PDA

Pokaži Full Verziju : DX7 Boje Mice Nikolica


bojanzivkovic
25.11.2019, 00:30
Pozdrav drugari,
Trazim boje za DX7 ili DX7/II tacnije narodnjacke boje (DX11 Mica Nikolic itd)
Nesto sam po netu nasao pa i u download sekciji.
Malo nekih boja mi fale kao sto je Wow, HardBrass i Pluck.


Bilo bi lepo ko te boje ima da postavi u download sekciju ili da me kontaktira (inbox)


Hvala

Kasim
27.09.2020, 19:19
Zašto ne mogu da preuzmem boje za DX 11 iz Download sekcije?
Kad pokušavam da download-iram odgovor glasi "Nemate privilegiju".
Ako neko može da mi pošalje boje za DX 11 unaprijed se zahvaljujem
Moj email je xxxxxxxxxxx
Hvala svima a naročito Yu-Midi-ju !

dekiciric
26.11.2020, 16:18
Boje koje tražiš su od Yamahe DX11. Yamaha DX11 i DX7 su prilično različite klavijature. Suštinska razlika se ogleda u tome da ove dve klavijature nemaju iste oscilatore, odnosno elemente od kojih se sastoje boje. Iz ovih razloga nije moguće da DX7 pročita boje od DX11. Međutim, na netu se može pronaći program za konvertovanje FM boja. Zove se Python. Možeš ga potražiti, pa probati pomoću njega da konvertuješ boje od DX11 za DX7.

srdjan motif
04.12.2020, 16:21
Boje koje tražiš su od Yamahe DX11. Yamaha DX11 i DX7 su prilično različite klavijature. Suštinska razlika se ogleda u tome da ove dve klavijature nemaju iste oscilatore, odnosno elemente od kojih se sastoje boje. Iz ovih razloga nije moguće da DX7 pročita boje od DX11. Međutim, na netu se može pronaći program za konvertovanje FM boja. Zove se Python. Možeš ga potražiti, pa probati pomoću njega da konvertuješ boje od DX11 za DX7.Pozdrav kolega hteo sam pitati jesi mozda upucen kako funkcionise taj konverter ja sam ga skinuo i vec 3 dana radim na njemu ali nije mi jasno ni kako ni sta ni odakle da krenem.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

dekiciric
04.12.2020, 19:18
Nisam imao prilike, a ni potrebe da radim sa tim programom, ali nekoliko mojih prijatelja jesu, pa mogu da se raspitam o detaljima. Jesi li probao da na You Tube pronađeš neki tutorijal?

srdjan motif
04.12.2020, 19:57
Jesam, sve sta sam nasao su druga programiranja koja nema veze sa klavijaturama. Ili sam ja skinuo nesto pogresno

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

leksaking82
05.12.2020, 20:25
[QUOTE=srdjan motif;311983]Jesam, sve sta sam nasao su druga programiranja koja nema veze sa klavijaturama. Ili sam ja skinuo nesto pogresno

Sent from my SM-A520F using Tapatalk[/QUOTE
Mislim da je bilo uputstvo uz program kako se radi ili se varam ?

srdjan motif
05.12.2020, 21:17
[QUOTE=srdjan motif;311983]Jesam, sve sta sam nasao su druga programiranja koja nema veze sa klavijaturama. Ili sam ja skinuo nesto pogresno



Sent from my SM-A520F using Tapatalk[/QUOTE

Mislim da je bilo uputstvo uz program kako se radi ili se varam ?Sve sto sam nasao je vezano za neke druge programe i pisanje programa, sto nema veze sa klavijaturom. Mozda sam skinuo pogresan program, ako neko zna koji je pravi i da mi posalje link bio bi veoma zahvalan. Ili jos bolje ako ima neko narodnjacki se za Dx7 da se vise ne mucim sa ovim convertorima

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

dekiciric
29.12.2020, 18:19
Jesam, sve sta sam nasao su druga programiranja koja nema veze sa klavijaturama. Ili sam ja skinuo nesto pogresno

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Evo Srđane, ovih dana sam se pozabavio konverterom i shvatio kako funkcioniše. Idi na Python web sajt i skini Python program prilagođen OS-u koji imaš u računaru. Sa istog sajta skini i program DXConvert. Instaliraj Python, a zatim iz foldera DXConvert pokreni program dxconvert-gui. Otvoriće ti se konverter. Ono što treba u njemu da uradiš je da u polju Input file(s) otvoriš boju koju želiš da konvertuješ (sa desktop-a npr.), a zatim klikneš na polje Output file. U njemu daješ naziv boji i biraš gde ćeš je sačuvati. Sad, ovo je veoma važno: u nazivu boje obavezno otkucaj .syx. Mora tako, da bi je zapamtio u .syx formatu. To je ceo postupak. Ako želiš da konvertovanu boju učitaš u Yamahu Montage, moraš posetiti i Yamahin web sajt i u programu Yamaha FM Converter pretvoriti .syx fajl u library fajl za Montage.
Ja sam tako radio i konvertovao sam sve boje od Yamahe DX11 i V50 koje sam našao na netu za Montage. Rade super.

srdjan motif
29.12.2020, 18:26
Super to cu sad da probam a bio odustao nisam znao da treba da se pokrene taj iz foldera ja sve pokretao phyton. Hvala puno

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

dekiciric
29.12.2020, 19:09
Nema na čemu 🙂 Javi ako naiđeš na probleme, mada ne bi trebalo.