PDA

Pokaži Full Verziju : Moss


vingula
18.12.2007, 17:00
Dosta ljudi spominje taj MOSS,zanima me što je to,kako to radi,i koju funkciju to ima.
Pa ako mi netko može malo opširnije to onjasnit,jel me to malo više zanima.

Hvala i pozdrav!

No.1
18.12.2007, 19:02
Pa ja nisam tacno pogledao, ni pa svirao neki triton koji podrzuje MOSS ali vako od kolega shvatio sam da je neka ROM dopuna za boje.Mislim da moze se ugraditi u Korga extreme,clasic i studio i da to su neke zvuke koje ima na Triniti pa se moze i ovde koristiti.Izgleda da su neke boje kao na CZ za portamento.Eto Nedim koristi to objasnice ti..ako je ziv..ne vidim ga nesto..?

BasariStudios
20.12.2007, 17:59
MOSS (Multi Oscilator Synthezis System) ti je VL (Virtual MODELIN) ili virtuelno modeliranje
instrumenata. Da ti ne pricam na tehnicki jezik, mozda neces razumeti al na nas ide ovako:
TRITON ima samo 2 OSCILATORA za pravit unutrasnje boje. Kad dodas MOSS na njemu
momentalno TRITONu dajes jos 13 drugih razlicnih OSCILATORA. Ti oscilatori rade na
bazi pojedinacnih instrumenata, primer:
Imas BOWED ili GUDACKI...virtuelno modeliranje violine, sto znaci imas unutra parametre
da sredjujes koliko je stegnuta zica, kakvo gudalo imas, kojom tezinom gudalo ide...
ili SAX sredjujes koliko silno duvas, kakav je onaj LIP gore, kakav je material o SAXa
i ostalo...dok ne dodas taj MOSS po mome svaki TRITON je samo SHUPALJ bezvredan.
Njegova 2 OSCILATORA su skroz glupa i bez veze, ko na svaki MOTIF il FANTOM samo
sto kod TRITONa se ne moze priblizit MOTIFu il FANTOMu...e sad kad dodas ta 13
OSCILATORA onda mozes skontati o cemu se radi. MOSS boje budu jedino u F banku i samo
otuda se moze pozivati ili snimati.

dalabu
20.12.2007, 18:37
Nedime jarane koliko je para to cudo od moosa tamo kod tebe

BasariStudios
21.12.2007, 00:39
Sad postaje sve skuplje, ima mjesta gdje je stiglo i do 700$ al problem je sto je nema.
Ima frajeri koje imaju to i sad cuvaju ko zlato, ako hoces nudi ti je i za 800$.
Isti slucaj kao PROPHECY i Z1, sad ih cuvaju i cekaju za visu cjenu a cinjenica je da ce
MOSS board uskoro stici i do 1000$, ne treba se cekati, nece cjena ici dole, nego samo ide napred.

dalabu
21.12.2007, 08:58
Nedime to je zato sto je Fazlija sinoc bio tu kod tebe pa zato je moos poskupio.Valjda zbog viski kokakola.Hehe A mogao si poslati jedan po njemu,reci samo da je za mene,a za pare ne pitaj i da imam odakle mi.hehehe