PDA

Pokaži Full Verziju : triton classic prerada na dugmetarca


srkiboj_zr
18.12.2007, 13:15
pozz svima..interesuje me da li neko zna nekog dobrog majstora za preradu klavijature na dugmetaru.hitno mi je jako

mikikg
18.12.2007, 13:27
Interesuje te mehanicka prerada ili na kontakte?

TOPLICA
18.12.2007, 21:14
Evo ti adresa meni je uradio na korga pa 80 levu i desnu stranu majstor se zove Mikan= WWW.MIKANELECTRONIC.COM (http://www.MIKANELECTRONIC.COM) tel +381 63 77 36 515 Pozddrav iz Pariza

dallape
18.12.2007, 21:22
Mikan je i meni preradio pa-80 u Kragujevcu...Prva Liga...Mogu samo da ga preporucim...
A ovo sto pise MIKIKG je vrlo bitna stvar...moras znati sta hoces..moja je mehanicka i jednostavno receno "neunistiva" hvala bogu do sada nikakvih problema (pre dve godine preradjeno)

TOPLICA
18.12.2007, 21:40
Ma majstor je izvaredan,nerazumem zasto nece da otvori njegovu adresu(www)poslao sam tacnu,pozdrav za dallape

vlaxxy
18.12.2007, 22:25
Nece da otvori zato sto prezentacija je u fazi prosirenja ,mnoge od predvidjenih tema nisu trenutno obradjene i kompletirane iz tehnickih razloga.

...za par dana...

srkiboj_zr
18.12.2007, 23:54
pa do sada sam imao svaku klavijaturu na kontakte i ne mogu se pozaliti,a mehanicku nikad nisam svirao tako da ne znam koja je razlika ...hajde pojasnite malo..

srkiboj_zr
19.12.2007, 00:03
e i jos par stvari me interesuje...koliko se secam pritisak na dirku od 90g je standardan za preradu ali ja imam na mom le-u malo mekse dugmice,pa jel to moze da se odrad kako meni odgovara?i kontaktirao sam nekog gorana arsenijevica iz kg-a pre neki dan,ali lik moze tek krajem januara da mi odradi preradu a to mi je dugo da cekam...kaka je ovaj majstor sto ga spominete??

srkiboj_zr
19.12.2007, 00:04
JEBENA TASTATURA izvinjavam se na greskama u kucanju

dallape
19.12.2007, 09:17
Arsenijevic je isto dobar majstor...samo sto su njegove klavijature puno mekse,i ja licno kada sam je probao...meni je bila previse mekana tako da mi je vise odgovarala od Mikana.Oboje su odlicni majstori ,samo je stvar tvog ukusa i ono sto tebi odgovara za sviranje.Mikan moze isto da ti namesti mekocu klavijature...a moje licno misljenje...odes do Kragujevca i probas,to je najbolje resenje,mozda malo vise kosta ali se kasnije ipak isplati i imas svoj mir...Pozdrav Zoran

Millan
20.12.2007, 04:25
Ja sam radio kod Arsenijevica...extra zadovoljan, sve preporuke!;)
Inace, moze da ti steluje tvrdocu kako ti odgovara. Do sada sam imao sve prerade na kontakte, ali posle ove, nikad vise.... Mikanove nisam probao, ali mi se licno ne svidja sto ne ofarba lim u boju klavijature ili sto stavlja radnu plocu za kuhinje..., pa brate ne preradjujem kuhinju, nego klavijaturu...:lol:.

dallape
20.12.2007, 09:19
Cuo sam da Arsenijvic radi i preradu dinamicke dugmetare tako da je zvuk tj.boje jos bolje radi (malo je skuplja prerada)...a ovo sa preradom kuhinjske ploce ;-) ima logike...

mikikg
21.12.2007, 01:04
Zavisi sta zelis,to ti odredjuje cenu,kontakti,mehanicka,mehanicka sa kontaktima ili optikom,tj.optickim kontaktima,sve u svemu od 550 do 850 eura...

dallape
21.12.2007, 01:10
Zavisi sta zelis,to ti odredjuje cenu,kontakti,mehanicka,mehanicka sa kontaktima ili optikom,tj.optickim kontaktima,sve u svemu od 550 do 850 eura...

Pa sta je po tebi najbolje? meni su na primer leva i desna ruka odvojene..bas i solo...jer uskoro nameravam i ja da kupim pa 800

mikikg
21.12.2007, 01:49
Mehanicka prerada sa optickim kontaktima,garantuje dugotrajnost,izuzetnu brzinu,i za studio nema preskoka,sto je kod kontakata neizbezno..

dugmic
25.12.2007, 20:31
Mikan je i meni preradio pa-80 u Kragujevcu...Prva Liga...Mogu samo da ga preporucim...
A ovo sto pise MIKIKG je vrlo bitna stvar...moras znati sta hoces..moja je mehanicka i jednostavno receno "neunistiva" hvala bogu do sada nikakvih problema (pre dve godine preradjeno)
jel vi govorite o mikany ili arsenijevicy znam Mikanje y novom sady a ovaj drugi y Kragujevcy kojije bolji , cuosam da ima neki optokontakti ali ja toliko neznam kako to radi mozda bolje sa kontaktima , kojije bolji za vas dali mikan ili ovaj y kragjevcy Mikan vidim radi y ono presovano drvo.

dugmic
26.12.2007, 02:20
Ja sam radio kod Arsenijevica...extra zadovoljan, sve preporuke!;)
Inace, moze da ti steluje tvrdocu kako ti odgovara. Do sada sam imao sve prerade na kontakte, ali posle ove, nikad vise.... Mikanove nisam probao, ali mi se licno ne svidja sto ne ofarba lim u boju klavijature ili sto stavlja radnu plocu za kuhinje..., pa brate ne preradjujem kuhinju, nego klavijaturu...:lol:.

DAli y 3 osnovna reda basova govorim ko ima sest redi basova sto pravi kod arsenijevica dali ta 3 reda dok automatski svira mozes da napravis prelaz sa basovi y ta 3 reda , ja imam talianski master sound i moze a brate teska ko tuc nebije stavljo y pa 800 moram seci plocy , hajde trebami pomoc dok imam vremena. hvala Dragan.

dallape
28.12.2007, 19:21
Zdravo,
ja sa moju tastaturu preradjivao kod MIKANA u Kragujevcu..i Kao sto si napisao radi je na presovanom drvetu,jeste malo glupo ali je tako...sledecu koju preradjujem radicu kod Arsenijevica..u levoj ruci imam samo tri reda tj. dur,mol,i sedmicu to mi je onda tj. pre dve godine bilo dovoljno i sto se tice kvaliteta super je...sledecu koju radim ...napravicu je sa sest reda u levoj ruci...mozda sam ti mali pomogo ali po meni je koliko vidim prerada kod Arsenijevica-Kragujevac bolja....

srkiboj_zr
13.02.2008, 19:19
sta sad da radim???stigla mi je prerada 5 oktava za tritona classica od arsenijevica.pre nego sto sam je ugradio u klavijaturu bio sam i vise nego odusevljen izradom samog mehanizma i stvarno je covek odradio za desetku.ali kad sam je ugradio.......O MOJ BOZE...kao da u zivotu nisam svirao...dugmici su premekani uopste nemam osecaj pod rukom nemogu ni triler da odsviram..kao pocetnik..a na tritonu le-u mi je prerada na kontakte jos od grbica i extra je ali je pocela da se kvari.jel postoji nacin da malo stvrdnem dirku????