PDA

Pokaži Full Verziju : tc.harmony m kako odabrat kanal na pa2


nemonemo
18.02.2018, 14:27
Pozdrav znam da se puno pisalo ali nisam našao što mi treba .Dal netko zna kad na pa2 koristim midi fajl kako podesit sa kojeg kanala šaljem cord za harmony m ,trenutno sam sve pogasio osim 4 kanala i stavio na lower al ne funkcionira (global midi out)nemam nikakvog iskustva sa midi konekcijom

Alen P
19.02.2018, 08:58
Ako si podesio na Korgu, onda podesi josh na Heliconu. Evo kratkih uputa: https://m.youtube.com/watch?v=f3DoCdYe_XM

A ako si stavio na Korgu na Lower, tada taj lower i morash svirat da ga Helicon prepozna. Dakle, ako pustish samo midi bez da svirash, nista se nece desiti.

nemonemo
19.02.2018, 10:09
hvala znači preko midi fajla nema komunikacije sa tc

casper
19.02.2018, 15:24
Možeš kontrolirati tc. i preko midi fajla.
"Vocalistu je svejedno" da li ti sviraš na lower ili svira neki kanal s midija. Vocalist treba dobiti informaciju koje su note odsvirane i na osnovu toga će pjevati prateći vokal.
Ono što je bitno, trebaš na (svakom) midiju imati jednu traku u kojoj sviraju harmonije. Recimo da je to neki strings koji drži "podlogu". Toj traci trebaš dodjeliti isti MIDI kanal kao i na TC.
Znači, trebaš sve midije "preurediti" da se recimo na traci 16 nalazi taj strings, dodjeliti mu MIDI kanal 16 i tako postaviti i na tc.Harmony.

Kada želiš upogoniti da vocalist "pjeva", a da ti sviraš s ritmom, onda kanal postaviš na Chord, a ne na Lower. Funkcionira i na Lower ali iz razno raznih razloga, da ih ne objašnjavam sada, pravilnije je koristiti Chord.

nemonemo
19.02.2018, 15:33
hvala probat ču to "shvatit" i posložit

Alen P
19.02.2018, 15:47
Uz uvjet da svaki midi file ima "tepih" s stringsima.

Ja imam Helicon podesen na lower,prepoznaje prve dvije oktave bez obzira na ritam. Mogu svirati i samo klavir, odlicna masina. 😁

A jos bi ti bilo bolje da naucish svirati pa da te Helicon prati preko lowera bilo da je u pitanju midi file ili live style.

nemonemo
19.02.2018, 16:31
hvala na pomoči sviram neke pjesme a za nešto mi treba midi priznajem u svakom slučaju dali ste mi neka uputstva