PDA

Pokaži Full Verziju : Triton modul i gitara, povezivanje?


yamahapassion
06.04.2018, 07:47
Pozdrav drugari. Postavljam putsnje za jednog kolegu gitaristu. Zna li neko da li moze gitara da se spoji sa tritonovim modulom preko midi konekcije ili neceg drugoga da bi covek mogao imati boje sa modula dok svira gitaru? Voljan je da kupi, ali ne bi da se zalece ako to nije moguce. Hvala unapred na odgovoru

Drone
12.04.2018, 18:51
Moze,davno sam radio sa jednim gitaristom,koliko se secam on je imao gitarski sintisajzer Axon,a Axon je MIDI-jem spojio sa modulom od Tritona i tako 'vukao' boje sa Tritona.Naravno,na gitari je imao konverter,ali se vise ne secam koji.To je bilo tada,a sad verovatno da je i tu tehnika mnogo napredovala.Sad vec imas gitare koje zovu 'synth ready',znam da su Roland i Fender imali neku gitaru tog tipa,mislim da i Godin ima neki slican model,ali nisam siguran.
Uglavnom je to izvodljivo,ali je u to vreme problem bila latenca.

Tomy
12.04.2018, 19:16
Roland Gk-3 je pickup,a synt je Gr-55 i jedno ne može bez drugog. Samo ja ne vidim svrhu tritona kad je gr-55 isto synt.

yamahapassion
13.04.2018, 01:38
Hvala kolege na odgovoru... ma to smo se ja i on nesto zapricali, on je hteo uzeti gitaru sa midijem posto sviramk cesto zajedno a on zna dosta forspila od starih pesama... pa bi bilo zgodno da svira kad ja nesto ne znam, pa smo mislili ako moze takk nesto da se skarabudzi... ili npr.da poveze gitaru sa jednim tritonom tr (jos povoljnija vatijanta) i koristi boje od tr-a preko midi konekcije dok svira npr. Forspil na gitari...

al bundy
13.04.2018, 12:19
Moze to batara.
Goran gitarista je tako radio sa dx 11.
Provjereno.

yamahapassion
13.04.2018, 14:18
@al bundy: Auuuuu da bre,na njega dam i zaboravio skroz

al bundy
13.04.2018, 15:44
Ma razumijem te..omatorio si skroz... :p

yamahapassion
14.04.2018, 00:00
Hhahaha izgleda 😀😀😁