PDA

Pokaži Full Verziju : Korg TR pomoc :(


Amelo
23.12.2007, 16:36
Pozzz svima juce sam kupio novog Korg TR klavijatura je odlicna slusao sam da ima odlicne boje i mogucnosti al ja stojim jos uvek na pocetku nemogu da ubacim boje u njega pokusao sam da ubacim KSF format kaze mi da je memorija prepuna i da nemoze jedan prijatelj mi je reko da moram da u RAM ugradim da bi mogao da ubacujem boje u njega da li je to tacno i kako uopste to funkcionise unared hvala svima pozzz.

paragovo
23.12.2007, 16:54
Ovako prijatelju.Sta ti pise na displeju kad upalis ima slot 1 i slot 2 tu ti mora da pise koju memoriju ima a ako stoje crtice onda nemas memoriju to prvo moramo znati a onda resto cemo dalje.
Pozdrav

Amelo
23.12.2007, 19:10
Na slot 1 i 2 samo stoje crtice nema nista to sigurno znaci da nema ni memoriju evo nasao sam neke boje u PCG formatu to moze da se ubaci u klavijaturu al nisu neke boje nesto lose bez echo evo je sve novo za mene inace sviram na rolandu skroz je sve drugacije pomagajte ako znate ako neko ima neke dobre boje u tom PCG formatu hvala unapred.

martinez
23.12.2007, 22:26
Na TR-a moraš ugraditi memoriju možeš ugraditi dvije ram kartice po 32 MB tada možeš koristiti semplove. te karice najvjerovatnije možeš nabaviti tamo gdje se prodaju instrumenti ja sam sa ugrađenim ram karticama i kupio TR-a. Setove možeš naći ovdje nemoraš puno lutati po internetu ja sam tako uradio iskoristio sam ono što se nudi na ovoj stranici i jako sam zadovoljan. P.S. OVO JE NAJ BOLJA STRANICA NA NETU ZA MIZIČARE SA BALKANA SAMO MI ŽAO FAJLAŠA

paragovo
23.12.2007, 22:56
Najboli ti je moj savet potrazi preko interneta ,ljudi prodaju te memorije skoro za dzabe ja sam sa 5 evra kupio 2 x 32 i 10 x 16 MB covek mi sve dao netrebaju mu a da sam kupovao u muzickoj radnji nebi ni ispod 100 evra prosao.Ja bi ti dao imam 10 komada od 16 mb ali maloti je to potrazi 2x32 i sve ce biti uredu.
Pozdrav

Amelo
24.12.2007, 01:08
Hvala vam za brzu pomoc imam jos jedno pitanje trenutno koristim EM2000 aranzera i korga TR da li je to dobra konbinacija ili je bolje da vratim Kogra nazad prodam EM 2000 i kupim Korg pa800 kakva su vasa misljenja pozzz svima

MrNobody
24.12.2007, 01:23
Pozdrav kao prvo EM 2000 je jako dobra klavijatura stara jest al je i dan danas dobra, kao drugo bolja ti je solucija kad vec imas aranzer da zadrzis i solo klavijaturu jer nemoze se odsvirat sa jednom klavijaturom ko sa dvije mislim da razumes sta hocu da kazem!
Ili da prodas EM2000 i kupis sebi PA800 a TR i dalje ostavis za solo sviranje tolko od mene Pozdrav!

Amelo
24.12.2007, 11:57
Pozzz svima evo sam nesto gledo za ovaj TR 32mb ram jel to ide od normalnog kompijutera ili mora da se kupi specijalno za klavijature taj RAM

paragovo
24.12.2007, 14:32
To je od starijih kompjutera kao sto su 486 EDO RAM 72 pin
Pozdrav