PDA

Pokaži Full Verziju : Midi Quest


mirun
08.12.2007, 14:19
Pozdrav!!!!!!!!!
Ima li ko iskustvo sa MIDI QUEST i zasta sluzi taj program?
Jedan kolega mi preporucio da sa njim prebacujem boje na dx11.
Nasao sam mu oficielnu stranicu ali na engleskom pa se ne snalazim bas najbolje.Vidim da podrzava veliki broj instrumenata i nije bas ni jeftin.
Ako ko zna nesto neka napise,vjerovatno jos koga interesuje.:confused:

BasariStudios
08.12.2007, 14:39
Zasto ljudi kupuju il traze programe kao SENSX ili MIDI QUEST kad se isto moze uraditi
i sa CUBASE, SONAR, LOGIC i ostali programi...skroz isto, samo malo bolje.SEND SX ne
moze nista vise od CUBASE, samo manje moze a CUBASE ce uraditi isti posao a znam da
ga svi imaju. MIDI QUEST ne podrzava nijedan instrument, kad je SYSEX u pitanju onda
to nema nikakve veze o kojoj se masini radi jer svaki MIDI program moze da salje i da
prima SYSEX sa bilo kojom masinom.

mirun
08.12.2007, 15:21
Nedime uredu je to sto ti kazes.Ja sam pitao zasto sluzi MIDI QUEST.U njemu sam nasao podrsku za 2 instrumenta koja ja imam.DX11 i BOS GT6 pa me zainteresovalo mogu li snjim mozda editovati boje na Komp ili jos nesto korisno.
Za prebacivanje boja mi nije toliko problem,imam i Sysex i Midi Ox...........
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RadeKOKI
08.12.2007, 15:26
e ovako :) koristio sam taj software davno jos ! ali kao sto nedim kaze ne moze da radi sa syx fajlovima on ima svoj sopstveni zapis a sto se tice programa podrzava ogroman broj ne samo klavijatura ne go i bubnjeva, ritam masina, efekt procesora....i u tom programu mozes da radis boje il da promenis postojecu na neki svoj nacin bez setanja po klavijaturi...opet ako hoces da radis u tom programu moras preko send syx programa da ucitas boje u dx11 pa onda da ih posaljes u sound quest pa snimis i tako redom da bi kasnije mogao da pozivas sredjujes i saljes boje iz quest-a. Mnogo komplikovana procedura....al posle je jednostavnija za rad i manipulisanjem soundova. pozzzz

RadeKOKI
08.12.2007, 15:28
fakticki kad otvoris u quest-u dx11 on automatski povuce u sebe i raspakuje sve iz yamahe komplet single farbe i performans farbe sa efektima, splitom.......sve sve i posle ti na kompijuteru radis kako oces sredjujes budzis...doterujes..eto skracenije :) pozzzz

mirun
08.12.2007, 16:11
E ovo je vec jasan odgovor.Znaci kad to iz yamahe ucita QUEST onda ga ja editujem(ako budem znao) i kako onda da ga takvog obradjenog vratim u jamahu(opet preko syx send ili direktno preko QUEST....???).
Hvala na trudu RadeKOKI.

mirun
08.12.2007, 16:56
Evo malo sam se igrao sa programom.
Instalirao sam demo versiju i spojio sa yamahom i ima dosta edit funkcija.E sad nakon toga sam nesto ukljucio Nuendo i odjednom pojavila mi se DX 11 u VSTinstrumentima.Znaci li to da ja yamahu mogu koristiti kao VSTi.Neznam koliko je to bas od znacaja ali u svakom slucaju interesantno.
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????

RadeKOKI
08.12.2007, 19:10
E ovo je vec jasan odgovor.Znaci kad to iz yamahe ucita QUEST onda ga ja editujem(ako budem znao) i kako onda da ga takvog obradjenog vratim u jamahu(opet preko syx send ili direktno preko QUEST....???).
Hvala na trudu RadeKOKI.

"Znaci kad to iz yamahe ucita QUEST onda ga ja editujem(ako budem znao) i kako onda da ga takvog obradjenog vratim u jamahu(opet preko syx send ili direktno preko QUEST....???)."

Gle taj QUEST je univerzalni editor za milion instrumenata znaci kad sredis farbu ili farbe kako oces, single ili performanse znaci sve sto si naumio uradis, onda to snimis u komp da imas kad opet zatreba i ti direktno iz QUEST-a saljes u yamahu ili neki sint koji vec radis. Mada u to m slucaju ne mozes da koristis yamahu kao VSTi nego preko MIDI-a pa u rekorder klasicno snimanje sinta nista posebno ako hoces sve iz yamahe onda procedura je sledeca: Uradis farbu u QUEST posaljes u yamahu pa iz jamahe posaljes u send syx pa taj .syx fajl sa bojama ucitas u FM7 VSTi softwer i koristis.

RadeKOKI
08.12.2007, 19:14
pazi ako radis farbe ne koristis kao svi ostali tih 32 singlice mica, cira, bla bla..tj. pravis boje onda ti je QUEST super program jer ti bukvalno kao sto vidis sve pise na tacni i graficki prikazano nema da gresis, po meni je to naj bolja varijanta ko ima studio i brdo sinteva da radi back-up boja i izradu farbi sto je bitno mnogo za studijski rad. Ja imam neku verziju koja podrzava od bukvalno prvih midi sintisajzera pa do tritona. Moracu da pogledam ovu novu kakva je :) pozzzz

mirun
09.12.2007, 03:29
Sve je to u redu prijatelju.Tako sam i ja otprilike shvatio.Jedno me samo buni.Otkud odjednom DX11 kao VSTi u Nuendo.Danas nisam imao vremena da to ispitam,veceras sam dosao kuci sve to spojio na komp,ukljucio Komp,startovao Nuendo,pokrenuo iz VSTi yamahu DX11 i u Nuendu imam bilo koju boju koju ja izaberem iz yamahe.
Vreme za spavanje a milon pitanja?????????????????????????????????????????
Voleo bih da i Nedim odgovori sad sa svojim razmisljanjem o ovome a ne da trci pred rudu na svaki post koji se pojavi u ovom a i drugim forumima.......................................... .....Bez ljutnje................Prijateljska sugestija????????:lol::lol::lol
Jos jednom hvala za trud RadeKOKI:
P.S.Aktuelna verzija MIDI QUEST XL je 10.0.4 za Windows i Mac OS X.

BasariStudios
09.12.2007, 06:44
Hoces da budem jos jednom iskren? Pa ovako:
Sta ce tebi taj program, kad na primer pitas osnovno pitanje za sta sluzi taj program?
Ja sam ti samo predlozio bolju sugestiju koja bi ti bila laksa, programi kao M.Q. su i za
mene komplicirani a ne za tebe. To ne znaci da sam bolji covjek od tebe nit pametniji
al znaci da ja koji radim 24 sata na dan sa 100 vrsta programa kako ces ti to skontati
a ne znas ni za sta taj program sluzi. Otkud sam doneo taj zakljucak? Pa nisam ja od
danas ovde i ne znam te samo danas, pratim tvoje postove i pitanja, po tvojim pitanjima
mogu skontati koliko znas is ta je bolje za tebe. To ne znaci da ja tebe spustam na
zemlju nego pomazem ti prijateljski da ti zivot olaksam.
To je isto kao ljudi sto pitaju...KAKO DA SAMPLIRAM...sto odjednom to pokazuje da taj
covek ne zna sta je SAMPLING...kako da njemu objasnim sta je to kad meni vec 15
godina treba da to skontam i jos nisam dobro skontao. Kako da ti objasnim kako radi
CUBASE kojeg koristim jos od 98/99 godine a nisam ga ni ja sam skontao.
Jel sad razumes? Eto to su moje reci. Ako ne znas ono osnovno na koju bazu ja mogu
tebi prici i reci EJ UZMI PRO TOOLS I RADI? Ni na jednu!

mirun
09.12.2007, 14:41
Ne ljuti se Nedime,nisam mislio nista lose.Vidi,imam 46 godina,muzikom se bavim od pocetka 80ih,znaci skoro 30 godina.Zadnjih oko 5 godina sviram sve manje zbog drugih zivotnih obaveza a u zadnje vreme se igram i ISTRAZUJEM sve oko audio rekordinga na Komp.I tu ti mogu priznati da bas i nemam nekakvo znanje.Upravo zbog toga su tu ovi razni forumi i ljudi dobre VOLJE koji nesebicno pomazu drugima iznoseci svoje znanje i stavove.
Jos i danas cuvam svoj prvi Cetverokanalni Cassete Recorder Yamaha na kom sam uz pomoc hardverskih efekata dosta lepih demo snimaka uradio.E sad dosli ovi SOFTWERI(vec duze vreme) i mi starija generacija se moramo polako na to navikavati.Ali nije to bas ni tako jednostavno sam eksperimentisati pa je svaka pomoc sa strane dobro dosla.POMOC a ne rechi kao:
Nedim Citat:Hoces da budem jos jednom iskren? Pa ovako:
Sta ce tebi taj program, kad na primer pitas osnovno pitanje za sta sluzi taj program?

I jos uz to NI TI NEZNAS ZASTO SLUZI OVAJ PROGRAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nedime,niko se nista nije naucen rodio,pa ni ti,ali ni jedan program nije babaroga.Sve se nauci pre ili kasnije.Al uz POMOC to ide mnogo brze.
O samom sviranju mozemo diskutovati dosta al o ovim cudima od programa je svaka pomoc dobro dosla.
MIDI QUEST podrzava moja 2 instrumenta kako sam napisao i jas sam tu vidio mogucnost editovanja sto se stvarno i moze sa njim raditi i dosta je komfornije to raditi na velikom ekranu.
Toliko i BEZ LJUTNJE...Pomozi ako mozes,ako ne pusti druge da kazu svoje misljenje.

BasariStudios
09.12.2007, 14:52
Buraz, sviras vec 30 godina, niti imam nesto protiv tebe niti sam te napao.
Samo kazem, u danasnjem svetu muzika nije samo sviranje nego ima jos
puno toga sto tu spada pod muziku. Ti sviras 3o godina ja sviram 15, ti ne
radis nijednu godinu na software il tehnologiju a ja radim vise od 10...
vidis...svi mi imamo jedan pravac negde, nisam nista lose nit prije mislio
a nit sada, samo sam ti hteo olaksati zivot. Ne mogu ja tebi objasniti kako
radi MOTOR od auta pre no sto ti objasnim od cega je auto radjeno.
Ne moze se direktno na krov bez da imas zidove i temelje, to sam mislio.
A ja vrlo dobro znam sta je MIDI QUEST jer koristim slicne programe mozda
jos od 99/00 godine.

Pozdrav

mirun
09.12.2007, 20:10
Hebiga,da ne dizem tenziju i ne duzim puno vise bez potrebe.U tome i jeste poenta.Ti vjerovatno znas oko ovih novih programa puno vise od mene i bas zato se ocekuje od tebe da ohrabris i potpomognes one koji JEDNOSTAVNO MORAJU JEDNOM POCETI.A ne da nas sklanjas u stranu sa forom kao "Sta ce ti to,nije to za tebe,to je pretesko.".Sve ja naucim pre ili kasnije ako me to interesuje.Uz malu pomoc ide jos brze.
Ej da nije taj hardwer tako skup.........Bilo bi puno lakse.
Ovako fakticki ko malo dete,od nule.Dzaba godine i godine sviranja kad se danas skoro to najmanje trazi(mislim u rekording svetu).
Ali nazalost,moju binu(Stage) jednostavno mora da zameni ovaj Komp jer KO JE JEDNOM USAO U NAS SVET nemoze vise do kraja zivota da izadje iz njega.
P.S.I ja prativ vec odavno tvoje postove i mogu ti reci da sam mnogo pametnih stvari od tebe procitao i vidi se da ne pises napamet i da ima tu kapaciteta,ali brate ponekad se obratis kolegi kao da ti je jezik(tastatura)brzi od pameti.
Polako buraz,ti si jos mlad covek,i nadam se da cemo jos puno dobrih stvari od tebe nauciti i procitati.
Pozdrav

Vaxter
10.12.2007, 09:31
L O C K