PDA

Pokaži Full Verziju : Ko radi namjenske ritmove?


DjoleBn
12.12.2007, 17:16
Ako ima neko ko radi kvalitetne namjenske ritmove neka mi se javi, ima u profilu adresu.
Vec sam napola izgubio zivce zbog j**enog style worksa tek sad vidim da je to smece. Poz

marco
12.12.2007, 17:25
Hahahahahaha, kako bre smece, kad 95 posto njih i pravi te namenske ritmove preko Style Worksa :)

DjoleBn
12.12.2007, 17:30
Ja ne znam na koji nacin se prave ti ritmovi, malopre sam pokusao i zvuci tako jadno, nista losije cuo nisam, dok sam gledao ljude kakve ritmove imaju, ne mogu da vjerujem kako zvuci...
Ako neko zna da radi te namjenske ritmove kvalitetno, neka se javi, poz.

BasariStudios
12.12.2007, 17:42
:)

mykeli
12.12.2007, 17:51
Napisi koji te ritmovi interesuju,pa cemo da ih zakacimo ovde na down-centru...ako ih neko ima!

DjoleBn
12.12.2007, 17:56
Ako neko ima od ovih noviteta ritmove, znaci, zabavne i narodne, neka stavi u download.. Ili neka se javi... poz

PA1X pro, jesi mozda slusao Nesu iz Megamixa i onu njegovu dvojicu sto ga prate?

mykeli
12.12.2007, 18:11
Mozda sam cuo???
Napisi samo naziv pesama i izvodjaca,pa cemo da vidimo..mozda neko ima te stvari ako nema,pravicemo od M.F.!!!

Millan
12.12.2007, 18:24
Slusao sam ih ja sinoc, ustvari gledao na tv-u, ali samo malo pred kraj....Ono sto sam cuo, ima i ovde na download-u.:)

igorcina065
12.12.2007, 18:30
Ja ritmove pravim iskljucivo na klavijaturi,vec godinama i ne vidim neku prednost tog SW-a.

DjoleBn
12.12.2007, 18:36
Svako ko ima nekih dobrih namjenskih ritmova, noviteta i zabavne muzike, ili zna da radi dobro to neka se javi, interesuju me od Zvijezda Granda, od Zdravka Colica Mama, nova, i uopste ovih standardnih pjesmica.. Poz

edos
12.12.2007, 20:24
ja isto radim na rolandu G-1000 lakse i kvalitetnije se moze uraditi nego na SW

Korgminator
12.12.2007, 21:01
Ljudi nemojte biti smijesni. Style Works je odlican program. On je namjenjen za jednu stvar, konvertovanje ritmova i nista vise, i taj posao obavlja odlicno.

A finalni zvuk tog ritma ce da ovisi od toga koliko vremena ulozite i potrudite se da svaku MIDI notu rucno editujete, kao sto ja radim (neke stvari direktno na PA800 a vecinu u Cubase obavljam). Recimo, cijelu sedmicu provedem stimajuci Drum MIDI podatke samo od dva ritma, gdje neki cijeli SET zavrse za sedmicu. I opet poslje mjesec znam da se vratim na isti ritam da neke sitnice ispravim. Onda na red dodje Guitar Mode itd. Kada to sredim dodajem ostale trake ritmu. Style Works mi sluzi za konvertovanje iz drugih formata u MIDI format, tako da ne bi morao bas sve totalno od nule praviti. Da li se isplati ulagati toliko vremena u ritam? Licno mislim da se isplati, jer na kraju, ako pratis sva pravila i GM standarde, rezultat ce da bude fenomenalan. Vise od 50 ritmova ne moram napraviti da bi pokrio sve glavne pjesme u nasoj muzici, a te ritmove cu moci da koristim cijeli zivot na bilo kojem novom Korgovom aranzeru i necu vise morati da mislim o tim glupostima. Ako dodje neki novi ritam, njega napravim i dodam u kolekciju.

Ne postoji taj program koji ti moze sve uraditi ono sto sam mozes, pa tako ni Style Works.

Ako zelis da ti neko drugi napravi ritmove kontaktiraj ************. Oni ce ti za garantovano dosta kvalitetan ritam napraviti. I ja sam napravio narudjbu kod njih za par ritmova tako da bi ubrzao i olaksao sebi posao. Cijene su im jako dobre. Kada dobijem te ritmove i njih cu da Editujem do koske. :D Samo zapamti da ti nikada niko nece napraviti ritam tacno onakvim kako ti volis, ukusi su razliciti i na kraju opet sve sam moras da uradis. Nemoj sada na kraju da mislis da te ja kritikujem sto hoces da narucis ritmove, samo te upozoravam da ne budes imao neka prevelika ocekivanja da ces dobiti nesto extra.

igorcina065
12.12.2007, 21:22
Sve je to o.k ali u Style Works-u se konvertuju ritmovi iz jednog u drugi format ili se ''kradu'' sa midija...sto znaci da treba da cekas da ti neko uradi ritam,ili da cekas da neko uradi midi file pa da od toga nesto bude.Meni se bas ne isplati cekati na to,a ritam se po meni moze uraditi vrhunski i za mnogo krace vrijeme na samoj klavijaturi.Sve to zavisi koliko je ko navikao na jednu ili drugu varijantu.Meni licno style works ne treba.

antalus
15.12.2007, 19:29
imam ortaka koji ekstra svira. hteo je da mi na jednu rumbu odsvira i snimi intro direktno na kalvijaturi ali kako?
on zna samo da svira ali ne zna bas da svira, kako da to odradimo a ni ja ne znam bas da sviram. ja sam to snimao kao midi pa seckao ama nikako da ispadne ekstra. imam korga pa50.

antalus
15.12.2007, 19:30
mozda da snimam direktno na komp pa tako da pravim ritam ili kako? ajde malo ovi strucniji neka priteknu u pomoc:)

marco
16.12.2007, 04:21
Ljudi, nemojte izmisljati. Style Works je ODLICAN program, samo ga treba malo upoznati. I kad to uradite, shvaticete da on ne sluzi samo za konvertovanje, i da ne obavi konvertovanje uvek kako treba. On ima jos milion pod opcija koje treba istraziti.

Antalus, to nije nikakv problem. Ako vec ne zna da snimi svaki kanal posebno, onda lepo to sto svira snimi kao midi fajl, posle to prebacis na komp, u Style Works, i iseckas u ritam.

No.1
16.12.2007, 06:05
Ma kakav SW,dok sam imao i30-ku radio sam ritam od fajla ko od sale...imao je tako dobre opcije da mozes da kopiras sto god pozelis i gde hoces...al sad na pa800 malo morgen..ne ide bas lako...
Malo sam cackao na njemu oko toga..ima moznost za to al tako je zbrljano i komplicirano da treba jako oznojiti dupe.

kljucko
16.12.2007, 11:01
Odlican program,neznam samo sto ga kudite:-O...Ja sam prezadovoljan.
Treba malo zagrijati stolicu i uloziti truda.

marco
16.12.2007, 14:20
Odlican program,neznam samo sto ga kudite:-O...Ja sam prezadovoljan.
Treba malo zagrijati stolicu i uloziti truda.

Isto to i ja kazem.

misco
08.01.2008, 22:41
Uzmes lepo midi od pesme koja ti treba, ucitas u cubase ocistis solo instrumente, sem ako neces da ti u intru bude forspil ili ti uvod. Ostavis bubanj, bas, ritam gitaru, 5 kanala. Poslusas kako radi bubanj, jer ovi sto rade midije ga odvratno postave, obicno dobosa nema nigde. Popeglas malo sta treba. Onda ga sacuvas kao midi. Sada taj midi otvoris u styleworksu oznacis intro varijacije fill. Kod intra i prelaza vodis racuna da ti ostanu u istom tonalitetu sa varijacijama, a to radis u opciji details pored intra itd. ako stoji playback onda ce ti biti orginal tonalitet u kome je uradjen midi. To promenis u details. Sve je ovo prosto samo treba malo da se igras na racunaru.

misco
08.01.2008, 22:43
Da, jos nesto. Kad uradis bilo koji style obavezno u KATU obrisi sve prg changeve jer ako ti ostanu neces moci u klavijaturi da postavis boje koje tebi dobro rade!

antalus
08.01.2008, 22:52
Da, jos nesto. Kad uradis bilo koji style obavezno u KATU obrisi sve prg changeve jer ako ti ostanu neces moci u klavijaturi da postavis boje koje tebi dobro rade!

ja sam shvatio sve sta moze stw imam stw sa plus paketom ali me muci bass na varijacijama ne znam note i ne znam da sviram bass da bih znao kako da ispostavljam i sta da obrisem. sve ostalo znam da odradim. da li zna neko da mi objasni kako se ispravlja bass i kako znate sta se ispravlja na bassu

misco
08.01.2008, 22:58
Sa basom imas problem zato sto ti ponavlja verovatno neki korak koji uradjen u orginalnom midiju. Ako ne umes da ga obrises, onda kada biras varijacije u syleworksu odaberi sa najprostije odsviranim basom istavi da ti vrti samo jedan takt. Ako ostavis vise onda brlja i svira bez veze.

enndzy
17.01.2008, 17:11
Mozda sam cuo???
Napisi samo naziv pesama i izvodjaca,pa cemo da vidimo..mozda neko ima te stvari ako nema,pravicemo od M.F.!!!
Treba mi ritam za Tosinu pesmu:Boze brani je od zla.Sviram aranzer Pa1XPro tek mesec dana i nemam pojma kako se prave ritmovi a hitno mi je.

antalus1000
17.01.2008, 17:44
ima li neko namenskih ritmova i do starijih zabavnjaka,rok, narodnjaka, i tako to. tipa harisa, dzeja i sl.:)

misco
17.01.2008, 18:16
za koju klavijaturu?

antalus1000
21.01.2008, 23:44
za korga pa50. mogu da konvertujem od pa80,pa1,pa1x,pa1xpro. tako da moze i od ovih klavijatura

milan_lekic
06.02.2008, 18:46
i meni trebaju namenskio ritmovi CECA i INDIRA ako neko ima neka jih okaci ili nek me kontaktira putem PM i nek budu u formatu za Pa80 posto se ne bavim sa SW jer ga ne kontam
hvala

Tomy
06.02.2008, 19:46
ajde ljudi malo se potrudite i napravite sami. ja sam probao svasta ali meni ipak najbolje zvuci ono sta si sam napravim i to u klavijaturi.

vingula
06.02.2008, 20:01
Prije bi ritam napravio u STW-u nego u klavijaturi,sad sam si preradio jedan ritam (samo bubanj) pa mi je trebalo 30 min na Pa1X pro.

BOEM72
07.02.2008, 14:11
Dali netko ima, (može i kupnja) dobre namjenske ritmove za ZABAVNE pjesme....za g-1000

nextaustria
14.02.2008, 18:07
Cao kolege!!
imali neko mozda ritam"Doktor od Cece" sa Introm (uvod i forspil)? mnogo bi mi pomogli! ako imate stavi te u dwn-centar.
Hvala u napred!
Pozdravljam!

nextaustria
14.02.2008, 18:09
zaboravio sam da napisem za pa1x klavijaturu!
pozz..

milan_lekic
14.02.2008, 18:17
zaboravio sam da napisem za pa1x klavijaturu!
pozz..

okacio sam ja neke namenske ritmove za Pa1X

nextaustria
14.02.2008, 21:29
okacio sam ja neke namenske ritmove za Pa1X

Hvala ti milane puno! nevidi se jos u dwn-centru, mislim da treba malo vremena dok postave! pogledacu posle opet. hvala jos jednom!pozz...