PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha Modx


ffb
09.09.2018, 14:33
Uskoro stize zamjena za Moxf — Modx ili mladji brat od Montage
Dodato:
https://yamahamusicians.com/the-new-modx-keyboard-from-yamaha-raising-the-bar-for-mid-range-synths/
Dodato:
MODX izlazi u dvije varijante 61/76 tipki

SK30
14.09.2018, 22:21
https://www.youtube.com/watch?v=nazJI0nZEl8&feature=youtu.be

romario
15.09.2018, 10:59
Ima li mogucnost ubacivanja semplova?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Tihotyros
15.09.2018, 11:54
Izasla je u 3 verzije 61/76/88 tipki. S tom razlikom sto verzija s 88 tipki ima klavirsku tipku.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

tyros2
16.10.2018, 21:19
Ima li mogucnost ubacivanja semplova?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Ima do 1GB Plus DX - FM sinteza..

U USA 61 MODX-61 se moze uzeti za $1200 sto je odlicna cijena na osnovu Tehnickih podataka.



Pozzz

sxkn7
17.10.2018, 00:24
ne znam koliko taj RAM znači balkanskim klavijaturistima koji sviraju narodnjake kada nema narodnjačkih setova ni za MOXF ni za Motifa (XF/XS) a kamoli za MODX. Mislim na prave setove sa tercama koji postoje za npr. Roland Fantom G, tipa Pikaso set, Rakić set. Eh da je tako što za Yamahu... :(

tyros2
17.10.2018, 09:09
Ja ipak mislim da postoji :)



https://www.youtube.com/watch?v=wW6J9-DiDu0


Pozdrav

smuchac
17.10.2018, 10:12
Postoje setovi tj samplovi s motifa koji idu u moxf a onda i u modx.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

ffb
17.10.2018, 10:15
Cijena u Njemackoj za Modx 6 je 1100€.
B-ware ( retour) je 1000€
Prije par dana sam kratko probao.
Tastatura je ista kao kod Moxf.Obe su bile na stalku tako da sam mogao usporediti.
Imao sam Mox i Moxf ali Modx je mnogo bolja i kompleksnija i naravno komplikovanija.Kratko sam isprobavao i brzo odustao haha.
Po mom misljenju synt je samo za one koji se dobro razumiju u rad sa Workstations.

sxkn7
18.10.2018, 00:57
Ja ipak mislim da postoji :)

https://www.youtube.com/watch?v=wW6J9-DiDu0

Pozdrav

To je daleko od Rakić seta i Pikaso seta za Roland Fantom G6.
Kontaktirao sam ovoga u Bugarskoj što prodaje taj set ali sam ga pitao da li ima taj isti set za Motif XF6 (jer nemam Montage). On kaže da taj za Montage ne ide na Motifa XF6 ali da on ima jedan drugi set za Motifa XF6:
https://www.youtube.com/watch?v=Xo7BOQfH0gg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0cjQq3sBIhOZmkx3C9eQTwhguvtrqsMdpMraU5q 2ptNrQT7nWsYickEeM

Cijena je 300 bugarskih leva odnosno 150 EUR a plaćanje preko Western Uniona. Ja sam se lijepo zahvalio jer je to preskupo a inače nepoznatima novac šaljem samo preko PayPal-a.

Sad mi je jasno zašto još uvijek ima toliko Fantoma G po gažama dok je Yamaha mnogo manje - jednostavno zato što nema tako dobrih setova za Yamahu kao za Fantoma :mad:

zlaja158
18.10.2018, 09:17
Od jucer ponosni vlasnik te klavijature

josipv
18.10.2018, 09:38
Zlaja daj reci prve dojmove,kakva je tipka,koliko je rama na kraju,izrada,dali vrijedi uzeti nju ili ipak polovnog Xs?
U dilemi sam izmedu nje i Xs..

zlaja158
18.10.2018, 12:25
Posto imam kuci kurzweil pc3k8,korg m3,motf es7,roland juno ds,yamahu mo8 meni je ova klavijatura mrak. Zvukovi su odlicni,tipka mi je super,brza,lagana,display je odlican,malo je komplicirana,ali i to se savlada.. Ima flash memoriju od 1Gb,ali nisam nikakve semplove jos ubacivao unutra,posto uzivam trenutno u njenim tvornickim zvukovima. Ubacio sam Bosendorfer klavir jedino od 400mb kojeg se besplatno skine sa njihove stranice kada registriras proizvod i radi mrak..I da onaj super knob je ludnica..toliko za sada mogu reci jer je od jucer popodne imam

ffb
18.10.2018, 12:43
Ti si super „ naoruzan“ sa workstationima i sigurno dobro baratas sa tim spravama👍
To je bar za mene nepoznato i komplikovano.
Jednom sam imao priliku cuti kod prijatelja Moxf 6 sa 1 gb rama i ostao bez rijeci- odusevljen kako zvuci.
Taj isti prijatelj ima isto Modx 7 i odlicno se razumije u workstation- kaze da je mnogo bolja nego Motif/Moxf ali MNOGO komplikovana( dok ne provali sve fore)
Po mome misljenju velika steta na takvo nesto svirati bas i ritam a ne iskoristiti je u pravom smislu.
Sretno i uzivaj👍

josipv
18.10.2018, 14:24
Dali je flash memorija ugradena tvornicki ili ju moras dokupiti?

ffb
18.10.2018, 16:50
@ josipv, 1 gb je tvornicki ugradjen i nema mogucnosti ugradnje 2 gb ili slicno😜

striphio
18.10.2018, 16:53
Probao sinoć klavijaturu. Dirka nije loša mada nisam nešto ni oduševljen sa njom ali to je malo subjektivno koja dirka kome odgovara. FM-X sinteza je vrhunska i ekstra zvuči i mogu se "čuda" s njom napraviti ko zna i voli čačkati. Fabričke preset boje mnogo dobro zvuče, lagana, kompaktna. Ima fabrički ugrađenu 1 gb ram za semplove.

Ponio pare da je kupim ali sam odustao zbog sledećih stvari:
- Kad napraviš tercu, i ako transponuješ sa ono shift+octave+/- pokvari tercu, nisam nigdje mogao naći u podešavanjima da to ispravim ( u tritonima je bilo ono pre midi i post midi), ali ako je transponuješ na utility i master transpose onda ne kvari. To mi je malo sporo za žive svirke, moraš ići na utility pa sacekas sekund dok otvori pa selektuješ na ekranu note shift pa onda sa dial pomjeras ili sa +/- tasterima. svaki put kad izadjes iz utilitija deselktuje se to sa transposera tako da moras svaki put da selektujes transpose na ekranu. Povezao midijem sa pa4x ne bi li kako uspio da saljem transpose sa pa4x na modx (kao što može sa kronosom) ali ništa.
- portamento vrhunski i masno zvuči na fmx bojama, međutim sa amw2 sempl sintezom niđe veze, tj. nema mono legato opciju pa retriguje sempl svaki put kad sviraš legato.
- kod user micro tuning skala, preko kojih pravim terce ne daje mi opciju za key (A, D, C... itd) kao što da kad koristiš neku arapsku skalu ili slično. tako da ako napraviš skalu za npr molsku tercu, nemaš opciju da istu skalu stavljaš za različite intonacije, a ima samo čini mi se 8 mjesta za user skale. Nadam se da će to ispraviti sa novim operativnim.
Ako ovo budu rješili sa operativnim sistemom zasigurno kupujem. San snova imati sempler sint plus fm-x sintezu u jednom sintu.

ffb
18.10.2018, 17:14
Moda se polako vraca😀Ljubitelji Dx modela ili V 50 mogu opet uzivati sa novim syntom👍

zlaja158
18.10.2018, 19:15
Posto za svatove koristim Korg M3 i Yamahu MO8,MODX7 necu koristiti za takvu vrstu svirke,nego uz kurzweila za rokericu ono purple,folyde,toto i tome slicno,onda mi iskreno ni ne trebaju bas/ritam,terce i ti semplovi sa naseg podrucja..Klavijatura mi se bas svidja i po meni opako radi i uopce mi nije zao sto sam je kupio..malo je kompliciranija,ali mislim da kad udje u krv da nece biti problem

josipv
18.10.2018, 23:40
@ josipv, 1 gb je tvornicki ugradjen i nema mogucnosti ugradnje 2 gb ili slicno😜

Zanimljivo....
Pitao danas u Euro Unit trgovini i kazu da memorija ide posebno i kosta preko 300eur.???

casper
19.10.2018, 00:01
Pojima nemaju. B-) I uz to dobiješ set noževa s nerđajućom oštricom. :D

smuchac
19.10.2018, 07:21
Ali to nije sve.... :D

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

zlaja158
19.10.2018, 07:32
Flash memorija je od 1gb unutra i to je to..mijenjanja nema,tako su mi odgovorili bas iz Yamahe direktno jer sam im slao mail na njihovoj stranici YamahaSynth.com

casper
22.10.2018, 12:21
Za sve zainteresirane, AudioPro organizira druženje i prezentaciju MODX-a u svojoj poslovnici u Zagrebu, Karlovačka 24A. Sutra, 23. 10. od 15 do 18 sati.

NeX007
24.10.2018, 02:14
Probao sinoć klavijaturu. Dirka nije loša mada nisam nešto ni oduševljen sa njom ali to je malo subjektivno koja dirka kome odgovara. FM-X sinteza je vrhunska i ekstra zvuči i mogu se "čuda" s njom napraviti ko zna i voli čačkati. Fabričke preset boje mnogo dobro zvuče, lagana, kompaktna. Ima fabrički ugrađenu 1 gb ram za semplove.

Ponio pare da je kupim ali sam odustao zbog sledećih stvari:
- Kad napraviš tercu, i ako transponuješ sa ono shift+octave+/- pokvari tercu, nisam nigdje mogao naći u podešavanjima da to ispravim ( u tritonima je bilo ono pre midi i post midi), ali ako je transponuješ na utility i master transpose onda ne kvari. To mi je malo sporo za žive svirke, moraš ići na utility pa sacekas sekund dok otvori pa selektuješ na ekranu note shift pa onda sa dial pomjeras ili sa +/- tasterima. svaki put kad izadjes iz utilitija deselktuje se to sa transposera tako da moras svaki put da selektujes transpose na ekranu. Povezao midijem sa pa4x ne bi li kako uspio da saljem transpose sa pa4x na modx (kao što može sa kronosom) ali ništa.
- portamento vrhunski i masno zvuči na fmx bojama, međutim sa amw2 sempl sintezom niđe veze, tj. nema mono legato opciju pa retriguje sempl svaki put kad sviraš legato.
- kod user micro tuning skala, preko kojih pravim terce ne daje mi opciju za key (A, D, C... itd) kao što da kad koristiš neku arapsku skalu ili slično. tako da ako napraviš skalu za npr molsku tercu, nemaš opciju da istu skalu stavljaš za različite intonacije, a ima samo čini mi se 8 mjesta za user skale. Nadam se da će to ispraviti sa novim operativnim.
Ako ovo budu rješili sa operativnim sistemom zasigurno kupujem. San snova imati sempler sint plus fm-x sintezu u jednom sintu.

E ovako da pojasnim par stvari tebi,a i drugima cisto da imaju u vidu:
Prvo transpozer i ne treba da bude stvar koja bi odvratila nekog od kupovine instrumenta ,a svakako moze da se isprogramira da prima midi informacije sa drugog uredjaja. Stvar oko portamenta je malo drugacija nego kod drugih klavijatura ,radi sasvim dobro i na awm2 semplovima,treba samo uci u sustinu kako se radi. To cu vrlo rado pojasniti onima koje to zanima.
Sto se tice skala i tu je stvar drugacija nego recimo na korgu gde imas opciju da biras root key. Tako je isto i na jamahi ,samo malo komplikovanije za one koji nisu upoznati sa njom. Dakle imas 8 user skala ,od toga je dovoljno da napravis jednu molsku skalu od koje mozes da izvedes svih 12 mogucih molskih terci. To isto vazi i za durske ,harmonske i bilo koje terce. Dakle moguce je imati 8 user skala (Molsku ,Dursku ,Harmonsku,itd...i od njih napraviti za svaku intonaciju tercu). Takodje i to mogu pojasniti svakom koga zanima. Isti je princip i sa Motif serijom.
Ova klavijatura jeste odlicna ,daleko je od Montage-a (da ne ulazim sad u detalje) ,ali je sa pravom zovu "mali brat" :)

josipv
24.10.2018, 18:39
Nex..
Možes li pojasniti terce na Motif seriji?
Dali se mogu praviti u voice ili performance modu?
U dilemi sam oko kupnje Motifa Xs ali me brinu terce.

striphio
25.10.2018, 12:40
E ovako da pojasnim par stvari tebi,a i drugima cisto da imaju u vidu:
Prvo transpozer i ne treba da bude stvar koja bi odvratila nekog od kupovine instrumenta ,a svakako moze da se isprogramira da prima midi informacije sa drugog uredjaja. Stvar oko portamenta je malo drugacija nego kod drugih klavijatura ,radi sasvim dobro i na awm2 semplovima,treba samo uci u sustinu kako se radi. To cu vrlo rado pojasniti onima koje to zanima.
Sto se tice skala i tu je stvar drugacija nego recimo na korgu gde imas opciju da biras root key. Tako je isto i na jamahi ,samo malo komplikovanije za one koji nisu upoznati sa njom. Dakle imas 8 user skala ,od toga je dovoljno da napravis jednu molsku skalu od koje mozes da izvedes svih 12 mogucih molskih terci. To isto vazi i za durske ,harmonske i bilo koje terce. Dakle moguce je imati 8 user skala (Molsku ,Dursku ,Harmonsku,itd...i od njih napraviti za svaku intonaciju tercu). Takodje i to mogu pojasniti svakom koga zanima. Isti je princip i sa Motif serijom.
Ova klavijatura jeste odlicna ,daleko je od Montage-a (da ne ulazim sad u detalje) ,ali je sa pravom zovu "mali brat" :)

Pa što se tiče transposera, slažem se nije ključna stvar, mada za mene prilično bitna u živoj svirci. Često mi pjevač kaže sledeću pjesmu taman kad se tekuća završava, i gledam da to što prije, tj. odma nastavim svirati, da ne pravim pauzu između pjesama dok raja pleše i skače. Sad dok nađem boju pa ako je spuštamo pola tona možda, pa nekad sa dva pjevača radimo koji pjevaju različite intonacije, pa ako su umorni... da još moram i ulaziti u opcije da načvatam transposer. Prilično smarajuće i nepraktično. Takođe ne pada mi na pamet da snimam posebno neke namjenske boje iz redovnih intonacija pa dodatno još transponovane, ko bi se u toliko boja snašo. Mislim, sve su to sitnice, rekao bih, ali i nisu kad skontam... te pjevaj tercu, te sviraj linije lijevom rukom, te vodi računa o ovome i onome, još i to da stalno moram ulaziti u neki meni pa transponovati, pa posle ga vraćaj..... smor živi.

Taj problem sa mono legato na AMW2 bojama i user skalama nisam skonto kako da riješim (klavijaturu sam samo jedno veče kući isprobao), ako to već može nekako i ako bi mogao da objasniš bilo bi super. :)

Nisam neki stučnjak što se MIDI-a tiče, ali i znam neke stvari. Nisam uspio to da skontam kako da je povežem sa pa4x da prima transpose komandu sa korga. Kad bi to moglo... kupio bi je odma. Jer sam onaj FMX je vrh i da nema nikako AMW2.:happy:

zlaja158
25.10.2018, 12:57
Nakon tjedan dana sto je klavijatura kod mene,i dalje su mi utisci ono brutala..Opcija je puno,zakomplicirali je jesu,ali polako mi ulazi i to u krvotok. Zvukovi su odlicni,da se cuda napraviti,sloziti odlicnih setova,sad trenutno radim na nekim stvarim za pjesme od grupe Queen i Toto i mogu reci da dobijem ono sto bas zelim i kako sam zamislio to u svojoj glavi..Lijepo izlaze zvukovi,ubacio sam cak i onaj bosendorfer klavir da ga probam i mogu samo reci u uh uh,kako to radi.Super knob opcija je mrak,pogotovo sa expression pedalom..ma ono bas sam zadovoljan.A sad sto se tice transpose funkcije tu ne znam sto bih vam rekao,jer vidim da pisete i o tome,a nemam nekih pametnih rijeci u s vezi toga,ali iskreno to me bas nesto previse i ne sekira ako mogu tako reci,uzemem i sviram sto treba i odakle treba :)

NeX007
25.10.2018, 13:46
Nex..
Možes li pojasniti terce na Motif seriji?
Dali se mogu praviti u voice ili performance modu?
U dilemi sam oko kupnje Motifa Xs ali me brinu terce.

Naravno ,nije nikakva nauka...jednostavno ljudi se nisu dovoljno bavili ovim spravama pa vlada zabluda da nisu dovoljno dobre za solo ,nego samo za "bas-kontru" :D Sto se mene tice ,XS6 je mnogo mocnija sprava od Fantoma G6.

Otvoricu novu temu da bi bilo lakse ljudima, koje to zanima, da procitaju.

josipv
25.10.2018, 14:36
Hajde...cekamo te....

ffb
10.01.2019, 21:08
Steta sto je tema zamrla.Ima li tko da napise neko iskustvo, recenziju?

GALA
19.01.2019, 14:37
Posto je proslo vec nekog vremena od izlaska ovog sinta dal ga neko koristi od kolega i kako se pokazao sint...pozz

ffb
19.01.2019, 15:38
Moj Modx 6 dolazi sljedeci tjedan😊
Iz do sada procitanih informacija, u dva navrata isprobavanje u trgovini Just Musik i uz detaljnije upute prijatelja koji ga vec ima synt je perfektan.
Svaka cast Yamahi sto u jeftinije modele stavlja 95% mogucnisti top modela Montage.Tako je bilo sa Motif xf/ Moxf.
Kod Korga nije takav slucaj Kronos/Krome.
Mogucnosti Modx su bezgranicne.
Soundovi su na visokom nivou,kvaliteta semplova.Brz, pregledan i brzo reagirajuci displey.
Brzina ucitavanja raznih setova/ biblioteka , takodjer brzina memoriranja vlastitih kreacija je super dobra.
Za kolege koji nisu do sada koristili workstation malo komplikovano ali uz malo volje sve se savlada( i sam nemam iskustva)
U live set listi 16 memorijskih mjesta na jednom panelu.
Takodjer na svaku performansu se moze napraviti 8 razlicitih scena( soundova)sto su ogromne mogucnosti za muzicara koji zeli imati mnogo soundova/ kombinacija u brzini.
Dodato:
Ja cu pokusati napraviti nesto poput aranzera koliko to bude prakticno i izvodljivo za moj nacin sviranja.Klasicne aranzere sam izgustirao i nemam vise volje preturati razne setove, semplove bez obzira o kojem modelu se radi.
A nije na odmet malo trenirati mozdane vijuge haha

GALA
20.01.2019, 01:10
A dali MoDX ima Banke u performansama i koliko ima mjesta u svakoj banki ako ima banku...koliko boja mjesa u jednoj performansi...Trenutno koristim Korg M3 i Tyros 3

ffb
20.01.2019, 01:45
Kolega bilo bi najbolje da se raspitas kod nekoga tko svira Montage.I po mogucnosti da sam isprobas u trgovini.Previse je informacija i tesko je u par recenica napisati sve.Neka te nebrine broj performaci, usera itd. Da ga kupis u ponedjeljak i pocnes odmah pakovati vlastite kreacije trebati ce ti jako mnogo vremena da popunis sva memorijska mjesta.
Mogucnost —8 set lista— svaka ima 16 stranica x 16 mjesta na svakoj stranici koje prozivaz na dodir po displeyu.Sve veliko i citko.
Druga mogucnost cini mi se oko 2000 performanci i na svakoj ima 8 scena ( 4 saltera x 2 )
U svaku scenu pakujes svoj sound ili soundove sa vise layera....
Prelazak iz performance bez prekida( kako je bilo na motif ili moxf)
Ako mnogo polazes na zurle i razne turske zujalice — ne bacaj pare sviraj to sto imas.
Isto tako za sviranje bas—ritam i drajfovi

GALA
20.01.2019, 01:59
ffb ja sam svestrani ....zurle i to ne konzumiram
a i blizu smo nekih 50 km

ffb
20.01.2019, 02:11
Super sto se tice zurli, ali kilometraza nestima haha

SK30
20.01.2019, 15:19
Prezentacija zvukova ma Yamaha MODX:
https://www.youtube.com/user/synthartist69/videos

lp
Simon

romario
20.01.2019, 17:03
Meni ovo predobro izgleda .

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

ffb
20.01.2019, 17:10
Ovaj video nije 100% prikladan ( modx je jos mocniji-tako kazu strucnjaci) i vrijedi ga pogledati bez obzira sto je demo motif xf
https://youtu.be/Su_qjdHF0b4

zlaja158
23.01.2019, 02:04
Znaci MODX je po meni top klavijatura.Sve sto je bilo prije to ide u zaborav..Sve je u performance modu,znaci vise nema ono voice, performance i master... 8 scena,4 slider pota,ali ima taster za prebacivati...do 16 partova,a svaki part moze do 8 elemenata ubaciti,,,super knob je ludnica kad ga se skuzi kako radi i kako povezuje sve..Klavijatura je kod mene sada nekih 3 mjeseca i jos uvijek nisam skuzio ni pola na njoj,a i ovako je stroj...Tipka je malo losija,ali mi je bolja nego na recimo Krome-u. Ja imam modx7 jer mi nije trebala sa klavirskom tipkom posto imam kurzweil pc3k8. Podrske za nju ne fali,na fejsu ima grupa za modx i montage likovi rade cuda,na youtubeu ima svakavih video uradaka. Probao sam u njega ubaciti neke setupe od motif xf cisto da cujem kako rade malo i zvukovi za svatovski repertoar iako mi je ovo kljava za rokericu i fino sve izlazi i radi...Ffb vidim da si iz Osijeka,pa eto mozes se javiti:):)

smuchac
23.01.2019, 10:32
A ja dao 1111€ za MOXF6. Eto mi sad. :D

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

ffb
23.01.2019, 12:24
Mala ispravka moga posta u vezi performanci Modx;
640 user performansi koje mogu biti tvornicki soundovi koje si izmjenio ili semplovi nebitno.
U te performanse mozes staviti 2048 multisemplova koji se kod yamahe zovu waveforms
Svaki multisempl moze sadrzavati 256 semplova
Mozes imati 2048 live set polja i
256 user arpegiatora. Tvornickih ima oko 10000
Kad i ako to sve popunis mozes to sve snimiti kao library ili knjiznicu i osloboditi user memoriju. Takvih knjiznica moze biti 8. Znaci 8x640 performansi i jos 640 user sto ti ostane prazno plus fabricki soundovi kojih ima 2143. Sve ukupno znaci 7903 performanse od kojih si na live panel stavljas sta hoces. Pa lijepo uzivaj
Dodato:
Da se pohvalim- sinoc sam kupio Modx 6.
Poslije sat-dva istrazivanja i sviranja mislim da cu uzeti tri tjedna neiskoristenog bolovanja od prosle godine da ga proucavam haha
Opako dobra sprava!

romario
07.05.2019, 15:24
Ima li nekakav free set za nju...harmonike,tambure.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Tonči
14.05.2019, 15:52
Imam nešto takvog materijala od motifa,modx čita bez problema.Mogu ti poslati,ako želiš

smuchac
16.05.2019, 22:43
Može i meni ako nije bed ili metni u download. :)

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Tonči
17.05.2019, 17:35
Mogu poslati, nije problem... Staviti u download, možda i je problem, nisam to nikad radio😎

Meljo
28.06.2019, 10:24
Pozzz! Novi sam korisnik Yamahe modx .Zna li netko zbog čega mi modx ne želi očitati kore set za xf? Znači pokušao sam ga učitati sa sticka i uopće mi ga ne prikazuje ...🤔

Tajnovit
05.09.2019, 12:26
Ja sam isto nabavio modx. Kljava je ko svemirski brod. Potrebno je samo da se dobro podesi po vlastitoj želji, a opcija ne nedostaje.


Meni je također potreban set za klavijaturu koji je zabavnjačko narodnog karaktera tako da pokriva balkan.

casper
25.10.2019, 14:58
Novosti za vlasnike MODX-a, verzija 2.0 (https://usa.yamaha.com/support/updates/modx_os_updater.html)

New features;

New effect types have been added.
New Performances have been added.
The Pattern Sequencer function has been added.
You can now play songs, patterns and audio files from the Live Set display.
Super Knob Link has been added to the data that is recorded in the Scene function.
Keyboard Control has been added to the data that is recorded in the Scene function.
Increased the range of the LFO Speed parameter.
You can now connect MIDI equipment via the USB TO DEVICE terminal.
The Global Micro Tuning settings have been added.
The Audition Loop setting has been added.
Improvements have been made to the user interface.
The Note capacity (total area in Store) has been increased from 130,000 to 520,000 (for Songs) and 520,000 (for Patterns).
Fixed problems;

Fixed other minor problems.

tstaba
08.07.2022, 13:17
Ima li nekakav free set za nju...harmonike,tambure.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

pozdrav svima i ja bi trebao ak neko ima

srki Fantom
09.02.2024, 21:13
Pozdrav Kolege!Nisam bio dugo aktivan pa eto malo da se javim i uzgred priupitam nešto. Već duže merkam i razmišljam o Yamahi modx bas sam se zagrejao za nju čuo sam i par dobrih Setova za nju, ali čitam neke komentare da je los zvuk i loša Dirka, Pa me zanima ako moze neko da pojasni koji zvuk dali Fabrika ili loše se čuju Semplovi,i sto se tice Dirke sa kojom Klavijaturom bi je uporedili?

vadexfly
12.02.2024, 17:58
Nisam imao niti svirao, ali kolega je svirao na triton extreme, i presao na modx, mozda mesec dana ga je imao i vratio se na extrem-a, tako da predpostavljam da nije bio zadovoljan, iako je on obozavaoc jamahe, ima tyrosa ceo zivot, ipak se vratio na korga gore haha

srki Fantom
12.02.2024, 18:37
Nemoguće da je bas toliko loša sprava evo vidim ima i verzija modx+ sa 1.75Gb što mi se jos vise sviđa,neki kažu da Motif xs i xf čak imaju bolji zvuk,nisam imao još priliku da je probam.

Vux
12.02.2024, 19:19
Ja je nisam jos probao, ali ovo sto cujem online mi nesto tanko zvuci… A poslusaj ove sto su snimali preko telefonskog mikrofona, dirka klepa kao da dve plasticne serpe udaras, nesto mi je to cudno za Yamahu. Bas sam ovih dana hteo da odem u Guitar Center da isprobam, pa ako hoces mogu da ti posaljem utiske.

srki Fantom
12.02.2024, 20:37
Jeste i meni sumnjivo kolega što je još čudnije ne vidim da naši muzičari sviraju po veseljeima modx iako je duplo jeftinija od Yamahe Montage i čita set od nje, ne bih hteo da je kupim i posle takoreći da se venčam snjom ili da je posle prodajem pošto zašto.

striphio
13.02.2024, 12:41
Imao sam je ja. Dobar sound, kao Montage ima boje, lagana, plastična. Koristio je uz Pa4x. Sve to i može proći, ali dirka je baš loša. Sve sam mislio da ću se navići na nju vremenom ali ništa od toga. Na kraju mi svaki solo bukvalno mrsko svirati zbog loše dirke na njoj, pa sam uglavnom svirao sve na Pa4x i samo ponešto na njoj. Otvarao sam da vidim može li se šta možda poboljšati, neki tegovi ili slično ali ništa. Nema uopšte ni opruga ni neke one standardne mehanike. Tako da sam je prodao i kupio Montage.

srki Fantom
13.02.2024, 18:43
Hvala drugari, mislim da sam se odlučio za motif Xf, ipak je to već isprobana sprava a cena im je trenutno tu negde.

Vux
13.02.2024, 21:36
Ja sam danas svirao modx, 20ak minuta, nisam stigao da ubacujem user samplove. Fabrika okej, klaviri 6/10, nema svoj piano engine. Orgulje odlicne, strings isto. Dosta samplova je reciklirano od starijih Yamaha. Funkcionalnost za mene koji sam navikao na Korga je teska. Dirka katastrofa, ne daj boze nikome da svira bilo kakve ukrase ili brze pesme na onim dirkama. Ja bih ga uzeo mozda za neku rok svirku ili da ga koristis za studijsku produkciju, ali ne bih se usudio da uzmem tu klavijaturu pa da je nosim na narodne svirke.

srki Fantom
13.02.2024, 22:31
Hvala Vux,sad su neke stvari jasnije zašto se ne vidja po svirkama nigde.Hvala ti puno mnogo mi je pomoglo ovo sto si je isprobao znači da sam je naručio vratila bi se odakle je i došla.😅😅

Vux
14.02.2024, 02:01
Nema na cemu, svejedno sam isao u prodavnicu opreme. Nemoj pogresno da me shvati neko, klavijatura je sasvim solidna, ali nazalost ne za ono za sta mi koristimo klavijature na balkanu. Da sviras neki classic rock ili nesto za sta ti treba fm sinteza, tu je odlican za cenu.