PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje vezano za Presonus 16.0.2


milan77765
17.01.2018, 04:39
Ne znam da li sam pogodio pravi podforum vezan za moje pitanje, ako nisam , unaprijed se izvinjavam moderatorima ! :)

Naime, muči me pitanje (ne znam da li ima na forumu odgovor na njega,ja bar nisam mogao pronaći)...da li je uopšte moguće snimati live svirku preko miksete Presonus 16.0.2 ,osim na način da kupim eksternu zvučnu kartu i snimim preko laptopa(što zapravo svaka mikseta može) ?

romario
17.01.2018, 15:37
Ali ne snima svaka mikseta visekanalno kao presonus.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

milan77765
17.01.2018, 15:51
Moze li se snimati ili ne moze koristeci laptop i miksetu bez zvucne karte ?

mikimiki
17.01.2018, 16:17
Mozes snimati visekanalno ali samo da prikljucis laptop pa preko njihovog Capture programa.

romario
17.01.2018, 16:45
Obični stereo snimak može kao na bilo kojoj mikseti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Vaxter
19.01.2018, 19:54
Presonus 16.0.2 jeste i zvučna karta, tako da je moguće snimati sa njega direktno, i to višekanalno.
Jedino što je neophodan firewire na kompu za povezivanje.
Bolo koji software za snimanje će raditi, samo je potrebno instalirati drivere.
Diveri mogu da se besplatno skinu sa Presonusovog sajta, kao i njihov daw, Studio One.

mladenkom
20.01.2018, 00:04
Da se i ja ubacim na kvarno B-)

Imam presonus usb audiobox interfejs i radi to ok,ali ne mogu da snimim ono sto prolazi kroz njega.
Instalirani su njegovi asio driveri.
Zna li neko u cemu je caka?

milan77765
20.01.2018, 02:07
Presonus 16.0.2 jeste i zvučna karta, tako da je moguće snimati sa njega direktno, i to višekanalno.
Jedino što je neophodan firewire na kompu za povezivanje.
Bolo koji software za snimanje će raditi, samo je potrebno instalirati drivere.
Diveri mogu da se besplatno skinu sa Presonusovog sajta, kao i njihov daw, Studio One.

Napokon odgovor,hvala puno. Potrudicu se da nabavim sve te stvari pa da probam kako ide,u svakom slucaju hvala :)


Da se i ja ubacim na kvarno B-)

Imam presonus usb audiobox interfejs i radi to ok,ali ne mogu da snimim ono sto prolazi kroz njega.
Instalirani su njegovi asio driveri.
Zna li neko u cemu je caka?

To ti ja ne znam reć' :D

pekilik
20.01.2018, 15:53
Da se i ja ubacim na kvarno B-)

Imam presonus usb audiobox interfejs i radi to ok,ali ne mogu da snimim ono sto prolazi kroz njega.
Instalirani su njegovi asio driveri.
Zna li neko u cemu je caka?

A kako bi ti to zeleo da snimis, u kom programu?

mladenkom
20.01.2018, 19:37
Npr u Audacity. Ovo imam u Recording opcijama

pekilik
20.01.2018, 20:17
kazes ono sto prolazi kroz njega, mislis na ono sto si prikljucio na njegove mikrofonske ulaze ili na sistemski zvuk poput onog sto slusas npr. na youtube-u?

mladenkom
20.01.2018, 20:28
Da,mislim na sistemske zvukove.Nista u njega nije ukljuceno sem slusalica ili zvucnika u phones dzeku.

pekilik
20.01.2018, 21:19
na onoj slici koju si prikazao oznaci stereo mix i dole ga postavi kao default device pa probaj onda....

dole gde pise set default...

mladenkom
20.01.2018, 21:29
To je stereo mix od zvucne kartice laptopa,on radi ok kad presonus nije ukljucen.
To je sve radilo kako treba na xp windowsu,sa asio4all driverima,od viste pa na ovamo uzas.
Bez presonusa,ako je upaljen kontakt ili bilo sta sto koristi asio drivere,gubi se zvuk na svemu ostalom,youtube i slicno.
Sa presonusom i njeovim asio driverima mnogo je manja latencija,zvuka ima na svemu,samo je problem snimiti sve to sto prolazi kroz njega

pekilik
20.01.2018, 21:44
taj problem moze imati i drugo resenje, to da se kad pokrenes kontakt 5 gasi youtube razlog tome je drugaciji smaple rate ako kontakt sa 4all asio driverom ili presonusovim driverom ima sample rate npr 48000hz a sistem po defaultu radi na 44100hz onda iskljucuju jedan drugog, izjednaci sample rate na sistemskim soundima i u podesavanjima kartice i onda nece biti iskljucivanja youtube-a kada pokrenes kontakt...

mladenkom
20.01.2018, 21:50
Aha,vidis nisam o tome razmisljao,probacu posle.
I dalje mi ne ide u glavu sta treba da se odradi da bih snimao ono sto prolazi kroz presonus,da li je problem softverski ili hardverski,tj treba li jos nesto od kablova da se prikopca.
Elem,odradio sam i one stvarcice za audio optimizaciju sa tvog youtube videa :)

pekilik
20.01.2018, 22:15
Nisam se time mnogo bavio ali mozes skinuti ovaj besplatan mali programcic i njime snimiti ono sto je u sistemu pa posle spoji sa necim sto bi dodao u nekom DAW-u ako hoces da odsviras nesto uz to...


Free PC Audio Recorder

mladenkom
20.01.2018, 22:49
Hvala Pedja,probacu.

Negoslav
20.01.2018, 23:00
Drug koji ima istu miksetu je imao isti problem i znam da je morao da kupi presonusovu karticu. 150 evra je platio ne znam tacno koja prodavnica u Bg-u. Sada snima bez problema preko presonusa. Sutra javljam sve cim se cujem sa njim. Javio mi se. Externa presonusova zvucna kartica kupljena u artistu, 150 evra.

Vaxter
21.01.2018, 20:08
@Negoslav Druga je neko malo zavrnuo. Nema potrebe za karticom, samo je bitno imati FireWire na kompjuteru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Negoslav
21.01.2018, 22:11
@Negoslav Druga je neko malo zavrnuo. Nema potrebe za karticom, samo je bitno imati FireWire na kompjuteru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vrlo moguce i meni je bilo nelogicno. Ali je otisao i kupio. I kaze da posle toga nije imao problema.

romario
21.01.2018, 23:13
Nije vrlo moguće nego je tako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

milan77765
27.01.2018, 03:11
@Negoslav Druga je neko malo zavrnuo. Nema potrebe za karticom, samo je bitno imati FireWire na kompjuteru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovih dana dok obavim neke svirke nabavljam te sve potrebne stvari pa cemo vidjet kako stvari stoje :D Hvala u svakom slucaju :D