PDA

Pokaži Full Verziju : Kralj Na Klavijaturi


ramko
31.12.2007, 18:13
Koje Je Po Vama Najaci Klavijaturista Za Nasu Narodnu Muziku Po Meni Je To Mica Nikolic Covek Ubija Kako Svira Stvarno Je Profesor,dok Je Za Cigansku I Orijentalnu Amza Tairov Iz Makedonije Koga Svi Pokusavaju Da Imitiriju Ali Im Ne Ide Od Ruke Jedan Je Amza Kralj Na Casiu Cz 101

dallape
31.12.2007, 18:18
Ima ih puno...a i puno razlicitih ukusa i stilova,tako da je to jedna tema bez kraja...ova dvojica sto si naveo su samo jedan deo od 10000000...

kuki
03.01.2008, 03:56
Ima ih puno...a i puno razlicitih ukusa i stilova,tako da je to jedna tema bez kraja...ova dvojica sto si naveo su samo jedan deo od 10000000...

Slazem se,ne moze se jedan klavijaturista izdvojiti i da se kaze"e on je kralj".
Ne postoji kralj na klavijaturi,ima puno dobrih klavijaturista.

ramko
03.01.2008, 11:23
Ok Slazem Se Sa Vama Da Ima Dosta Dobrih Klavijaturista Ali Ova Dvojica Se Posebno Izdvajaju Od Ostalih Mnogi Klavijatursisti Pokusavaju Da Skinu Micine Trilere I Amzinu Brzinu I Fore Sto Svira Sa Obema Rukama Dali Ste Primetili Koliko Je U Poslednje Vreme Postao Popularan Casio Cz 101 Skoro Svi Cigani Iz Bugarske I Makedonije Ga Imaju Kao I Kod Nas Je Jako Popularna Yamaha Dx 11 Zbog Micinih,cirinih I Cortanovih Boja

BasariStudios
03.01.2008, 12:42
Ukus je majka, Amza za mene je samo smesan. Pravi majstor za mene je SEJKO, JOVAN,
i jos neki za orientalu, nisi ti jos cuo izgleda LOREN NIKOLOV, mislim muziku pravu a ne
igracke ko AMZA i CORTAN.
Al ipak tu je ukus u pitanju.

BasariStudios
03.01.2008, 12:43
Evo jedan primercic sta je za mene muzika:

http://www.youtube.com/watch?v=ZOKvPY6P1lI&mode=related&search=

BasariStudios
03.01.2008, 12:44
A evo i jos jedan, to su ti nepoznati ljudi, koji se tretiraju jos kao Amateri: http://youtube.com/watch?v=nxLYcxzXpAY

A to sto on svira ti je Legendarni ROLAND JUNO SH-101!

BasariStudios
03.01.2008, 12:45
Pogledaj ovo do kraja, na kraju videces harmonikasa na sint, zaboravices na sve Mice i Amze.
Taj na Saxu ti je Jurij Junakov, sa njime sviram ima vec nekoliko godina, tu mi je isto blizo,
on nije vise sa WEDDING ORKESTRA vise od 15 godina, samo kad IVO dolazi vamo onda je snjima.
Postavicu kad budem mogao na YOU TUBE sto sviramo za novu sada JA, ovaj JURIJ na saxu i jos
jedan Vasko harmonikas, ako ste culi, Severdzan bubnjar je sa nama.:

http://youtube.com/watch?v=DLQcknhApjM

ramko
03.01.2008, 20:14
Slazem se sa tobom Nedime ukusi su razliciti npr meni se svidja Amzin stil za Orijental kao i Micin za nasu muziku,naravno tu je i neprikosnoveni SEJKO PASOVSKI covek koji razbija kako svira sa TRI PRSTA ali za mene je kralj na SAXU ostao i bice FERUS MUSTAFOV ali nije ni los ANGEL MALAKOV iz BUGARSKE

vingula
03.01.2008, 20:27
Ovo nije svirka ovo je bolest :D
Lijepo zvući!!!!!!!

milan_lekic
03.01.2008, 21:19
najbolje da se ovako kaze svako je kralj na svoj nacin tako ja mislim posto svako ima svoj stil sviranja neki su kraljevi u pustanju midi fajlova i to treba znati ja neznam kako i sta i nezelim da znam posto mi to NETREBA! zar nije tako kolege?

Mico23
03.01.2008, 22:12
Nebi volio nikog da podcjenim,ali neznam dali je neko od vas cuo za Budu klavijaturistu
Sabahudin Bajrami Budo.Trenutno zivi u Zirihu, za moj pojam najjaci klavijaturista na Balkanu a totalni Anonimus,ko ga poznaje sigurno ce se slozit sa ovim sto sam sad napiso,ja samo znam da on Mice Nikolica Kola svira bolje od Mice.hehe,a i ovo sto Amza svira ,svira isto tako ako ne i bolje od njega.toliko od mene.POZDRAV I SRETNA NOVA

vingula
03.01.2008, 23:41
Na kraju mislim da ova tema ne vodi nikud :(

Atanackovic
04.01.2008, 00:14
Zajebite se vi takvih klavijaturista...pogledajte prave svetske majstore,pa recite onda nesto...

http://www.youtube.com/watch?v=6mSJP18SMXw

Obavezno pogledajte ovaj snimak DO KRAJA,i onda recite sta imate...

Hvala !

kuki
04.01.2008, 00:33
Ee bolje moderatori da zakljucaju ovu glupu i beskorisnu temu!
Posto sam se svakavih gluposti nacitao i muka mi je od ovakvih tema koje stvarno ne vode nikuda,samo do svadje i prepiranja!

Sejox
04.01.2008, 00:43
Ma ne mora se ova tema zakljucavati.Evo ja sam je pogledao,procitao i ne idem vise na nju.Ovo moze ici u beskonacnost.Svako ima svoga favorita i svog najboljeg-a najbolji ne postoji za sve ukuse.

Odgovor na ovu temu jednostavno ne postoji.

kuki
04.01.2008, 00:50
Upravo tako.

Pozdrav!

sele
04.01.2008, 00:59
Ma tema je dorba, vidili smo par snimaka sa youtube od nedima orijentalne muzike, meni se cini da sviraju samo za sebe kao neke improvizacije... Nerazumem, niko da odsvira nesto sa osijecajem. Izdvoio bih Ricka Wakemana

BasariStudios
04.01.2008, 05:34
http://youtube.com/watch?v=Jr-spb0SETE

BasariStudios
04.01.2008, 05:35
http://youtube.com/watch?v=XWWmH0Ar3co

BasariStudios
04.01.2008, 05:36
http://youtube.com/watch?v=xgZhiYff7nM&feature=related

kreso
04.01.2008, 13:10
Ma hajte, molim vas ...
Što se imaš nekom klanjat i zijevat na nečiju svirku ko paraliziran.
Vježbaj i potrudi se da budeš još bolji.

Neću zaključavat ovu temu, ali totalno mi je besmislena. Na vama je dal čete i dalje gledat videospotove ili svirat.

Tko je najbolji :rolleyes:.
Mož mislit. Ja sam sebi najbolji ;)

elvis
04.01.2008, 13:31
Nebi volio nikog da podcjenim,ali neznam dali je neko od vas cuo za Budu klavijaturistu
Sabahudin Bajrami Budo.Trenutno zivi u Zirihu, za moj pojam najjaci klavijaturista na Balkanu a totalni Anonimus,ko ga poznaje sigurno ce se slozit sa ovim sto sam sad napiso,ja samo znam da on Mice Nikolica Kola svira bolje od Mice.hehe,a i ovo sto Amza svira ,svira isto tako ako ne i bolje od njega.toliko od mene.POZDRAV I SRETNA NOVA



oooo pa jel moguce da neko zna budu jos ,,hehe,,ovaj odgovor sam ocekivo dugo,svaka cast mico23,budo je kod mene u svici i ja mislim da sve te amze cire i mice mogu da se sakriju dok on svira...budo je nepoznat medju nama zato sto nemoze da dodje na red od ove gore navedene trojke...no nema veze ali je budo poznat svim jacim pjevacima..


i svako voli nekog svog idola tako da je tema zeznuta jako,,a i otislo je se sa teme,ramko
je upitao za narodnu muziku,pa je naveo i oriental a mi zavrsismo na englezima i amerima...

SerCole
11.01.2008, 20:50
Ljudi ja mislim da o ukusima netreba raspravljati,svkom se sidja neki drugi klavijaturista,po mom ukusu za nasu muziku najbolji klavijaturista je RADE PETROVIC-KOSMAJAC,a orijent tu je AMZA i SEIKO!

E-L-D-A-R
11.01.2008, 20:53
Imam dosta snimaka od kosmajca dobro i svira i pjeva stvarno, a i svidjaju mi se i boje na tritonu sto koristi...

triton_Extreme
11.01.2008, 22:12
@Nedim: Loren Nikolov njega poznajem cak sam radio za njega boje...dobar covjek,
Sejko je kralj svoje vrste samo se je pokvario u zadnje vrijeme...pozzz

amko_NP
12.01.2008, 00:31
Ovde se vise nezna ko je bolji, sve bolji od boljeg......sala na stranu, kao sto vecina kaze:sve stvar ukusa

@Mica i elvis: mozete li doc nekako do nekakvog snimka od toga Bude, bas me zanima kako svira. Poz

Burli
12.01.2008, 01:48
Imam dosta snimaka od kosmajca dobro i svira i pjeva stvarno, a i svidjaju mi se i boje na tritonu sto koristi...

Zadnji put kada sam ga slušao i gledao, a to je bilo u decembru svirao je na Rolandu Fantom X6 i čini mi se da još nije do kraja sredio boje(prije svega bas) a da "ubija" svirkom i pjesmom-"ubija"...

BasariStudios
12.01.2008, 05:03
Ja imam veliko postovanje za Kosmajca, taj muzicar stvarno vredi i kompletan je.
Njega bi mogao danima slusati.

SerCole
13.01.2008, 01:57
Upravo zbog toga mi se on najvise svidja,sto je kompletan-solo,harmonija,bas a uz to i izvrsno pjeva!
Zao mi je sto nisam mogo ici da ga slusam u Bjinoj Basti,ali neke kolege odavde iz Sarajeva su isli i prenijeli mi utiske,LUDILO!

triton_Extreme
13.01.2008, 13:54
Kosmajac svaka cast.....
Snimke od Bude imam kada je sviro sa sejkom, meni nije bas nesto ali eto....
Javiti se ako vam treba....

pozzzzz

E-L-D-A-R
13.01.2008, 14:07
Ajd ako ti nije mrsko stavi koji snimak pa da svi cujemo..

Themitarshone
17.03.2008, 21:22
Pavkovic ubedljivo je njjaci!!!

kuki
17.03.2008, 21:54
Pavkovic ubedljivo je njjaci!!!

Po tvom mislijenju!

zeko
17.03.2008, 22:09
Po tvom mislijenju!

tako je..najjacih siraca je jednako koliko i "najjacih ukusa"..

car mirko
17.03.2008, 23:54
POZZ....KOLEGE
Svisu oni super al JA sam najbolji toje pravi moto Veruj samo u sebe
Po mojoj oceni KOSMAJAC pa MICA pa GORAN SABLIC AUSTRALIA sa BORISOM NEZIREVICEM pa AMZA i ostali
Pozzz....

kuki
18.03.2008, 00:24
Ja uopste i ne razmisljam ko je najbolji,jel na to pitanje i ne postoji odgovor.
Ja gledam samo da se sto vise usavrsavam i da budem zadovoljan sam sa sobom,verovatno sam dobar,tj. odlican jer svaki vikend imam 2-3 svirke.

crniX32
18.03.2008, 07:27
http://www.youtube.com/watch?v=HKYlt1_FzYI&feature=related

senchy
13.01.2009, 04:44
Pogledaj ovo do kraja, na kraju videces harmonikasa na sint, zaboravices na sve Mice i Amze.
Taj na Saxu ti je Jurij Junakov, sa njime sviram ima vec nekoliko godina, tu mi je isto blizo,
on nije vise sa WEDDING ORKESTRA vise od 15 godina, samo kad IVO dolazi vamo onda je snjima.
Postavicu kad budem mogao na YOU TUBE sto sviramo za novu sada JA, ovaj JURIJ na saxu i jos
jedan Vasko harmonikas, ako ste culi, Severdzan bubnjar je sa nama.:

http://youtube.com/watch?v=DLQcknhApjM
Svaka im cast, svi su dobri, ali Klarinetista i Harmonikas(klavijaturista) brate ubise, majko moja dajte sirceta uuuhhhhhh......:-O

RadeKOKI
13.01.2009, 05:08
svaka cast za naslov ove teme, vrh nema dalje ludju temu nisam cuo prava bomba na forumu za svadju, sto se mene licno tice, taj kako se vec zove mica nikolic, amza, cortan i ti ostali kalafonci me neinteresuju zato sto samo ledam da usavrsim svoju tehniku sviranja i da ja budem ja kao sto jesam, kad neko slusa kaze e svira taj, da gledam klipove i slusam mp3 i da se odsevljavam nepada mi napamet to meni ne zaradjuje leba niti donosi pare, oni sviraju za sebe a vi drugari moji sedite i cepajte vezbe za tehniku i ima da svirate kao zmajevi, najlakse je svirati na MONO + LEGAO + PORTAMENTO kog ima +30 i svaki pogresan ton se gubi u svirci kroz glisando koji se proizvede i naravno pretrpan sa 300kg delay-a i napucanim phaser efektom. Ja bi vise bio za temu koji je "poznati" harmonikas po vasem misljenju jedan od najboljih, jer tu nema prevara i elektronskih trikova kao kod sinteva tu se zna il sviras ili ne tako da o klavijaturistima ne zelim da komentarisem nimalo. Dresiran majmun na portamento i mono ima da svira da razvaljuje a svi ti muzicari kad bi skinuli efekte, mono i portamento i odsvirali nesto posteno onda bi videli sta znaju i razocarali bi se kakve trilere imaju i haos. Ovo je moje licno misljenje i nemam nameru da se raspravljate i zamolio bih moderatore ako dodje do rasprave u vezi mog posta da ga obrisu slobodno i zakljucaju temu. POZDRAV !

Vule
13.01.2009, 05:26
Ukus je majka, Amza za mene je samo smesan. Pravi majstor za mene je SEJKO, JOVAN,
i jos neki za orientalu, nisi ti jos cuo izgleda LOREN NIKOLOV, mislim muziku pravu a ne
igracke ko AMZA i CORTAN.
Al ipak tu je ukus u pitanju.
Smesan a? Tebi? A njega i Citu slusas po ceo dan?

Nemoj sad da se foliras kao Kosmajca slusas...ne lezi to tebi Nedime,nije Kosmajac tvoj fah...;)

P.S. Ovde se vidi da covek opasno svira...http://www.youtube.com/watch?v=20dp0euY79E





...a ovo bi Cita bolje otpevao...:lol:...http://www.youtube.com/watch?v=Sj_VMy75Rg0&feature=related

milanche007
13.01.2009, 06:40
nedime reci mi da li si ti ovde namerno ulazio u kontru,ili si to slucajno uradio...malo mi je ccudno da forspil sviras,strofu i refren pevas u kontri...ako to vec postoji onda mi kazi kako se zove ta figura gde se kasni za pola takta u pevanju,da i ja nesto naucim.pozdrav

RIDICK_XxX
13.01.2009, 16:00
Neznam sta da kazem.....ali znam da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i da od boljeg ima jos bolji i neznam dalje....sta vi kazete???????=))

mordent2@guerin
13.01.2009, 16:54
Svaki od njih ima nesto svoje,po cemu se istice.Ima jedan celavac sto Zadnje dvije godine rusi diskoteke po zapadu sa SINANOM SAKICEM. Momak kad svira orijental samo sto zmije nepocnu da izlaze iz zidova, jak je i sa Sumadijom. Jednostavno dize iz mrtvi.Svaka mu cast

Vaxter
14.01.2009, 03:12
Treba li i ovakve teme da budu zabranjene kao koja je klavijatura bolja, i juve?

Mirnes24
14.01.2009, 04:23
EDO GRAND je Tito za muziku

taskedallape
14.01.2009, 06:04
Kosmajac je zakon,univerzalac,po meni

milanche007
17.01.2009, 17:50
JA SAM KRALJ NA KLAVIJATURI JOS MALO CU DA IMAM PARA KAO SVI ONI ZAJEDNO,hahahahh!!!!!Najbolji svirac je onaj koji ima najvise para kuci,to ce vam reci svaki ozbiljan muzicar koji radi bar 10 godina!!!!!

zeljko_mo
17.01.2009, 17:56
ma svak ima svoj ukus i previse je dobrih klavijaturista... po meni jedan jako dobar je Boki iz Amadeus Banda... (valjda zato sto sam bio u prilici svirat sa njim)...
a ako hocete najbolje od najboljeg... Tonci Huljic... piso je Maximu Mrvici i Grupi Bond pjesme... predobro ::))

milanche007
17.01.2009, 18:07
mislim da bi trebali da rzgranicimo kraljeve po zanrovinma muzike,ne mozemo da mesamo babe i zabe.kako mozemo da poredimo bokija iz amadeusa sa npr cortanom amzom ili ne znam ni ja sa kim.pa ni cortan ni amza ne mogu da se porede to su dva razlicita stilia....amza moze samo da zamirise one dvojke sto coki svira,isto kao i coki sto moze malo nesto da podseti na amzu....to su razliciti svetovi.tako da bi najbolje bilo da se klasifikuju zanrovi pa onda da pricamo...

dominik
17.01.2009, 18:10
Kosmajac definitivno!

taskedallape
20.01.2009, 03:12
Kazem i ja da je kosmajac car!

milepsr
20.01.2009, 03:31
Za muziku koju ja slusam Rade Petrovic Kosmajac i Boki iz Amadeus benda

Vule
20.01.2009, 03:39
Kosmajac je zakon,univerzalac,po meni

Dugmetarac-Univerzalac a? :rolleyes:

kabi
20.01.2009, 05:03
evo vam najacek klaviaturistu!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=T0RKOr-6I2o&feature=related
Ima ga svega 17 godina.. On je iz leskovca, kad je amza bio u leskovcu na svirku dosao je ovaj mali Stefan i poceo malo da svira.. Amza je rekao ako ovako nastavis jos 3-4 godina ja cu prestat da sviram.. Svi su aplodirali hehe.. Amza sto radi sve 2 ruke on to sa jednu hehe
Mislim da budemo iskreni,niko od nas nije svirao tako i imao tu tehniku u 17 godina kao Stefan.. Ovo mu je najnovi cocek http://www.youtube.com/watch?v=v1dxLH3669s&feature=channel_page
Nije on to na video snimku... Svidja mi se isto sto sam pravi muziku--- Neznam ako ste culi za Mustafu Sabanovic,Stefan mu svira na zadnji album.. Tolko od mene,pozdrav..Kabi

taskedallape
20.01.2009, 10:32
Kosmajac kralj

kabi
20.01.2009, 15:29
Kosmajac jeste je dobar ali kao stefan nemoze,mislim sto jeste jeste!!!

josipv
20.01.2009, 23:08
=;Za muziku koju ja slusam Rade Petrovic Kosmajac i Boki iz Amadeus benda

poTPISUJEM

hammers
20.01.2009, 23:44
Sto se tice Stefana, on ima 18 godina (mala ispravka). A radio je taj album po drugi put, zato sto kad su culi sta je odsvirao prvi put, to 80% muzicara ne moze da skine.

krcmar
21.01.2009, 00:03
Za mene kralj na klavijaturi ne postoji...

bejhan
22.01.2009, 19:05
Evo jedan primercic sta je za mene muzika:

http://www.youtube.com/watch?v=ZOKvPY6P1lI&mode=related&search=

nema veze ovo prav amater ne mozes ga sporediti sa amzom nitu sa jednim prosecnim klavijaturista

evo vam najacek klaviaturistu!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=T0RKOr-6I2o&feature=relatedIma ga svega 17 godina.. On je iz leskovca, kad je amza bio u leskovcu na svirku dosao je ovaj mali Stefan i poceo malo da svira.. Amza je rekao ako ovako nastavis jos 3-4 godina ja cu prestat da sviram.. Svi su aplodirali hehe.. Amza sto radi sve 2 ruke on to sa jednu hehe
Mislim da budemo iskreni,niko od nas nije svirao tako i imao tu tehniku u 17 godina kao Stefan.. Ovo mu je najnovi cocek http://www.youtube.com/watch?v=v1dxLH3669s&feature=channel_pageNije on to na video snimku... Svidja mi se isto sto sam pravi muziku--- Neznam ako ste culi za Mustafu Sabanovic,Stefan mu svira na zadnji album.. Tolko od mene,pozdrav..Kabi

odlicno je super ali opet amza imitacija

Ukus je majka, Amza za mene je samo smesan. Pravi majstor za mene je SEJKO, JOVAN,
i jos neki za orientalu, nisi ti jos cuo izgleda LOREN NIKOLOV, mislim muziku pravu a ne
igracke ko AMZA i CORTAN.
Al ipak tu je ukus u pitanju.

ja ne znam sta ima smjesno u amzi ili cortana ljudi sviraju stvarno dobro i napravili su brend svi hocu da imitiraju njih dvoje i ne mozes sporedivati loren nikolov ili jovana sa amzi kad i oba dva pokusavaju da imitiraju njega

skoricnik
22.01.2009, 20:33
Hmmm kralj na klavijaturi? Pa naravno JA!...Ne uzimam sebi ni jednog uzora, furam svoj fazon i necu da kopiram ni jednoga...

mladenkom
22.01.2009, 21:58
Dobar je i onaj celavi sto je svirao u Ritmu noci

apo23
29.01.2009, 00:44
za mene je jedan od najboljih muzicara MUHAMED SEHIC HAMIC,to je za mene NAJ TACNIJI harmonikas i klavijeturista,sve mu je kao s cd-a a u to mozete se uvijeriti
Dodato:
trbas imati respekta jer kad ja vidim kakvih muzicara ima,kad samo uzmes svjetsku scenu pa stvarno vidis sta si i ko si

tesla
29.01.2009, 01:10
Goran Nelkovski.

mirzakorg
30.09.2009, 02:33
meni je sejko kralj. et neznam za vas a meni cortanov i od mice itd. stilove nevaljaju. ali to je po meni. sad kako vi mislite... to neznam ali to sam ja kazemm kako ja mislim.

shtimerserviser
30.09.2009, 13:16
Neznam dokle cete ovako.Razni ljudi, razni cudi. Svaki ima svoje mishlljenje i svoj ukus. Ti ljudi koji su neko i neshto,radilisu za da budu ono shto su. Dajte,nek vam Vashi idoli budu zvezde vodilje za vashe usavrshavanje.Kako dobri kriticari, postavite neshto vashe i da vas vidimo,mozda ste i vi dostojni da nam budete uzorak za dobrog i vrhunskog muzicara.Pozdrav

grandia
30.09.2009, 13:35
tako je drug shtimerserviser!

ovakve teme bi trebale odmah pod lock pa nek se diskutira tamo na yutubu gde neki klinci misle da su najpametniji a neznaju perkle na cipele da vezu ...

pozdrav

Vule
30.09.2009, 15:51
Podržavam LOCK uz napomenu da sam već uklanjao neke postove sa neprimerenim komentarima od "klinaca"...nema potrebe da se sa ovim nastavlja...;)