PDA

Pokaži Full Verziju : Tipke od Extremea na Pa3x.


Cegor5
06.01.2020, 08:42
Pozz, jel netko zna jel moguće bez neke posebne dorade prebaciti komplet tastaturu od Korga Extremea na Korg pa3x?

dmmacak
06.01.2020, 11:41
Ne moze tako lako. Mora da uradi serviser. Ja sam prosle godine dosao isto na tu ideju ali sam brzo odustao jer bi to kostalo 500e samo ruke, plus dirke..[emoji849]

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

Cegor5
06.01.2020, 16:42
Jebemu. Da mi je pa3x i tipke od Extremea :(

nikadvisekorg
06.01.2020, 19:16
Ko to kaze da je 500e.... Oko 100e ruke plus dirke.... Ja imam u pa3x dirke od neke druge klavijature....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

dmmacak
06.01.2020, 20:53
Pa imam i ja dirke od pa800 u moj Pa4x i to sam sam uradio. Radi odlicno. Ali dirke od extrema su druga prica. To su ustvari dirke koje su ugradjivane i u neke yamahine modele, i te dirke su jako kvalitetne nemaju gumice rade na nekom drugom sistemu. Ja sam pitao servisera iz Bg rekao mi 500e za ruke.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

Cegor5
06.01.2020, 21:34
Ja znam neke stvari oko toga. Sam sam si spuštao tipke na Extremeu, na Pa3x sam ih spustio i olakšao. Ali da sad ne rastavljam obje, pitam jel to komplicirano zamijeniti. Tj. jel jackovi odvovaraju i jel su nosači tastature isti. Ugl. Extremea jedino i imam samo zbog tipki. Nisam probao ni jednu klavijaturu s tako brzom tipkom. Yamahe Motif su slične.
Dodato:
Ja znam neke stvari oko toga. Sam sam si spuštao tipke na Extremeu, na Pa3x sam ih spustio i olakšao. Ali da sad ne rastavljam obje, pitam jel to komplicirano zamijeniti. Tj. jel jackovi odvovaraju i jel su nosači tastature isti. Ugl. Extremea jedino i imam samo zbog tipki. Nisam probao ni jednu klavijaturu s tako brzom tipkom. Yamahe Motif su slične.

Ugl. bila bi mi jedna klavijatura dosta. Ali kad ni jedan aranžer nema tipku kao Extreme.

dmmacak
07.01.2020, 06:08
Ja sam obe rastavljao. Ali mi na klavijaturi od extrema nista nije jasno. Uglavnom sam razumeo majstora da mora da se prepravi elektronika na dirkama da bi odgovarala od extrima za pa4. I to svaku dirku valjda mora posebno da radi.
A sad ima jos jedna stvar koja i mene interesuje. Ja sam načuo da workstationi imaju manju latenciju od aranzera. Pogotovo najbolji modeli u klasi. Ako je to tacno onda opet ne mozemo dobiti isti osecaj na dirkama ako se ubace u Pa3..


Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

Cegor5
07.01.2020, 12:18
Znaci neisplativo nekako. A to za latenciju sam i ja cuo, ali ne vjerujem bas u to. To je mozda neciji subjektivni dojam kad svira na tvrdim tipkama, pa ima dojam da je sporiji..

nikadvisekorg
07.01.2020, 20:36
Sve vrste dirki mogu da se povežu na foru kao što se povezuju dugmetarske prerade....
@dmmacak u Bg je sve petostruko skuplje pa i to... Raspitaj se negde u okolini...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Va-7
07.01.2020, 22:47
Extreme ima K27w tipke, jednake kao na Yamahi DX7 i još nekim starijim ozbiljnim spravama, neznam baš da je to tako lako i jednostavno ukomponirati da ne košta poprilično ali rezultat je vjerojatno vrhunski

nikadvisekorg
08.01.2020, 10:23
Kao što već rekoh sve se može, samo zavisi od volje... Kad mogu dugmetare da ugrade na sve živo, mogu i te od extrema... E sad ako je neko amater pa nema prihoda, i 200e je previše za tako nešto, ali ako svirate 3-4 puta u toku nedelje, onda je to veoma pametna investicija....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока