PDA

Pokaži Full Verziju : Kako svirate na Tyros2?


Alen P
31.12.2007, 10:31
Pitanje je u vezi s "Music finderom". Npr, zelim li memorirati u music finder style s Hard disca (ili usb), ne mogu jer mi je ponudjen samo preset i user. Da li je to moguce raditi samo s internim stylovima? Blagoslovljena vam 2008!!=D>

tyros2
31.12.2007, 13:54
Da, mozes koristiti samo iz User-a.


Medjutim Music finder je slabija opcija ,puno puno bolja je "Registrarion memory" preko koje mozes sve memorisati i pozivati bas kao i Music finder stim sto mogu ici ritmovi i sa USB-a i HD.


Pozdrav!

Alen P
01.01.2008, 15:08
Dakle, to je to. Imam samo jednu zamjerku. Kad sviramo na gazi da ne postoji mogucnost da podesavam parametre i kod sviranja memoriram postavke. Nego je potreban papir, olovka, pa slazi sve doma. I tempo plus, minus su pokraj tipaka za transpose! :( Mislim da konkretno ti Japanci imaju problem u komunikaciji s muzicarima. Sviram polku, festa je, pocinjem je ubrzavati i naravno, pritisnem tipku transpose -1:mad:. Kako vi rjesavate takve situacije?

kreso
02.01.2008, 13:19
Alene, pa zaključaj u globalu funkciju transpoze. Stavi je na OFF i usnimi postavke. Ne sviram Tyros, ali mislim da bi ovo moralo ić i da postoji mogučnost.

kuki
03.01.2008, 03:25
"Kako svirate na Tyros2?"

Paaaaa.....prstima!

Sala mala

Alen P
03.01.2008, 09:23
Noznim?

neconix
03.01.2008, 13:49
Nemoj koristiti transpose,nauci svirati svaki tonalitet!

cvelepa50
03.01.2008, 13:58
Nemoj koristiti transpose,nauci svirati svaki tonalitet!

pa ovde nije ni bio transpose u pitanju ...nego kako da ga izkljuci ...:)

POZDRAV!

Haaarmonikas
03.01.2008, 19:36
Alene nema ti druge, vec sam mislio da isćupam te transpose tipkice.
To su stvarno glupo napravili, ali sta ces....ali sve u svemu je klavijatura mrak!

poz...

Haaarmonikas
03.01.2008, 19:43
A sta se memoriranja tiće, naravno da mozes kad podesiš parametre ( i na gaži )
da istog trena memoriraš: Memory i broj Registracije na koju želiš da staviš ...;) ..to je to, samo sta onda moraš, prije nego gasiš kljavu da memoriraš registraciju u folderu !

....poz...

Ive
03.01.2008, 20:36
Alen, ako hoces iskljuciti transpose funkciju odi na Function - Controller - Keyboard/Panel.
Tu ces vidjeti da ti sada Transpose stoji na Master. Prebaci Transpose na Song i tada ti vise nece uticati na klavijaturu nego samo na Song. Ti si iz Cakovca? Hajd se javi na mail ****.***** da nesto procavrljamo nevezeno za forum.



Ive, prva opomena. Pročitaj PRAVILNIK ! Mail adrese razmjenjuj preko private sandučića ili stavi unutar profila.

ilonca35
03.01.2008, 23:29
Kod Tyrosa 2 postoji opcija hold u globalu koja se postavlja na maksimalno vrijeme. To znaći da ti na ekranu ostaje brzina tempa kojom sviraš i ti okrečeš kotač prema želji. Ubrzavaš po želji. Postoji još druga opcija sa registracijama. Napraviš registraciju za određenu pjesmu gdje koristiš mjesta od 1-8 za tempo. Zadnje 5,6,7 i 8 memoriraš postepeno prema brzini kojom ubrzavaš tako da više ne diraš kotač jer je tempo več zamemoriran. Ta opcija je bolja kada pjesma sadrži dva ritma i promjene tempa.

Alen P
04.01.2008, 21:50
E, Ive ja bih se ti javil, ali ti je kolega Vaxter zbrisal mail. Tjesi se. Ja imam već dvije opomene. Još uvijek ne mogu skidati filove s stranice (mozda dobijem sad jos jednu opomenu gratis....) .:lol:

Ljudi, hvala vam za savjet. Dakle, ima nas. Svako nesto zna. Odoh postaviti transpose na song pa da me basist lovi na songu=))! Covjek je dobro rekao :"nauci svirati u svakom tonalitetu". Zasto da ga gasim? Samo treba malo vise ili nize pjevat. Malo modulacije nikome ne skodi.... TNKS!