, 12:52
hej ljudi bre , sta nam je ?...zaboravili smo temu, dajte neku informaciju.

sreleristic
08.02.2008, 16:45
Jedno je slika sasvim drugo šema i povezivanje gdje šta ide.Antalus je pokušao da pomogne ali slika sama po sebi malo ili skoro da ništa ne govori.pokušao sam da dodjem do šeme i za istu mi je traženo 250,00E što je zaista preskupo.
Kako kaže Miki posao je izgleda ipak znatno složeniji nego se na prvi pogled čini,a kolege sa Pa50 sa ugrađenim diskom ne žele da to slikaju što bi ipak dalo jasniju predstavu o svemu.
To je ujedno i potvrda da sam bio u pravu "Znaš ti nas jebo ti nas".
Pozdrav Fiću i još jednom hvala za program.

antalus1000
08.02.2008, 18:44
izgleda da si u pravu nema sta mada ja bi moju klavijaturu otvorio i slikao ako bi to drugima pomoglo da ne bace tolike pare a ako niko to nece da uradi od onih koji su ugradili hard ja cu uraditi kad budem skupio pare za tu ugradnju.

nikad da skupim toliko para da mi 150e nista ne znaci:)

ne znam steta velika sto se ova tema ovako zavrsava mada nemora da znaci da necemo naici na gest dobrih ljudi voljni da pomognu:)

jager
08.02.2008, 19:23
Pa vidi, ne mora da se zavrsi tema ovde.... Ja i dalje tvrdim da se na osnovu slike koju je poslao Antalus MOZE uraditi ugradnja. Treba samo ulemiti konektor i to je to.
Ja nemam pa50, ali da ga imam, sam bih ulemio konektor, majke mi ...

tesla
09.02.2008, 00:53
ovo mu ode u tuning... styling jos samo spojler da mu stavite
ja sam ljudi uvek bio za varijantu ako hoces pa 80 prodas pa 50 nesto doplatis i vozi a ne ovako....

gjoko
09.02.2008, 15:59
kolega JAGER mislim da ne bi smeli tek tako zalemiti taj konektor mozda si u pravo ali necemo tek tako reskirati druze.Budimo malo^:)^ strpljivi jer sema nam je potrebna.

antalus1000
09.02.2008, 16:08
ja mislim da to nije nista specijalno, ta ugradnja hdd se pojavila pre 10 godina pa nije to sad neka tehnologija:) nadam se:)

ne znam sta cemo za tu shemu? ja sam je ovih dana stvarno trazio kao lud jedno pet dana bez prestanka nisam bas nesto snalazljiv za surfovanje valjda mi je takav rezultat i bio:)

bas sam se raspametio

jager
09.02.2008, 19:00
Ma i ja sam je trazio, ali NEMA pa NEMA .... ima da se, jeli, KUPI ... beh :(

@gjoko
Naravno da ne treba da petljas i lemis sam ukoliko nemas dovoljno iskustva. Medjutim, ako je proizvodjac predvideo mesto za HDD konektor, ali ga nije ugradio to moze da znaci samo jedno:
Prvobitan projekat pa50 JESTE ukljucivao i HDD u sebi. Garantovano su ga u poslednjem trenutku izbacili, kako bi snizili troskove i izdali jeftiniju klavijaturu.
To je normalno i slicne kompromise rade mnoge kompanije, ne samo proizvodjaci klavijatura.Medjutim, sve to nas ne sprecava da sami zavrsimo ono sto je projektant zapoceo :)

gjoko
09.02.2008, 20:11
uredu slazem se, nesto sam previse zauzet radim od jutra do sutra kako kazu al nacicu malo vremena da sredim ovo jer imam prijatelja koi je odlican hardverista i softverista a moj je brat vrhunski elektronicar.Do sad sam gubio vreme na trazenja seme ali evo necu vise traziti nego cim se malo oslobodim idem kod prijatelja itd...kad ovo sredim znacete sve,..Aj sad cao.

jager
09.02.2008, 20:23
gjoko, drzim ti palceve!!!
Javi kako je uspelo i obavezno slikaj sve faze ugradnje!
I, naravno, postuj kasnije slike ovde :)

sreleristic
09.02.2008, 22:27
Gjoko,želim da se u tvom nastojanju pokaže tačnim da sreća prati hrabre.Muče me međutim neka pitanja?Bekap ćeš svakako da uradiš,konektor nemožeš da prevrneš,oko napajanja ti zna brat ako ne ti.E pa šta može do đavola da se desi!?Ako neće da se podigne OS-isključićeš Hard,ako ga ne prepoznaje-neće stradati klavijatura,ako padne sistem- ima bekap.Opet da ide nešto između harda i konektora mi je nelogično mada ne i nemoguće.Kod kompjutera imamo primarni i sekundarni ređaj što određujemo džamperima,a dali nešto slično ima kod ovoga đavo će ga znati.Previše ako i da li!!!!!!
Neznam hoćeš li uspjeti ali mislim da se klavijatura nemože baš tako pojebati kako tvrdi Miki.
********************* !


Nemoj da ti se ovo češće dešava. Jel si muzičar il kočijaš ?

jager
09.02.2008, 22:30
Ma naravno da se klavijatura ne moze tek tako "pojebati" ;)
Bitno je jedino da se obrati paznja gde dolazi napon, no kako kaze srele, burazer to sigurno zna.
OStaje jedino da se vidi da li ce sa postojecim sofverom u klavijaturi da se "vidi" HDD, ili ce biti potrebno ucitavanje onog od pa80.
Sve u svemu, ako se pazljivo radi, nema sanse da se nesto zezne. Koliko sam ja toga samo "budzio" .... ajoooj :)

antalus1000
10.02.2008, 03:46
provereno mora os od pa80 i mora predhodno pre instalacije os od pa80 da se formatira hard disk u klavijaturi pa tek onda da se ubaci os od pa80.

i ja ti drzim palceve jedva cekam da cujem sta ste uradili. drzim palceve nadam se da ce sve da bude ok ipak imas ljude koji imaju iskustvo.

Gorance
10.02.2008, 22:11
Narode ko god svira i od toga zivi nece se igrati sa instrumentom,sto se tice hd-a neznam sta je tu tako spektakularno,za sta bi vam sluzio?Ja imam hd u pa 60 da ga nemam samo bi snimio ritmove preko fabrickih i to je to.Ko svira ne trebaju mu fajlovi za sta hd i sluzi,mozes cuvati setove na njemu ali to nozes i na disketi.Jrdino je dobro sto mogu da cuvam senplove i back up-ove od flash karte.Nije lose imati hd,ali za svirace je mnogo bolje imati flas-ku i senplove.Sto se tice harda,u sky musicu su prodavali pa 50hd.to su oni nesto budzili verovatno,u svakom slucaju sretno!!!

sreleristic
10.02.2008, 22:48
A jebo ga ti.Mi u klin ti u ploču.Neću reći da ti nisi za neke stvari u pravu ali mnogo bi nam više pomogao da to odvrneš i slikaš pa slike u downloads.Kada već ne želiš da gjoko batali klavijaturu onda ćeš mu najbolje tako pomoći,a neće te ni SAVJEST gristi.

Jesam li u pravu?

jager
10.02.2008, 23:43
Bogami ... SAVEST je biljka cudnovata ...
Gorance, slikaj ti taj HDD, da te pece savest :) ... a i mnogo bi pomogao svima ovde koji zele da ga imaju u svom pa50

antalus1000
11.02.2008, 01:19
pa da to nije tezak posao ako imas 5 min:) da zavirimo i uporedimo:)

sreleristic
11.02.2008, 20:23
Jebote!
Antalus-da su Rozenbergovi bili "Korgovci"(ovi sa hard diskom)-,k...c bi Rusi ikad imali atomsku bombu.
_______________________

Znaš ti nas jebo ti nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gorance
11.02.2008, 21:42
Ama ljudi ja nista ne krijem,hard skidam i punim preko fioke, a otvaram samo poklopac odozdo jer pa 60 ima fabricki mesto za hd.nemam nameru da zbog slikanja otvaram klaviaturu.Ja i harmoniku ne cackam sam nego nosim kod majstora a kamoli klaviature.Nemojte da se igrate sa time nego svirajte i vezbajte pa ce biti para i za pa 800. A ako ocete u majstore to je drugo,ali se manje zaradjuje nego na svirci i nema zezanja jer odgovoras za svoj rad.Ja sam elektronicar po struci ali se nisam time bavio nego sviram,i platio sam ugradnju flash karte i zaradio to vrlo brzo.Ko se igra kuci to je drugo ali postujte to sto neko radi jer od troga zivi.

jager
11.02.2008, 21:53
Pa vidi li se ista kada skines poklopac i skines HDD??
Mozda je cak i tako, sa skinutim poklopcem dovoljno za uslikati....

sreleristic
11.02.2008, 23:47
Možda bi ipak najbolje bilo da poslušamo ove neke "konstruktivne"predloge i svi kupimo još po jedan Pa50 ali sa hard diskom.Onda vidimo kako to sve izgleda, nabavimo još po jedan hard disk i ugradimo u onaj koji nema.
Slab je vozač ako nikad nije zavirio pod haubu.
GARANT!!!! Za ženu da i ne pričamo =))

jager
12.02.2008, 00:23
Jao, Srele, pa koje veze sad zene tu imaju?

blatusan
12.02.2008, 01:18
Heheh...idel narode...dokle ste stigli...ako treba kakva pomoc imam pa50 pa pa ako kakva slichica treba recite nabavit cemo je...moj licno misljenje na ovo...glupost...pa50 moze radit poso samo tako i vise za jednog sviraca...a sad ugradzivanje kartice na pa50 je najveca glupost ako cojk nije u korgu inzinjer ili "Miki" jedan jedini koji ima pojma o cemu radi...a ja...ma drugovi...kako kod da razmislis...sranje je jedino ako je pa50 ostecen izgreban ili zapusen ehh onda jer se male pare mogu dobit...a ako je uredu klaviajtura pradavat i naletit na pa80 ima ih na kile i znat na cemu je cojk nego ovako provizorno pa strahovat ha ja...eto moje misljenje pa ako treba kakva slika imam pa50 i radu cu vam uradit ako sta treba...pozdrav,Alen!

same1975
12.02.2008, 09:54
na ebay-u sam upravo vidio da se prodaje disk za PA 800-Pa80 itd.
izgleda da to bas nije tako jednostavno , na slici se vidi dodatna pront-ploca
sad cu uploadenovat sliku

vozdra
same

tesla
12.02.2008, 12:05
ide li to ugradjivanje?? hehehe pa zar se josniste smorili... poslusajte goranceta pametno vam covek kaze a rekoh vam i ja skoro prodajte to malo doplatite i uzmite pa 80 i imate sve sto vam treba i bolje je nego ovako SIGURNO

antalus1000
12.02.2008, 17:58
alene jel i ti imas udd u pa50?

sreleristic
12.02.2008, 17:59
Pa hajde blatusane slikaj to da vidimo može li ili ne.Da se više ne bakćemo
Pozzzz.[-O<

antalus1000
12.02.2008, 19:53
miki rece da ce slikati i poslati neku sliku:) ludo radovanje heheheheheh

sreleristic
13.02.2008, 01:45
Ovo stvarno nema više pojma.Treba se bataliti ćorava posla.
__________________________

ZNAŠ TI NAS-JEBO TI NAS!=D>

kuki
13.02.2008, 01:48
miki rece da ce slikati i poslati neku sliku:) ludo radovanje heheheheheh

Pa i jeste postavljena ja sam je video!

tesla
13.02.2008, 01:48
"Ovo stvarno nema više pojma.Treba se bataliti ćorava posla."
ja to pricam odavno...........

antalus1000
13.02.2008, 02:02
ovom prilikom se izvinjavam. a gde je ta slika bas me zanima:)

kuki
13.02.2008, 02:12
Nisam bas siguran gde je,ali znam da ima posto sam je skinuo!
Mislim da je negde u download centru treba potraziti.

kuki
13.02.2008, 02:15
Aaa evo nasao sam je:

http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=745

hoho
13.02.2008, 03:22
Pozdrav Svima
Ja sam to oko ugradjivanja hd u pa-50 pokusao prije skoro 2 godine ali bez uspijeha,zalemio sam konektore na plocu, dodao 12v za hd ,stavio hd.Mislim da je caka u operativnom sistemu.
Ja sam uzeo O.S pa-80 koi se sastoji od tri dijela i na mijesta gdje pise pa80 sam samo prepravio i stavio pa50,kad sam ubacio u klavijaturu sve je suoer ocitano,izgasio sam i ponovo upalio hard disk se cuo da radi ali klavijatura ga nije prepoznala na Menu znaci na ekranu je pisalo Hard Disk ali isprekisdano kao kad ga nema.
Eto toliko od mene

jager
13.02.2008, 09:29
Cek cek ... kakav si to disk stavljao kada si dodavao 12V ?

antalus1000
13.02.2008, 13:52
ej druze pozzz. da li si stavio hard od 2.5''? i jesi uspeo da prevazidjes taj problem?

tu sliku ploce pa50 sam postavio ja:)

antalus1000
13.02.2008, 13:54
morao si da formatiras hard disk na klavijaturi, imas opciju format.

jager
14.02.2008, 11:18
Ocigledno je bio 3.5" kada je dodavao i +12V ... a garantje bio eformatizovan pa ga zbo toga nij ni video. Prepostavljam....

antalus1000
14.02.2008, 13:06
puno znaci kad neko kaze svoje iskustvo. Hoho zeli da pomogne. evo pitam ovom prilikom da li si prevazisao taj problem i da li tvoja klavijatura sad prepoznaje hard disk?

Alix
14.02.2008, 14:14
Ljudi...Da nebi bilo komplikacije i zabune...Pročito sam SVE postove koje su vezani na ovu temu...Jedno 40min čitanja i razmišljanja...Ne mislite da se hvalim ali sam inače Inžinjer Elektrotehnike i poznam se u elektroniku odlično...A sad da progovim jaranski...Da pohvalim momke koji su angažovali ovu zanimljivu temu...Apsolutno je preskupa ugradnja HDD-ja u PA50 za cjenu 100 ili 150eur...Da razčistimo par stvari i činjenica...
---HDD u PA-seriji su OBIČNI 2,5" IDE diskovi koji se stavljaju u Lap-Top
---TI diskovi NE TREBJU nikakvi dodatni 12V napajanje za rad
---Kad se priklope na 44-pinski konektor (čini mi se da je 44) preko njega dobivaju napon
---Takvi diskovi koštaju kod nas oko 10-15eura (kapacitet 10,15 ili 20GB)...
---Konektori se mogu kupiti u boljim PC trgovinama za 4,15eur
---Takvi diskovi se APSOLUTNO ne mogu NAOPAČKE prikopčati...Imaju protinaponsku zaštitu tako da ako ga naopačke priklopite,disk ne radi...Kad ga okereneš u suprotnu stranu radi bez problema i ne mžeš ga spaliti pogrešnim priklop---DOKAZANO sa moje strane...
---Po sliki gledajući APSOLUTNO se može zalemiti taj IDE konektor u PA50 i bez većih problema prilopiti HDD,ima da radi 100%
---Momci su na dobrom putu odkrili caku s kojom su neki dugo vremena zarađivali pare...

---Sjetite se kakav je bio primjer u Europi...Izađe Korg Trinity i Triton Classic i ram tad košto oko 300DEM za 32Mb...I Korg tvrdio da paše samo NJIHOV EDO RAM...i šta bilo...Naišo se neki junak i stavio obični EDO 9nS ram 32MB u klaviaturu i vidi da radi bez problema...Kad je najavio naokolo da radi svi su tražili po špajzevima stare 386-ce,486-ce i P1 kompjutere da povade memoriju...Evo i danas dani neki seljaci zaljepe cifru za 32MB RAM-a od 30-50eur na javnom internet oglasu...To su za mene obični šupci što iskorištavaju jadni narod...E tako je to za diskove i ostale stvari...Pa daj ako ko zna kakvu informaciju koja može da pomogne kome da ušpara koji dinar neka je javno iznese...Pa nismo na svjetu da zarađivamo tuđe jadne pare...Ja koliko god mogu da doprinesem i pomognem sa informacijama tu sam...I još nešto---NIŠTA NE RAČUNAM...SVE JE DŽABE-jaranski...Pohvala momcima što su se angažovali...Tu sam za suradnju..Pozdrav i živi mi bili...

jager
14.02.2008, 17:40
E ova informacija o prenaponskog zastiti za 2.5" diskove je zlata vredna! Nisam to znao, zaista.... Hvala Alix!
Onda nema sta da se ljudi razmisljate. Pravac ugradnja! :D

antalus1000
14.02.2008, 20:15
alix car si valjalo bi naci samo nekoga ko zna da zalemi to sta mislis?

jager
14.02.2008, 21:53
To ti moze zalemiti bukvalno bilo ko, samo da je malo vise verziran sa lemilicom. Verujem da imas nekog prijatelja, a da je TV mehanicar ili nesto slicno...

EDIT:

Ako se neko odluci na ugradnju, a nedostaje mu 2.5" disk, imam ja jedan NOV od 60Gb, i kabel za njega. Saljem postom ZA DZABE!
Toliko mogu da pripomognem ovoj akciji "friziranja" pa50!

Alix
15.02.2008, 00:39
Lemljenje...Nabaviš sebi CIN (žica za lemljenje),lemilicu (max.30W,jer jača može da ti spali kontakte na ploči) i obavezno oštra špica na lemilici (zbog preciznosti da se ne zaleme 2 kontakta u kratki krug)...A doduše što je kolega reko---Svaki električar sa znanjem ti to može zalemiti...I nemaš problema...A za disk 100% neće se pokvariri ako se naopačko okrene...Ako šta bude džabe šaljem novi...A garant se neće...Eto ako se La Alen ili kolega Krešo odluče za ugradnu diska pomoću im...Čak ako se Krešo odluči rade volje dođem kod njega u Zagreb da mu to odradim jaranski i garantujem da će da radi...Pozdrav!

antalus1000
15.02.2008, 04:38
evo i sad u ovo doba razmisljam o tome. moram da nadjem nekog elektricara ja to nikad nisam radio:) zamislite kad bi nam i miki ovo jos potvrdio:) hehehehehehhehehe ljudi ovo je ekstra carevi ste ali stvarno tako mislim

jager
15.02.2008, 09:52
Čak ako se Krešo odluči rade volje dođem kod njega u Zagreb da mu to odradim jaranski i garantujem da će da radi...Pozdrav!

A ja mu posaljem disk ;) i eto sve ima da se sredi...

kreso
15.02.2008, 10:04
@ Alix

Prijatelju, hvala na pomoći no ja sam svoj Pa50 odavno prodo (baš po eksperimentu s FDD adapterom i Memory dual karticom). Inaće i sam sam završio pride elektroniku pa bi si i sam znao ugraditi adapter, no mislim da to nije sve. Dopisivao sam se svojedobno s Mikijem iz KG i mogu ti reči da se zahvat ne svodi samo na ugradnju diska i upucavanje softwarea od Pa80. Ima tu još nekih dorada, sitnih ali dovoljno zahebanih ako nisu u tom poslu 100 %, a ja s elektronikom već godinama samo "kokošarim", onako više s PC računalima nego za ozbiljno. Ipak se već 15 godina bavim menagmentom, pa mi je elektronika više sada hoby nego profesija. I sam sam bio otvorio Pa50, pokušavajući ga usporediti s pločom od Pa60 koji je imao mogučnost ugradnje diska, ali ploče su samo na oko slične. Ipak je riječ o drugačijoj elektronici koja napon drugačije distributira nego na Pa80/60. Ispravljač od Pa50 je jednostavno preslab da bi ganjao još i HDD, bez obzira što on ne treba dodatno napajanje, no kad ga ugradiš primjetit ćeš kao prvo slabije osvjetljenje na diplayu (naravno jer napon se gubi na HDD), a i FDD više ne čita kako treba. A osim toga, predlažem ti da uzmeš osciloskop pa preko njega pogledaš promjene na glavnoj ploči prije prištekavanja diska i po instalaciji diska. Mislim sve će ti biti odmah jasno. Impedancije su i do 25 % van tolerantnih vrijednosti ulaznih napona iz ispravljača. Znači, to će kad tad crknut garant.

Neću u detalje iznosit svoja zapažanja jer mislim da bih nekima više odmogo savjetom nego bi koristio. Cjelokupna prerada koštat će više nego da prodate Pa50 i doplatite za Pa80. Ne isplati se samostalno zajehebavat i riskirat. Taj zahvat stvarno ne može kvalitetno nitko uradit ako nije minimum dipl. ing. elektrotehnike s najmanje 5-6 godina radnog iskustva u struci. Ne plašim vas i ne trabunjam gluposti, ali ovo su provjereni fakti.

Alix
15.02.2008, 12:47
Ma to sam ja i prije govorio (bio je jedan post oko Štefanovog OS)...NE ISPLATI SE PRERADA...Kad se preradi PA50 u PA80 nije to to...PA80 je u svemu bolji,već od napona,zvučnika,oblika,tipki,izradnje,displeya,skr atka BOLJI je...A drugo...PA50 preradiš u PA80...Nikad nećeš moći dobiti toliko z anjega ko za pravi PA80...A PA80 kod nas košta već sramotnih 850eur...A PA50 700...Pa kihneš onih 150eur i kupiš sebi pravu spravu i ne moraš se zezati sa nikakvim lemljenjem i preradom...A za aj napon što pričaš Krešo...Nije to poređenja matičnih ploča...Ni osciloskop tu nije potreban...Ako imaš priliku da dođeš do spektralnog analizatora da analiziraš izlaze na konektorima ustanovićeš da i nije neki odstup već je to samo priča...Nisam probo ali 100% se razlikuju ploče PA50,PA60,PA80...Prvo zato što PA50 apsolutno ima drugačije napajanje (preko adaptera) a PA60 i PA80 preko 220V trafo stanice u klaviaturi...Ajd da ne dužim više,Pozdrav!

sreleristic
15.02.2008, 15:03
Hvala Krešu na ovom obavještenju,da bar ne sjebemo klavijaturu.Samo mogao si nam to napisati ranije da se ne bakćemo.Da se primijetiti da ti je menadžment u krvi .
Kada si već namjeravao da nam pomogneš mnogo bi to bolje uradio da si nam postavio sliku da se lično uvjerimo u složenost ovog poduhvata i da se ne igramo.Ako se ne ljute ovi što ugrađuju hard diskove jer i tako nam prave podvalu ako sam dobro shvatio..Ovako lutajući po temi bez rezultata potrošićemo Hard disk.Znači narode bolje je da platimo Mikiju da nam to ugradi nego da se vrtimo po ovoj temi bez rezultata.=))

Ipak si ti dobar super moderator!!!
_______________________________

ZNAŠ TI NAS JEBO TI NAS

antalus1000
15.02.2008, 15:51
evo ja onda odustajem hocu pa50 da menjam za pa80 ako neko ima raspolozen i zeli neka se javi na p.m:)

kreso
15.02.2008, 15:55
Vidi, nit' sam sliko ploče, nit me interesira takav zahvat. A da ću sad otvarat svoj Pa80 samo zato da bih sliko ploču i kačio ovdje mi je čista glupost. Da je to pametno radit KORG bi napravio konektore i predvidio bi upgrade HDD-a. Ugradnju je moguče ugradit, ali samo kako sam reko jako e napravi majstor koji se razumije u sve prepravke. Mikikg to zna uradit. Zna ih ovdje još par mojih jarana učinit, ali ono što sam sam zapazio dok sam proučavao ploče su problemi koji se prvenstveno odnose na napon. Alix, ja sam izračunao da je potrebano puno jače naponsko napajanje nego što je adapter od Pa50. Čak i do 35%-40 %. Nisam sad siguran da ne širim informacije mislim da ispravljač mora biti 12 V - 1.200 mA. Postoječi je 12 V - 850 mA što je slabo da bi ganjo HDD. Ako pak staviš adapter s jačim napajanjem tada pregrijava određene komponente unutar Pa50. Znači i njih treba nekako reducirat da trpe "šokove" .Po meni je možda pametnije ugradit nekako utičnicu za memory stick od 8 Gb. To bi već možda i bilo moguče i realno, samo opet nadogradnja i pizdarije oko promjena na samoj ploči će te koštat više para i živaca nego da prodaš Pa50 i doplatiš 200-tinjak €-a.
I na kraju da dodam, čitao sam vaše postove jer sam mislio da ste možda nešto revolucionarno otkrili oko ugradnje, no potom sam naglo došao pameti pa se zamislio zar nismo Alix i ja sami injženjeri elektrotehnike pa se ne usudimo raditi takove zahvate. Ja prvenstveno neću radit takovu glupost jer znam da ugradnjom konektora i HDD-a u jedan Pa50 neču ništa postić. Upucat ću i software od Pa80, pokrenut ću i disk, no neka mi netko odgovori tko će riješit hardvarske i softwarske bugove koje se pojavljuju tokom svirke. pričo mi je jedan znanac koji je ugradio HDD u Pa50 da mu se synth zatupi u sred svirke. Ton ostane "zujit" i moraš ga ugasit. Po paljenju moraš mu očitat nanovo OS jer nema nit slike nit tona. Kad očitaš nanovo OS ponovno sve radi OK do idučeg zatupljenja. E pa jedan GAF na svirci mi se može desit, ali par u mjesec dana nikako. Još bih i preko gafova nekako prešo (nisam ja kriv što je oprema prdnula), ali da mi vrisne klavijatura za koju sam bacio svojevremeno 800 € (nekom je to dosta velik novac) to nikako.

antalus1000
07.03.2008, 19:59
da li neko zna da li se fabricki ugradjuje kontroler na plocu od korga pa50? ako je fabricki ugradjen imam resenje, definitivni:)

car mirko
07.03.2008, 20:33
antalus1000 (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=3972)
POzdr. ne zaomije nema kontrole ! Samo PA 60 ima ugrdjen Fabricki
Pozv i nemoj da zajebes instrument stalno cackas dok nezajebes tu Masinu aj Ziveoda li neko zna da li se fabricki ugradjuje kontroler na plocu od korga pa50? ako je fabricki ugradjen imam resenje, definitivni:)

antalus1000
08.03.2008, 12:45
oko svega sam se raspitao sa jednim ortakom kome su zanimanje kompovi ali razvaljuje sve na tu tematiku. imamo jednostavno resenje za ugradnju flash kartice od 8gb za 15e. i to je smesno sta ima da se uradi, on ce da nadje shemu ploce i da vidi da li ima kontroler ili nema. ako ima kontroler moze da se ugradi kartica od 8gb koja se ne greje i kojoj ne treba posebno napajanje
e ako nema fabricki ugradjen kontorler onda nista od toga jer je tesko naci drajvere, a ako ima kontroler onda se samo zalemi IDE 2.5'' i jos jedan deo i radi ko ludo. eto ako neko provereno zna da li ima kontroler ili nema neka ostavi post:)

mada on decko kaze da bi taj kontroler trebalo da se ugradjuje fabricki jer je ista ploca od pa50 i pa80:)

nisam bio dugo na forumu, studiram u bg i dolazim vikendom i iskreno sam vas sve pozeleo:)

jao ljudi ovo je jako vazno ako postoji kontroler moze da se ugradi kartica od 8gb a ne hard disk i sve kosta oko 15e. ako neko zna neka javi da li postoji kontroler:)

jager
10.03.2008, 00:37
Logicno bi bilo da je vec fabricki ugradjen. Ne verujem da su mnogo toga menjali, ako su vec ploce od pa50 i pa80 iste.... No, neko sigurno ima proverenu informaciju...

antalus1000
10.03.2008, 01:18
brate ako ima kontroler na ploci sve se zavrsava lako, ne treba da se ugradjuje hdd vec se ugradjuje memory stick od 8gb provereno i ne treba da se cacka oko napajanje ama 15e kosta celokupno zezanje i nema da se greje uredjaj i slicno, covek koji se bavi elektronikom mi je to rekao ali je genije za takve stvari:)

dolazim sledeci vikend iz bg. a dotle se raspitajte u vezi kontrolera.

ovde se nista ne desava....:) ovaj decko moze da proveri da li na ploci ima controler ali nije blizu mene a rekao je ako ima da donesem klavijaturu i on ce je srediti, a na ovaj nacin nam ne terba hdd. samo kartica i prednost je sto moze da se ubaci u komp i prebace zeljeni podaci. eto aj malo angazovanje trud ce se sigurno isplatiti.

2809gogi
26.03.2008, 21:27
A zar se ne moze HD spojit externo na dovod struje da ne uzima od klavijature?
Ja mislim da bi to moglo bit rjesenje!

jager
29.03.2008, 19:06
Trebalo bi da moze .... 2.5" IDE diskovi koriste samo 5V

antalus1000
08.04.2008, 14:47
jedan ortak je nasao resenje za ugradnju kartice ako bude radilo javljam

2809gogi
08.04.2008, 19:59
Ajde care javljaj ziv bio!
Usput pitanje jel se mogu onda stavljat midi fajlovi direktno na HD?

antalus1000
10.04.2008, 13:39
moci ce ali cekam druga da dodje iz bg pa da mi to odradi:)
ne ugradjuje se hd u klavijaturu vec se ugradjuje kartica koju mozes da ukljucis da izvadis i ubacis u komp. prebacis sta ti treba pa je vratis opet u klavijaturu:) prednost u odnosu na hd je ogromna + uredjaji se ne greju:)

KORGX5D
11.05.2008, 23:49
pa dobro, jeli ti drug mjesec dana putuje od Beograda?

sala mala!

a evo sad nesto od mene, pa mi recite vase misljenje.

pogledajte: http://www.flashmemorystore.com/clearance-flashpath-mmc-floppy-disk-adapter.html

http://www.youtube.com/watch?v=pNca1MxcQZs

jager
12.05.2008, 21:58
Hmmmm... a koliku karticu tu mozes da stavis, a da bude prepoznata?

antalus1000
13.05.2008, 12:47
ono je neizvodljivo, niko nece da posalje semu ploce sa uputstvom za preradu bez 150e. tako da je bolje za te pare da se odnese u servis:)

antalus1000
13.05.2008, 12:51
jel probao neko sa ovom karticom, ma ne treba veca kartica od 4gb. a mislim da podrzava i do 8gb. operativni sistem podrzava minimum 4gb ali nisam siguran:)

vane
20.05.2008, 02:22
zdravo svima danas cuo sam da moze i drukcije da se uradi na pa50 60 80 moze se staviti
CARD RIDER na isto mesto gde se nalazi FD-flopidna i sa iste kablove da radi a u mesto flopi imaces karticu od digitalne aparate i tu imaces puno memoriju isto kao hard disku sta mislite vi o tome?

mikikg
20.05.2008, 12:46
to je hdm,moze da radi i cena ti je oko 220 eura bez troskova poste,kartica do 1gb

KORGX5D
24.05.2008, 10:06
zdravo svima danas cuo sam da moze i drukcije da se uradi na pa50 60 80 moze se staviti
CARD RIDER na isto mesto gde se nalazi FD-flopidna i sa iste kablove da radi a u mesto flopi imaces karticu od digitalne aparate i tu imaces puno memoriju isto kao hard disku sta mislite vi o tome?
imas pravo, i nije tako skupo kao sto miki kaze,
evo sami pogledajte i dajte komentar:
http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=42863&TabID=1&C=SO&U=strat15&doy=search#overview

trenutno nemam puno vremena posto radim u smjenama, ali cu ubrzo da narucim i ovu i prethodnu stvar koju sam vam predstavio, pa cu nakon sto testiram da vam lijepo sve javim

KORGX5D
24.05.2008, 10:41
ah, umalo da zaboravim, jos da vam kazem konkretno na ovu temu:
vec sam ranije rekao da ne mogu da uhvatim mnogo vremena zbog posla u smjenama, ali vam mogu reci da sam pri kraju posla oko ugradnje HD i svaki detalj fotografisempa cu da vam postavim ovdje. Naravno nemojte da me pozurujete, jer mislim da cu vam to uspjeti pripremiti do poslije sezone godisnjih odmora.
Zao mi je ako nekome smanjim budzet, ali mislim da niko nema pravo da uzima toliki novac za posao od par sati. Ni ja kao gastarbajter to ne mogu, a kamoli neko sa podrucja ex-yu.
Na kraju neka svako zivi od svoga rada, ali ne vjerujem da mu je ovo jedini izvor prihoda, pa smatram da nije uredu za ovakav zahvat da uzima ovakvu cijenu.
Uostalom, ja nisam ni profesionalni muzicar, ali sviram tri instrumenta za svoju dusu, te za ovaj hoby mogu sebi da priustim bilo koju klavijaturu, ali radije sviram nego koristim fajlove, a vec i imam GEM WK2HD i YAMAHU, i kazem mogu da sebi priustim bilo koju pozelim.
Ne radim ni u struci iako sam elektrotehnicar, ali se i ovim bavim od dvanaeste godine i naravno mi je i dalje jedan od hobyia. Ali, odmah da vam napoemenem da se u ovaj zahvat ne mozete upustiti bez profesionalnog alata za SMD tehniku i dobre vjestine u lemljenju te poznavanja elektronickih komponenti. Dakle za one koji me ne razumiju je bolje da se odluce za jedan od moja dva prijedloga sa adapterima ili da plate Mikiju da im to uradi, posto ja nemam namjeru da mu oduzimam dio musterija niti da to radim nekome drugom, ali cu svakako da pokusam pomoci onima koji su u stanju da se upuste u ovaj zahvat.
Stavljam prioritet onima kojima je hoby muzika i elektrika, a pomoc im je potrebna da zadovolje zelju za osjecajem kada nesto sto su napravili ili popravili "proradi".

elmagio
28.05.2008, 07:08
Ja sam našao na jednoj stranici kako umjesto Diskete(floppy) na isti priključak priključiti staru vrstu kabela za one stare diskete 5,25". I na taj kabel se samo uključi SD kartica i sve radi kao da je disketa unutra.

Ovo moram samo isprobati na svojoj staroj klavijaturi. Ali po onomo što sam čitao na internetu i po šemama(inače radim kao informatičar) nebi trebalo biti problema.


;)

antalus1000
30.05.2008, 15:55
to ljudi carevi ste:) bas sam mislio da od ove teme nece biti nista kad ono ima voljnih, hehehe:)

jager
01.06.2008, 23:15
...Ali po onomo što sam čitao na internetu i po šemama(inače radim kao informatičar) nebi trebalo biti problema.


Pa hajde podeli link ka toj shemi sa nama :D

elmagio
02.06.2008, 06:54
Pa hajde podeli link ka toj shemi sa nama :D



Evo link : http://uanr.com/sdfloppy/


Mislim da je ovo riješenje bolje zato što nemoraš ništa lemiti na ploču. Samo zamjeniš kabel kojim je spojen floppy u klavijaturi sa drugim kabelom i to bi bilo to.


Lp,

jager
02.06.2008, 07:46
Kakva sjajna zamena za skupi SD card slot!!!! :)
Medjutim, i dalje ostaje problematika gde zalemiti drugi kraj kabla, kao i da li treba jos nesto od dodatne elektronike (a 100% da treba) ...
Za sada smo na polovini posla, ali u svakom slucaju se napreduje.

elmagio
02.06.2008, 08:03
Kakva sjajna zamena za skupi SD card slot!!!! :)
Medjutim, i dalje ostaje problematika gde zalemiti drugi kraj kabla, kao i da li treba jos nesto od dodatne elektronike (a 100% da treba) ...
Za sada smo na polovini posla, ali u svakom slucaju se napreduje.



Vidi ja još nisam stigao otvoriti svoju klavijaturu ali mislim da u njoj na ploči ima već postavljen priključak za floppy koji se već nalazi u klavijaturi. Ako netko ima sliku neka mi pošalje. Ako ima priključak onda treba samo nabaviti ovaj kabel koji se koristio za priključak starih floppy disketa 5,25" i samo ga spojiti na mjesto gdje je ovaj sada spojen?!


Lp,

jager
02.06.2008, 10:43
Pa ne verujem da ce to tako funkcionisati. Postoje debele razlike izmedju flopy i card reader interfejsa... Sigurno je da se mora raditi neka adaptacija. Link koji si poslao pre svega govori o ugradji SD kartice u Linksys router... Tamo postoji jos gomila objasnjenja kako napraviti interface za povezivanje. No, ako nista drugo, sjajna je ideja za SD card slot! :)

Alix
02.06.2008, 10:57
Momci svaka čast...Ko god se ovog sjetio ČISTI JE GENIJ!!!
Ne moraš da sebi nabijaš suvišne troškove za razne adaptere i zezancije,a i objašnjeno je do daske...Mislim da smo konačno poslije ovoliko postova,došli do rješenja teme i do uspješnih rezultata...Još jednom zahvala svima kolegama što su pomogli da se rješi ova dvoumica oko memory kartica na floppy priklop...pozdrav!

elmagio
02.06.2008, 11:39
Momci svaka čast...Ko god se ovog sjetio ČISTI JE GENIJ!!!
Ne moraš da sebi nabijaš suvišne troškove za razne adaptere i zezancije,a i objašnjeno je do daske...Mislim da smo konačno poslije ovoliko postova,došli do rješenja teme i do uspješnih rezultata...Još jednom zahvala svima kolegama što su pomogli da se rješi ova dvoumica oko memory kartica na floppy priklop...pozdrav!


Nema na čemu Alix! :D
Bilo je i vrijeme da netko od nas to riješi(pronađe).
Samo još da stignem otvoriti svoju klavijaturu i spojiti da vidim dali to sve radi.
Sve što uspijem naći i napraviti uvijek ću podijeliti svima.

Lp,

antalus1000
02.06.2008, 12:16
ako proradi javi, a i ako ne proradi javi:):) koju klavijaturu imas?

gjoko
04.06.2008, 21:51
ko zna engleski nek proveri ovo molim vas....?
8GB 1.3" IDE SOLID STATE DRIVE

http://www.flashmemorystore.com/solid-state-hard-drives-ide-13.html

car mirko
04.06.2008, 22:07
pozdrav::: Nece toda prizna Korgov OS toje problem nisam hto tu temu pisati jasam to vec probo svaki Windo ga odma prepozna aKorg NE SAMO FLOPY ILI DISK Pozdrav svima Car Mirko
Ja sam našao na jednoj stranici kako umjesto Diskete(floppy) na isti priključak priključiti staru vrstu kabela za one stare diskete 5,25". I na taj kabel se samo uključi SD kartica i sve radi kao da je disketa unutra.

Ovo moram samo isprobati na svojoj staroj klavijaturi. Ali po onomo što sam čitao na internetu i po šemama(inače radim kao informatičar) nebi trebalo biti problema.


;)

Vaxter
04.06.2008, 22:24
@gojko
Nishta novo i nishta chudno... :)
Radi se o disku koji nema ploche kao standardni hardovi, vec ima chipove, kao usb flash... :)
Dobar je za stvai koje se chesto nose, kao shto su klavijature i laptopovi.
Ne moze se lako fizichki oshtetiti.
Obichni hardovi imaju magnetne ploche, i glavu za chitanje koja se pomera.
Kada se uradjaj u kome je hard nosi, glava se chesto pomera, i ako oshtecuje disk.
Poshto su solid state diskovi samo chipovi, nema shanse da ih bilo kakvo tumbanje fizichki oshteti.
Jedino ako njega samog zveknesh u pod...
Od toga ce sve da rikne! :))

Alix
04.06.2008, 22:59
SSD ili Solid State Disk je NAJSAVRŠENIJI medij na tržištu...Počela ga je proizvoditi firma Mtron pod licencom Samsunga sa ciljem da se shebe Sony-ev BlueRay...Međutim SSD je sličan memory karticama,s tom prednošću da se može više puta brisati i zapisivati na njemu nego na karticama...Sastavljen je slično kao DRAM i SGRAM,(skoro bi mogli reći da je ram pločica) ali u sebi ima ćelije iz Li-Polimera koje mu služe kao neki backup napon da se memorija ne izbriše...(slično kod klaviaturi ona backup baterija)...Samo SSD je ima mnogo slabi mani---Jako je osjetljiv na promjene napona i na elektrostatiku,zato je još uvjek bolje rješenje 2,5" S-ATA ili P-ATA disk,koji imaju kapacitete već i do 300GB (Sony Vaio serija),a SSD sam vidio max 35GB (možda ima i više) ali razlika u kapaciteti je za 10X...SSD je i NAJSKUPLJI medij na tržištu,tako da će biti pristupan "prosječnom" narodu tek za 2-3 godine...kome se isplati plaćati 500eur za 35GB?

gjoko
04.06.2008, 23:01
znaci nije losa ideja,mozda je malo skupa varijanta ali ako to radi besprekorno i ako se lako montira onda vredi da se to ugradi,hteo bih mishljenje i od Car Mirko.....

http://www.flashmemorystore.com/soli...es-ide-13.html (http://www.flashmemorystore.com/solid-state-hard-drives-ide-13.html)

antalus1000
05.06.2008, 18:06
ljudi to i nije sustina, ugradnja hdd od 40gb kosta 150e ko je lud dati onda 300e za 8gb?
sustina jeste naci jeftinije resenje od ugradnje hdd i nacin da to svi samostalno mozemo uraditi :) jer je cena ugradnje previsoka hdd:)

afo15
09.06.2008, 03:57
da li ovo moze pomoci?
problem je u tome da li ce klavijatura ovo da "pokrene"

The IDE DigiDrive is another unique Flash memory reader/writer solution for desktop system, fileservers, Kiosk or industrial application. Fits into standard 3.5" drive bay, the device connects to IDE controller as either a master or slave device. Unlike other DigiDrive members, the IDE DigiDrive utilizes one drive icon to read/write to the media in any one of the four media slots. The device can be used in legacy systems running DOS, Windows 95 or NT. The IDE DigiDrive functions just like a floppy device, using flash memory media instead of the old floppy disk.

http://i262.photobucket.com/albums/ii116/afo15/untitled-6.jpg

izivnjavam se zbog duplog posta,ali imao sam problema prilikom pisanja istog

antalus1000
19.06.2008, 21:48
sta mislite na ovo?

car mirko
20.06.2008, 17:02
Pozdrav!!!!!
Dragi Afo ,,,, Jasam to vec isprodao na PA 60 nista od toga! samo gubljenje vremena
zaomija da te moram razocarati .
Prbaosam i druge sisteme sto ima onaj Floppy u sebi, i bez njega Ali OS od KORG-a nece da ga prepozna odnosno da ga pokrene .!
Kad prkacis Card Riader Klaviatura cim je upalis i botuje kad naidje na njegov chip odma ZAMRZNE CELA KLAVIATURA i problemi su ti tu , Sve moras JOVO NANOVO da instaliras OS pa Resurse a PRITISAK TI SKOCI NA 359 A Ti se somo znojis dali ce biti sve opet dobro ili ne
POZDRAV SVIMA
Car Mirko

Poz....
Dodatak cim budem imao malo vremena slikacu Pa i da vidite da nema nista od tog Posla
Jako sam zauzet kostovidite nemam VREMENA NI ZA FORUM MOMENTALNO
Pozdrav
KO SVIRA I PEVA ZLO NEMISLI OSIM SVIRACA I PEVACA-I-CE
Sala HEHEHEEE

vane
23.06.2008, 12:24
ljudi naravno da ne moze nista da podrzi klavijaturu ali je moguce !!!!
problem se nalazi u os nece podrzati zasto je tu problem moze se resi ali treba da se prepravi taj OS da se smene komande evo ja vec nesto pokusavam ako zna neko neka pise problem je u fondove ne mogu da nadjem pravilan fond za da proverim sve sto pise u OS verziju moguce je i
promeniti i jezik tu ima dosta posla ali vredi se napraviti to ako vec je neko pomislio za ovo neka pise bas je interesanto otkriti ovaj problem

antalus1000
23.06.2008, 17:22
kako mislis da se napise drugi program za O.S. onda pa50 na kojem je prepravljen os nece biti kompatibilan sa neki drugim pa50:)

vane
23.06.2008, 17:32
kako mislis da se napise drugi program za O.S. onda pa50 na kojem je prepravljen os nece biti kompatibilan sa neki drugim pa50:)

nema veze to bice kompatibilan mi cemo nadogarditi neke fajlove da prepoznae karticu evo sad pre malo sam pricao sa jedan dobar programer ko zna mnogo svare cekam veceras ili sutra da dodje kod meni da mi kaze kako je moguce to da se uradi bice mnogo posla ali vrediti da se opravi to e kad dpznam javicu ali ima jedan mali problem ja neam vise pa 50 sad imam pa800 ne mogu da proverim to ako neko zeli neka javi pa kad opravimo te nadogradbe neka isproba nije strasno nece se nista ostetiti ako ne radi vraca normalan OS I to je to trazicemo novi pokusaj pozzz

antalus1000
23.06.2008, 19:59
moze moze to kralju:)

mikikg
23.06.2008, 22:49
gledaj da programer dobro poznaje programiranje MCF serije Motorolinih microcontrollera(mala pomoc od mene)
Pozdrav svima!

antalus1000
24.06.2008, 02:06
mikikg hvala i tebi na pomoci, svaka pomoc dobro dodje, cenimo svaku pomoc.

kreso
24.06.2008, 14:53
Ajde da vam i ja malo pomognem s informacijom.

Nabavite od nekog Turčina OS za Pa55. Dobro ste pročitali Pa55 je rađen specijalno za Turke. To je Pa50 sa HDD-om.
S tim OS (Od KORGa Pa55) bi vam morao nadograđeni medij proraditi.

mikikg
24.06.2008, 18:28
ne mere toprijatelju kreso..
pozdrav

vane
25.06.2008, 18:59
evo vako ljudi tek danas je doso kod meni programer stavio mi preko 10 000 fontova e sad ja imam poso do daske treba da proverim u svi fontova da nadjem pravi font koj mogu da procitam te komande pa onda da vidimo sta je moguce a upozorio me da je moguce komaniu korg da ima zastiten fond koj ga koristi specijano samo ona da ne mozes videti komande e sad sa sreca neka je ja cu raditi imam jos 5 dana slobodno vreme posveticu se proverim sve 10 000 fontova onda idem na svirku u drugi grad akomogu uzecu pc sa meni da radim na toj problem ako ne stignem ako ne javicu vam ako ima neko slobodan da pomaze u to pozz

antalus1000
26.06.2008, 01:13
e ljudi stvarno ste super, nemam reci ajmo podrska:)

ima li ovde sta novo:)

antalus1000
02.08.2008, 17:48
ima li kakvih novosti :) po pitanju ove teme :))

Alix
02.08.2008, 18:21
Očitno NEMA...A nema veze ionako svako prodaje PA50 i kupuje PA80....

Vaxter
03.08.2008, 01:58
Svako?
Neeecesh videti taj film da ti Alen zameni pa50 za pa80! :))

antalus1000
03.08.2008, 13:48
ahahahahahahahaha

2809gogi
17.10.2008, 18:49
Pozdrav!
PA jel moguce da nikogvise ne zanima ugradnja HD.
Ja sam svoju plocu izvadio i nosim je sutra na poso.
Inace radim u elektronici i danas sam prico sa dva inzinjerakoji sve znaju oko toga i imaju iskustva preko 20 god.
Znaci zalemi se konektor spoji se HD od lap top i to je to.
stavi se OS od pa-80 i moro bi radit.
A sto se tice napona otpojis napon od flopy i imas 5v.
Samo mi nije jasno ovi sto vec imaju ugradjeno zasto nece da slikaju i da vidimo svi u cemu je fazon mada ja mislim da je ovo gore sto sam napiso resenje.A ta dva inzinjera isto su mi rekla da nema sta da se pokvari i ako slucajno ne bude islo.
Ako ima kokakvo misljenje pisite.
Ja sutra startujem sa preradom.
Pozdrav i trudite se malo.

http://home.arcor.de/hdm-world/more_hdm-flash_de.htm

Sta mislite za ovo?

gjoko
18.10.2008, 10:24
Eeeeej Ljudi nasao sam nesto na netu jel to servis manual za korg PA50.

http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=2772

2809gogi
18.10.2008, 11:10
Agdje si naso koja strana ne mogu da skinem na download sekciji neznam zasto kad bi imo semu sve bi vec znao mora se zalemitpar kondenzartora uzkonektor al ne zna koji su tako daje sema neophodna il slika od pa80.

x3meSRB
19.10.2008, 11:41
sa ugradnjom hd nema shta da se pokvari,ja sam turao hdd u skoro sve klavijature..... al mene zanima ko ima usb u pa50 ili 60??? to josh nisam video..... a znam da je jedan kolega kupio pa60 sa ugradjenim slotom za flesh karticu i sad koristi sve kao i pa80.

antalus1000
30.10.2008, 21:28
jel uspeo neko da ubaci hd? sta se desava ?

2809gogi
08.01.2009, 14:54
Imal kakvih novosti?

gogilo.cacanin
08.02.2009, 12:44
Mada je tema vec zastarela,evo ja sam ugradio u pa50 hdplocu ,ja mislim da je negde oko 40gb-nisam siguran.Radio mi je covek iz KG .Znamo o kome je rec.Pre jedno 2meseca sam to kod njega odradio.Neki kazu da je jednostavno ta ugradnja.Ja sam bio non-stop u blizini njegove radnje i covek je radio jedno 8-9sati.Znaci nije lako.Dali je skupo ili ne,mene je kostalo 150 eura i meni je se isplatilo i radi fenomenalno.Imao sam na pocetku malo problema oko ucitavanja stailova ali i to sam resio sa tacnim postupkom.Za moje uslove i potrebe su dovoljne.Samo sto me jos interesuje je semle karta koliko bi to kostalo ?(pitanje za mikinga)Korgpa50 sam dobio nov 600e+150e-750e

2809gogi
10.02.2009, 07:15
e sad prijatelju kad i ti imo volje da nam uslikas to sve unutra bilo bimnogo dobro da vidimo sta je upitanju.
Ajde molim te pomogo bi mnogim ovdje!

gogilo.cacanin
10.02.2009, 19:44
Za vikend bi mogao to odraditi,ali mi opisite sta da slikam ,tojest kad ga otvorim koji deo ili koju plocu itd.

mikikg
11.02.2009, 11:03
Propada garancija Gorane..Pozdrav

gogilo.cacanin
11.02.2009, 19:49
U vremenu do danas sam dobio informacije,da nije lepo da postavim te slike,jer stim bi uvredio nekog clana sa foruma,jer on je valjao puno nama a i trebace nam u buducnosi a pogotovu meni.Nadam se da nisam razocarao neke
clanove.pozz

psssss
12.02.2009, 14:08
ljudi jel ima neko da je ugradjivao flash na pa 50,jel mi moze reci ima li nekih problema na klavijaturi poslije ugradnje(npr.da zablokira ili slično),i da li daju neku garancuju za tu ugradnju,unaprijed hvala i pozdrav za sve,forum je exstra

Alix
12.02.2009, 16:59
###U vremenu do danas sam dobio informacije,da nije lepo da postavim te slike,jer stim bi uvredio nekog clana sa foruma,jer on je valjao puno nama a i trebace nam u buducnosi a pogotovu meni.Nadam se da nisam razocarao neke
clanove.pozz###

Samo ti pazi JEDNOG člana koji bi izgubio poso zbog te slike-svi znamo koji je-čika koji će ti skinuti garanciju...
A to što bi pomogo najmanje masi 20 članova i ljudima na šire na to ne gledaš...
Vala ako ti nije da pomogneš i uslikaš šemu matične,nema veze-a mogo si to da odradiš bez problema da se momci koji mjesecima traže odgovor i rješenje ne pate.Nije prerada matične COPYRIGHT pa da te može ko tužiti ili da te ucjenjiva-tvoj je sinth..Al nema veze,tvoja je to odluka...Pozdrav!

gogilo.cacanin
12.02.2009, 18:41
Na predhodnim stranicama je spominjata flash ili semple karta.Moguce ,ali dali se isplati.Pisano je da se mora cela kon.ploca menjati i da se ugradi od 80.tke.
Kad bi miki dao cenu,bilo bi lakse da se orijentisemo.Ili na kraju da kupimo 80.tku.I mene interesuje,ali neznam ni ja sam.

psssss
12.02.2009, 22:51
uzeo bih ja 80 ali kad bi znao da je ocuvana,moja 50 je stara pola godina i u odlicnom je stanju(kupio sam je novu),sad svako prodaje svasta tako da bih radije prepravio svoju 50,a to si u pravu vjerovatno se ne isplati prepravka,jos kad bi znali cijenu!pozdrav i hvala

mikikg
17.02.2009, 10:49
###U vremenu do danas sam dobio informacije,da nije lepo da postavim te slike,jer stim bi uvredio nekog clana sa foruma,jer on je valjao puno nama a i trebace nam u buducnosi a pogotovu meni.Nadam se da nisam razocarao neke
clanove.pozz###

Samo ti pazi JEDNOG člana koji bi izgubio poso zbog te slike-svi znamo koji je-čika koji će ti skinuti garanciju...
A to što bi pomogo najmanje masi 20 članova i ljudima na šire na to ne gledaš...
Vala ako ti nije da pomogneš i uslikaš šemu matične,nema veze-a mogo si to da odradiš bez problema da se momci koji mjesecima traže odgovor i rješenje ne pate.Nije prerada matične COPYRIGHT pa da te može ko tužiti ili da te ucjenjiva-tvoj je sinth..Al nema veze,tvoja je to odluka...Pozdrav!
Slusaj Alix prijatelju ,ovaj chika ima mnogo shiri posao od servisiranja i prepravki klavijatura,to ti moze reci svako ko je dolazio kod mene,ne zavisim od tog posla..to sto sam rekao da gubi garanciju na to sto je radjeno na klavijaturi je valjda sasvim normalno..i postovani elektro inzinjeru Alix izvolite pa provalite o cemu se radi ako vam vase cenjeno znanje dopusta,ne branim i ne ljutim se..samo napred..vec dve godine me prozivas prijatelju u pritajenoj formi..nemoj ti meni tu "cika koji ce da izgubi posao" imenuj me slobodno i kazi sta hoces..

KORGX5D
23.02.2009, 15:00
Hajde vec jednom da ugradimo te hard diskove u nase Korgove PA50 i ostale (mislim na PA60 i PA80 koji ih nemaju ugradjene!

Evo ovako, vec ranije sam obecao (procitaj moje ranije postove), ali eto nisam stvarno imao vremena zbog posla, ali evo me sad i posto nema dovoljno posla u firmi, iskoristicu ga da pomognem na ovom zaista najboljem muzickom forumu.

Imao sam kontakt sa Cikom iz prethodnog posta, ali me izgleda nije razumio da meni HD u PA50 nije bitan koliko mi je bitno da ja to uradim sam sebi, ali posto vidim da säm u prethodnom postu kaze da ne zavisi od tog posla, to me jos vise nagnalo da ovu temu vec jednom zakljucimo sa pozitivnim rezultatom. Da mi novac nije bitan, pokazuje i to da pored Yamahe PSR450, GEM WK2HD Orijental, Korg PA50, sam kupio i PA60 a u fazi sam pregovora i da kupim PA80. Jer vec sam ranije rekao (malo se mozete i nasmijat) nisam muzicar iako sviram tri instrumenta za svoju dusu (gitara, saz i klavijature), nisam inzenjer elektrotehnike ali se time bavim od svoje 12-te godine, a sada se jos vise mozete nasmijat, bio sam policajac petnaestak godina, a evo zavrsio sam u firmi u Njemackoj i radim za nekim masinama. Dakle muzika i elektronika su mi HOBY.

Ali sve to na stranu nego da kazemo koju konkretno na TEMU:
- ugradnja HD u PA80 je sasvim jednostavna i moze je uraditi svako iako vecina tih instrumenata to vec ima ugradjeno.
- ugradnja HD u PA60 je isto tako vrlo jednostavna (ali ipak trazi malo znanja) i vec je jedan clan ovog foruma to snimio i postavio video ovdje na download i mozete to pogledati, a ja sam taj zahvat obavio za nekih pola sata i sve radi besprijekorno.
- ugradnja HD u PA50 zahtjeva dosta vise znanja i sposobnosti u oblasti elektronike, kao i mnogo vise vremena, ali sad sam tu da svakome onom na ovom forumu ko to zeli sam ili uz neciju pomoc da uradi, da mu pomognem.
(NAPOMENA: volio bih da klikanjem na "Thanks" mi samo ukazete da ima dovoljan broj onih koji to zele, kako bi se moj trud isplatio, a ako vas nema mnogo, onda cete moci da direktno na PM kontaktirate me i ja cu vam pomoci.)

Jos bih vam napomenuo da ukoliko imate bilo koji tehnicki problem sa vasim PA50/60/80, mozete mi se obratiti, posto imam rsklopljene PA50 i PA60, a za koji dan cu rasklopiti i PA80, a svakako i neke druge klavijature koje su prosle kroz moje ruke (a proslo ih je dosta), ja cu vam to slikovito pomoci (fotografija, video i naravno tekst i ton).

Dalje: ugradnja USB je takodje u sva tri ova modela vrlo jednostavna, dakle ako vec imate HD, pa da ga nebi vadili stalno ili radili putem flopy disketa, za komunikaciju PC-a sa HD-om na klavijaturama mozete uz malo znanja (a tu sam da pomognem) a i imate vec nesto na downloadu (uputstva), da to uradite sami sebi.

Ugradnja flash na PA50 nije moguca posto to njena mainboard ploca ne podrzava, za raliku od ploce PA60 koja to podrzava dok to PA80 vec ima ugradjeno. To cu vam i pokazati kasnije na fotografijama i pojasniti.

Jos bih vam napomenuo da samo rasklapanje klavijatura (osim za totalne laike) ne predstavlja nikakav problem posto tu ne mozete nista pogrijesiti jer sve ima samo svoje vlastito mjesto i poziciju i nema sanse da nesto ustekate na pogresno mjesto (vazno je samo da nista ne ostetite mehanicki i da sve ponovo vratite na svoje mjesto kako ne bi zaboravili nesto ustekati (ali niste slijepi svakako).

Pitanja za neke druge tehnicke probleme i kvarove mozete postaviti u rubliku "Servisiranje klavijatura", a ja cu otici tamo i pogledati te nastojati pomoci koliko je u mojoj moci putem interneta, a mozete i direktno putem PM.

Eto, mislim da sam dovoljno pisao u ovom postu, a sad da vidim klikove odnosno da vidim koliko nas ima za ovaj poduhvat.

gjoko
24.02.2009, 00:34
e ovo je vec napredak nesto konkretno smo culi.Evo prvi cu kliknuti za zahvalnost.....

mikikg
24.02.2009, 21:34
Pozdravljam..

Gorance
24.02.2009, 23:24
Pozdrav za ciku.Narode sto se tice klaviature Miki je stvarno cika,Jebiga kad bi pop ucio mladence da pevaju,mogli bi i sami da se vencaju.Sto se tice saveta,uvek je tu(proverite),al nemojte traziti da vam da foru kako se radi,to sto on radi nemoze niko(ja proverio).svi mogu al kad dodjes niko nema vremena.Bez ljutnje,pozdrav svima.

KORGX5D
24.02.2009, 23:30
Hajmo jos bar 5 klikova, ali ne da neko klika dvaput. Cim bude deset, krecemo direktrno na forum i postavljamo sto je potrebno.
Neki su me kontaktirali na PM i poslao sam im, ali da ne trosim puno vremena za svakog posebno, najbolje da to uradimo ovdje za sve.

zorke
27.02.2009, 21:45
Pisem iz Osijeka HR. po prvi put i strasno me zanima ta tema ugradnje HD u Korg Pa50 jer i sam imam novog Pa50 starog tri mjeseca.Ovdje u HR niko to ne radi i niko i nema pojma da je to moguce a ni sam nisam to znao dok nisam procitao ovaj forum.Evo i ja sam se zahvalio gosp. KORGX5D pa jedva cekam da postavi to i na forum da vidim kako se to radi.Ja sam to pokusao napraviti u Sky music u Beogradu (100 eur)oni su nesto jeftiniji od gosp.Mikija ali na zalost vratise me s granice s klavijaturom tak da bi mi ovo bilo super ako bi to bilo objavljeno na forumu.

P.S Forum je super i citam ga svaki dan, a evo sad se polako i ukljucujem u rad.Samo naprijed.

KORGX5D
28.02.2009, 13:55
Trenutno nemam mnogo vremena, pa cu vam postaviti fotografije da pogledate.
Nekima ce i to biti dovoljno, ali pojasnicemo sve cim budem imao malo vise vremena.
U medjuvremenu mozete postaviti i pitanja, pa cu nastojati da odgovorim.

KORGX5D
28.02.2009, 13:58
dakle jos nekoliko:

2809gogi
02.03.2009, 20:14
Pozdrav svima!
Danas sam ugradio hd od 40 gb u moj korg Pa-50.
E sad mi treba taj neki software od pa-80a ne mogu nigdje da nadjem da skinem.
Ako neko moze da mi pomogne gdje da skinem taj sw i kako da ga ubacim u moj pa-50.
Sam sam ugradio hd i sad samo da isprobam ako bude radilo mogu pomoc oko ugradnje!
veliko hvala!

zorke
03.03.2009, 14:49
Prijatelju imas OS od pa80 u downloadu pod imenom Modifikovani OS od pa80 za pa50 ja ga jucer skinuo vise zbog radoznalosti jer ja nemam HD (jos) u svom Pa50 pa probaj i reci nam svima kako radi.Ako ti nije problem mogao bi nam svima pojasniti i nacin ugradnje HD jer mene osobno to jako zanima.Pozz.

drakan
03.03.2009, 15:36
Da! Istina je! Može sve da se uradi! Vidio sam PA50 s hardom i ugradjenom flash kartom 16MB! Nisam vjerovao, al vidjeh da sve uredno radi! Flash se nalazi pored flopy diska!:lol:

2809gogi
03.03.2009, 22:35
Ljudi pomagajte!
Nece da mi primi ovaj novi software ne znam sta cu ako iko zna u cemu je problem molim za pomoc.
Probo sam ponovo stavit isti software sto je vec na njemu nece.
Ubacim disketu upalim klavijaturu pise da li zelim novi software instalirat.Pritisnem enter i pojavi mi se:

"KORG Pa 50
Boot (b)
loading system files
wait please..."

I tak mi stoji nece ni tam ni vam onda moram ugasit da pokrenem ponovo klvijaturu.Molim za pomoc!

Hvala unaprijed!

zorke
03.03.2009, 23:27
Prijatelju nisam siguran za tehnicki dio kako si to uradio ali mi je odmah bilo sumnjivo i htjedoh ti napisati da mislim da ti je HD prevelik i da ga OS nece prepoznati.Koliko sam upoznat u Pa80 su ugradjivani original HD diskovi od 4 giga i jedan covjek ovdje iz Osijeka mi je rekao da ako hocu ugradit HD u Pa50 ne smije biti veci od 10giga.On ima trgovinu glazbenih instrumenata i servis klavijatura i sam je klavijaturista i radio je vec nekoliko Pa80.On kaze da cak prvi Pa80 i nisu imali ugradjen hard nego samo pripremu i onda su ljudi sami ugradjivali HD.U svakom slucaju mislim da bi trebao ili nabaviti manji HD ili izvaditi ovaj i preformatirati ga na 10 giga ili manje jer je i to vise nego sto trebas pa onda probaj.Pozz.

2809gogi
03.03.2009, 23:59
Ma to je u redu al mi je trenutno otpojen hd.
Al klavijatura zakocila totalno nece sad vise nikako da radi samo pise please wait itd.
Ne znam sta cu?

mikikg
04.03.2009, 12:32
no comment

2809gogi
04.03.2009, 14:17
Takvi komentari mi ne trebaju ako vec ne mozes pomoci onda uzivaj i nemoj druge izazivat!

mikikg
04.03.2009, 14:28
ne izazivam te prijatelju,sprzio si kontroler..pomogao sam ti,sad znas sta je u pitanju

2809gogi
04.03.2009, 17:13
Eto vidis kako fino mozes pomoc jebiga nervozan sam nadam se da me razumijes!

Jos kad bi mi reko koji kontroler to bi bilo super i zasto se to desilo!

Znas meni nije problem dat tih 150 eura al je problem sto mi se ne salje iz njemacke za srbiju!
A radim u firmi gjde letujem cijeli dan i sve dijelove isto mogu nabavit.
Nego imam ja prijedlog da ti meni sve objasnis preko msn ili tako nesto a ja bi ti prije objasnjenja uplatio odavde lovu pa da to rijesim.
Eto ako si zainteresovan javi se pozdrav!

KORGX5D
05.03.2009, 15:15
Nakon druge uspjesne ugradnje HD u Pa50.

Vjerujte, namjerno nisam postavio sve sto treba, odmah direktno na forum, ali sam obecao da cu ovo izvesti do kraja i tako ce i biti, pa sam malo pustio da vidim kako ce se sitacija odvijati.
Nisam vidio vasa pitanja da ste postavili, pa sam bio postao skeptican da ste stvarno zainteresovani za ovaj poduhvat, to je prvi razlog.
Drugi razlog je sto neki izgleda od ovoga hoce samo da naprave mali biznis, ali mene to ne zanima, neka izvole, jer ja sam ovo uradio sebi jer sam imao volju da to uradim sam sebi, posto mi je elektronika i muzika samo HOBY.
Treci razlog je sto sam htio da vidim reakciju gosp.CIKE, jer sam i ja imao kontakte sa njim, ali me nije shvatio izgleda da meni nije vazan HD u mome Pa50, koliko mi je vazno da ja to uradim sam sebi (a da mi novac ne predstavlja granice pokazuje i to da sad imam sve tri klavijature, dakle Pa50 x2, Pa60 i Pa80 je u dostavi). A te smo reakcije vidjeli (ljudi na ovom forumu bivaju banovani za bezazlene stvari, a on moze da svojim kratkim upadicama vrijedja mnoge ovdje kao naprimjer Aliksa koji je mozda vise pomogao ljudima na ovom forumu od njega -naziva "inzinjerom" ali ja ne znam mozda covjek i jeste inzinjer, meni pise "pozdravljam" kao da je on jedini magionicar (ili je on mozda marsovac) koji je u stanju da to uradi, ali eto nije, pa onda Gogiju koji se uspanicio i unervozio pise "no koment", pa ako nemas komentar onda suti, i t.d...)
GOGI ne brini nista (mi smo na MSN), a ako bude trebalo poslaces mi svoju plocu i ja cu ti to za dzaba odraditi, jer ti si tu u Njemackoj kao i ja, pa nije rizik poslati postom kao sto je rizicno slati je u exJu, a osiguranje je skupo i ne isplati se.
Ja sam na ovom zaista najboljem muzickom forumu vec oko 3 godine, ali toliko toga sam procitao i nisam vidio da je gosp.CIKA nekome nesto pomogao, ali sam stekao utisak da je ovdje i to bas na ovoj temi stalno samo da bi se reklamirao. Opet kazem nisam mogao sve procitati, ali ja tu njegovu pomoc nisam nigdje vidio.
Dakle on ne biva banovan, a npr. ljudi su bili banovani samo zato sto su kritikovali setove na ovom forumu kao "nevaljaju nista", a niko se nije sjetio ili htio sjetiti da covjeku pomogne i objasni da kad skine set i stavi ga na svoje klavijature mora da podesi sve prema svojim performansama i t.d. Ja nisam htio do sada da kritikujem nista, ali i sam sam skidao setove ovdje pa neke i po nekoliko puta (zato mi je downloads ovoliko velik) dok nisam sam skontao u cemu je problem. Setovi su odlicni ali moras ih sam srediti za svoje klavijature.
A da se vratim na temu, a to je da nisam postavio namjerno sve komponente i objasnjenja, da vidim hoceli doticni gospodin ili neko drugi reagovati i pokazati tu svoju dobru volju da pomogne nekome ovdje. Ali smo te reakcije vidjeli i mozemo ih protumaciti.
Ali nema veze, uostalom mozda cu vam ovdje (ali vidjecu ima li potrebe) postaviti i fotografije tog njegovog majstorluka koji ja mogu nazvati ne bih znao reci kako, ali obicni kupus od tehnike i jos ljudima uvaljuje stare 3.5 incne hard diskove (da, moguce je) koji osim sto su teski u vec dosad preteskim za transport klavijaturama, nego nisu ni adekvatno pricvrscenji unutra, pa onako mogu da setaju kao "jaje mucak", a lemljenje izgleda kao kad covjek prvi put u zivotu uzme lemilicu u ruke. I onda uslovljava i plasi ljude nekakvom garancijom, kako ne bi postavili fotografije tog majstorluka ovdje na forum (kao sto je skoro neko odustao od toga-ne znam sad kako se zvao). Pa ako se ne plasi svoga djela, neka nam sam postavi fotografije i pomogne ljudima, ili se plasi da ce neko "snimiti fazon" i umanjiti mu prihod. Navodno on za ovaj zahvat treba oko 8 sati vremena (ili je to patka da prikrije stvarnu vrijednost posla). Dobrom elektronicaru koji ima mirnu ruku, dobar alat i dobro vidi, ne treba vise od 3 sata.
Naravno, ne podcjenjujem niti precjenjujem nikoga, ali moram da naglasim da se u ovaj zahvat ne moze upustiti svako, jer ipak je potreban odredjen nivo znanja koji se samo radom i vremenom stice. S toga evo i nakon ovih kritika, ipak, ja licno stavljam do znanja i porucujem: "gsp. Miki, uzivate moj puni respekt za vase umjece i sposobnost".

Eto toliko u ovom postu, a sada ocekujem vasa pitanja i komentare, prije nego krenem da postavljam ostatak fotografija sa tacnim vrijednostima i nazivima svih komponenti (dijelova) potrebnih za ovaj posao, a kako bih mogao tacno da prilagodim objasnjenja i odgovore, a izbjegao trosenje vremena sa direktnim objasnjenjima putem privatne poste. Ali vjerujte bit cu tu do kraja i iznaci nacin kako da pomognem svakome od vas.
Jos da kazem da sam ja ugradjivao (testirao) 2.5 incne HD od 10, 20 i 40 giga, iako nema potrebe za vecim (nikad ga necete moci napuniti do kraja), a cijena novog od 20 GB je negdje oko 20 eura i ja ga preporucujem, a cijene ostalih dijelova su sve u centima ili par eura, dakle kompletan materijal ne moze da predje ukupnu vrijednost od 30 eura, pa sami racunajte koliko ostaje kao vrijednost napravljenog posla. I takodje, bit cu tu da ako zatreba nekome, pomognem i oko nabavke dijelova (gdje, kako i sta vec).

mikikg
05.03.2009, 16:59
Prijatelju Korgx5d iskljucujem se sa ove teme i foruma..slobodno pljuj,mozda ce ti biti lakse..))

zorke
05.03.2009, 18:52
Prijatelju KORGX5D imas moju punu podrsku i samo naprijed.Da li je kljava poslije ugradnje stabilna?

KORGX5D
06.03.2009, 00:34
Ja nastojim biti civilozovan covjek, pa se povodom toga jos jednom izvinjavam kolegi Mikiju.
Zaista ne pljujem po tebi i napominjem jos jednom da veoma respektujem tvoje znanje i sposobnost, te obzirom da sam i sam samokritican i da prihvatam kritike, usudjujem se da i uputim koju kritiku nekome. Jer da sam htio da budem drzak i brezobrazan ili da vrijedjam, onda bi se koristio privatnom porukom, ali evo zato kazem, jos se jednom ispricavam i molim da ne odustajes od ovog foruma, buduci da ja ne mogu da znam koliko si ljudi ovdje pomogao i kojima i dalje trebas.
Stoga ti se vise necu obracati kako ne bih izazvao bespotreban konflikt, osim ako prihvatis i kritiku i izvinjenje, te se ukljucis samostalno u normalnu diskusiju. Toliko za tebe.


A sada da odgovorim na neka pitanja sa foruma i jos neka iz privatnih poruka.

Obzirom da ovaj posao zahtjeva pored svega sto sam naveo, prilicno visoku koncentraciju, dosta vremena, stoga i ovo objasnjenje procesa iziskuje vise vremena, pa zato ne mogu putem privatne poste da odgovorim svima. Ali kako sam obecao nastojacu to obaviti u narednih nekoliko dana obzirom da i sam imam i drugih obaveza i posla. Dakle max 5 dana.

Ja ne znam stvarno, ko to i kako radi u Sky music u BG, pa tako necu ni da se upustam u kritiku bilo pozitivne bilo negativne prirode. Ali ukoliko niste spremni odnosno ukoliko nisu spremni oni koji bi vam to radili, da se upuste u rad sa minijaturnom SMD tehnikom, onda vam je sigurno bolja opcija da se obratite u BG ili KG. Ja to vjerujte ne bih radio za taj novac obzirom da sam u Njemackoj (radio sam samo za svoj cejf i da zadovoljim svoje Ja), ali sam kritikovao cijene obzirom gdje se to radi i jos bitnije kome se to radi (mislim na prostor nase ex YU i ljude koji jos zive tamo). Ali vjerujte da to nje nimalo lak poduhvat.

Jos odgovor na par pitanja, a to je da je klavijatura stoprocentno stabilna nakon ugradnje 2.5 incnog HD-a, na nacin kojim to ja radim, jer vi dogradjujete nesto za sto je fabricki ostavljena i predvidjena mogucnost. Na ovaj nacin se HD napaja direktno sa meinboard ploce kako je i predvidjeno.
Cak je stabilna i sa ugradnjom 3.5 incnog HD-a (to ja nisam radio ali znam da je izvodljivo i znam kako se to radi), s tim da onda morate da prepravljate kabal za konektor HD-a, zatim morate da povlacite dva napajanja od 12V i 5V za ovaj HD, dok 2.5 incni treba samo 5V i vec ih ima predvidjeno na ploci. Naravno, treba ga i lijepo fiksirati, a i nesto je bucniji od malog 2.5 incnog. Ekstremno za duzu upotrebu klavijature bez gasenja, ja bih jos malo modifikovao ispravljac napajanja ili bih ugradio drugi prilagodjeniji za tu namjenu, ali vjerujte da i sa postojecim ne bi smjelo biti nekih problema. Naravno moram se ispricati i za kritiku ovog zahvata, jer ovisno od toga sa cime ljudi raspolazu i do cega mogu doci odnosno sta mogu nabaviti i gdje, zavisice i vrsta materijala koji ce koristiti. Ja naravno ovdje u Njemackoj, lako i jeftino dolazim do kvalitetnih i originalnih dijelova, pa samim tim onda i koristim originalno.

Fotografije koje sam postavio pokazuju potreban materijal (nedostaju jos dvije male konponente koje cu narednih dana postaviti) i pokazuju dvije pozicije na kojima se zahvat vrsi (takodje nedostaju jos dvije manje pozicije koje cu postaviti narednih dana).
Nisam bio postavio sve iz vec ranije navedenih razloga, a smatrao sam da i iz posljednje dvije fotografije znaci 9. i 10. (ili vec koje brojeve imaju sad ne znam) na kojima je glavnina posla u ovom zahvatu, ce ljudima da oslikaju tezinu ovog posla i time se mogu odluciti da li da se upuste u to. Oni koji su otvarali klavijature Pa50 i gledali meinbord plocu (a ima negdje i fotografija te ploce ovdje na downloadu), lako mogu vidjeti otprilike sta nedostaje, a mogu vidjeti i da je predvidjena mogucnost dogradnje toga sto nedostaje...

Dakle, narednih dan cete dobiti nazive i vrijednosti komponenti(dijelova), nedostajajuce fotografije i naravno pojasnjenja, a i odgovore na pitanja, s tim da cu neke odgovore iz privatne poste napisati ovdje, pa da se ne ljute oni kojima ne odgovorim na privatnu poruku, ali opet kazem spreman sam naci vremena da odgovorim i na privatne poruke, ne samo po pitanju ovog zahvata nego i po drugim pitanjima o hardverskim problemima na klavijaturama, dok za softverske imate i puno vecih strucnjaka od mene na ovom najboljem muzickom forumu.

Do tad, lijepi pozdravi!

KORGX5D
09.03.2009, 13:03
kako sam obecao, idemo dalje:

danas cu vam postaviti jose ostatak fotografija, te podatke za chipove, kao i neka objasnjenja, a nadam se da cu sutra naci vremena jos i dopuniti detaljna objasnjenja, odnosno odgovoriti na vasa pitanja koja uslijede.
Dakle evo jos nekoliko fotografija:

KORGX5D
09.03.2009, 13:06
Evo jos nekoliko:

KORGX5D
09.03.2009, 13:23
evo jos raspakujte i pogledajte detaljne podatke o chipovima u pdf formatu:
ovaj trevi je malo veci pa ne mogu da ga postavim, ali pokusacu opet, a rad i se o

AHC32




dakle potrebni chipovi su vam:
AHCT245 - dva komada i cijena imje oko 0,20€
74HC02D - jedan komad i cijena mu je oko 0,15€
AHC32 -jedan komad i cijena mu je oko 0,15€

KORGX5D
09.03.2009, 14:29
Vidjecete da sam postavio fotografije Pa60gore i Pa60dolje.
Dakle namjerno sam vam postavio te fotografije (iako nisu bas najostrije, ali ako bude potrebno napravicu bolje uz koristenje stativa, posto ruka uvijek malo podrhtava), jer cete svi vec imati ploce od Pa50 i uz samo poredjenje ce vam biti sasvim jasno sta nedostaje.
Svi ti nedostajajuci elementi na obje ploce nose i iste oznake pored njih, posto je to dakle predvidjeno fabricki da se moze dograditi, a kao na primjer:
chipovi AHCT245 na ploci imaju oznake U30 i U31, zatim chip 74HC02D na ploci ima oznaku U16 i chip AHC32 na ploci ima oznaku U43, sto znaci da ne mozete pogrijesiti, a takodje vam je na ploci oznacena i pozicija kako treba da ga postavite da ga ne bi slucajno okrenuli naopako. To je sto se tice chipova i njih smo zavrsili.
Sad cemo da idemo redom po fotografijama i objasnimo svaku:

foto br.1. kao sto vidite je hard disk i vec sam pominjao da sam ja testirao velicine od 10,20 i 40 GB, sto znaci da i manje velicine mogu bez problema dok vam veci sigurno nece trebati, posto nemate sanse da ga toliko napunite.

foto br.2. kao sto vidite je konektor na hard disku gdje vidite neke oznake od kojih vam je bitno da na kablu oznacena zica sa crveno bojom ide na pin 1., dok ce ta zica na konekturu na ploci biti postavljena do strelice koja je oznacena na ploci, alli ako budete koristili originalan kabal, do zabune sigurno ne moze doci.

foto br.3. na ovoj fotografiji su vam pokazani dvije vrste kablova za konekciju HD-a sa plocom, dakle 2.5 incni kabal koji kosta oko 4€ i vodje je vazno da nabavite sto vecu duzinu, radi lakseg postavljanja u vec ionako skucen prostor unutar klavijature, ja licno koristim ovaj donji koji je 15 cm dugacak ali bi jos bolji bio da je duzi, dok ovaj gornji koji je skroz kratak je idealan kod dogradnje USB-a (ali to je druga tema, do koje cemo mozda kasnije da dodjemo).

foto br.4. nema posto je to slicno foto br.5. dakle jos jedna vrsta konektora.

foto br.5. kao sto vidite je originalan konektor (buksna ili kako ko vec zove) koji se takodje moze nabaviti za par eura, ali tu mozete koristiti i neke druge pogodne za tu svrhu.
Ovdje cu vam napomenuti, da za one koji krenu sa ugradnjom, ne pozure da odmah leme ovaj konektor jer ce vam skuciti prostor za lemljenje ovih sitnih L19....L25.

foto br.6. je izgled chipa AHCT245 i postavio sam je iz razloga da vidite da je oblik kucista tog chipa SO-20, kako ne bi pogrijesili prilikom narudzbe i greskom porucili sa kcistem DIL-20 (to je stara verzija i ne moze se ugraditi na potrebno mjesto).

foto br.7. je izgled elementa koji je na ploci oznacen kao LC, a to je u stvari kondenzator izmedju dvije zavojnice i na sebi ima oznaku 223 sto znaci da je kapacitet kondenzatora 22nF odnosno 22000pF. Takav dio je vec zastupljen na ploci Pa50 na jos cetiri pozicije, a moze biti razlicitih boja jer ovdje boja ne igra ulogu i to je samo stvar proizvodjaca. Ovdje na slici je plave boje, dok je na ploci Pa50 zute boje, dakle to nema veze.

foto br.8. je izgled jedne od zavojnica L19...L25, a to je u stvari jedan specifican element za koji ja nisam mogao naci pravo ime, a ja sam mu dao svoj naziv "kvatro zavojnica" jer je to ustvari cetiri zavojnice u jednom tijelu, a tu vam je vazno samo da svaka od te cetiri zavojnice imaju induktivitet od po 1µH (mikroHenri). Ako ih ne uspijete pronaci i ne uspijete pronaci rijesenje, mogu vam naknadno dati prijedlog, ali bi bilo dobro da nadjete takve jer ih je lakse ugraditi, a vidjecete da takve iste vec postoje na jos nekih mjestima na ploci Pa50.

foto br.9. i 9b. je izgled SMD kondenzatora koje cete lemiti na poziciji kao na fotografijama(12., 13. i 16.) odnosno na ploci oznaceno ka C178...C182, zatim C200...C204 i C190, a njihova vrijednost jeste 100pF (pikoFarada).

foto br10. je izgled pozicije lemljenja i to slijedecih dijelova: U30, U31, L19...L25 i LC5, te naravno konektora na ploci.

foto br11. nema jer je to isto kao na foto br10.

foto br12. je izgled pozicije lemljenja kondenzatora kao sto sam naveo za 9. i 9b., dakle
to su kondenzatori od 100pF na pozicije C178...C182, te C200...C204 i C190.




Eto toliko za danas, pa cu nastojati sutra da uhvatim vremena i nastavim sa objasnjenjima, s tim da ce mnogima i ovo vec biti dovoljno ukoliko se razumiju u elektroniku.
Jos da dodam da na fotografijama Pa60 dole i Pa60gore mozete da vidite te cetiri pozicije na kojia lemite i markirane su sa crveno-bijelom bojom, dok sam plavo-bijelom bojom oznacio mjesto gdje se kod Pa60 moze dograditi i Flasch reader, a vidjecete da to ploca od Pa50 nema i ne podrzava. Zato ako vidite Pa50 sa ugradjenom flesch kartom, tu je sigurno promijenjena ploca i stavljena od brace Pa60 ili Pa80 (ili mozda i za to postoji drugo rjesenje koje ja jos nisam istrazivao).

Toliko za danas, pa do slijedeci put, lijepi pozdravi.

KORGX5D
10.03.2009, 13:06
Ili je svima vec sve jasno ili ja "mlatim praznu slamu"?
Nemate nikakvih pitanja?

Ako je svima sve jasno, onda sam ja prezadovoljan, ali ako je ovaj drugi razlog, onda bih bio razocaran.
Moram vam reci da je za ovo sto sam vam postavio, izvjesni gospodin od mene trazio 3.000€ za kako on to naziva "licencu". Mene medjutim, nije interesovalo to jer nisam imao namjeru da se vise bavim tim, osim da to uradim sam sebi i napravim sebi zadovoljstvo. Kasnije, pored ulozenog tolikog truda a i novca, iako meni novac i nije igrao neku ulogu, sam zbog ove cifre gore odlucio da ovo objelodanim i postavim na ovaj naj, naj muzicki forum.
Dakle, ja vama to poklanjam za dzaba i ne trazim nikakvu zahvalnost zato, a klikanje na "thenks" sam trazio samo da bih vidio da ima dovoljno zainteresovanih za ovaj zahvat.
Medjutim eto, sada sam malo zbunjen, ali ipak bit cu tu da odgovorim na eventualno postavljena pitanja, a obzirom da ne bi trebalo vise biti nekih vecih nejasnoca, mozete pitanja postaviti i na PM, a ako bude potrebno napisacu vam i meil adresu kao i MSN adresu za eventualni kontakt. Morate znati, odnosno moram vam reci da, mi ovaj zahvat ne vidimo istim ocima, jer ja sam ga vec obavio dva puta i ja ga jednostavno razumijem, ali ne mogu znati kako ga vi razumijete i dali je vama nesto nejasno ili nepotpuno objasnjeno. Zbog toga sam malo zbunjen, ali ako je sve jasno, ja vec sam rekao, sam prezadovoljan.

Jedino bih ja vas molio i bio bih vam zahvalan, kada bi mi ovdje na forum ili na drugi nacin se javili oni koji su uspjesno dogradili HD u svoje Pa50, jer to bi mi pricinilo mozda i vece zadovoljstvo od onoga koje sam osjecao kada sam prvi put ja to uspio.

Kada ugradite HD-ove, mogao bih naci vremena i da vam pomognem da onda ugradite i USB-ove za komunikaciju (sto ipak kosta preko sto eura), a mogao bih vam ovdje postaviti i moju ideju koju sam realizovao, a to je dogradnja poklopca za HD kako ne bi morali svaki put da rasklapate cijele klavijature i vadite ga da bi ga dopunili novim fajlovima, posto je to jeftiniji nacin, a kosta vas jos malo truda i kupovine "icy box" koji kosta desetak eura, a pomocu kojeg mozete da punite vase diskove. Evo vam i fotografija tog Icy box-a.
Takodje sam namjere, da ovih dana ugradim flesch reader u Pa60 i ocekujem da bi trebalo da taj zahvat bude cak i jednostavniji od ove ugradnje HD-a u Pa50.
Toliko danas.

Lijepi pozdravi.

zorke
10.03.2009, 22:27
Prijatelju bit ce pitanja samo da malo to proucimo.
Dodato:
Prvo da pitam da li je onaj OS sto sam ga skinuo iz Downloada upotrebljiv.Da li radi?
Drugo kad ugradim HD kako da ucitam taj OS u klavijaturu.Sa diskete kao i inace ili se OS prvo mora postaviti na HD pa onda u trenutku paljenja klavijature se sam instalira sa HD-a.
Trece.Sve je jasno oko ugradnje ali ona (kvatro zavojnica)nije.Moj elektronicar kaze da mora imati oznake po kojima cemo naruciti taj dio.Nije svejedno sta se stavlja.Mozes li postaviti ostru sliku te zavojnice ili nam reci neke sluzbene podatke da znam sta da trazim.Navodno ima vise vrsta tih nekih zavojnica i naravno ako stavis krivo stvar ne radi.

KORGX5D
12.03.2009, 12:03
Sto se tice tog OS-a, njega vec mozes sada staviti na svoje klavijature i naravno normalno procedurom pomocu diskete, a nista ne mozes izgubiti, samo ces dobiti jos neke dodatne opcije na njima i vidjeces da ce ti se pojaviti i HD pored ostalog ali ce pisati blijedim slovima sve sto je vezano za njega. Dakle to vec sada mozes isprobati.
Kasnije kada dogradis HD i pokrenes klavijature, onda ce ti ta blijeda slova prestati biti blijeda, dakle bit ce normalna, a to ce ti biti i znak da si sve dobro uradio.
Ja inace sam tek tada formatirao HD, kada je na klavijaturi, jer i najzdravije je da to klavijature same sebi urade, a time ce ti one odmah napraviti i deset praznih foldera (fioka ili kako vec ko zove) u koje ces kasnije moci smjestiti po zelji jos dodatnih stylova.
Potom klavijature ugasis i otpojis HD, te ga sada spojis sa svojim komjuterom, a pomocu ovog ICY BOX-a (koji sam pokazao u prethodnom postu), pa stavis na njega zeljene fajlove (.mid i .kar). Kada si taj posao zavrsio onda ponovo vratis HD u klavijature i mozes da ih sklopis, jer ako si stavio sve sto si htio na njega, kasnije mozes samo da ga dopunjavas novim fajlovima pomocu flopy diskete.

Sto se tice zavojnica, vec sam rekao da sam i ja imao problem s tim, posto je lako naci otpornike i kondenzatore tog tipa, ali nisam uspio naci zavojnice tog tipa (dakle cetiri zavojnice u jednom tijelu), ja sam imao srece da sam takve nasao na nekim starim meinbordima od kopjutera, posto se duze vremena bavim montazom i popravkama kompjutera i naslo mi se nekih starih ploca.
Vrijednosti sam vec napisao ranije, dakle svaka od tih cetiri zavojnice ima induktivitet od po 1µH (mikroHenry) i otpornost im je 0 ohma. a postavicu evo i fotografije na kojima cete ih moci i sami pronaci na meibordu, posto ih ima na jos nekim mjestima i to sam obiljezi plavom bojom.
Sto se tice LC, dakle zavojnice sa kondenzatorom(to vam je kondenzator izmedju dvije zavojnice), vrijednosti su mu slijedece, a to je kapacitet kondenzatora je 22 nF (nanoFarada), dok je induktivitet zavojnica negdje oko 750 nH (nano Henry), a takav dio imate na jos nekim mjestima na vasoj meingord ploci, a obiljezio sam vam to sa zelenom bojom.
Dakle, sada cete moci i sami uzeti mjerne instrumente i kontrolisati, odnosno uvjeriti se u vrijednosti tih komponenti.
Takodje sam plavom bojom na predstojecim slikama obiljezio i za kondenzatore koji se vec nalaze na vasim plocama, pa i to mozete sami kontrolisati.
Za chipove nisam mogao obiljeziti jer njih nemate vec na vasim plocama, ali oni imaju lijepo svoje nazive koje sam vec napisao i tu ne mozete pogrijesiti.
Postavicu vam jos nekoliko slika meinbord ploce Pa50 (posto to nisu u mogucnosti svi vidjeti, odnosno nisu svi vec otvarali klavijature), a tu sam sa crvenom bojom vam lijepo oznacio i pozicije(mjesta) gdje se zahvat obavlja i sve to mozete lijepo uporediti sa slikama meinborda Pa60, pa se i sami uvjerit sta to u stvari nedostaje i treba da se dogradi.
Na slikama A,B,C,i D su zumirane te cetiri pozicije gdje obavljate ovaj zahvat i crvenom bojom sav vam oznacio sta u stvari dogradjujete.

Evo vam sada te slike i lijepi pozdravi.

KORGX5D
12.03.2009, 12:06
dakle A,B,C i D

zox2003
12.03.2009, 19:22
Odlicno za one koji imaju pa50 i hoce da ugrade HD....DA li mogu da priupitam sta je sa nama koji imamo PA60 i vec ugradjen HD ali bi htjeli da ugradimo flash tj. da konvertujemo PA60 u PA80? Hoce li biti nesto i za nas ili....?KOliko je komplikovano da se to odradi?

afo15
13.03.2009, 12:19
od navedenih delova nisam uspeo pronaci sve za sad,inace sam u srbiji
nedostaju mi naravno te zavojnice,a to cu vec pronaci na nekim starim delovima, kako rece KORGX5D,ali problem su ova dva cipa sa pocetnim oznakama AHC...,koje ovde koliko vidim niko nema

zorke
13.03.2009, 14:54
S cipovima ce izgleda biti problema i u Osijeku iako covjek koji ce mi to raditi kaze da bi ih mozda moglo biti u Zagrebu.To su navodno stara integralna kola koja se vise bas i ne koriste tako cesto ali napravljena su i u novijoj varijanti sa podnozjem SO-20.Sto se tih zavojnica tice on kaze da ako se ne nadju originalne cetiri u jednom tijelu da se mogu lemiti i pojedinacno.Takvih i i tih vrijednosti ima na trzistu.Problem bi mogao biti ako su te zavojnice dio oscilatornog kruga ali koliko vidi po slikama nisu.Vise cu znati kad otvorimo klavijaturu a to ce biti u subotu ili nedjelju.Tad cu slikati i plocu od Pa 50 i to sto ostrije budem mogao pa cu ju staviti na Forum.

Jaki
14.03.2009, 01:49
Licno,nemam pojma o lemljenju niti bih mogao ovako nesto uraditi bez dobrog majstora.Zelim ipak da se javno zahvalim drugaru KORGX5D na volji i nesebicnom nastojanju da nama koji imamo Pa50 pomogne.
Pozdrav!

erno11
14.03.2009, 04:47
KORGX5D (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=1315) hvala ljepo sto ste fino sve objasnili, ali vidim da je to zafrkato :) da bi ja nekoga placo nema sanse. Kupicu sebi puno bolju klavijaturu. Bez briga i bez icega.

Jednom se zivi i jednom se umire.

Pozz

DraganJ
16.03.2009, 10:25
KORGX5D (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=1315) skidam kapu, za ovakve slike i objasnjenja.
Mislio sam to odraditi tek kad istekne garancija mom pa50 ali
tesko da cu iskusenju odoliti ;)

poz. i hvala

mr_eko
16.03.2009, 11:34
Prijatelji, htio bi ugradit sebi u PA80 usb..imam vec HD od 5 GB , pa me interesuje sta sve trebam kupit za taj usb....skinuo sam ove upute sto je neko postavljo na forumu za ugradnju USB-a....sad me interesuje sta mi sev treba da kupim i da ugradim to....hvala svima..

afo15
18.03.2009, 13:59
ja sam pronasao jedini nacin kako da dodjem do tih cipova a to je u korgovom predstavnistvu ili servisu ne znam tacno u austriji.
medjutim oni traze oznake tih delova kakve su na ploci(tcnije drug koji mi je to trazi rekao je da mu traze neki broj) pa ako bi neko ko ima tacne oznake pomenutih cipova i ostalih delova na ploci mogao da napise jer ne mogu da se upustam u posao dok ne nabavim sve potrebno da bih video sam

zorke
18.03.2009, 15:49
Prijatelju gospodin KORGX5D postavio je oznake tih cipova u postu br.201 na stranici 21 ove teme,a odmah ispod su i njihove specifikacije u pdf formatu pa ih skini i otvori.Ako uspijes u nabavki tih cipova javi nam da probamo i mi.

afo15
18.03.2009, 18:42
stvarno se izvinjavam,video sam sve to sto si rekao ali sam zaboravio u nervozi oko jurnjave za cipovima.
a ako nabavim naravno da cu vam javiti

zorke
23.03.2009, 18:06
Alo ima li kakvih novosti u vezi ugradnje Hd-a?Jel neko uspio u nabavci dijelova?

afo15
24.03.2009, 16:46
ja ne znam gde vise da trazim te delove mislim na ta dva AHC... cipa
uglavnom to niko nema,niti mi daju mogucnost da mogu nekako poruciti posebno

2809gogi
24.03.2009, 18:15
Pozdrav raja!
Evo ovako ja sam nabavio sve dijelove i polemio sve kako pise ali hard disk se cuje da radi al ga os ne prepoznaje!

eto nemam vise ideja sta da radim.Sve sam probo nece.
Tako blizu a tako daleko!
Ako ko ima ideju javite se!

Pozdrav Gogi!

zorke
24.03.2009, 22:12
Prijatelju koji si OS koristio?Jel ovaj iz downloada ili neki drugi?Ako se HD cuje da radi znaci da je s tehnicke strane sve u redu.Predlazem ti da se obratis gospodinu KORGX5D i da vidis koji on OS ima i posavjetujes se s njim.Covjek je otvoren za suradnju i za sva pitanja u vezi toga.

P.S.Zaboravih pitati da li kljava radi normalno bez obzira sto ti ne prepoznaje HD.

2809gogi
25.03.2009, 18:59
Pozdrav Raja!
Evo Piva je otvorena Korg radi ko sat sve sam zalemio i sredio uz instrukcije velikog covjeka KORGX5D (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=1315).
Znaci rafdi hd bez problema i to bez ona dva mala cipa oni izgleda ni ne trebaju!
Eto izgleda da ce i drugi naucit sebi ugradjivat da ne daju lovu za sat vremena posla!
Ako ima kakvih pitanja slobodno pisite na PM ili se obratite velikom covjeku i prije svega majstoru KORGX5D (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=1315) .
Jer bez njegovih savjeta ne bih uspio.
A inace radim u firmi za elektroniku znaci lemim po cijeli dan i kad covjek sve zna kako treba to vam je otprilike sat vremena posla ne vise.
A za cipove ako kome trebaju pa nabavicemo ili ja ili KORGX5D (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=1315) .

A isplati se sad imam korg pa 80 za nekih 50 eura materijala maximalno!
Eto drugovi pozdrav idem jos spojit kljavu i to je to!


URaaaaaa

zorke
25.03.2009, 20:31
Prijatelju cestitam na velikoj pobjedi.Eto toliko mi je drago zbog tvog uspjeha da sam od srece i ja otvorio pivu,a mislim da cu i jos jednu.Nadam se da cu se uskoro i ja pridruziti drustu sa ugradjenim Hd-om u Pa50.Javi se koji put na forum da nam kazes kako kljava radi kad je malo istestiras.Pozz.

tesla
25.03.2009, 20:56
eto posle godinu i tri meseca od kako je ova tema otvorena rodila se prva frankenstein klavijatura cestitam momci svaka cast na radu i upornosti. Ali bi da napomenem da to i dalje nije pa80 nema karticu niti cita semplove ili se varam??? To je i dalje pa50 ali sa hd. Ispravite me ako gresim....
pozzzzz

zox2003
25.03.2009, 22:58
Pa dobro hoce li neko da postavi kako sada da postavimo Flash u iste klavijature pa da konacno dobijemo PA80....? Ili ne zna niko ?

tesla
26.03.2009, 00:00
Samo jedno pitanje koje ne kontam, sta ce vam pa50 sa hd sta dobijate sa tim????

murtson
26.03.2009, 00:35
daj tesla pusti ljude da popiju pivu. aj u zdravlju

KORGX5D
26.03.2009, 14:44
Evo, znaci konacno me neko usrecio, kao kad sam ja to prvi put uradio, zato se javljam sa malim kasnjenjem, jer sam i sam u zdravlje otvorio jednu pivu sinoc, a onda se nisam proso dok nisam ispraznio gajbu.

Gogi, jos jednom svaka cast sto si ustrajao, jer sam vec u dva navrata pomislio da ces mi i ti odustati.

Zahvaljujem se i onima koji su takodje razumno postupili i odustali odmah na pocetku, kada su shvatili da nisu u stanju da se sami upuste u ovaj zahvat, posto stvarno i nije jednostavan, pa moram da Gogiju kazem da malo pretjeruje sa onim da je dovoljno sat vremena, a sam zna da cak ni ja nemam na raspolaganju alat tako dobar kao sto ga ima on na raspolaganju.

Za Zorketa i Afu pozdrav i poruka da cu cim krenu sa poslom im poslati moju MSN adresu kao sto sam i Gogiju, pa ce moci da se stalno obrate ako nesto zapne, a ovo ce vaziti i za druge koji budu raspolozeni za to. Jos kao sto sam obecao Zorketu, za koji dan ce mu stici kompletan kit sa djelovima (poklon od mene), a vidjecu i za Afu sta mognem uciniti (vidim da su njih dvojica zagrijani za poso), posto nemam na zalihi vise tih dijelova, ali i za ostale ako se susretnu sa problemom nabavke, ja cu vam to naruciti i poslati kad vas bude malo vise, posto se i ne isplati tako jeftine dijelove narucivati pojedinacno (skuplja postarina nego dijelovi). Dogovorit cemo se i to ako zatreba.

Pozdravljam i Teslu (vjerujem da nema dzaba takav nadimak), ali pusti ljude bolan na miru. U pravu si ti, nije to jos Pa80, to je u stvari sada Pa60 (reci sad ako ja nisam u pravu), ali ja koristim svako slobodno vrijeme i na tom projektu, pa se nadam da cemo uskoro otvoriti i jos jednu temu ugradnje flash readera (u Pa60 sigurno, a vidjecemo uporedo sta se moze uraditi i za Pa50). Uskoro!!!! ce to stvarno biti Pa80 (nadam se).
Pretezno su to ljudi koji se amaterski bave muzikom i nisu svi u stanju kao muzicari koji rade taj posao da ulazu velike pare za nove i bolje instrumente.

Za one koji su pitali za ugradnju USB-a, da i njima kazem neku, a to je da trenutno taj kit kosta oko 100 eura, pa ga mogu naruciti i vrlo je jednostavna njegova dogradnja, ali uporedo sa ovim projektom za flasch kartu cu da vidim i probam iznaci jeftinije rjesenje i za ovaj posao. Dakle, probacemo i to da rijesimo i otvorimo i ovu temu.

Eto, ako bude jos pitanja, tu sam uvijek cim uhvatim vremena.

Lijepi pozdravi jos jednom.

tesla
26.03.2009, 15:04
PA da pa 60 je, nisam nista lose mislio ali onako iz mog ugla gledano ne znam koja je korist od toga pa zato pitam.... A nadimak Tesla nije nadimak vec prezime;). A dobro je da se nesto cacka i radi to ne moze da skodi nikada
pozzzzzzzzzzz

zorke
26.03.2009, 22:26
Veliki pozdrav gospodinu KORGX5D jos jednom veliko hvala na svemu sto cini u vezi oko ovog mog problema s dijelovima. Nakon gogijevog uspjeha zagrijao sam se jos i vise za ovaj projekt jer ko sto kaze KORGX5D ja sam samo mali amaterski svirac kojem je Pa50 savim dovoljan za rad a a karika koja nedostaje je samo taj HD.Pozz...

2809gogi
27.03.2009, 12:45
Prijatelju samo budi strpljiv i uspjeces stvarno nije previse komplikovano a to covjek vidi tek kad sve zavrsi.
Samo strpljenja a sto je najvaznije i ako covjek pogresno zalemi nesto nista ne moze pokvarit na kljavi to znam sad iz iskustva jer sam svasta pokuso i nisam je pokvario.
Eto ako treba kakva pomoc samo se javi!


Veliki pozdrav od Gogija!

Minicevac
27.03.2009, 13:15
Pozdrav kolege!Nestrpljivo ocekujem tu temu oko ugradnje flash memorije...Hvala vam sto se trudite i zelite pomoci drugima...

gogilo.cacanin
27.03.2009, 16:31
Cao drustvo.Ja vec imam HD u 50-tkoj.Ugradjen od jednog izvesnog cike i radi fenomenalno.Imao sam interes i za flash memoriju ,ali ta cena od CIKE je 220E.To mi je malo puno,jer za sada mi vrsi posao za moje zadovoljstvo.Sad je veliko pitanje dali se isplati dogradnja flasha i sta dobijamo sa njim.Ja sam pocetnik i neznam,i jeli bolji sound ili sta??Za amatere ,kao sto sam ja,ako je moguce za male pare da se ugradi,je u redu.A profesionalci kupuju vec u startu nesto bolje.Ako je moguce i razradi se ta tema i ja sam za to!!!Pozz i zelim vam pun napredak.

kreso
27.03.2009, 16:43
Ugradnjom flasha dobijaš opciju pucanja i sviranja samplova. I to košta cca. 200 €.
Da se odmah razumijemo, nisam zlonamjeran i vesele me ovakvi hrabri majstorski zahvati. Kako se kaže, tko voli nek izvoli. No ugradnja HDD-a s materijalom je cca. 100 €, ugradnja flasha je još 220 €. Taj flash ne radi bez FMC kartice koja je u najjeftinijem obliku 90 €. To već ispada skoro 400 €. A za 400 € dobiješ Triton LE ili uz malo nadoplate skoro i Tr-a i imaš 2 super syntha. Po meni na Pa50 je isplativa samo nadogradnja HDD-a i prerada u Pa60. Dobiješ još jako važne HDD stylove iz 123!, 456! i 789! SET-ova, pa ti time raste broj user-a za stylove. A ostalo rađe uložit za sample synthić u vidu LE-a ili Tr-a. Iiako meni baš nisu nešto posebno (LE i Tr), ali opet imaju taj sampler.
Ipak je Pa80 klasa iznat Pa50, i to čete jako teško nadomjestit nadogradnjama na Pa50, jer i taj novac koji ulažete na nadogradnje vam je dovoljan da prodajom Pa50 nadoplatite za Pa80 koji će za taj novac biti ne u super nego bezprijekornom stanju, a k tome je još sve orginalno bez prerada na njemu. Razmislite malo ;)

KORGX5D
27.03.2009, 19:25
Evo povremeno procitam nove postove, pa ne mogu a da ne dodam koju, jer nije mi jasno zasto poneki ljudi postavljaju pitanja na koja ustvari i ne ocekuju odgovore, a cinjenica je da smo mi svi pored zajednickih zanimacija i svako licnost za sebe i svako ima jos neka interesovanja.
Ovo mislim na pitanje kao npr."sta ce vam HD u Pa50" recimo, pa zasto ljudi tako razmisljaju, a svi imaju bar po jedne klavijature sa HD-om. Pa ljudi moji, ovdje ima i pocetnika muzicara koji ce lakse da uce svirati kada mogu da povuku neki fajl sa HD-a i puste ga na sekvenceru i onda traze tipke i tako uce svirati, to bi recimo bio jedan razlog.
Drugi razlog je evo recimo ja, srecom sam ovladao svirkom i meni i ne trebaju faljovi, a i radije sviram po svom cejfu, ali kad se nekad zasjedi i koja casica uzme vise, onda prsti vise ne slusaju (neka kazu svi koliko ih slusaju prsti kad se mahne koja casica vise), a ja onda pustim fajl i nastavim sa ekipom i pjesmom. Jer ja sviram za svoj cejf i svoje drustvo i ne levatim ih skakanjem po praznim tipkama, a jos nikako nisam tezgario sa kljavama niti nesto planiram (mada necu kazati da necu) iako sam u mladosti svirao gitaru u nekim malim bendovima i tako to. Ali ako sviram, onda stvarno sviram.
Ovdje moram sada staviti i jednu primjedbu na komentare nekih muzicara koji se kao zgrazavaju od fajlasa (i dobro, to je u redu, jer na taj nacin muzicari gube dio posla i nije posteno), ali cu ipak morati da im porucim da se upitaju "da li zaista nisu nikad u zivotu pustili neki fajl na svirci?". Pa ljudi moji, ko je to u stanju da odsvira sve sto "publika" i jos "pod gasom" moze da se sjeti i zatrazi. Pa ...bi ga, bolje pustit i fajl, nego da ti neko zbog neke stare numere ili nove pa jos ne uvjezbane, kaze kako ne znas da sviras kad neznas tu pjesmu koje se ni on nece vise sjetit kad se otrijezni.
Kazite ako nisam u pravu.
Jos za gogila. cacanina da kazem koju, pa da vas vise ne gnjavim: a moram mu reci kako odustade postaviti slike zbog navodne garancije, a da ga pitam da li je ikad zavirio unutra da vidi kako mu to zaista izgleda. Ne sumnjam da ce raditi besprijekorno, ali ako nije imao svoj HD, neka pogleda kakav mu je ugradjen i kako. Ovo sto sam ja postavio je originalna kopija Pa60-tke i sve je dogradjeno onako kako je i fabricki predvidjena mogucnost, tako da ne morate postavljati suvisna pitanja, da li je to stabilno ili nije.
Ali kompa, necu te ja puno kritikovat, sam ti razmisli za sta si i koliko platio, a svi troskovi komplet za materijal sa HD-om od 20 GB nece preci 30 €. Naravno, niko te nece niti zeli odbiti od toga da se posluzis sa svim onim do cega mi ovdje uspijemo doci, to jest u namjeri da dogradimo i flasch reader i USB.
Jos da dodam samo to, da ima ljudi koji pored muzike uzivaju i u elektronici kao Hoby, pa jos kad posviraju na necemu sto je nastalo i tim njihovim cejfom, onda je to neopricivo.
A neka mi kazu i svi muzicari (osim onih koji se ubise od posla) da li oni za svaku sitnicu traze servisera da im nesto zalemi, ocisti, zamjeni. Ja ipak mislim da je vecina njih prilicno morala da zagazi i obuci se i u nekim bar osnovnim zahvatima lemljenja. Pa neces valjda trazit majstora i za osiguracic na razglasu ako ti vrisne ili ako ti treba neki kabal sa nekim drugim stekerom ili se ostetio uslijed habanja, nego uzmes i odradis to sebi, vjerovatno.

Eto, oprostite, ja uvijek krenem sa namjerom da sta kratko napisem, a onda ispadne cijela stranica.

Lijepi pozdravi!!!

gogilo.cacanin
27.03.2009, 22:50
Evo ovako,sto sam odustao.I da sam postavio slike nebi se puno pomoglo,kao sto i jesam preko pp. sa ovog foruma i cak se telefonski culi.To moze da potvrdi clan sa foruma i mislim da je i uspeo uz korgx5d pomoc.Stvarno si odradio nemogucu misiu,skidam kapu.Stvarno nemam pojma o elektronici i nisam znao sta da slikam,tako da i njemu nisu puno znacili za pomoc.A i nisam hteo jer sam mislio da ce mi jos trebati izvesni ciko za flash.A i neisplativo je ta dogradnja.A tebi korgx5d svaka cast za strpljenje i znanja.Nadam se da nisam ostavio los utisak,jer kad bi mogao da pomognem ja bi,neki puta i jesam pa sam dobio banane.Pozzz!!

afo15
31.03.2009, 16:25
jedan prijatelj mi je preko korgovog predstavnistva dosao do informacije za cipove ahc... i onda me sokirao
cena cipa kod njih po komadu je 25e haha
ne mogu da verujem da ne mogu doci do ova dva dela

KORGX5D
31.03.2009, 17:58
Kad ne citas odgovore na poruke, a vec sam ti odgovorio i rekao da mi posaljes svoju adresu i onda ti ja saljem te chipove cija je cijena 0,20 €, dakle 20 centi po komadu.


pozdrav
Dodato:
Zorketu sam vec poslao pa neka javi jeli uredno stiglo.

Lijepi pozdravi.

2809gogi
05.04.2009, 13:01
Evo da se i ja javim malo.

Samo da kazem da kako sam ugradio hd imo sam mali problema stekala mi kljava malo radi pa stane i moram ugasit pa opet.
Medjutim narucio sam novi hd i kako sam njega stavio nikakvih problema nemam radi ko sat!

Tako da je ugradnja 100% sigurna i eto to je to!

Veliki pozdrav!

zorke
14.04.2009, 15:55
Evo ja necu usporedjivati performanse Pa80 i Pa50 jer je to jasno ko dan vec samo da kazem onima koje jos zanima ugradnja HD u Pa50 da sam klavijaturu otvorio i trenutno je kod elektronicara koji mi to radi.Trebalo bi do nedjelje biti gotovo.Vidio sam maticnu plocu i sve je onako kako je gospodin KORGX5D postavio na forumu.Zahvat je poprilicno kompliciran jer je sve toliko sitno da se ja sam to nikad ne bih usudio sam raditi.No da ne obeshrabrim one koji ce se mozda upustiti u taj posao treba naci dobrog elektronicara mirne ruke i to je to.Zahvaljujem se Gospodinu KORGX5D na savjetima koje mi je do sada dao i naravno najvise na dijelovima koje mi je poslao jer ih ja ovdje ni za dva zivota ne bih nasao.Poslao sam mu poruku na PM danas pa ako cita forum molim ga da mi se javi jer imam jos neka pitanja.Toliko za sada.Kad budem imao nove vijesti na ovu temu javim se.Pozdrav.

zorke
26.04.2009, 22:40
Pozdrav raja!!!

Evo da se javim kako sam i obecao u posljednjem postu kad budem imao nove vijesti oko ugradnje HD-a u Pa50.Pa evo svecano objavljujem da sam slijedeci upute velikog covjeka gosp.KORGX5D danas u 19:00 h zavrsio s ugradnjom HD-a u svoj Pa50.Klavijatura radi dobro i za sada problema nema a nadam se da ih nece niti biti.Jos jednom se zahvaljujem gosp.KORGX5D koji mi je izasao u susret poslavsi mi dijelove i isto tako se zahvaljujem i Gosp. Nedjeljku Ostojicu tu iz Osijeka velikom majstoru elektronike bez kojeg isto tako ne bih uspio.Sve upute na forumu oko ugradnje su tocne i to javno kazem jer nisam nista radio na kljavi sto nije bilo u uputama.Kljava sad ide na probni period da vidimo kako ce se ponasati ali ako bude radila kao danas mislim da ne bi trebalo biti problema.Stavio sam HD od sest giga i to je i vise nego dovoljno.Bilo je problema s onim QATRO ZAVOJNICAMA ali majstor je i to rijesio.Bio je i problem s onim kondenzatorom izmedju dvije zavojnice jer takvog ne mozete kupiti pa ga je majstor jednostavno sam napravio.Majstor je slikao neke faze ugradnje najvise koje se odnose na rjesavanje problematike tih Qatro zavojnica pa kad mi posalje slike objavit cu ih tu na forumu.Volio bih da se i 2809gogi javi da cujemo kako radi njegova kljava a i afo da cujemo dokle je stigao pa da pomognemo koliko mozemo.Uglavnom zahvat je logican ako slijedite uputa ali i dosta kompliciran jer je sve jako sitno tako da stvarno treba imati bistro oko mirnu ruku,ali je moguc sto sam i dokazao.Najveci problem su naravno dijelovi ali evo ako ima jos zainteresiranih ja ih upucujem na gosp.KORGX5D koji je meni pomogao a kako vidim ima volje i za druge.Toliko za sada.Klavijaturu cu malo testirati pa se opet javim za koji dan.Pozz.
Dodato:
Pozdrav svima.

Vidim da je interes za ovu temu potpuno splasnuo ali obecao sam u prijasnjem postu da cu javiti kako kljava rasdi i da cu metnuti neke slike pa evo da ispunim i to obecanje.Nakon skoro pet dana testiranja klavijatura radi bez ikakvih problema i sve je u najboljem redu.Za sada sam ju ostavio najvise sedam sati da radi bez prestanka i odradjuje sve najnormalnije.Preko vikenda ostavit cu je da radi deset sati s povremenom svirkom pa cu vidjeti kako se ponasa na duze pruge.Za sada uistinu nisam imao niti jedan jedini problem.Ako tako bude i dalje a mislim da hoce to je to.Ugradnja je potpuno sigurna.Eto toliko.Pozzz!


P.S. slike imam ali ne znam kako da ih metnem na forum.Ako nekog zanimaju neka javi svoj e-malil pa mu posaljem.

zorke
06.05.2009, 19:15
Evo da se jos malo javim sa novim izvjestajem.Preko vikenda ostavio sam klavijaturu da radi preko deset sati s povremenom svirkom.Kljava sve odradjuje bezprijekorno, i bez ikakvih problema.Eto to je to.Zakljucujem ovu temu sto se mene tice i jos jednom zahvaljujem gospodinu KORGX5D koji mi je pomogao savjetima i dijelovima koje mi je poslao. I dalje cu pratiti ovaj forum i ovu temu nestrpljivo ocekujuci nove postove gosp.KORGX5D u vezi eventualne ugradnje USB-a ili mozda Flesa u Pa50.Pozdrav svima od Zorketa iz Osijeka.Ako ima nekih pitanja u vezi ove ugradnje pisite na PM.

Mirnes24
08.05.2009, 08:09
Svaka cast momci. Svaka cast i korgx5. Svaka cast legendo.
Eh sad ja imam pitanje za tebe. Koji muzicki software je najbolji za kompijuter sa kojeg moze Korg PA50 da uzima ritmove i boje. Za cijenu ne pitam. Znaci nije bitno koliko para kosta bitno je samo koliko memorije zauzima i sta kompijuter mora da ima. Meni je bas sinula jedna ideja. Jos nisam otvorio PA50 ali jesam otvorio ono gdje imaju dvije supljine sa strane ustvari kod zvucnika. Sinulo mi je na ideju da u te supljine ubaciim motherboard od komijutera i sve njegove prikljucke kao sto bi bila flash kartica, USB stick, CD driver (koji mozda nije potreban) izbacim sa strane, jedan malo manji ekran napravim na preklapanje ispred normalnog ekrana od klavijature ( poput ekrana na Korg Oasys ) a korg bi povezao sa svim tim preko kablova sa kojim se i spaja korg to PC, stim sto bi to bilo sve unutra i tako se nista ne bi vidilo vani osim ekrana, usb sticka i memory kartice.
Da li bi se to nesto moglo da odradi na takav nacin. Imam jedan laptop koji mi ne koristi nizasta a i ovaj pa50 kojeg mi zao prodat pa se igram sa njim. Tako da me pogresno neko ne shvati i ne kaze to kosta to se ne isplati. Cisto samo radi zezanja i trosenja vremena pa ako upali upali.
Sve to ako je izvodljivo.

<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">

2809gogi
11.05.2009, 22:10
Pozdrav Ekipi! Evo da se i ja javim. Klavijatura radi bez ikakvih problema imo sam7-8 svirki i za sad funkcionira idealno znaci nema rizika. Trenutno nemam bas mnogo vremena ali kad budem imo i ako mogu pomoci tu sam. Veliki pozdrav svima a posebno Emiru jer bez njega ne bi nikad uspjeli. POZZ

erno11
12.05.2009, 01:25
super

zorke
12.05.2009, 20:50
E bas super da se i gogi javio.Bas sam se pitao kako njegova kljava.Drago mi je da je sve uredu.Evo i moja odradjuje svaki dan po nekoliko sati i to bez ikakvih problema.Volio bih kad bi se i Afo javio da vidimo dokle je stigao.Pozz.

KORGX5D
16.05.2009, 13:06
Volio bih jos da se sa ovako lijepim vjestima, uskoro jave i nase kolege Afo i Alen, a mozda i jos neko.
Za informaciju onima koji zele da transformaciju svojih Pa50 u Pa80 i dovrse, selimo se na temu "KORG PA60 ugradnja FLASH READERA", posto vi sada imate ustvari Pa60.

Jos jednom lijepi pozdravi!
Dodato:
Da ne ostanem kratak za odgovor kolegi Mirnesu.
Vezano za softvere, to mozes upitati i neke druge forumase, jer ih ima puno jacih od mene u toj bransi i puno vjestijih na klavijaturama od mene.
Za ono koliko ja sviram i kolike su moje potrebe, ja ne trebam te softvere, a buduci da cesce sviram bez ozvucenja, onako za svoju dusu i svoju raju, nikako ne bih dirao te prostore ispod zvucnika, jer oni imaju svoju namjenu i ugradjivanjem necega u te prostore bi poremetio zvucnost same klavijature kada se ne koristi dodatno ozvucenje.
Naravno da je moguca i takva ugradnja o kojoj govoris, ali ja licno i nemam potrebe za tim, a nemam ni vremena toliko da bih se ja upustao u to.
Da se malo nasalim, mozes ti unutra ugraditi i telefon i navigaciju ako zelis, ali naravno sve zavisi da li imas neophodnu potrebu za tim.
E sad, posto su i telefon i navigacija tako minijaturni i mogu da stanu u dzep, tako i nemas potrebu da ih ugradjujes, a tako imas i minijaturne kompjutere kao Eee PC Asus i kao takav ga i nemas potrebu ugradjivati unutra, iako je i takva opcija veoma izvodljiva.
Sama ugradnja mini kompjutera ili nekog drugog komjutera (nebitno), jeste izvodljiva, ali bi bila samo stvar tvoje kreativnosti i maste, te raspolagajuceg vremena i motiva.
Ja naravno, ti se ostavljamo na raspolaganju, ukoliko zatrebas neku pomoc ili savjet, a ti ako zaista imas veliku volju da ovo i izvedes, volio bih da otvoris novu temu za ovo i da postavljas fotografije i novosti oko svog napredka, a ja cu te svakako posjetiti i pruziti pomoc u svakom smislu, te ti dati punu podrsku i svoje misljene i prijedloge.

Lijep pozdrav!

zorke
10.06.2009, 21:35
Evo da se i ja opet malo javim.Izgleda mi da je interes za ovu temu potpuno splasnuo samo ne znam zasto.Evo nakon 46 dana nakon sto sam ugradio HD u svoj Pa50 kljava radi pezprijekorno i nisam imao ama bas niti jedan problem.Sve radi super.Ljudi pojma nemaju koliko taj HD olaksava rad i sa fajlovima i sa stylovima,bojama itd,itd.Ja sam jedan od onih koji rade pola pola.Znaci pola fajlovi a pola ziva svirka i neka kaze ko sta hoce ja ni u ludilu nemam namjeru sada uciti ove kojekakve turbo folk stvari kojima smo zatrpani.Zato postoji HD koji u trenu ucita fajl u sekvencer i evo.Radimo.Ja ovdje u Hrvatskoj nikada ali bas nikada nisam dozivio nikakvu neugodnost na svirkama zbog fajlova.Par puta sam imao problema zbog sporosti ali to je zbog toga sto sam uvijek imao kljave sa flopijem pa to sve ide sporo.Sad je to proslost.Ovaj HD sve mijenja i ja vam garantiram da vas pa50 stavlja za barem jednu do dvije stepenice vise u rangu.Eto toliko za sad.Javim se opet jednom.Pozz

laptop
06.07.2009, 22:59
Ja sam davno ugradio hd na svoju pa 50,a imam i jednu otvorenu ako vas nesto zanima ili da vam stavim neke slike ako vam sta sluze nece mi biti problem.Ja sam postavio hdd od 60 gb i radi mi odlicno vec 2,5 godine, tako da se mozete usuditi slobodno da prepravite svoj pa 50 i jos jednom vam ponavljam da je mnogo jednostavno i ako vam mogu pomoci tu sam.

laptop
06.07.2009, 23:13
evo vam i resenje za povezivanje hdd-a sa pc.Pomocu ovog adaptera imate potpunu komunikaciju preko usb tj.povezuje se na istom kablu gdje i hdd.


Product Description
Drivewire is the ideal solution for transferring the data from a desktop or notebook PC to a new hard drive in a few easy steps. It makes what can otherwise be a daunting and tricky process, painless and easy. Drivewire is bundled with Apricorn's Upgrade Suite, which features Apricorn's EZ Gig II cloning software for Windows and ShirtPocket's SuperDuper! for Mac. When used together, Drivewire makes it easy to transfer your OS, data, applications, documents, address books, e-mail, settings and preferences from the old drive to a new drive. The Upgrade Suite bootable CD makes an exact clone of the old drive onto a new drive. This unique adapter provides a SATA connector for the new style drives as well as 44 pin connector for a 2.5" Notebook IDE/PATA Hard Drive and 40 pin connector for a standard 3.5" IDE/PATA hard drive, allowing you to connect a hard drive to any desktop or notebook computer with a USB 2.0 port. Drivewire is guaranteed to safely provide all the power you need and it's compatible with all of today's 2.5", 3.5" IDE/PATA or SATA hard drives. System Requirements - CD-ROM Drive, 128MB RAM, Pentium CPU II, available USB port, Windows Vista Home, Ultimate & Business, Windows XP Home and Professional SP2, Windows 2000 Professional SP4, Apple G3 or later, Mac OS 9.2 or later & Mac OS X 10.2 or later



Product Features and Technical Details

Product Features


Box contents - Drivewire IDE/PATA/SATA to USB Adapter, USB 2.0 cable, AC power adapter and Apricorn's Upgrade Suite CD with EZ Gig II for Windows
High Quality UL Listed Power Adapter - Guaranteed to safely provide all the power you need
Transfer everything in a few easy steps - Operating System, Data, E-mail, Settings and Applications
Up to 480 Mbps USB 2.0 to Backup data in less time
Interface - SATA or 2.5 IDE/PATA (40Pin) or 3.5 IDE/PATA (44Pin) to USB 2.0



Technical Details


Brand Name: APRICORN MASS STORAGE
Model: ADW-USB-KIT

laptop
06.07.2009, 23:16
i jos....