PDA

Pokaži Full Verziju : Par pitanja u vezi s T2


Alen P
25.12.2007, 18:42
Pozdravljeni! 1) Kako samplirati u T2? Da li je potrebno svaku notu semplirati zasebno ili....? Ne mogu instalirati update za T2. Da li postoji kakva caka? Pokusao sam na 2 nacina. 1)preko pc-a , odnosno usb kabela i preko usb sticka, direktno na Tyros (kod ukljucivanja pritiskom na tipku start- stop da ga automatski ucita i nista. Molim za pomoc. Zasto ne mogu na yu-midi nista skinuti? Stalno mi se izbacuje stranica da moram pricekati odredjeni br. sekunda. I tako unednogled! Hvala vam na odgovorima, blagoslovljeni vam blagdani!

GALA
25.12.2007, 19:19
Sto se tice skidanja s yu-midi probaj vise puta barem je meni tako uspilo. A za T2 nemogu ti pomoc jer stvarno neznam nista oko toga

samuraj
25.12.2007, 19:53
Reci mi koju verziju softvera trenutno imash u T2, koju verziju zelish da ubacish i zashto to radish?

Shto se tiche semplovanja, T2 koristi formate *.TVN i *.WAV, *.AIFF...
TVN format se najlakshe koristi a WAV morash da ucitavash ton po ton i na kraju sachuvash kao TVN...

Imash sve detaljno opisano u uputstvu...

Alen P
25.12.2007, 19:59
1.1 . Pa, svaka klavijatura koja ima vec neki OS ima u sebi i neke buggove. Ima ih i T2. Mislim da je nova verzija 1.40. Bolje radi vokoder, kod ukljucivanja radi bolje, kvalitetnije. A sto se tice sampliranja, npr. skinem nesto od KRZ fila. Ubacim ga u awave studio, stvorim od njega wav, sto odgovara T2 i sta sada, naime, dobio sam 5-6 filova u odredjenom tonalitetu. Hvala!

Bokic
25.12.2007, 20:26
Ako hoces sam nesto usemplovati,npr. glas ili neki zivi instrument, onda mikrofon ide u MIC IN,zatim ides u HARD Disk recorder i tamo to snimis. Udjes u VOICE CREATOR-( WAVE IMPORT). Otvori Element 1 ( ili koji vec hoces ) i stisni ADD WAVE. Odredi START KEY i CENTAR KEY. Stisni FILE IMPORT. Zatim nadji folder na hardu ili USB-u gde si smestio snimak ( koji je u WAV formatu i ) i import-uj ga. Onda podesi FIXED PITCH na OFF, ( ON je ako hoces da imas isti ton na svim dirkama ). Stisnes EXECUTE i onda odredi END KEY. Zatim SAVE.
Mozes da uneses i samo jedan ton-notu, ali ce malo vislji i nizi tonovi zvucati bez veze. Ja sam unosio gotove samplove u WAVE i AIFF formatu i morao sam zbog zvuka unositi svaki drugi-treci ton. Npr. C-E-G-H ili eventualno C_F_H_E2_G2 itd.
TVN je vec gotova boja za Tyros2 ( njegov licni format ) i tu se vec nema sta semplovati. Ucitas i sviras.
Ne znam da li znas, u programu CD-Extract mozes konvertovati dosta formata npr. Akai, Giga, Emu itd. u WAVE format i zatim ih uneti u T2.
Za update O.S. ne znam,nisam to radio. Nisam video neke novine koje bi mi znacile, mada doduse nisam nesto preterano pazljivo citao.
Pozdrav

Alen P
25.12.2007, 21:43
Hvala, skuzio sam . Nije tesko. Malo me je zbunio frajer koji je reko da se wavom mora snimati svaka nota- malo bez veze. Da, skuzio sam i konvertirao jedan file sa kurzweila, Bouzuki. Malo chorusa i reverba i eto cuda od sounda. Skinul sam awave studio. Jednostavan je i dobar(izraz laika).... Sve je trajalo oko pola sata i za sad sam zadovoljan! Hvala svima na savjetima! Ako mozda ima tko kakve tambure (slavonija) bio bih vise no zahvalan. Pozdrav, hvala!;)

GALA
26.12.2007, 00:07
Poslat cu ti tambure u korgovom su formatu pa si ti prebacuj u zeljeni format.. Pozdrav

samuraj
27.12.2007, 18:19
Daj mi mail pa cu ti poslati Buzuki ili koji ti treba sempl u TVN formatu, da se ne patish....

Inache imam tonu semplova u TVN formatu....


Da li si ti Alen iz Mostara????

Vaxter
28.12.2007, 01:24
Pa baci ih na download centar, ako vec imash...
Neka bude za sve... :)

klavijaturista
28.12.2007, 09:53
kolege ako vec imate takve dobre samplove dajte stavite na download centar...imami ja dobrih samplova pa cu staviti...

Alen P
28.12.2007, 10:54
Iz Mostara nisam. Ja sam iz Hrvatske, Čakovca, blizu Slovenske granice. Moj mail : *********** Imam original shakuhachi Emulatora-emu 2, sviranog u Peter Gabrielovom djelu Sledge Hammer, Enigma- vise kao efekat (ALLLLI Efffekat) nego za solo... Treba kome?

Tamburica- bisernica mi je prioritet.... Hvala!

ilonca35
03.01.2008, 23:56
Najnoviji OS za Tyros 2 je 1.30 skinuti sa Yamahine originalne stranice. OS se snima na USB stick i nesmije biti u folderu. Sastoji se od 5 elemenata. Staviš USB stick u klavijaturu stisneš start /stop i pališ Tyros 2. Počinje sam učitavati novi OS. Kada je gotovo sa instalacijom gasiš sve i ponovo pališ klavijaturu. I to je to ako bude problema Ja sam iz Varaždina pa dođeš Alene sa klavijaturom pa ti to složim. Nemoj ništa drugo instalirati nego samo originalni OS da nebudeš imao problema.

Bokic
04.01.2008, 20:42
Ilonca 35,
predpostavljam da si vec ubacio novi O.S.1.30. Jel' to O.S. ili firmware ? Pitam posto vidim na Yamahinom sajtu samo download za FIRMWARE 1.30. E sad ne znam, jesu li firmware i O.S. iste stvari ?
I osim onih promena u Music finder-u, ima li jos nekih promena, i vaznih, i manje vaznih ?
Drugarski pozdrav

EDIT:

Ilonca, ziv li si,druze ?

Bokic
10.01.2008, 23:41
Izvinjavam se. Citao sam pravilnik,ali mi je to izgleda promaklo.
Sorry :">

Vaxter
11.01.2008, 03:08
Ovo nije navedeno u pravilniku, pa za to i ne kaznjavam ili opominjem... :)
To mu chisto neka forumska kultura... :)
Nisu, ipak, svi redovni blejachi po forumima... :D