PDA

Pokaži Full Verziju : Postavite pitanja za ROLAND


Jovance
27.07.2005, 00:10
Ovako ljudi
Ja sam se dogovorio sa Sinisa, da svi mi koji sviramo ROLAND aranzere
da uputimo jedan e-mail sa pitanja(sve sto nama nije jasno u vezi
sa bilo koji ROLAND aranzer.
Ovde mozete pisati vasa pitanja na kojima zelite dobiti odgovor
od strucni tim koji radi sa ROLAND.
Sad cu ja da ga pronadzem taj e-mail sto je za postvljanje pitanja
sa ROLAND-ovog sajta.
E sad to pismo je potrebno da se napise na Engleskom jeziku, tako da
molim neko ko zna dobro Engleski da se dobrovolno javi da
da napise pitanja, a takodze i da prevede to pismo sa odgovora
koji cemo dobiti.

Pa evo ja da pocnem sa moja pitanja:
1. Dali je moguce na ROLAND VA-76 da se sviraju terce? Ako je moguce kako
se to radi (da se objasni postupak kako sve to ide)?
Dali u tom trenutku kada rade terce moze da radi i ritam?

2.Kako moze da se memorira dugme recimo "LOWER 1"-ono na koje
je string pratnja uobicajeno da uvek svira dok traje ritam?

3.Dali je moguce ugradzivanje novih boja u klavijatura ROLAND VA-76?
Dali je moguce sa neki program da se uradi set sa boje koje bi
bile od neki semplovi.
Na pr. Vise semplovi(boje) da se ucitaju u taj program i da se od
njih uradi set sa boje.

4.Dali je moguce sa mikrofon vezen za klavijatura da se peva na zive svirke i da se
neki efekt na to na da na pr. delay
ili se on isklucivo koristi za snimanje semplovi na klavijatura?

Ovo su sva moja pitanja na koja zelim dobiti odgovor.
Ako neko od vas mozda zna odgovor na neko pitanje nek ga odgovori, da ne mucimo
mnogo i ljude sa ROLAND company.
Ako neko od vas zna e-meil za postavlivanje pitanja nek ga kaze
da ga ne trazim ja. Ako ga nadzem javi cu.


Pozdrav

Jovance
27.07.2005, 00:18
Ja mislim da mozemo postaviti pitanja na ovaj e-mail(sad sam ga nasao)
support@roland.co.uk

Ili moguce je i da postavimo pitanja na ova adresa
http://www.roland.co.uk/faqsubmitquest.asp

sinisa
27.07.2005, 22:20
POZDRAV ! Jutros sam razgovarao sa covekom iz Mitros Music Company koji je radio na prodaji Rolandovih aranzera dok nisu presli na Yamahu i rekao je da cela VA serija kao i G podrzavaju terce tko sto se prepoji MIDI OUT i IN i ucita MIDI SET (MV0 File) i to je sve. Nama jedino ostaje da vidimo dali neko ima taj set?!

yu-midi
28.07.2005, 04:37
Imao sam negdje taj set koliko znam za G-seriju.Pogledacu ali ipak nisam siguran dali je u pitanju bas to sto vi trazite.
Pozdrav
Miodrag

sinisa
28.07.2005, 15:58
Taj set od G serije ne moze da se ucita na VA posto je u drugom formatu.
A moze i ovako ako neko zan sta se sve treba podesiti i kako na G seriji,znaci terba nam tako reci sema MIDI set da bi mogao da usporedim parametre na VA sa G ???

Jovance
28.07.2005, 20:11
Ja mislim da je ovako bolje.
Da mi ipak kontaktiramo sa ljude iz ROLAND companije, i da nama oni posalje taj fajl(MV0)
da se niko od nas ne muci da ga radi. :wink:

plan127
29.07.2005, 08:22
ljudi ja imam fajl sa nekoliko terci za G-1000,i sviram ih bez ikakvih prespajanja kablova MIDI OUT-MIDI-IN.....??? :wink:

Jovance
29.07.2005, 20:05
ljudi ja imam fajl sa nekoliko terci za G-1000,i sviram ih bez ikakvih prespajanja kablova MIDI OUT-MIDI-IN.....??? :wink:

U kom formatu je taj fajl, postavi ga za download.
Nama treba MV0 fajl.

Jovance
29.07.2005, 20:06
Ima li neko sema za MIDI CABEL da se uradi

Jovance
31.07.2005, 01:32
Hajde ljudi sta vas nema
Sinisa, jel si uradio taj fajl (MV0) za VA-seriju.
Eto , Miodrag je postavio terce za G-serija (od to nista ne udze u VA76), pa ti sad neli si rekao da ces uporediti te prametre da bi radile na VA serija. Sta si uradio hajde pisi.

toda
01.08.2005, 00:33
Sto se tice terci, one rade iskljucivo na G600 i G800. Zato sto na njima mogu da se rastimuju upperi od -127 do +127. Da bi terce radile treba da imaju vrednost -/+ 100 zavisno od tona koji daje tercu. Naravno, uz ovo mora da se ucita MIDI SET i da ima vrednost 1. Po defaultu ova vrednost je 0. Takodje mora da se ucita performans za odredjeni tonalitet i da se prespoji MIDI IN A i MIDI OUT A.
Nijedna Roland klavijatura nije pravljana da ima mogucnost sviranja u tercima. To samo "Pusti Srbin" provali da namesti :lol: Nemojte bezveze slati pitanja u vezi terci likovima iz Rolanda jer oni neznaju sta je to :cry: Napravili su nam onaj Melody Intelligence i oni misle da su zavrsili posao u vezi toga. Treba neko da im objasni sta nama treba.
Ja imam G1000 i na njemu terce ne mogu da rade, kao i na VA seriji, jer ti upperi ne mogu da imaju vrednost -/+ 100. Mogu da imaju vrednost od -67 do +67, ali to nije dovoljno da bi terce radile.
Nije mi jasno zato su u software-u napravili ovu izmenu, u odnosu na G800. Ja imam instaliranu najnoviju verziju 1.7 operativnog sistema za G1000. Jedino sto moze da se predlozi zaposlenima u Rolandu je da naprave verziju 1.8 u kojoj ce upperi moci da se rastimavaju od -/+ 127 kao na G800 i onda ce terce raditi :D
Nadam se da sam vam malo pojasnio problem u vezi terci na Rolandu, ako imate jos nekih pitanja pisite na ************.
VELIKI POZDRAV ZA ROLAND POPULACIJU !!!
P.S. Molio bih admina da mi posalje jednom tu autorizaciju za super clana :?

_______________________________________
Adresu izbrisao Vaxter!

Svi znamo pravila... ;)

Vaxter
01.08.2005, 14:45
@Jovance

Ne treba ti posebna shema za pravljenje MIDI kabla.
Treba ti trozilni kabal i 2 DIN konektora.
DIN konektor ima 5 pinova.
Jednom zilom kabla spojish centralne pinove.
Sa preostale 2 zile spojish crossover (obrnuto na 2 konektora) po dva spoljna pina zajedno.
Znachi...
Ona dva desno od centralnog pina prvog dina spojish sa dva levo od centralnog pina drugog dina.

Ovako:

http://www.midiweb.com/hww/midi/midi_cab.gif

Iako poslednja dva uglavnom nemaju nikaku ulogu ti ih spoji za svaki sluchaj.
Meni se desilo na jednom starijem korgu da bez njih nije htelo da radi nikako...

Inache, na sledecoj adresi imate gomilu shema za raznorazne MIDI kablove... ;)
http://www.midiweb.com/hww/midi.htm

Jovance
02.08.2005, 00:15
Sto se tice terci, one rade iskljucivo na G600 i G800. Zato sto na njima mogu da se rastimuju upperi od -127 do +127. Da bi terce radile treba da imaju vrednost -/+ 100 zavisno od tona koji daje tercu. Naravno, uz ovo mora da se ucita MIDI SET i da ima vrednost 1. Po defaultu ova vrednost je 0. Takodje mora da se ucita performans za odredjeni tonalitet i da se prespoji MIDI IN A i MIDI OUT A.
Nijedna Roland klavijatura nije pravljana da ima mogucnost sviranja u tercima. To samo "Pusti Srbin" provali da namesti :lol: Nemojte bezveze slati pitanja u vezi terci likovima iz Rolanda jer oni neznaju sta je to :cry: Napravili su nam onaj Melody Intelligence i oni misle da su zavrsili posao u vezi toga. Treba neko da im objasni sta nama treba.
Ja imam G1000 i na njemu terce ne mogu da rade, kao i na VA seriji, jer ti upperi ne mogu da imaju vrednost -/+ 100. Mogu da imaju vrednost od -67 do +67, ali to nije dovoljno da bi terce radile.
Nije mi jasno zato su u software-u napravili ovu izmenu, u odnosu na G800. Ja imam instaliranu najnoviju verziju 1.7 operativnog sistema za G1000. Jedino sto moze da se predlozi zaposlenima u Rolandu je da naprave verziju 1.8 u kojoj ce upperi moci da se rastimavaju od -/+ 127 kao na G800 i onda ce terce raditi :D
Nadam se da sam vam malo pojasnio problem u vezi terci na Rolandu, ako imate jos nekih pitanja pisite na ************.
VELIKI POZDRAV ZA ROLAND POPULACIJU !!!
P.S. Molio bih admina da mi posalje jednom tu autorizaciju za super clana :?

_______________________________________
Adresu izbrisao Vaxter!

Svi znamo pravila... ;)

Pa hajde da to ucinimo.
Hajde da saberemo e-mailove od svi koji smo ovde i da posaljemo jednu poruku ROLAND team, ali da im kazemo da urade i OS i za VA serija a ne samo za G, pa videcemo sta ce nama oni reci.
Molim administrator da ovo sve poddrzi. Hvala unapred druze.

sinisa
02.08.2005, 00:28
LJUDI NE NEMA POTREBE ZA NOVIM OPERATIVNIM SISTEMOM NI NA G NI NA VA JER TERCE NA G1000 RADE. DRUGAR JE IMAO G1000 I IMAO JE URADJENE TERCE SMO KOLIKO ZNAM G 1000 NE PODRZAVA ONE SA G600 I G800 VEC MORA DA SE URADI NOVI SET. STO SE TICE VA LICNO SE NISAM UVERIO ALI U PRODAVNICI TVRDE DA SE MOGU URADITI.

JOVANCE NE MOGU DA USPOREDIM SET OD G800 SA VA JER NEMAM G800 ZNACI TREBA NEKO DA ISPISE PARAMETRE KOJI SE KORISTE . PITAO SI KAKO DA LWR STALNO SVIRA PA SA DESNE STRANE U DONJEM UGLU KADA TI JE UKLJUCENA SPLIT FUNKCIJA IMAS 'LWR HOLD' TO MORA DA TI BUDE UKLJUCENO A AKO NE RADI TAKO ONDA MORAS U POTION>LOWER HOLD>LOWER HOLD 1 ON.

TODA KAZES DA SE RASTIMUJU UPPERI, U REDU SLAZEM SE ALI KOJE PARAMETRE MENJAS,COARASE,FINE TUNE...????

Jovance
02.08.2005, 00:31
LJUDI NE NEMA POTREBE ZA NOVIM OPERATIVNIM SISTEMOM NI NA G NI NA VA JER TERCE NA G1000 RADE. DRUGAR JE IMAO G1000 I IMAO JE URADJENE TERCE SMO KOLIKO ZNAM G 1000 NE PODRZAVA ONE SA G600 I G800 VEC MORA DA SE URADI NOVI SET. STO SE TICE VA LICNO SE NISAM UVERIO ALI U PRODAVNICI TVRDE DA SE MOGU URADITI.

Pa hajde da se angaziramo da ga uradimo taj set i za VA seriju

plan127
02.08.2005, 00:46
ovaj sam fajl dobio od prijatelja tako da neznam kako se pravi, nista o nastanku fajla za G-1000 seriju
terce su na C-bank od 51-68,kao sto rekoh ne trebaju nikakvi kablovi samo odaberes i sviras
sad cu da ga uplodujem pa prijatno sviranje :wink: :P :D

Jovance
02.08.2005, 00:48
Ovako ljudi ja sam skinuo najnovi sistem 2.01 za VA-76 sa http://www.rolandmusik.de
ali ne zelim probati da ga stavim u klavijaturu da ne nesto krene naopako, zato sto je uputsvo na Nemacki a ja ga ne razumem. Ima tamo updati i za VA7 pa ako neko hoce nek ga skine i nek vidi sta je to. Mozda je bas ovo sto mi zelimo, to sto kaze Toda, da se rastima instrumenat kolikko treba.

Jovance
02.08.2005, 00:53
ovaj sam fajl dobio od prijatelja tako da neznam kako se pravi, nista o nastanku fajla za G-1000 seriju
terce su na C-bank od 51-68,kao sto rekoh ne trebaju nikakvi kablovi samo odaberes i sviras
sad cu da ga uplodujem pa prijatno sviranje :wink: :P :D

Eto ubedili smo Tada da terce moze da rade i na G1000.
A sad da vidimo za VA7/76.
Sinisa dali ces moci da uradis MIDI SET za VA-7-76 po primeru ovu za G100?

plan127
02.08.2005, 01:04
ljudi imam problem, ne mogu da oplodujem fajl sa TERCAMA,sta da radim..POMOC!!! :(

Jovance
02.08.2005, 01:11
[quote="plan127"]ljudi imam problem, ne mogu da oplodujem fajl sa TERCAMA,sta da radim..POMOC!!! :([/quote

Idi na BOJE pa ROLAND XP i G-SERIJA onda na UPLOAD gore desno i to je sve.
E sad mozda si ovo vec uradio ali se pitas zasto fajl sad ga nema.
E on ce biti u UD-DOWN centar tek otkada ce ga admin proveriti, tako da ne brini kad tad fajl ce ga dobijemo ako si ga stavio

plan127
02.08.2005, 01:12
hajde ovako, moj e-mail je duskor@msn.com ...javite se ko je zainteresovan pa da izmjenjamo fajlove :lol:

sinisa
02.08.2005, 01:13
SISTEM 2.01 NEMOJ DA UCITAVAS AKO NEMAS VEC INSTALIRAN 2.00
U UPUSTVU TI PISE KOJA TRI TASTERA TREBA DA PRITISNES KADA PALIS KLAVIJATURU DA BI USAO U SISTEM ZATIM ZA SVAKI SLUCAJ SNIMIS SVOJ SISTEM FAJL NA DISK PA ONAD UCITAJ 2.01 ALI SAMO AKO IMAS 2.00 JA SAM TO VEC RADIO NA VA3 ALI NISTA NISAM DOBIO JER MI NEPASE SISTEM OD VA5 NI OD VA7 A ZA VA3 GA NISU URADILI.

STO SE TICE SETA PROBACU ALI NEMOGU NISTA DA OBECAM.

Jovance
02.08.2005, 01:14
hajde ovako, moj e-mail je duskor@msn.com ...javite se ko je zainteresovan pa da izmjenjamo fajlove :lol:

Hajde meni posalji taj fajl sad na jovance15@freemail.com.mk pa ja cu da ga uploadujem tu

sinisa
02.08.2005, 12:03
ljudi sta je sa tercama od G1000 nema ih na uploadu?

Vaxter
02.08.2005, 12:38
Malo je falilo da pobrishem ove adrese! ;)
Ne se brinesh Sinisha...
Ce Jovanche da uploaduje! ;)

Jovance
02.08.2005, 18:21
Fajl je ubacen u UP-DOWN CENTAR. Slobodno skinite fajl. Ja ne mogu da ga probam, zato vi kazite sta je s njom.
Ova je poruka meni poslao plan127:
terce su na C-bank 51-68
javi se pa mi kazi sta mislis o fajlu
Pozdrav

Jovance
02.08.2005, 18:21
Ljudi ovako
1.Ja asm proverio na VA76 u SCALE TUNING pa potom PITCH EDIT tu ide -64~64
2.Takodze sam video u KEYBOARD OPTIONS pa potom UPER 1-2 PORTAM
tu je moguce rastimavati do +127 UPPER 1 i UPPER2
3.Takodze u KEYBOARD VELOCITY ide do +127.
E sad sta nam od ovo treba da bi radile terce(prvo, drugo ili trece).
Ja sam za ovo da vam pravo kazem veliki optimista, jer ili ce nam biti
poslan novi OS ili cemo mi pronaci kako ovo sve radi.

Jovance
02.08.2005, 20:34
SISTEM 2.01 NEMOJ DA UCITAVAS AKO NEMAS VEC INSTALIRAN 2.00
U UPUSTVU TI PISE KOJA TRI TASTERA TREBA DA PRITISNES KADA PALIS KLAVIJATURU DA BI USAO U SISTEM ZATIM ZA SVAKI SLUCAJ SNIMIS SVOJ SISTEM FAJL NA DISK PA ONAD UCITAJ 2.01 ALI SAMO AKO IMAS 2.00 JA SAM TO VEC RADIO NA VA3 ALI NISTA NISAM DOBIO JER MI NEPASE SISTEM OD VA5 NI OD VA7 A ZA VA3 GA NISU URADILI.

STO SE TICE SETA PROBACU ALI NEMOGU NISTA DA OBECAM.

Dali taj 2.01 OS sadrzi to sto mi trazimo(sta pise)

sinisa
02.08.2005, 21:57
NI JEDNO NI DRUGO NI TRECE VEC MISLIM DA JE STVAR U KEYBOARD OPTIONS>UPPER2 FUNCTIONS> COARSE I FINE.

AKO HOCES DA PROVERIS KOJA VERZIJA OS TI JA U KLAVIJATURI PRITISNI I DRZI
"ONE TOUCH" + " PIANO " + "INTRO" I UPALI KLAVIJATURU,POTOM PRITISNI BANK-1
I ISPISACE TI VERZIJU OS. IZLAZIS TAKO STO POGASIS KLAVIJATURU.

NADOGRADNJU OS KAO I ZA VARIPHRASE MOZETE DA PREUZMETE SA www.users.pandora.be/RKCA/download-eng.htm

Jovance
03.08.2005, 00:10
NI JEDNO NI DRUGO NI TRECE VEC MISLIM DA JE STVAR U KEYBOARD OPTIONS>UPPER2 FUNCTIONS> COARSE I FINE.

AKO HOCES DA PROVERIS KOJA VERZIJA OS TI JA U KLAVIJATURI PRITISNI I DRZI
"ONE TOUCH" + " PIANO " + "INTRO" I UPALI KLAVIJATURU,POTOM PRITISNI BANK-1
I ISPISACE TI VERZIJU OS. IZLAZIS TAKO STO POGASIS KLAVIJATURU.

NADOGRADNJU OS KAO I ZA VARIPHRASE MOZETE DA PREUZMETE SA www.users.pandora.be/RKCA/download-eng.htm

Dobro to ali sta ce se desiti sa moju klavijaturu kad stavim nov OS(prvo 2.0 pa onda na njega
plus i 2.1 verzija. Dali cemo dobiti ono sto smo trazili.

Sta kazes za taj fajl za G1000. DAli ces moci da uradis takav i za VAserija

Jovance
03.08.2005, 00:46
NI JEDNO NI DRUGO NI TRECE VEC MISLIM DA JE STVAR U KEYBOARD OPTIONS>UPPER2 FUNCTIONS> COARSE I FINE.

AKO HOCES DA PROVERIS KOJA VERZIJA OS TI JA U KLAVIJATURI PRITISNI I DRZI
"ONE TOUCH" + " PIANO " + "INTRO" I UPALI KLAVIJATURU,POTOM PRITISNI BANK-1
I ISPISACE TI VERZIJU OS. IZLAZIS TAKO STO POGASIS KLAVIJATURU.

NADOGRADNJU OS KAO I ZA VARIPHRASE MOZETE DA PREUZMETE SA www.users.pandora.be/RKCA/download-eng.htm

Kad ovo uradim pise mi:

VA-76 Virtual Arranger
Ver. 2.01
PA ONDA DATA UGRADZIVANJA JE TU
CPU: Bios version: Ver. 1.00
Flash:(neke brojke) Size:(brojke)
TO JE SVE

Od ovoga se vidi da ja vec imam ugradzenu tu verziju 2.01,
ali sad sta je ovo BIOS VERSION. To da ne je neka stara verzija BIOS-a.
Sad nam sta treba BIOS verzija ili ova prva glavna.


P.s Ako je KEYBOARD OPTIONS>UPPER2 FUNCTIONS u pitanju
onda to meni ide ovako : Coarse +/-24 i Fine +/-99

toda
03.08.2005, 03:23
Ova fora sa prespajanjem MIDI IN A i MIDI OUT A postoji jos iz vremena Kawai klavijatura. Na njima takodje nije mogao fizicki da se odvoji upper 1 od uppera 2, tj. kad rastimavas upper 1 rastima se i upper 2 (i obrnuto :D ). Ta fora je iskoristena i kod Rolandovih aranzera, tako sto se rastimuje upper 2, a upper 1 (citaj vodeci ton) da se ne bi rastimovao je bacen na Bass kanal. Rolandovci koji koriste terce na (G600/800) znaju da se vodeci ton pojacava na potenciometru za Bass :? , a terca na upper 2 potenciometru, dok je upper 1 taster iskljucen. Cim se kabal raskaci, cuje se samo terca, bez vodeceg tona.
Ova fora ima i svojih mana. Na primer dok je kabal prespojen, ne moze da se aktivira Intro taster, dok se ne startuje ritam. Zatim klavijatura cesto blokira itd.
Za Sinisu. Udjes u Parametre/Tune (ili stisnes dva puta F2) i spustis se na drugu stranicu (Page 2). Sa desne strane imas KBD Scale. Tu imas opciju da rastimavas svaki ton posebno. U polju Value na G600/800 mozes da rastimavas svaki ton od -127 do +127. Dok na G1000 Value moze da ima vrednost od -64 do +63 (u proslom komentaru se nisam dobro odrazio :lol: ).
P.S. Pogledao sam ove terce sto ste uploadovali (priznajem veoma interesantan fazon kako da se dobije vrednost Value-a 100 (37+63)), ali na tu foru ne mogu da se urade donje terce iz razloga jer prvi ton ne moze da se rastimuje za kvartu. A gornje i nisu od neke koristi. Za 99% kola i 2/4 pesama se koristi donja terca. :cry:

sinisa
03.08.2005, 19:37
BIOS SE NE MENJA ON OSTAJE 1.00 MI MOZEMO DA MENJAMO SAMO ONU PRVU.
POSTO TI VEC IMAS 2.01 NEMA POTREBE DA JE MENJAS OSIM AKO NE NADJES NEKU NOVIJU RECIMO 2.02.....

STO SE TICE TERCI U TOKU NEDELJE AKO BUDEM IMAO VREMENA ODNECU KLAVIJATURU KOD LIKA STO MI JE REKAO DA TERCE MOGU I NA VA SERIJU PA CEMO PROBATI DA NAPRAVIMO TAJ SET. POZDRAV

Jovance
03.08.2005, 20:27
Kupio sam MIDI CABEL, sad ne znam dali radi. Kako da ga probam, sta da urdaim da bi se uverio da taj kabel radi. Probao sam nesto ali ne stima, zato molim za pomoc.

Jovance
04.08.2005, 00:50
Sta kazete na ovome:
Ja sam dobio terce (BEZ IKAKVO SPAJANJA MIDI IZLAZA)
tako sto sam podesio UPPER 2, rastimao sam
ga na +4 i dobijam na pr: ako je C dupli ton(C+E), i to je sve OK.
E sad problem je u tome (ovo svi znamo) da u jedan tonalitet
neke terce su na rastojanie od 4 tona a neke na 3, tako da nije
tako moguce da se svira sa njim.
Sta treba da se uradi da bi moglo da se terce sviraju u realnom vremenu,
bez ikakvog podesavanja svaki ton posebno, nego ako je dur da svira
C+E(na rastojanie od 4 tona, ako je mol da svira C+D# na rastojanie
od 3 tona.

P.S. Zasto na G800 se spaja MID IN sa OUT.
Dali je to da bi radilo ovo sve ja kao sto sam ispricao, ili ipak treba
da se svaki ton posebno rastimuje.

Kad smo vec kod ovo rastimavanje svaki ton posebno, ja sam probao
u SCALE TUNING da uradim to, ali sa to rastimavanje ne svira nikakve terce
(probao sam sa tih vrednosti -37+63) dakle C sam rastimao -37
a E +63 i sa ovo nisam dobio terce.

Sad nesto drugo.
Na VA76 kad se pritisne dugme MELODY INTEL, ako je podeseno to
na TRADICIONAL, kad pritisnem samo C
svira trodupli tonovi dakle ako je Cdur svira C+E+G
ako je Cmol svira C+D#+G zajedno svi tonovi.
E sad ako ne mozemo mi da uradimo terce ali da se svira sa njim
sta hoces(mislim u svakom tonalitetu) bez ikakvih rastimavanja svakog tona posebno
ja predlazem da mi uputimo e-mail do ROLAND , da oni u novi OS
stave tu opciju da se moze svirati terce ovako, mislim da im recemo
da kad se pritisne ovo dugme MELODY INTEL podeseno to
na TRADICIONAL da svira terce(dupli tonovi) a ne trodupli.

Od meni toliko.
Pozdrav

plan127
04.08.2005, 06:38
moze li mi ko objasniti kako se pravi ritam na/za G-1000...

Jovance
06.08.2005, 00:08
moze li mi ko objasniti kako se pravi ritam na/za G-1000...

Ja znam kako se rade ritmovi na VA76.
Ovako:
Ides u to gde se rade ritmovi i
treba da uradis svaku traku posebno(bubanj, bas, gitara...)

Jovance
07.08.2005, 00:36
Svaki dan blize do odgovor.
Ovako ljudi, prespojio sam sa MIDI KABEL MIDI IN i MIDI OUT
i u meni MIDI pa potom EDIT nasao sam podesavanja za
Keyboard MIDI, style MIDI,song MIDI,...itd
Kad sam usao u keyboard MIDI ima podesavanje posebno za
UPPER1, UPPER 2, ...
U podesavanje za UPPER1 na pr. u polje SHIFT(rastimavanje)
ide -/+48, a ne 67 kao sto je kod G-1000, ako smo pricali za
istu stvar.
E sad problem vec sam rekao (prethodno to sto sam napisao)
da ako ga rastimam +4 ili +3 to je rastimavanje za svi tonovi.
E sad pitanje je ako neko zna kako se moze rastimavati svaki ton
posebno, ja ovo nigde nisam video. Samo mi jos ovo fali da
otkrijem i onda sve to lepo memorisem i posao je zavrsen.
Ako neko ima vec iskustvo sa ovo na G1000 nek kaze kako sve
to ide, najverovatno je isto to i za VA76.

Pozdrav svima

vane
07.08.2005, 01:08
JA DOBIV PORAKATA PONEDELNIK GI PUSTAM DAJ MI TELEFON OD TEBE OTI GO ZAGINAV DAJ MI I MOBILEN I DOMASEN JAS TREBASE DA IDAM VO CETVRTOKOT VELES NA SVIRENJE AMA SE ISKURCAJA RABOTITE NE MOZEV STAN DA NAJDAM TREBASE SEKOJA VECER DA SVIRAM MELNICA SO TEODORA REKOV KE SE VIDIME ALI NISTO NAREDEN PAT TI PUSTIV MOJA ADRESA VO PRIVATE MESEGES POZDRAV

sysx
10.02.2007, 21:55
...ali na tu foru ne mogu da se urade donje terce iz razloga jer prvi ton ne moze da se rastimuje za kvartu. A gornje i nisu od neke koristi. Za 99% kola i 2/4 pesama se koristi donja terca. :cry:

Jel neko uspeo da resi donju tercu na G1000 ?

gancy91
22.10.2008, 17:32
dali je moguce ugradit hdd u rolanda va-7????i koji??? poozz

Vule
22.10.2008, 17:36
Verovatno bi bilo moguće mada ja nisam čuo da je neko to radio pošto ZIP-drajvovi za VA seriju nisu skupi i mogu se naći,što nije slučaj sa SCSI zipovima za G seriju...moj ti je savet da ako zip zeza nadješ drugi i zameniš...ako bi se ugradjivao u VA mislim da su u pitanju ATA diskovi,to bi morao proveriti...

sinisa
23.10.2008, 19:18
Moze da se ugradi hard disk,ali koliko znam hard vuce malo vise struje od zip-a pa bi se moglo desiti da imas malo problema sa napajanjem. Vec je bilo reci o tome ovde na forumu ako se ne varam,pregledaj postove mislim da pise i ko radi.

vingula
23.10.2008, 19:32
Ja sam jednom probavao to ugradit al nije išlo....
Normalno sam uštekao IDE kabal iz klav. slota u Hard Disk,a struju sam prikopčao sa USB ladice za diskove.
Al bez uspjeha...klavijatura nije prepoznavala Hard Disk...
Prvo sam pokušao sa 850 MB disk,pa zatim sa 4 GB....al ništa.
I kemijo sam sa JUMPER-ima...al ništa.

Neznam...možda sam nešto krivo radio....

Darko88
23.10.2008, 19:52
moj kolega je imao em 2000 i ugradio hd i radilo je noramalno znaci moze i na va7 samo to treba da uradi covek koji ima iskustva sa tim zahvatima

Va-7
28.10.2008, 22:19
Na VA7 neide disk, nema IDE kontrolera kao G 1000 i EM 2000. Ja sam imao VA 3 godine i nema šanse da staviš disk

sinisa
28.10.2008, 22:40
na va 76 moze znam lika koji ima ugradjen hard,prema tome moralo bi da moze i na va 7.

Jeza
01.11.2008, 15:08
Moze 100% znam coveka koji to radi i koji je sebi ugradio.U Becu je.