PDA

Pokaži Full Verziju : Landison- Demo snimci


Landison
21.04.2018, 15:30
Evo danas nisam iša na posa, malo dosadno, pa odlučih da stavim nešto" svoje".Ovo je midi fajl (koji sam ja napravio) meni vrlo drage pisme zemljaka kolege @smuchca,Elia Žuvele i Olivera.Glasovi u refrenu malo probijaju ali pošto je snimano u sada već poznatoj spavaćoj sobi na HARD DISC RECORDER-u TYROSA-3.....=D>

romario
21.04.2018, 21:44
Molio bih te jos koji snimak barba.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Landison
21.04.2018, 22:47
Čim završim sa autogramima!#:S
Dodato:
Nego,tija sam čut tvoje snimke pa nema ništa?

romario
22.04.2018, 09:01
Pa nema šta da čuješ...ne kvari si sluh :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Landison
22.04.2018, 09:36
Ajde,ajde, nemoj mi najranije glumit skromnost.~O)

romario
22.04.2018, 09:41
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18545

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Landison
22.04.2018, 10:02
Našao sam jučer tu stranicu ali ne mogu ništa otvorit?:-??

Landison
22.04.2018, 14:23
Evo jedna rokačina!
Style sam napravio,solo gitara i sint su multipadovi,harmoniku i choir sam svirao!:)

smuchac
22.04.2018, 18:58
Fino ti to slažeš mogu da ti kažem. ;)
Fino otpjevaj ili Elia ili Olivera a drugoga ostavi praznog pa mi šibni da se usnimim pa da bude pravi duet. :D

Landison
22.04.2018, 22:25
Oću prijo čim uvatin vrimena!:-c

gagan
23.04.2018, 22:04
Ocena 10+ ,,, svaka cast za sve ,,,,,,,,

Landison
23.04.2018, 22:13
Kolega uljepšao si mi dan!>:D<

Landison
23.05.2018, 20:47
Style je prerađeni Country Ballad a što se tiče solo instrumenata nešto sam svirao a nešto su multipadovi.

casper
23.05.2018, 21:02
Odlično! Sve je na svom mjestu.
Pokušaj upogoniti vocalist na Tyrosu, samo malo ga stavi u pozadini za farbu glavnom glasu.

Landison
23.05.2018, 21:18
Učitelju moj, kad ti kažeš da je odlično.....srce mi je ko kuća!>:D<

casper
23.05.2018, 21:33
Ma šta jest, jest, dobro zvuči.

Dvije stvari dolaze do izražaja. Prvo, kad čovjek ima talent ne treba mu mnogo tehnike i nauke da ga i prikaže. Drugo, kad se ne "mudruje" mnogo nad instrumentom i ako se pravilno iskoristi ono što on tvornički ima, dobiva se maksimalni rezultat. Kao kod tebe na snimku.

romario
23.05.2018, 21:43
Barba ,
Ti si moj idol!

Poslano sa mog HUAWEI CUN-L01 koristeći Tapatalk

Landison
23.05.2018, 23:09
Ko će sad zaspat....a triba se rano ustat....ljudi, fala van od srca!^:)^

Vexon
27.05.2018, 23:24
Druze, poslusao sam sve ove snimke, zaista super zvuci!! Upravo taj šmek i fol koji tebi lezi radis najbolje!

Moj savjet, probaj se malo zadati oko produkcije (mozda to vec i radis ali), ako vec sviras aranzer, prebaci midi zapise na komp, koristi cubase da ucitas midi, skini neke dobre sempliove, pa malo napucaj sound da to zvuci dobro.. i svakako vokal malo posvijetli.

Zivio :)

Landison
28.05.2018, 14:48
Hvala na dobronamjernim savjetima!
Što se tiče cubase-a,semplova i slične tehnologije nisam s tim "na ti".....rekao bi da je to za ljude koji se žele "više" baviti s muzikom a ja sam ti "kućni aranžer hobi svirač".Namjera mi je da na svojim demo snimkama prezentiram zvuk klavijature baš onakav kakav je, bez dodatnog uljepšavanja i gušt mi je slušati tuđe demo, realne(on the fly)izvedbe.
Što se tiče glasa, da, definitivno se treba poigrati blendama mikrofona(koji je također uštekan u klavijaturu)što sam na trećoj pjesmi koliko toliko i napravio.
Još jednom hvala i do slušanja!;)

smuchac
26.06.2018, 23:29
Ispričavam se na drskosti i nadam se da kolega neće zamjerit što postavljam.
Kako smo se i dogovorili, kolega Landison mi je poslao materijal s njegovim vokalom a ja sam se danas ubacio gdje je trebalo i snimio. Dakle, odsvirao i otpjevao kolega Landison a ja danas "upao" s vokalom. Snimak ste već čuli a sad eto i dvoglasno. ;)

ffb
27.06.2018, 08:15
@smuchac ti si opasan tip👍

romario
27.06.2018, 22:06
Dečki,
melem za dusu ste .
I ako mogu dobiti taj style :)

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
28.06.2018, 01:07
@smuchac.... svaka čast....imaš odličan feeling..kako si samo povata moje zavijutke...odlično.Ne sviđa mi se odnos snimljenih vokala zbog moje primitivne tehnologije snimanja i mislim da bi tebi više pasalo da nisam spušta za pola tona,ali dok sam snima ja sam se malo mučija.Sve u svemu s tvoje strane odlično urađeno....=D>
Slavonac budem ti nekak poslal style-a:p

smuchac
28.06.2018, 09:14
Bolje da si spustio. ;) Mogu ja jako visoko samo onda zvučim ko beba kad traži sisu.
Zavijutke sam se naucio vatat al svejedno iz prve nema sanse. :D

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Landison
28.06.2018, 10:30
@smuchac.....šta je više slušan sve mi draža!8->

smuchac
28.06.2018, 10:32
Nemoj puno da ti ne dopeezdi. :D

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Landison
01.07.2018, 11:41
@romario jesi li dobio style-a?:confused:

romario
01.07.2018, 12:23
Mislim da nisam?
Kako si to smislio...na mail .ili...

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

grico
05.07.2018, 10:18
bio malo odsutan..al stvarno BRAVO za obojicu !!!!!

Landison
25.07.2018, 13:42
Evo sam izbacija novi singl da se ne kaže da Landison ništa ne radi.Casper ,vocal harmony je katastrofa ,barem u sobnim uvjetima ,pa sam se malo poigra slaganjem glasova.Style je prepravljeni Blues Rock i toliko je zamumuljen da ga nisam uspija otključat!

romario
25.07.2018, 16:39
Lijepo ...

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper
25.07.2018, 17:45
Odlično složeno.

VH nije neka sreća ali možda su tvoji zahtjevi malo previsoki. Live glas je ipak ono što očekujemo, a sinth je uvijek sinth.

Landison
25.07.2018, 19:11
Na tvom primjeru"Bolja od najbolje" to zvuči vrlo dobro,kod mene u sobi čim pinku podignem glas to ne liči na ništa.Naravno razlika je i u kvaliteti VH!

casper
25.07.2018, 19:16
Da, postoji razlika u kvaliteti ali na toj pjesmi koju spominješ ja koristim opciju scale koja ne postoji na VH već samo na VH2.

Landison
06.11.2018, 20:30
Evo red je da se predstavim sa novim strojem.Mislio sam nešto prigodno tipa "Bohemian Rhapsody" ali me je casper pretekao sa onim videom....a lik je za malo bolji od mene pa se neću blamirat.....pa sam se odlučio za nešto malo skromnije.Znači ...jedan totalno "live perfomance" od prve odsvirano i otpjevano uz Vocal Harmony.....

Landison
25.11.2018, 15:59
Evo jedna laganija...pjevanje sam snimio naknadno...sviranje i pjevanje odrađeno na Genosu bez ikakvog dodatnog editiranja...iz prve.Evo može i kolega@ Milan$ čuti kako zvuči Genos!

Landison
25.11.2018, 17:16
Zaboravih konvertirat u mp3!

romario
25.11.2018, 21:31
Muzika je na razini tvojoj standardno.
Sta kazes, kako si otpjevao ?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper
25.11.2018, 21:45
Lijepo.

Ovako na prvo slušanje, poslije druge kitice podigni volumen bubnja i acc gitare za 20%. Time ćeš pokriti onaj prejaki strings i ujedno dobiti bolji balans glazbe i vokala. To bih prvo napravio. Čini mi se da si nešto namještao u master EQ, ako jesi stavi ga na nulu i za kraj, potpuno skini taj echo na vokalu. AKo se ne varam, nešto ružno traje u tom efektu i vuče glas unazad. Teško mi je biti precizan što se efekta tiče jer ga generalno ima previše pa mislim da bi ovime dobio određenu prezentniju sliku cjelokupne snimke.

grico
25.11.2018, 23:01
Meni isto nije lose..evo slusam na mobitelu...po meni na tvoju boju glasa ovo je dosta nisko..ja bi podiga tonalitet barem za ton ipo gori.steta sto nisi koristio vocal harmony jer po meni ovako zvuci jednolicno i bez dinamike..istina echa ima i previse..ja ga nebi skida skroz..ako ti je sad na 60% ostavi ga na 20-30% ..ja bi umisto stringsova stavio neki pad tek toliko da se pinkicu nadzire u pozadini...kako znam da je pisma generalno teska za svirat i pivat..sve u svemu korektno

Landison
25.11.2018, 23:41
romario...od svih dosadašnjih mojih demo pjevanja ovo mi se najviše sviđa!

casper...dobro si čuo za ekvilajzer,podiga sam pinku srednje....šta se tiče efekta čuja sam i ja da ga ima masu ali da budem iskren ni mi ga se dalo dirat jer mi je dodija rad oko ove pisme!

grico....snimija sam prvo sa VH ali meni nije zvučalo dobro pa sam ostavija vako!

Zahvaljujem se na komentarima!

romario
25.11.2018, 23:56
Ti svojim radovima prilazis dosta studiozno,i to se treba prepoznati i cijeniti.
Imam osjećaj da dosta visoko pjevas,iznenadis u visokim lagama koje elegantno otpjevas.
Ponavljam,imas taj mediteranski štih u glasu i čisto te lijepo za slušati.


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
26.11.2018, 00:12
Romario hvala na lijepim riječima.....da, prije tridesetak godina imao sam band koji je pokušavao svirati Purple i Zeppeline a ja sam pokušavao biti pjevač u tom bandu!

smuchac
26.11.2018, 22:02
Izvrsno!! ;)

Landison
13.01.2019, 14:48
....evo malo klasike....

casper
13.01.2019, 14:53
Lijepo.
Vocalist, VH2?

Landison
13.01.2019, 15:10
Hvala casper...ne nažalost nije vokalist....nisam bija zadovoljan glasom preko klavijature pa sam iz podruma izvadija 25 godina star i isto toliko težak POWER STATION- SPIRIT SOUNDCRAFT i snima glasove priko njega....i opet zaključio da je odnos uloženog truda i dobivenog rezultata nezadovoljavajući....sve mi se čini da ću nakon kupnje Genosa morat opet izdvojit neku kintu na recording equipment,samo ne znam kako će mi bolja polovica reagirat...a u nje novci!:)

casper
13.01.2019, 15:22
Danas ima uređaja za male pare. Ako ti treba samo za kućni rad, a da "žena ne primjeti":D, predlažem neki ovakvog malog miša. Dobar video :D
https://youtu.be/nyEwbNw1HDk


VH2 - jesi li dobro poštelao osnovne postavke, EQ, Gain, comp ...?

Landison
13.01.2019, 15:43
Nisam nezadovoljan sa VH2...dapače,nakon VH na Tyrosu 3 vrlo ugodno iznenađen...budem nezadovoljan sa lead vokalom...nekako nema širine ,lepršavosti, bez obzira koliko i kakvog efekta dao...imam Shure Beta 58 star koliko i power station...možda bi i njega trebalo odštopati.....za ovaj recording equipment ćemo se još ćut.....samo mi nije jasno jesi li mislio na ono malo ili na ono sa velkim,širokim gumama!

casper
13.01.2019, 16:07
Siguran sam da bi sa sm58 spojenog na Genosa dobio bolji glavni vokal nego što je na snimci. Osnovna podešavanja su vrlo bitna, a 3 band EQ je sigurno bolji nego na starom Soundcraftu. Da ne govorimo o efektima, a možeš pored Gate i Compresora praktički staviti još 4 komada na mikrofon. Kad se to dobro postavi, za kućno snimanje moraš dobiti "lepršavost" kakvu god želiš. Druga je stvar praktičnosti za live nastup ali to je već sasvim druga priča.
Mislio sam na ono malo, 100njak eura i uz obični kućni komp već imaš "mali" studio u kojem radiš čuda od snimke.

ffb
13.01.2019, 16:16
@Landison sve je to dobro.
Jedino ako pripremas kandidaturu za Euroviziju😂

romario
13.01.2019, 16:59
Nisam sad shvatio,dali si prateći vokal otpjevao ili je to nekakav vokalist odradio?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
13.01.2019, 18:03
@casper....dok pjevam (snimam), vokal mi skroz dobro zvuči...međutim kad preslušavam dobiveni rezultat onda nisam zadovoljan..tanko,bezživotno...još kad upogonim VH onda pogotovo dobije onaj telefonski efekt...naravno,vrlo je moguće da je problem u meni...jesam ja prćkao po EQ,COMPRESORU,EFEKTIMA ali moram priznati da moje snalaženje s njima nije na zavidnom nivou.Ako se tome dodaju nekakve tehničko-prostorne nepogodnosti:monitori uz zid,mikrofon blizu monitora,velika staklena površina ...onda.....
@ffb....hvala ti šta misliš da je dobro...ali ja sam ti picajzla..barem šta se muzike tiče!
@romario...nisam upotrebio vokalist...

romario
13.01.2019, 18:08
Zbunili ste me jer da spominjete.
Kada se odlučiš za snimanje preko računala i snimci ce biti bolji .
Ovaj momenat je to ipak zadovoljavajuće. Kad promjenis način snimanja onda idi dalje i trazi vise...
I koji je bubanj ako se sjećaš korišten?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper
13.01.2019, 18:17
dok pjevam (snimam), vokal mi skroz dobro zvuči...međutim kad preslušavam dobiveni rezultat onda nisam zadovoljan..tanko,bezživotno...još kad upogonim VH onda pogotovo dobije onaj telefonski efekt ...


To je uobičajeni sindrom kada je monitoring loš. A VH ne može zvučati dobro ako je glavni vokal pogrešno postavljen. Ova kartica ispod terenca košta 100 eura i s njom možeš napraviti vrlo kvalitetnu snimku za kućne uvjete.

Landison
13.01.2019, 18:26
Drum Kit je: REVO..VintageOpenKit.....style FolkSongDuo

ffb
13.01.2019, 19:36
@Landison svi smo mi picajzle ponekad... snimanje zahtjeva i predznanje i znanje😂.
Nije to bas tako jednostavno kako izgleda na prvi pogled.
Ja sam takodjer pokusao par puta nesto „ kao snimiti“ ali kad to preslusam onda bih samom sebi zabranio da sviram i pjevam😂😂😂
Zato se ne sekiraj previse sto nije za Eurosong

Landison
14.01.2019, 00:24
Nije baš da se sekiram...jednostavno ono šta me zanima i šta volim, želim apsolvirati,naučiti..jednostavno biti bolji,kvalitetniji.Sreća, pa ovde na forumu ima dobrih i kvalificiranih ljudi koji imaju volje da upute i pomognu.Od važnijih stvari koje sam naučio ovde na forumu : kako praviti style u softwareu,editirati saundove (praviti terce), mnogo sitnih trikova koji olakšavaju život(sviranje)...idemo dalje...savladat ćemo i to snimanje!:)

casper
14.01.2019, 01:49
Ujutro se pogledamo u ogledalo, nasmješimo se novom danu i kažemo baš sam si nešto lijep danas. :D Ogledalo je samo u zoni lica, vidimo se frontalno i na taj smo look navikli. Kao što smo se navikli čuti dok pjevamo, malo na uši ali više "kroz lubanju".

Ali kad pogledamo neki slučajni video snimak gdje smo mi u prvom planu i kad vidimo cijelu našu pojavu, s bočne strane je malo trbuščić ispao, podbradak se nekako više ističe, odostraga se nazire ćelavo tjeme i nestade ona ljepota iz kupaone. Doživljaj je sličan kao kad čujemo audio snimku pjesmu koju smo jučer zadovoljno pjevušili miselći da je to sasvim OK. :D


Eto, to je moj doživljaj i čini mi se da će se većina s foruma složiti sa mnom. Zato se treba snimati, slušati, pa opet snimati i slušati ... To je najbolji korektiv samoga sebe.



Malo sam ti zaspamao demo temu ali da ne budem potpuno off, ajde probaj ovu istu pjesmu odsvirati na CalifornianCountry. Samo smanji volumen PAD kanala.

smuchac
14.01.2019, 09:54
Sam sebi uvik zvučiš loše i taj kompleks je malo za*eban da bi ga se tako lako riješili. Možda i bolje jer onda ostaje doza samokritičnosti i skromnosti a to pomaže da budeš bolji. Dosta nas,uključujući i mene snima na krševima i nikad ne ispadne studijski a ponekad i liči na nešto. Ne takmičimo se, kako god okreneš. Nadalje, snimak ti je skroz ok po mome mišljenju. Vokal bi mrvu razbistrio jer mi se čini mutan malo i sve skupa bi usporio. Čini mi se ritam malo prebrz. ;)

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Landison
14.01.2019, 13:21
@smuchac...original pjesma je 135 pa sam tako stavija i ja....original je nekakav sirtaki a kad staviš beat valjda ga vuče naprid...ubrza.Prova sam usporit ali to ti je najviše za 1-2 jedinice(133) više od toga ritam bude trom.
@casper....prova sam CalifornianCountry....u početku mi se činilo kao lošije riješenje ali šta sam više slušao dojam se promijenio.....zahebana je stvar kad se uho navikne na nešto!E da te pitam...jel ti pjevaš preko klavijature ili mixete?!

casper
14.01.2019, 17:54
Nije niti CalifornianCountry najsretnije rješenje ali ta struktura ritma ima više potencijala, bolje prelaze i ljepše/univerzalnije motive koji su odsvirani unutar Varijacija. Ja sam ga malo doradio u smislu promjene bas bubnja i doboša (dodan je REVO PopKit) jer mi ovaj Vintage zvuči staromodno, kantasto.


Na gaži sam svega par puta pjevao preko klavijature, za manji broj ljudi i na jedan MAUI pa mi se nije dalo slagati mixer. Inaće uvijek radim na mixer. Zašto pitaš?

Landison
14.01.2019, 20:02
Razmišljao sam ...jednog lijepog dana, ako se vratim gažama..koju bi opremu koristio...dali iz Genosa direktno u dva MAUI stupa bez mixete....međutim sad kad imam informaciju da je kvalitetnije riješenje sa mixetom,onda nebi kupovao ono malo ispod širokih guma nego nešto što bi mi služilo i za snimanje i za gaže...a to je?

casper
14.01.2019, 20:11
To je definitivno Behringer Xair12 ili nešto slično tome. Možda Soundcraft UI12? Kako god, za samo malo više novaca "od kutije pod kotačem" imaš odličan mixer za live ali i za kućni rad. Naravo, u omjerima onoga što plaćaš,a to je cca 250 eura. Baš se danas javio @Morison s novim (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=305105#post305105) Midas MR12 i prezadovoljan je. On ima nešto bolju varijantu potpisanu Midas, ali se otprilike radi o istoj klasi mixera.

Landison
14.01.2019, 20:31
Možeš li mi preporučiti..u toj klasi...po tvom mišljenju najbolju (zanemarimo sada cijenu).....zamišljam se kao OMB,maximalno duo!

casper
14.01.2019, 20:57
Ha čuj, ne možemo zanemariti cijenu jer nije svejedno 300 ili 3000 eura. Razlika u kvaliteti može nije deset puta ali bi bilo neodgovorno reči da ovaj box za 250 eura radi isto kao ozbiljna velika mixeta. Međutim, kada govorimo o bestbay ulaganju za duo, trio ili OMB, onda je kupovina ovim malih digitalnih mixera (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28688#axzz5cboFmS9p) više nego optimalna investicija. Moja je preporuka ovaj s prve slike, a ko želiš izdvojiti nešto više novaca i misliš snimati kod kuće onda preporučam MR12 koji ima kvalitetnija predpojačala.

S oba se možeš snimati cijelo večer na gaži na piknuti USB stick kao jedan stereo snimak.
Imaš i ovu temu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27704#axzz5cboFmS9p) gdje se spominju i drugi proizvođači. Uglavnom, stara analogija je odavno prošlost i danas su u odnosu na njih digitalni mixeri znanstvena fantastika.

romario
14.01.2019, 21:06
Ja koristim presonus studio live mikser.
Za bend je ok,a snima visekanalno,broj kanala ovisi o modelu.
Ne znam dali je netko probao ove nove presonus studio live AR12 usb,koji su kao analogni za live,a opet mogu snimati visekanalno.
To bi mi mogla biti slijedeća investicija.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
Dodato:
I nadam se da znaš da ti je bitna ta mogućnost visekanalnog snimanja,što neki od navedenih miksera nisam siguran da mogu.
Mala nijansa ali jako bitna.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper
14.01.2019, 21:26
Višekanalno live snimanje je moguće samo na Behringer XR 18 modelu, kada govorimo o toj seriji. Međutim, nisam siguran da je to tražio @Landison.


Danas je ponuda u tom segmentu ogromna, zato se prije bilo kakve kupovine obavezno treba dobro informirati i odabrati vlastitog favorita. Nekome odgovara jedno, nekome drugo ali je činjenica da je sada u moru mogućnosti i funkcija koje se nude, ljudski faktor sve bitniji i postaje najveći oganičavajući čimbenik u "dobivanju dobrog zvuka".

Landison
14.01.2019, 21:27
I nadam se da znaš da ti je bitna ta mogućnost visekanalnog snimanja,što neki od navedenih miksera nisam siguran da mogu.
Mala nijansa ali jako bitna.



Ne znam...možeš li mi primjerom opisati šta to znači!

romario
14.01.2019, 21:32
Koliko sam pročitao zanima ga nesto,mikser, i za bend i za studio,snimanje.
Zato sam vise puta spomenuo mogućnost visekanalno snimanje,da i na to obrati pažnju.
Nisu to više lude cifre za kvalitet i mogućnosti koje se dobiju sa tim uređajima.


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
Dodato:
Ne znam...možeš li mi primjerom opisati šta to znači!Evo jednostavan primjer.
Na tvom genosu imas vise izlaznih kanala .
Kad snimas na komp, na dva kanala snimas bubanj.na jedan bas. Na jedan vokal.
U kompu, u programu, recimo studio one,ti dobiješ na taj način 4 trake koje posebno editiras.miksas dodjes efekte i sl.
Točno ono što ti i želiš.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
14.01.2019, 21:57
Meni bi trebalo da na glazbu koju sam snimio u Genosu..(a s čim sam zadovoljan)... nasnimim kvalitetan vokal!

romario
14.01.2019, 22:08
Polako.
Nećeš zvucnu karticu koju je casper predložio.Ok.
Želiš u budućnosti i nesto snimati,a da ti mikseta služi i za live.
Ove miksete koja ja spominjem su ujedno i zvučne kartice koje su neophodne za snimanje u računalo.
Ti kada snimas u genos bi trebao snimiti midi,ne audio.Taj midi ces unijeti u računalo i editirati jer mala je sansa da sve iz ruke odsvira bez greške. I opet ces u programu taj midi vidjeti visekanalno. Ajd recimo da to sad nije bitno. Na to snimi vokale koliko puta hoćeš .
Taj komfor kada radiš u klavijaturi nemaš.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
14.01.2019, 22:23
Zahvaljujem...procesor u glavi je počeo odrađivati svoje pa ćemo vidjeti šta će izbaciti!:)

romario
14.01.2019, 22:30
Ja imam i slicnu karticu koju spominje casper.
Presonus firestudio mobile .stariji model s mogućnosti snimanja 8 kanala istovremeno.
Nisam snimao osam kanala istovremeno na nju,ali dva jesam.


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Dell
15.01.2019, 10:10
Što se tiče tehnikalija, slažem se sa Casperom da je bubanj malo kantast, ostalo sve kul. Što se tiče umjetničke strane. Imaš interesantnu boju glasa, samo moraš "uštopat" taj vibrato na svakom kraju. Pjevaj ravnije i bit ćeš vrh ;)

Landison
16.01.2019, 14:33
Ujutro se pogledamo u ogledalo, nasmješimo se novom danu i kažemo baš sam si nešto lijep danas. :D Ogledalo je samo u zoni lica, vidimo se frontalno i na taj smo look navikli. Kao što smo se navikli čuti dok pjevamo, malo na uši ali više "kroz lubanju".

Ali kad pogledamo neki slučajni video snimak gdje smo mi u prvom planu i kad vidimo cijelu našu pojavu, s bočne strane je malo trbuščić ispao, podbradak se nekako više ističe, odostraga se nazire ćelavo tjeme i nestade ona ljepota iz kupaone.

@casper...ne znam jesi li porebambija ti ili ja....naime,ja se sad svako jutro gledam u ogledalu...trbuščić,podbradak...i onda idem snimiti vokal...ali ono opet isto,nije ništa bolje nego prije...jesam li šta propustio...nešto krivo radim?

casper
16.01.2019, 14:55
Ha ha, možda je problem u ogledalu. Ja imam ono iz Snjeguljice. :D

romario
16.01.2019, 15:09
A šta tebe muči sa tvojim vokalom?
Na snimku konkretno. Ja slušam na mobitel i nemam neku veliku primjedbu.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
16.01.2019, 15:39
Više me ne muči vokal... nego trbuščić i podbradak...casper me je savjetovao kako popraviti vokal ali izgleda da kod mene taj način ne pali!
Dodato:
Hvala ti...malo se šalamo!:)

Landison
05.02.2019, 18:12
Evo još malo dalmatinskih koluri (boja).Zašto sam izabrao ovu pjesmu...meni je to, kao i mnogima,obična dalmatinska poskočica koju eventualno sviraš u nekom veselom mixu,ali..često sam se pitao dali se mogu pjesme takvog tipa donijeti na ovaj svijet,odsvirati,da budu "ozbiljno shvaćene" baš kao i neke ozbiljne srceparajuće pjesme.
Interesantno mi je još kod ove pjesme što se izmjenjuju terce i sekste....i pred sami kraj ima promjena mjere iz 4/4 u 2/4 što nisam napravio pedalom nego sam u programu ubrzao ritam za duplo,izbrisao sadržaj druge polovice takta,a sadržaj prve polovice rastegnuo po cijelom taktu.
Pjesma ne odgovara mom glasu pa sam pjevanje snimio samo informativno.....i da,da kažem..osnovni ritam nisam radio ja nego prijatelj Andrija dok je još imao Tyrosa 3.....brass dionica je multipad...ajd živili!:)

casper
05.02.2019, 18:33
Sve si ti svladao, multipad, pola takta ... A neki su jednom govorili (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=268078#post268078) da je to polovično "trik"rješenje i da nije dobro :p
Slušam snimku s pjevanjem i ja bih "malo" dodao bubnja i "puno" oduzeo ovaj strings u pozadini.
Koje je to godine bilo hit? :D

Landison
05.02.2019, 19:09
Prijatelju moj sve ovo o čemu sad pričamo sam naučio od Tebe i hvala ti što postojiš....meni su puno draže ove stare pjesme,..valjda je to povezano s godinama.Što se tiče mijenjanja mjere u stajlu, razmišljam da bi se na ovaj način moglo od ugodnog tvorničkog stajla koji je 4/4 napraviti isto tako ugodan 7/8 ili 9/8 stajl jer ovi postojeći znaju bit pomalo neugodni!:)

casper
05.02.2019, 19:33
To i jest moja nakana, pomoći drugima i podijeliti znanje koje sam i sam pobrao unaoklo po netu. A što se tiče repertoara, tu se slažem s tobom. Stare pjesme imaju tu neku dobru dimenziju, melodioznost, harmoničnost, pjevnost ... Na sreću nas gažera, i danas prolaze na bini mnogo bolje nego većina novih "hitova". A što se tiče 7/8, 9/8, kako ne. Treba odraditi neki dobar omjer instrumenata koje su prilagođene pjesmama poput Škorine Zadnje želje ili Oliverove Meni trebaš ti.
A što se tiče same tehnike izrade i ubacivanja ovih nepravilnih ritmova u 4/4 mjeru, ovdje sam opisao koncept. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=289317#post289317) Na taj način se u jednom ritmu mogu kombiranti varijacije različitih mjera i tako razbiti "predrasude" da se za Yamahu ne mogu koristiti takvi Stylovi.

Landison
05.02.2019, 20:06
Eto smo se podsjetili "starog" gradiva koje sam ja, ne znam kako, preskočio...jer kad sam otkrio ovaj forum (početkom 2017), sa ushićenjem,.. da ovako nešto postoji (forum)...,sam čitao davno napisana štiva shvačajući da sam našao odgovore na mnoga moja pitanja,vezano uz aranžer, koja su mi se postavljala u glavi.
Jedno vrijeme sam skroz izgubio volju za aranžer pa sam potražio bend....ali to je bilo vrlo loše iskustvo...teško gubljenje vremena.
Postoji samo žal što nisam nekoliko godina prije njuškao po internetu i nabasao na ovaj forum jer se u tom slučaju sigurno ne bi ostavio aktivnog sviranja..ali idemo dalje!:)

casper
05.02.2019, 20:27
Nikada ne znaš. Malo angažmana i truda pa povratak nazad "na scenu" kao OMB, duo ... Znaš i sam, tko je jednom okusio taj "posao", uvijek mu se vrti po glavi i ne da mu mira ...

Dell
06.02.2019, 10:26
Nisam baš najbolje shvatio. Jel ovo odsvirano na Genosu ili Tyros3-ci ili je samo ritam rađen na Tyros3?
Što se tiče tvog pjevanja, već sam rekao svoje skromno mišljenje. Jako prijatna i jedinstvena boja glasa, samo da nije tog vibrata. Čak kapiram da si autorski pjevač da bi se moglo čut za tebe. Nemoj me pogrešno shvatit za vibrato, jer ova vrsta vibrata bi legla fantastično da bilo šta otpjevaš od npr. Mate Bulića ili bilo koju slavonsku stvar, ali za ove meke stvari samo da ga otpjevaš "uravno", mož' ravno na HRT da ide :)

Landison
06.02.2019, 17:17
Svirano je na Genosu a ritam je radio prika davnih godina dok je imao Tyros 3...ja sam samo dodao par stvari koje su karakteristične za ovu pjesmu.
Kad već spomenih tog priku...koliko su ljudi različiti...svako ima neke svoje "fix ideje". Naime on je kupio Genosa u 12. mjesec 2017., predpostavljam među prvima u regionu i nije prošlo par mjeseci već je počeo pričat kako bi ga prodao jer nije ispunio njegova očekivanja..a eto kod mene skroz drukčija priča.
Da se vratimo na pjesmu...spomenuo sam multipad...kao što su mnogi komentirali i meni smeta položaj..s desne strane..pa ti križaj ruke..,međutim pošto ja ne koristim dugmiće nego samo pedalu (registration sequence) doskočio sam tome tako što sam na jedan reistration memory memorirao sinhro start multipad.
@Dell..prika moj ...hvala ti na opetovanim komplimentima glede mog pjevanja..šta se tiče vibrata valjda sam progutao nekakav sempl koji ima vibrato pa ću morat to riješiti u Yem-u!:D...šala mala...hvala na konstruktivnim kritikama!

Dell
07.02.2019, 10:01
Progutao anlaser od Yuge :lol: :lol: :lol: Šalimo se malo, samo poravnaj te krajeve i sve će biti pizzicato ;)

Landison
18.03.2019, 22:12
Nekoliko meni poznatih ljudi vole ovu pjesmu...pa reko..ajd da se oprobam...nadam se da se neću izblamirat pred većinski narodnjačkim auditorijem.
Style je Country8Beat1....uvod sam skupusija od baglame,buzukija,DX11MiniA iz Balkan&Turkey packa sa puno ataka i portamenta...glavni solo su preset harmonike,saks,...frula blow također iz B&T packa...tambure iz" romario" packa (romario hvala još jednom)...buzuki dionica je multipad..itd!

smuchac
31.03.2019, 16:19
Nikad čuo pjesmu a legla mi odmah na prvo slušanje do te mjere da bi je i ja snimio. Haos. =))
Ovakav "mot" pisme mi je najdraži kao na šemu "U meni jesen je" i takve pjesme s upečatljivim a jednostavnim solo dionicama. Pjesma jednostavno "nosi" i takve obožavam. Jako fino kolega, jako fino. ;)

Landison
31.03.2019, 16:50
Da,kolega...meni se pisma isto jako sviđa,mislio sam da je jednostavija za svirat i otpjevat ali sam se prevario.Esad ko da i neće..piči ga samo tako,dok ja u visokim tonovima van tonaliteta što i nisam odmah primjetio dok nisam poslije malo bolje preslušao...ali ispravit ćemo mi to!:)

smuchac
31.03.2019, 18:48
Ne snimaš za CD,sve je više nego korektno.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Landison
05.05.2019, 15:58
Malo teža pjesma za pjevat..ne po visini nego po točnom slaganju slogova....

romario
06.05.2019, 15:58
Jako lijepo zvuči, standardno kod tebe.
Dobar ritam, gitare taman,strings...

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison
06.05.2019, 21:49
Prijo, hvala na lijepim riječima!:)

Landison
06.02.2020, 21:23
Trenutak inspiracije....

smuchac
07.02.2020, 10:19
Super super. E da je vremena pa da snimim rock verziju... 😎

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk