PDA

Pokaži Full Verziju : Kofer za klavijaturu


samuraj
13.12.2007, 18:41
Hocu da napravim kofer za klavijaturu (Tyros2), da je izdrzljiv (chvrst), da nije mnogo tezak....

E sad ako imate neke predloge lepo bi bilo...

Od aluminujuma bi ga verovatno pravio ALI kako bih ga sastavio, jer ne moze da se vari...

Gledao sam ja Gator kofere ali su oko 250e....


Da chujem predloge....

zokii
14.12.2007, 00:26
Ja sam sebi napravio drvene kofere, složio sam drvene okvire(jedan širi a drugi uži(kao poklopac)) na koje sam nalijepio šperploču, kutove sam prešao sa glodlicom da nisu oštri, između dva okvira staviš pante, a napred zatvarače i ručku, unutra sam zalijepio spužvu(oko 1,5 cm debljine),i prefarbao tamnim sandolinom.Na čoškove se mogu staviti još plastični kutevi.

kuki
14.12.2007, 00:40
I ja sam pre jedno cetiri meseca hteo da napravim ali sam odustao posto su majstor i njegov materijal bili skuplji od pravog kofera! A i majstor je tu nesto poceo da filozofira tj. nije bas hteo da uradi kako ja hocu,kaze da mu je to komplikovano.
I na kraju sam nasao odlican polovan kofer od aluminijuma za 100 eura(korg i30).

Pozdrav!

Gorance
15.12.2007, 21:17
Meni je ćale pravio kofer za korg x5d,jos ga imam žao mi da prodam klaviaturu zbog kofera.Okvire je pravio od drveta, a gornja i donja ploča od šper ploče,unutra je sunđer pa bilijarska čoja a spolja skaj sa plasticnim ivicama.Jedino sam morao da kupim ručku šarke i bravice.Kostalo je oko 60e samo materijal,ali se dosta mucio oko toga da bude kao sto ja hoću.Za veću klaviaturu bi verovatno bio pretežak kad bi se tako pravio,jer je i ovaj s obzirom na x5d(4.5kg) prilično težak.Moj savet je ipak kvalitetnija torba jer će kofer biti i veliki i težak,sačuvaće ti klaviaturu aliu će ti leđa stradati :-)Pozdrav!!!

blatusan
15.12.2007, 21:59
auu jarane! I mene je to zafrkavalo dosta, a jos tyros II imas to znaci unutra mora biti ko u haremu:-D Nisam te skonto hoces sam da pravis ili da ti majstor pravi. Ja bi ti ovako, Aluminijski okvir dakle lajsne ostalo spreploca jer tako je moj, samo prije stavljanja spuzve zavali mu foluju i pirljepie je radi eventualne vlage ili prasine posto nije diht 100%. Najbolje posto sigurno imas stele, zbavi materijal ti sam odprilike nek bude viska, nadzes nekog majstora i nek ga sastavi. Moj prijedlog!
Pozdrav i sve najbolje,Alen!

xxyjani
15.12.2007, 23:59
auu jarane! I mene je to zafrkavalo dosta, a jos tyros II imas to znaci unutra mora biti ko u haremu:-D Nisam te skonto hoces sam da pravis ili da ti majstor pravi. Ja bi ti ovako, Aluminijski okvir dakle lajsne ostalo spreploca jer tako je moj, samo prije stavljanja spuzve zavali mu foluju i pirljepie je radi eventualne vlage ili prasine posto nije diht 100%. Najbolje posto sigurno imas stele, zbavi materijal ti sam odprilike nek bude viska, nadzes nekog majstora i nek ga sastavi. Moj prijedlog!
Pozdrav i sve najbolje,Alen!
nista stari od tog tvog pravljenja .sta god da napravis jebana klavijatura .nego ti to kupi kosta 170 meur.

xxyjani
16.12.2007, 00:18
Blatusan reci odakle si?sta ti znaci to blatusan ?A TAJ KOFER ZA TYROSA 2 nebih pravio vec nasigurno kupio jako dobar i kvalitetan za nekih 170 eur.

DinO74
16.12.2007, 02:20
Kao sto je moj drug blatusan i rekao...evo kako sam ja uvijek rjesavao problem kofera. Sva sreca pa imam oca koji je dobar zanatlija. Kupim obicni flight-case za nekih pedesetak eura i kupim aluminijske lajsne i celicne uglove za kofer. Stari to napravi tip-top i miran sam. Imam relativno lagan i pouzdan kofer a imam extra ocuvan originalni hard-case ako kome treba. Odgovara za Triton LE, M1, T3, itd...

DinO74
16.12.2007, 02:21
xxxyani !!! sta ti znaci to xxyjani ???

blatusan
16.12.2007, 03:30
@xxxyani: care, "blatusan" znaci, Blatusa, jedan dio grada Zenice koji se tako zove u kojem se nalazim, pa reko tako i da se registrujem!
Ma neznam jaro kako god da razmilim uzet lijepo zdravo na gotovo i miran biti,.. Ja sam tako uradio pa reko momzda bi i ovaj mogo tako. Ja se nekajem jer sam imo srecu i poznanstvo a nemora znacit da ce kod svakog upalit
Dze si Dino kako ide ponavljanje seta!
Pozdrav Alen!

DinO74
16.12.2007, 12:41
Dje si Alene brate! Iskreno da ti kazem ...ovo sto se meni desilo to nebi ni najvecem dusmanu pozelio. Zato mogu samo reci svima da ozbiljno shvate rjec BACKUP svega sa cime radis. Ma kopirati sve u sint i izbaciti iz klavijature u PC i snimiti opet na CD ili nesto drugo. Ja sada pravim 300 kopija :) onoga sto radim da mi se nebi opet desilo da jednim pogresnim potezom zauvijek izbrisem 10 mjeseci rada...stimanja..ne prespavanih noci...na tone popijene kafe i ispusenih cigara...Nedo Bog nikome! :(

MilaN B.N.S
19.05.2008, 01:06
Ljudi,-mom drugaru je napravio jedan stolar kofer za klavijaturu...
Za 40 evra..
Eee,-pa znate kako izlgeda...
-Moracu da slikam pa da okacim ovde...
Stvarno je ispalo fenomenalno..
Onako,-klasicno je ispalo,-i jos ga nalakirao...
Ma vrh...

mariok
11.06.2008, 00:02
Nek napravi milane brate moj i meni jedan kofer ;)

MilaN B.N.S
11.06.2008, 00:03
Oces ozbiljno ?B-)
-Covek radi extra...

x3meSRB
12.06.2008, 18:13
Ljudi,-mom drugaru je napravio jedan stolar kofer za klavijaturu...
Za 40 evra..
Eee,-pa znate kako izlgeda...
-Moracu da slikam pa da okacim ovde...
Stvarno je ispalo fenomenalno..
Onako,-klasicno je ispalo,-i jos ga nalakirao...
Ma vrh...

ja uglavnom takve stvari radim u kucnoj radinosti, kofere za klavijature mixete, i mogu vam reci da je bolje nego fabrika jer prilagodite ga sebi, a ako vam radi dobar majstor moze i super da izgleda, jednostavno ja ne patim od toga da imam original kofer da pishe na njemu korg..... ti ne svira i ne donosi lovu..... ako mogu napraviti neshto za 5 puta manju lovu uvek sam za!!!

hajro
15.06.2008, 01:36
ee jarani moji ,trebam kofer za korga PA500 pod hitno ,da bih ga ocuvao jer mi je drag.zato molim nekoga ko je malo blize sloveniji da mi ga napravi i da prvo kaze koliko trazi novaca za taj kofer, al da da bude stvarno dobro uradjen posebno iznutra sa sigurnostnim spuzvama i plattnom.

hajro
15.06.2008, 01:42
uufff prijatelji moji ja nisam ni pogledao od kada su ovi postovi ali ako neko ipak pravi te kofere za kljave neka mi se javi preko yu-midi.com,jer ne smijem ostaviti svoj e-mail ili msn ,pravila su pravila ,a ja imam banana i kod kuce dovoljno hehe.

x3meSRB
17.06.2008, 10:41
hajro pa ima valjda neki stolar tamo samo mu dash mere od klavijature nek ti uradi.

MilaN B.N.S
17.06.2008, 14:09
Kome odgovara okolina Panceva,
-za pravljanje kofera,-kod stolara,-neka mi se javi...
Legenda je,-bavi se tim poslom vec 30 godina...
A,-kad ti napravi,-to je onako iz duse...

hajro
17.06.2008, 22:55
pa u pravu si x3mesrb

vujanov
21.10.2008, 00:29
Prakticniji ti je Flight Case(torbica)

x3meSRB
21.10.2008, 01:49
ja sam svojevremeno kad sam imao i triton classic i le sam pravio torbe, tj. kupio sam materijal, sundjer i rajfeshlus.... i sve me sa majstorovim rukama izlazilo 20-tak eura ali mnogo bolje moze da se odradi nego flight case, jer je ona tanka pa u transportu mi se deshavalo da oshtetim synth, ovako stavite malo vishe sundjera srednje cvrstine (sami procenite) i postavu i onda malo treke sa strane za dekoraciju.... shteta shto nemam neku sliku da vidite o cemu pricam.... a flight case ovde koshta 50eura a ako pishe npr korg 80..... bolje cu da popijem te pare s drushtvom, nisam stipsa al me takve gluposti nerviraju..... nikad necu da dam 80 eura za plasticnu torbu na kojoj pishe korg i koja se sjebe za nekoliko meseci.....shto se toga tiche imam parolu ---- URADI SAM :D

savo puric
25.01.2011, 00:19
Pre par godina napravio mi je jedan majstor kofer od tvrdog poliestera, dosta je lak a izdrzljiv.

bracinaccar
01.02.2011, 19:44
imam vec 3 godine kofer rucne izrade i jako je dobar i najbolje kofer cuva klavu tako da bih ti tako nesto preporucio...;)

fredkremenko
06.02.2011, 20:34
Kao sto rekose kolege u postovima 2 i 4,
i ja sam pravio od drveta (dobro ne ja, ali prijatelj stolar)
u krug od punog drveta, a gornja i donja stranica od spera.
A onda ga oblepio crnom vestackom kozom - Super je ispao.
Montirao sam mu rucku napred i dve bravice sa strana,
i toliko je cvrst da moze da se sedi na njemu (ne na speru, nego na okviru)

xxl
07.02.2011, 02:54
Torba Gator i ne treba ti nista vise, ima dupli pojas za vezanje klavijature debela spuzva.
Samo da ne sjednes na nju;)

stanimir
19.02.2011, 23:02
Ja sam uradio kofer kod majstora od tvrdog materijala,tapacirao ga spolja i unutra tako da od ostecenja klavijature nema govora!Najbolja je ta varijanta,torbe su torbe.

Sp00ne
02.03.2011, 16:34
Ja sam mišljenja da je za klavijature ipak najbolje uzeti tvrdi kofer jer su u njemu klavijature najviše zaštićene, a to je ipak najvažnije. Svoj tvrdi kofer (flight case) sam izradio sa puncem (jer ima svu potrebnu opremu za obradu drveta i alat) od drveta (ljepljenog). Rubove smo obložili metalnim lajsnama, a za kutove sam kupio one metalne kuglice za flight case. Iznutra je sve obloženo stiroporom (tako da mi se klavijature ne mrda prilikom nošenja) i spužvom. Sveukupno me za materijal izašlo oko 600kn (~80eura). S obzirom da u trgovinama izrada flight casea dođe oko 1600kn, ili preko oglasa oko 1000kn, ovo mi se više nego isplatilo.
Ako imate alat da sami izradite kofer, isplati se malo naraditi jer izađe puno jeftinije, a dobijete upravo ono što i želite...da ne kažem da se ne morate svađati sa majstorom :) ;) Možda kasije i uslikam kofer i pokažem vam sliku kako je ispao. :D

matrix_mo
02.03.2011, 17:57
i ja sam pravio kofer s tatom za svoj PA 800, unutra sa spužvom, dimenzije pogođene u milimetar, klavijatura je fiksirana unutra!!! vani također stavio lajsne i one ćoše od fligkt case-a, čak sam na vanjske stranice zaljepio onaj tanki etison, kao što bude na nekim kutijama!!!! ušedio sam poprilično, aj je kofer ispao težak i sad bi volio da sam uzeo originalni flight case koji košta 170 evra...:(

stojdza
02.03.2011, 18:24
Druze ja sam isto napravio od drvta i zadovoljan sam, moze i od aluminijuma samo je zeznuto sto se tice varenja...Sto bi bzvz bacao pare na skupe Gator kofere...:))