PDA

Pokaži Full Verziju : Slomicu Korg PA80 ako mi neko ne pomogne hehehehehhehe


Enva26
06.08.2005, 01:16
Ma salim se nedam ja Korg Pa80. Samo nesto me ne slusa treba mi pomoc ovako.. Nasao sam neke ritmove strava ali osoba koja je uradila te ritmove uradila po njegovom ukusu ali mene se neke stvari ne svidjaju i sad ja izbrisem Bass recimo i snimam moj kako ja bih zeleo to da zvuci sad. Kad izadjem sa record modei hocu da odsviram nesto kad pritisnem dur ili mol i dalje se cuje ova prva verzija basa kad pritisnem recimo C-mol cuje se moja ili obrnuto. Ili na primer bubanj postoji uradjen ali ja bih zeleo da ubacim Clap ili kako na nas jezik kazu Applaus isto mi se desava ovo kad sviram Mol cuje se moje kad promenim na Dur odmah nema ga vise nestao molim vas pomozi te mi imam svadbe u Avgust ne smijem se pojavljivat ispred naroda prebice me i mene i Korga pa sacuvajte dva zivota molim vas hehehehe

Znaci kako da programiram samo da se cuje ono sto je momentalno uradjeno
samo da vam kazem da je memory na Original a ne na ON.....

HVALA UNAPRED

Enver !!!!!

_____________________________
Premeshteno u KORG...

Vaxter

nesakorg
06.08.2005, 02:36
Poštovani kolega problem je u tome što su ritmovi uradjeni "bogato" tj. imaju uradjene varijacije u dur-u, mol-u i septakordu. Kada uđeš u "record mod" moraš da ispraviš svaku "chord variation" koja je označena kao CV1 , CV2 ....
Editovanjem možes videti koji je CV urađen u dur-u, mol-u itd.
Po pravilu CV1 bi trebao biti dur, CV2 mol, CV3 M7. Tako ćeš jedino moći i da čuješ na primer clap u svakom akordu. Znači rezime svega je da se ispravka mora vršiti u svakom CV koji je sastavni deo svake Var1, Var2, Var3, Var4, Fill1 ...2, Intro1 ...2, End1 ...2.
Nadam se da će ovo pomoći.
Pozdrav svima nesakorg

vane
07.08.2005, 00:32
enva nemoj to da uradis bolje daj mi meni korga nego da slomis heheheeh kao sta je reko kolega tako i uradi ali meni jednom se desilo nesto drugo kad sam ga ubacio ritam u klavijaturu i hteo da promenim stvare u njega nije htelo kao da je bio zastiten i sta sam uradio "ULAZIM U DRUGI USER TOTALNO CIST PRAZAN I U NJEGA KOPIRAM SVE STA ZELIM OD TAJ ZASTITEN RITAM PRVO BUBNJVE BAS I TAKO DALJE"ovako ti je najbolje ako slucajno ti se desi ovaj problem pozdrav

blatusan
30.04.2006, 12:25
Eeeeeee, majstore. Kad zavrisis preradjivanje u record mode pohrani to sto si snimio na neko drugo polje znaci nemoj samo presnimiti jer ako presnimis uvjek ce ti ostajat isto.
Tako je i meni bilo i kad sam to uradio sve je bilo onako kako sam je htio.
Sve najbolje. Alen.

BasariStudios
28.05.2006, 21:43
Blatusan to nije tacno, PA80 ima puno tih trikova koje ljudi ne znaju.
NesaKorg mu je rekao skroz ispravno ali u malih detalja.
Ima puno da se o tome pise.
Ne samo PA80 nego i svaki aranzer je baziran na VARIJACIJE i SUBVARIJACIJE ili CV-CHORD VARIJACIJE sa time sto na neki nacin dobijas 6 vitrualnih VARIJACIJA u jednu VARIJACIJU.
U RECORD MODE na prvu stranu prva stvar sto gledas gore levo je
e:v1 cv:cv1, to je u malim slovima, sto znaci pracno je i nema nista snimljeno, ako je velikim slovima onda je snimljeno nesto tu.
Kad pritisnes DRUMPERC/DRUM i onda F2 pa opet na DRUMPERC/DRUM menjas videces da CV1 pocinje da se menja na CV2, CV3 i td sto znaci to su te subvarijacije ili chord varijacije, tu je citavi SHTOS.
U svaku od te CV mozes snimat nesto posebno i razlicno al sve ce to svirat samo u tu varijaciju u koju jesi, nigde vise.
Za da znas kako te stvari da slusas u tu varijaciju, mislim razliku, trebas snimiti nekoliko CV tu, u MAJOR u minor u 7TH i ostale chordove i onda pritisnes MENU i ides na PAGE 12 ili CHTable.
E sad nadole vidis sve vrste chordova a pored desno ti sve pise CV 1 a to CV1 se moze menjat u 2-3 i dalje, znaci prvi chord ti je MAJOR i ako u CV1 si snimio MAJOR onda tu ostavis da bude CV1 u CV2 si snimio minor tu na minor chord prebacis na CV2 i td.
Al to radi jedino i JEDINO da ako jos na prvu stranu pogledas najnize na DISPLAY levo pored MIC/ACC1 pise ti C MAJ, sad tu mozes menjat koji dur i koja vrsta CHORD sto znaci za svaki CV moras i to tacno da stelujes da bude u C il bilo koji i da bude u pravi CHORD koji tad snimas kao MAJOR, minor, 7Th i ostale.
Sto se tice boja, kao na primer BASS, Gitare i ostale stvar od CV do CV to se ne menja, ne moze sto znaci svi 6 CV u jednu varijaciju sviraju te iste boje.
Boje se menjaju za svaku varijaciju ako zelite na primer u VARIJACIJU 1 da imate STEIN BASS u drugu VARIJACIJU FUNGERED BASS i td.
To se postize na taj nacin sto za svaku VARIJACIJU dok snimite birate zeljenu boju u tu traku, i onda u STYLE PLAY MODE kad ste vise memorisali taj STYLE idete na MENU i na page 21, i tu na svaku traku gledate sledece informacije
W:9 KR:Or. Pomocu F2 za levu i F4 za desnu stranu mozete to KR:Or. menjati na Or i Off, ako je na Or znaci menjace boju za svaku varijaciju kako ste vi to snimili a ako ne nece menjat boju nego koristice jednu boju u globalu.

VAZNO!!!
AKO U STYLE PLAY MODE PROMENITE BOJU NA NEKU TRAKU I TAKO STAVITE STYLE NA SAVE, BOJE SE VAM VISE NIKAD NECE MENJAT POSEBNO ZA SVAKU VARIJACIJE KAKO STE TO SREDILI U STYLE RECORD MODE, ONDA MORACETE ODNOVO U STYLE RECORD MODE, DA ISKOPIRATE CITAVI STYLE U NEW STYLE I ODNOVO DA SVE MIXIRATE.

Nadam se da je ista pomoglo.

Pozdrav