PDA

Pokaži Full Verziju : Razglas, pomoć molim


cekana
07.01.2008, 22:10
Radim s manjom skupinom pjevača i u fazi smo nabavke razglasa, a kako se nitko od nas ne kuži u to, slobodna sam ovdje moliti za preporuku i pomoć....

Ovakva je ponuda:
Zv. Kutije - RCF ART 300A
Za monitore bih uzela - Mackie SRM 150
Mikrofoni - shure SM58
Mixer Mackie VLZ1604

Ima nas 12 u skupini. Pjevamo gospel i negro spiritual. Od pratnje je samo klavir uživo ili synth + bas gitara, znači bez bubnjeva....
Voljela bih da je topao zvuk, i zato sam tražila Mackie, ali mi je gospodin preporučio ipak RCF iz razloga što se Mackieve kutije od prije 2 god proizvode u Kini i navodno više nisu tako kvalitetne kao nekad...


Što mislite?

Vaxter
08.01.2008, 01:25
Apsolutno se slazem sa onim ko ti je preporuchio RCF.
Takvu toplinu zvuka sam samo kod njih chuo.
Pogotovo ako se radi o nekom Jazz-u, blues-u, ili u vashem sluchaju gospelu... :)
Ja imam ART300, i mogu iz lichnog iskustva ovo da potvrdim.
Najbolja varijanta za njih je snagash AS4001.
U kombinaciji sa njim ovi zvuchnici daju neprevazidjen zvuk.
Malo ga je teshko pronaci.
Novog nema shanse.
Samo polovan.
Na tome sam koristio neke Yamaha i Spirit mixere, i bio sam prezadovoljan, ali i drugi mogu odraditi posao sasvim fino.
Najbitniji je snagash u ovom sluchaju.
Na njemu sve zvuchi sjajno bez ikakvog pretpojachala.
Mikrofoni su sasvim zadovoljavajuci... :)
Monitori...
Definitivno RCF Monitor 8...

cekana
13.01.2008, 17:15
Najbolja varijanta za njih je snagash AS4001.
U kombinaciji sa njim ovi zvuchnici daju neprevazidjen zvuk.

...
Što je snagash AS4001

Vaxter
13.01.2008, 19:29
Pojachalo koje je jedna kanadska firma pravila bash za ART seriju RCF-ovih zvuchnika.
Pojachalo koje do 3/4 snage radi u A klasi.
u prevodu, moze da se slusha kao HiFi pojachalo do 3/4 snage.
Nikakva izoblichenja zvuka nema.
Jedno od najboljih, ako ne i najbolje, pojachalo sa kojima sam radio, a stvarno sam ih mnooogo probao... :)

cekana
13.01.2008, 19:31
wow...

...a mene uvjeravaju kako za te aktivne zvučnike ne treba pojačalo :">

Na koje si monitore RCF-ove točno mislio?
Voljela bih da budu neki manji

DinO74
13.01.2008, 21:14
Pozdrav kolege i kolegice :) Evo da se i ja uključim u ovu temu jer baš ovih dana planiram nabaviti razglas za sebe i naravno odlučio sam se za RCF zvučnike bez razmišljanja jer sam već 15 godina radio na zvučnicima koji su ručne izrade ali je unutra RCF L15/554K - L10/561K-N 255 N - FC 500. Sad bih zamolio kolege u Srbiji da mi kažu ko je najpovoljniji po pitanju RCF-a jer ovi ovdje u BiH su svi druga ili treća ruka tako da mi je najpovoljnije da ih kupim direktno u Srbiji. Za snagaš i mikser sam odlučio Behringer jer nemam za sada dovoljno novaca za neku kvalitetniju varijantu. Ao neko zna molim da mi kaže gdje se mogu nabaviti ovi zvučnici. Hvala

Vaxter
14.01.2008, 22:41
Moja greshka... :blushing:
Nisam provalio da su aktivni u pitanju... :D

Monitori su RCF Monitor8.
Tako se zove model.
Jedino shto su, naravno, pasivni... :)
Ne znam samo da li ih josh prave... :confused:

cekana
14.01.2008, 22:45
Ok.

Hvala ti i s ovim si mi puno pomogao!

Što misliš o mic. sennheiser md-421 II

Uzela bih takva dva širokopojasna kao dodatak, na ovih šest SM58 za zbor

Vaxter
15.01.2008, 00:49
Jako kvalitetan mikrofon.
Moj izbor bi ipak pre pao na Shure SM81.
Jeftiniji je, a malo bolji za live, shto se mene tiche.

Shto se klavira tiche...
Shure PG81, Shure SM86, ili Shure KSM27...
Oni su se nebrojeno puta dobro pokazali u ozvuchivanju klavira...
Shure PG81 i Shure KSM27 mogu da se koriste i za ozvuchivanje hora, ali mi je tu ipak SM81 poprilichno bolji...


Btw:
Zamolio bih one koji ostavljaju brojeve telefona firmi za prodaju opreme da to ne rade na forumu!
Kao da ne znate da su reklame zabranjene!?!

Burli
15.01.2008, 01:36
Btw:
Zamolio bih one koji ostavljaju brojeve telefona firmi za prodaju opreme da to ne rade na forumu!
Kao da ne znate da su reklame zabranjene!?!



Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene jer sam u postu koji mi je izbrisan ostavio i broj telefona i web adresu firme koja se bavi prodajom zvučnika pa da se izvinem što sam prekršio pravila foruma mada mi stvarno nije jasna politika ali poštujem, samo hoću da kažem da sam htio da pomognem kolegi...

Vaxter
15.01.2008, 02:48
Pored tvog je bio josh jedan.
Zashto ti nije jasna politika?
Jesi imao dobre namere, ali je to reklama firme koja nije placena!
Kako si ti napisao za neku 50-tu firmu, tako se moze pojaviti i vlasnik neke firme da reklamira svoj posao!
No, da ne duzimo dalje...
Ovo nema veze sa temom...

DinO74
15.01.2008, 12:49
Vaxter...ja sam kriv jer trazim nesto sto je mimo pravila. Sada bih ja tebe zamolio jer vidim da imas iskustvo sa ozvucenjem da mi predlozis sistem do 2000 EUR a za potrebe objekta do 300 ljudi. Odnos cijene i kvalitete a mislim na novu opremu...kutije...mikser i pojacalo ili aktivni mikser. Pozdrav!

cincilator
15.01.2008, 14:45
Radim s manjom skupinom pjevača i u fazi smo nabavke razglasa, a kako se nitko od nas ne kuži u to, slobodna sam ovdje moliti za preporuku i pomoć....

Ovakva je ponuda:
Zv. Kutije - RCF ART 300A
Za monitore bih uzela - Mackie SRM 150
Mikrofoni - shure SM58
Mixer Mackie VLZ1604

Ima nas 12 u skupini. Pjevamo gospel i negro spiritual. Od pratnje je samo klavir uživo ili synth + bas gitara, znači bez bubnjeva....
Voljela bih da je topao zvuk, i zato sam tražila Mackie, ali mi je gospodin preporučio ipak RCF iz razloga što se Mackieve kutije od prije 2 god proizvode u Kini i navodno više nisu tako kvalitetne kao nekad...

Što mislite?
____________________________

"Ponuda" je OK ako su komponente ocuvane, jer se radi o starijim modelima.
Gospodin je u pravu sto se tice mekijevih kutija danas, jer u njima vise nema RCF komponenti.
U SAD nove RCF kutije mogu da se nabave po vrlo pristupacnim cijenama, a razlog - ne znam.
Radi se onovim modelima ART312 i ART322, takodje sa 12" + horna. Najveca razlika je u drajverima visokotonaca, pa je zbog drajvera od 2" 322A skuplji.
Mackie 1604VLZ je jos izgubio na vrijednosti na marketu polovnih stvari od kako je izasao model VLZ3, ali bez obzira radi se o vrlo kvalitetnom mikseru, poslednjem "made in USA", jer vec je njegov naslednik VLZ pro (2) kineski proizvod, mada se to nije lose odrazilo na audio kvalitet kao sto je to u slucaju kutija.
Zasto tako male monitore?
Ukoliko ne namjeravate kupovati RCF aktivne sabvufere bilo bi pozeljno da koristite cetiri ART300A, a mikser 1604VLZ ima 4 sabgrupe, pa je moguca kotrola jacine svake pojedinacne kutije.
Ne bih preporucio prikljucivanje basiste na sistem, ali sve zavisi na kojoj jacini radite. Ako se pak odlucite za to neophodan vam je - limiter. Ukoliko zelite da malo nasminkate vase vokale potreban vam je - riverb.
Ukoliko namjeravate da 'muzicirate' na samo dva zvucnika (plus mali monitori), onda je neophodno da basista i pijanista imaju pojacalo za bas, odnosno kibord.
I jos jenom, nema zamjerke na ponudjeno. Ako je i cijena adekvatna, odluka nije teska.
Pozdrav.

cekana
15.01.2008, 14:50
"Ponuda" je OK ako su komponente ocuvane, jer se radi o starijim modelima.

Sve je novo!

cincilator
15.01.2008, 15:12
Hvala ti i s ovim si mi puno pomogao!
Što misliš o mic. sennheiser md-421 II
Uzela bih takva dva širokopojasna kao dodatak, na ovih šest SM58 za zbor
______________________

Pitanje nije meni upuceno, ali da naklopim ;)
sennheiser md-421 II je odlican instrumentalni mikrofon, a pogodan je i za hor.
Cijena je malo masnija.
Ja sam koristio i za hor i za klavir i jos ga imam mada nemam priliku da koristim (sirokopojasni pa hvata sve sumove okolo) - AKG C1000.
Kupio sam ga polovnog u gotovo novom stanju za samo $100, a zvuk me odusevio. Mislim da sada moze novi da se kupi za $150. Posto se radio o kondezatorskom mikrofonu neophodan je napon ili baterija 9V u sam mikrofon ili koristenje fantom-a sa miksera, sto je naravno prakticnije i jeftinije.
Za 'home-recording' koristim shure KSM32. Kad sam probao Audiotehnica 4050 skont'o sam da taj mikrofon bolje lezi za moj glas nego Shure, mada je to stvar pojedinacne boje glasa i licnog ukusa. U svakom slucaju KSM32 je odlican mikrofon koji ako budzet dozvoljava moze vrlo efikasno da se koristi za hor. Platio sam ga novog nesto vise od 500$ sa koferom i 'paukom'.
Za malo love, po mom misljenju i iskustvu AKG C1000 nema alternativu. Cak mislim da se za dva nova mikrofona u paketu moze naci 'dil' i u EU i u SAD.

Sve je novo!
______

hmm... koliko mi je poznato to je stari model sa kruznim refleks-otvorima, a novi modeli su i to vec duze vrijeme ART312A i ART322. Ne znam, mozda ima i novo...
Mikser Mackie 1604VLZ3 je uveliko u prodaji. Ponovo je navodno nesto poboljsan zvuk, sto sam jedva osjetio samo na bas frekvencijama. A lijepa novost je mogucnost podesavanja napona na 110 i 220 V. Bice sverca ;)

Evo ovdje nema nista novo, svi modeli su vec duze u ponudi:

http://www.directproaudio.com/shop/shop.cfm?section=1349&vendorcode=RCF

Sto se tice cijena, moze sve da se nabavi za manje love, ali na drugom mjestu.

cekana
27.01.2008, 23:43
Evo malo da se pohvalim. Zahvaljujući vašim potvrdnim odgovorima, dali smo se na realizaciju gore ponuđenog
Zv. Kutije - RCF ART 300A
Monitori - Mackie SRM 150
Mikrofoni - shure SM58 x6
Mixer Mackie VLZ 1604

Male su mi nekako kutije :"> a monitori (još putuju iz USA) će tek biti smijeh :lol: (no privuklo me to što se i u njih mogu uštekati mikrofoni za neko brzinsko pjevanje s gitarom ili sl.) i to je to.... morali smo se snaći u okviru 3600eura i nadam se da ćemo biti zadovoljni. Sada još sakupljamo lovu za dva širokopojasna mikrofona...