PDA

Pokaži Full Verziju : MIDI-IN Poludio


siksy
09.01.2008, 01:13
Imam spojen Korg M1 preko midi-ija na gameport od Creative Live Value...
To sve je fino radilo do prije neki dan.
Vjerovatno su mi djeca povukla kabl - ne znam sta bi drugo bilo...
U svakom slucaju SendSX stalno registruje podatke iz klavijature iako je niko ne dira.
Dovoljno je samo da upalim Korg i 'odma stize gomila stvari u midi-in pc-ija.
Naravno, midi je potpuno blokiran, tj ako bilo koji program pokrenem ponasa se vrlo arhaicno i ne reaguje normalno na klavijaturu.

Prebacio sam zvucnu u drugi pc i isto se desava.

Ima li 'ko neki prijedlog? (sutra cu probati na drugoj zvucnoj)

sined
09.01.2008, 01:44
Pokusaj s drugim midi kablom

vingula
09.01.2008, 02:25
Mislim da je to normalno,jel recimo kad koristim neki sequencer npr. Cubase ili Fruity Loops u svakom od njih ima MIDI lampica (indikator) i stalno svijetle ili trepću,tako mi isto pokazuje na mom USB-MIDI kablu,znaći i kabal mi stalno pokazuje da se nešto šalje iz klavijature u PC,al pc ništa ne radi dok ja ne pritisnem nešto na klavijaturi.Na koju god klavijaturu ili PC da spojim druge kablove, uvjek se isto dešava.

kuki
09.01.2008, 02:46
Jeste to je normalno i meni isto nonsto trepce(svetli) cim upalim klavijaturu,tako treba da bude.

siksy
09.01.2008, 09:43
Da, ali kod mene prilikom pokretanja bilo kojeg programa, recimo arturijinog (minimoog,CS80v..), PC tj emulator poludi i stalno prebacuje modove na emu,mjenja zvukove, sve se mijenja - a na klavijaturu ne reaguje...

NeXsO88
09.01.2008, 12:38
Druze i meni se slicno desavalo cak je i nekad pistala klavijatura,to je do kabla!

vingula
09.01.2008, 13:48
Može bit da ti onda latencija nije dobro nariktana,recimo ako smanjiš Buffere,a audio kartica ti toliko nemože podnjet i procesor to obradit onda kad pritisneš notu preko klavijature pa kad ti taj ton odsvira (u ovom slućaju MINIMOOG) onda ti se zna zvuk razvuč pa pišti i dugo traje taj ton,a ako povečaš Buffere onda imaš veću latenciju ali onda ti je izlaz zvuka normalan.