PDA

Pokaži Full Verziju : V-50 pitanje?


banex
11.01.2008, 13:39
Zna li neko koji je modul od v-50 i da li uopste i postoji?

yamaha v-50
11.02.2008, 19:13
Postoji samo modul od DX-11 a to je:TX81Z rack modulB-)
Potraži na googlu,sve ti piše o njemu.

milan_lekic
11.02.2008, 19:42
Postoji samo modul od DX-11 a to je:TX81Z rack modulB-)
Potraži na googlu,sve ti piše o njemu.


daj nek neko objasni sta je fora tog modula i kako se koristi priklopi itd....

yamaha v-50
11.02.2008, 21:30
Zdravo pa da kažem malo o TX81Z rack modulu.Na taj modul sam ja svirao uživo i mogu da kažem,da su svi zvukovi i terce kao na jamahi dx11,jedino što on ima samo jedan chord za tercu ali se ostale naprave u performansu po jednu i pol oktavu.Malo je nezgodan što je previše širok i kad ga pojačavaš volume ima tipke (+ i -) i to zna smetati.Ali opet kažem da je za te male pare super i dobro se slaže sa svim drugim klavijaturama.Ako te još šta zanima samo pitaj:D:D.

Braco19
12.02.2008, 19:29
Bili neko mogao da objasni zasto kad prikljucim yamahu v50 sa korgovim arrenger ne zvuci jednako. naprimer, boje sa yamahe zvuce haman kao sa fajla, na korgu ima dosta vise delay efekta takodje i hall, na yamahi su efekti staviti na delay L/R i tone, ali nema onaj kao aftertouch kad sviras na nju. nerazumjem dali to ima nesto do korga mozda sam stavio previse efekta na boje ili mozda trebam promjeniti efekat na yamahi. pokusavo sam staviti onaj feedback reverse i malo bolje zvuci na yamahi ali opet nije bas sve. cuo sam ljude na nju kad sviraju bas dobro zvuci sa korgom ali u mene ne, mozda trebam nesto na mikseti da namjestim??? neznam

Kebapce
12.02.2008, 21:24
evo sam i ja uzeo redan Modul TX81Z rack, samo za neki solo Boje, pa da ubacim boje sa Midi-USB Kabel.

dalabu
13.02.2008, 14:48
postoji yamaha TQ5 to je modul koji cita boje od v50 jedino nema portamento ali ga je veoma tesko naci za kupiti