PDA

Pokaži Full Verziju : korg tr


mr_eko
23.12.2007, 14:04
ljudi trebo bi sad da uzmem TR-a...pa bi zamolio nekog malo da me posavjetuje.. ima li kakvi nedostataka,mana.....i sve o njemu,hvala svima......

Mico23
23.12.2007, 15:42
slobodno kupi ja imam LE a mislio sam sad kupit TR ,ima dosta prednosti kao sto je USB prikljucak i SD karta kao sto ide u fotoaparat a kod LE ona velika nema je nigdje vise kupit,u ostalom identicna mashina kao Triton LE sa malim izmjenama.pozdrav

Amelo
23.12.2007, 16:32
Pozz raja juce sam kupio siguran sam da je odlicna klavijatura samo imam problem neznam kako da ubacim boje u njega neko mi kaze da moram da kupim extra RAM i da mu ugradim da bez toga nemoze opet neznam da nisam neki format koristio sto u njega neide.Na download sekciji sam skino boje u KSF formatu u pokusam da ih LOAD al mi dodje memory overfull (prepuna memorija) kako mogu da to odradim unapred hvala svima.

klavijaturista
23.12.2007, 17:14
Moze samo pitanje dali Ide u TR isto EXB-SMPL kartica jel paše od LE...

paragovo
23.12.2007, 17:45
EXB-SMPL pase od LE u TR samo to nema nikakve veze sa ubacivanjem boja i semplova
bitno je dali ima ubacenu EDO-RAM memoriju 72 pin to su stare memorije pasu od starih kompjutera da bi ubacio set pozeljno bi bilo da ima 2x32MB memorije i ja sam svoj kupio bez memorije pa sam muku mucio dok sam nasao.
Pozdrav

Carlazar
23.12.2007, 18:31
TR ima veoma losu klavijaturu! Ako si u mogucnosti kupi korg extreme! Extra klavijatura, pogotovu ako si solista! TR je mnogo "zilav"! Imao sam ga i prodao, pa sam kupio Extreme! Odmorio sam se!;)

klavijaturista
29.12.2007, 10:31
kolege ajde mi sad recite koliko bih ja morao nadoplatiti za TR. ako dajem svoj LE full opremljen s koferom.mislim da nebi bilo više od 100eur...

jager
06.01.2008, 05:10
TR ima veoma losu klavijaturu! Ako si u mogucnosti kupi korg extreme! Extra klavijatura, pogotovu ako si solista! TR je mnogo "zilav"! Imao sam ga i prodao, pa sam kupio Extreme! Odmorio sam se!;)

Auuuuuuuuu SLAZEM SE! :)

Ja sam se libio malo izmedju TR i Extreme. Za moju svirku bi i TR bio sasvim dovoljan, posto pored mene u bendu imamo i gitaru, bas i bubnjeve. Otisao sam sa parama u dzepu da kupim TR i cim sam spustio prste na klavijaturu NAJEZIO SAM SE! :) Naravno da ga nisam kupio jer sam pre toga sam kod drugara "opipao" Extreme ....
Na kraju sam, naravno, pazario EX, pa nek` kosta sta kosta... :)

Mico23
06.01.2008, 05:22
"Pokrij se onoliko koliko si dug" normalno da uvjek ima bolja i skuplja,TR je dobra klavijatura i nije toliko skupa ,naslednik LE-a uz male promjene kako sam vec rekao....

BasariStudios
06.01.2008, 05:46
Nemoraju se bezmislene postove pistai, covjek je pitao o LE i TR. Ako je tako onda
i EXTREME ne valja, ja imam 3000$ MOTF XS, imam 7000$ ARP 2600, zar to znaci
da i njemu kazem da mora to kupiti? Nemojte uvjek na isto, covjek pita o PSR1500
a vi: NE VALJA TO UZMI T2, IMAM GA JA JOOOOOJJJJJJJ...hajd nek i on plati 40 000$
za PRO TOOLS ili 30 000$ za MIXER ko sto sam ja platio? NE! Kad neko pita kakav je
GRAH odgovorite mu to, nemojte mu pricati da je PECENO MESO bolje, il nema para
da ga kupi il ne zeli ga. Uzmi ti buraz LE il TR i ako si majstor nazovi sve ove pored
sebe sa EXTREMIMA pa nek se cesaju po usiju. Izazivam koga hocete od vas ko ima
TRITON EXTREME da napravi bolju boju, bilo kakvu, MOSS, RAM il ROM od onu sto cu
ja napraviti na obicni KORG XP50, bez nikakvih SAMPLOVA i MOSS koji ih nema.
Sint nece nista za vas uraditi, nego vi trebate za njega.

Pozdrav

jager
06.01.2008, 12:06
Dobre, Nedime :)
Nisam mislio da "shumim" po forumu, izvini ako je tako ispalo. Samo smo hteli da predocimo da TR ima losu klavijaturu (a stvarno je tako) i ako covek moze da se "protegne" do extrema da pazari to.
Tipke su jedini VELIKI minus koji TR ima. Ostalo je (za taj novac) i vise nego dobro!

mr_eko
06.01.2008, 18:36
hvala vam sto ste mi i ovo rekli...skupit cu jos pa cu gledat nekog tritona da uzmem........hvala vam..;)

leskone
06.01.2008, 19:37
E prvo pozz svima..novi sam na forumu pa imam par pitanja!Sviram u jednom bendu pa bi isto uzimao neku solo klavijaturu a zapalio sam se za tr-a 61...a vidim da ju mnogo vas kritikuje tj predlazu da se za nesto vise love dobije bolja tj extreme..pa ak nije problem da mi kazete kolika je cijena(citaj za kolik ose moze naci) extrem/a znaci sa garancijom ili bez u Hrvatskoj i kolika je cijena tr 61(tu u osijeku je 7700)najpovoljniji..e hvala:) p.s dali se proizvodi Novi extreme?

jager
06.01.2008, 19:44
Koliko ja bar znam, novi Extreme se ne proizvodi vise. Novog novcatog ga mozes kupiti ako je u nekoj radnji jos ostalo na lageru. U srbiji ga npr. u SKY Musicu ni nema u ponudi na sajtu. Ja sam tamo hteo kupiti svoj extreme i jos im je stajao na sajtu. Kada sam OTISAO u Beograd sa parama u dzepu, u radnji mi prodavac kaze "NEMA" ... pa kako nema kad imate na sajtu. Bas sam se bio iznervirao ... Posle se ispostavilo da je bila greska po sredi i da webmaster nije updateovao sajt :).
Sve u svemu, ako zelis da kupis NOV extreme, pozuri. Nema ih bas mnogo...

leskone
06.01.2008, 20:21
oke znaci da zvrcam okolo..a dali ima novi triton studio?i koliki je rizik kupit kljavu na crno znaci bez garancije

jager
06.01.2008, 21:22
Pa rizik je .... k`o i sve drugo sto kupujes "u vidjenom stanju" :)
Mozda crkne za par dana, a mozda te posluzi godinama ... ko zna.
U glavnom bude to sve u redu... ali nikad se ne zna
Ako vec kupujes polovnu, obavezno sa prodavcem dogovori neku garanciju od bar 6 meseci.
Ako toliko prezivi kod tebe, velika je verovatnoca da ce raditi dugo...

leskone
06.01.2008, 22:21
oke..i za koliko se novaca moze nabavit extreme?

igorpan
07.01.2008, 08:34
Ja stvarno ne bih da se mesam, s obzirom da nisam puno upoznat, ali koliko ja znam Extreme je mnooogo skuplja klavijatura....A sto se tice dirki na tr-diskutabilno cuo sam dosta glasina da su dirke sjajne, da su mnogo bolje i od nekih mnogo skupljih klavijatura......a cuo sam i da su najgora stvar na tr-u, tako da je to jako subjektivna stvar, i to najbolje da se proba...

Moje NEstrucno misljenje :rolleyes:

jager
07.01.2008, 08:45
Igorpan, u principu si u pravu, vrlo subjektivna stvar, mada ja bas ni od koga nisam cuo nista lepo o dirkama na TR-u ... Ako ikako postoji mogucnost da se proba, to bi bilo sjajno...

mr_eko
07.01.2008, 09:59
jager-u prodaj ti tog extrima pa kupi sebi tr-a ....vidim ja da si ti nesto ljubomoran na ovu klavijaturu.......=))

BasariStudios
07.01.2008, 12:59
EXTREME se nadje u USA za jedno 1200-1300$ bez MOSS board. Ja sam svoj prodao
pre koji mesec za 2700$ za MOSS boardom i bojama, jednim grkom.
Novi fabricni se moze naci za 1500-1600$ al vrlo retko al uglavnom u USA nadje se.
MOSS board ovde je vec stigao cenu i od 700$.

jager
07.01.2008, 14:20
$700 za MOSS board?? :( Auuuh ... sad si me rastuzio :( .... A planirao sam u skorijoj buducnosti da ga kupim, no s obzirom na cenu nece od toga biti skoro nista :(
Ima neko neki polovan MOSS u Srbiji na prodaju?

leskone
16.01.2008, 23:56
ljudi jedno pitanje...imam priliku kupit Korg tr61 (novmzapakiran,papiri garancija)za 5500kn tj. 750E jeli to povolina cijena?

DjoleBn
17.01.2008, 00:09
Po meni jeste, mislim da je i u Bosni priblizna cijena... Ako si namjerio solo, uzmi ga, nije skup, ako je naravno nov i sa garancijom.

Mico23
17.01.2008, 00:24
http://www.skymusic.co.yu/pretraga/advanced_search.html?sc=19&sm=62&sl=804&sS=Pretra%C5%BEi

Evo MOSS nov i nije bas neka cijena pretjerana

amko_NP
17.01.2008, 00:34
joj mico pa gde ga nadje, e pa ovo je bas preterano....preterano jeftino u odnosu na ovo:

http://www.musik-service.de/Korg-EXB-Moss-Board-prx395750979de.aspx

omer kad cuje odma ce porucit u sky ^^

Mico23
17.01.2008, 00:49
Javio sam omeru,ja mislim da je vec narucio ako bude jos po neki osto u radnji,jer stvarno je jeftino na odnosu gore navedenih cijena.Kad si stigo kako slusa mashina.javi se na PM.POZDRAV

leskone
18.01.2008, 19:30
Po meni jeste, mislim da je i u Bosni priblizna cijena... Ako si namjerio solo, uzmi ga, nije skup, ako je naravno nov i sa garancijom.

pa sviram u jednom bendu..pa bi ga za to uzeo..

mr_eko
21.01.2008, 09:50
interesuje me mozeli se set s LE prebacit na TR....i semplovi...kako to izvesti.......

GALA
21.01.2008, 12:56
interesuje me mozeli se set s LE prebacit na TR....i semplovi...kako to izvesti.......
Moze se Set prebaciti s Le na TR cak ina druge Tritone... Jednostavno moras imati KardRider tj. citac kartica u kompjuteru i ubacis karticu od Le i spremis u Komp zatim karticu od TR i spremis na karticu.... Citac kartica ti nije skup imas ih razni kod nas u HR mozez ga naci vec za 15 eura naravno ima ih i skuplji ....svakako si to uzmi trebat ce ti... Pozdrav