PDA

Pokaži Full Verziju : linux kubuntu 7.10???


branoy
03.01.2008, 08:50
pomagajte ljudi.... instalirao sam ovaj linux sa dvd-a i sve bilo ok i sad napravio sam update sto je trazio plus sam instalirao tona programa preko add/remova al sve je to radilo ok dok nisam otisao u seting pa u plug monitor izabrao graficku ati radenon vesa a bilo je na cisto ati radenon i kad sam restartovao kom i ponovo posao da udjem u linux (pre ulaza treba da upisem login i pass) vise se nista ne vidi sitem radi ali meni samo mesaju se dve tri boje na ekranu... upisem pasword i pritisnem enter i udjem u sistem ali nista ne vidim a znam u cemu je problem. E kako to sad resiti molim vas spasite me muke od ponovnoga instaliranja citavu noc sam radio i zeznem se na kraju hteo da podesim 3d grafiku i promasio tamo naziv graficke?? unapred HVALA!!!

glogin
03.01.2008, 10:13
Potraži na
http://www.ubuntu-rs.org/forum/

Vaxter
03.01.2008, 23:09
Prebaci se na tty1, kada se sistem podigne.
To cesh uraditi kombinacijom tastera Ctrl + Alt + F1.
Uloguj se kao root.
Ako je josh nisi postavio root password, uloguj se kao user, pa kucaj sudo su, i zatim kucaj lozinku korisnika.
Promeni lozinku root usera sa passwd.
Zatim, poshto ti za 3d treba fglrx driver kucaj:
apt-get install fglrx-driver fglrx-kernel-src
Posle toga sa nekim editorom izmeni fajl /etc/X11/xorg.conf tako da ti u Section "Device" stoji Driver "fglrx".
Sad bi treba da ti bude normalna slika, i da imash 3d.
Nakon toga restartuj komp sa reboot, i uloguj se u grafichkom modu.

Pokreni adept manager, preko koga si sve do sada i instalirao, i instaliraj sve shto ima veze sa fglrx.
Ako hocesh 3d desktop instaliraj xgl i compiz. :)

To je ukratko to... :)