PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron Audya 5 , POMOĆ!!


KawasakiZX6R
29.10.2017, 15:13
Pozdrav svima.

Trebam pomoć oko Audye 5..

Imam dvije i problem je kod formatiranja.

Imam 20ak klavijatura i nikad nisam formatiranjem harda izgubio sve podatke, s ovom klavijaturom je prvi slučaj.

E sad , nakon formatiranja harda , iskopirao sam hard s druge audye 5 i to 17gb, jer je 10gb skriveni sistem.

Nakon toga vidim da mi se nisu dobro namjestili svi podaci, tako npr imam prije kopiranja nemam apsolutno ništa, a nakon kopiranja imam sve factory user styles, ali fali mi npr :

kod SLOW BALLAD . Audio drum
kod 16_BEAT_2 - Audio drum i GRoove Bank

itd

E sad pitanje je mogu li ih ubaciti , gdje ih uzet i kamo na hard disk iskopirati?

Ako nekom treba imam preko milijun ritmova, setove i semplove..

Lp
Dodato:
Dakle fale mi AUDIO DRUM i LIVE GUITAR.

sxkn7
29.10.2017, 23:14
ja sam prije godinu dana uzeo Audyu 5 iz dućana da je probam doma. Tad sam iskopirao cijeli sadržaj njenog hard diska prije nego što sam je vratio u dućan. Evo slika sadržaja njenog hard diska pa mi reci koji te fajlovi zanimaju:

Keyboard Man
30.10.2017, 00:30
Ovo je sve moguce iskopirati,normalno ucitati novi software 5.4B a ne ovaj 5.0,a nemoguce AUDIO DRUM I LIVE GUITARS,jedino kvalitetno rijesenje novi hard IDE 80GB ili jos bolje novi SSD hard.

KawasakiZX6R
30.10.2017, 10:50
Nije baš tako.

Ovo sa slike imam sve, a AUDIO DRUG i LIVE GUITAR sam ubacio sa jednim fileom , koji se učitava isto kao novi software, dakle priključim klavijaturu na usb, poklikam i kod sljedećeg paljenja si je ubacio sve, sad mi fali samona par ritmova AUDIO DRUM.

Imam dvije audye 5, na jednoj je SSD, njega sam isto formatirao i iskopirao ono što je bilo prije u njemu i natrag radi kao i prije.

Dakle, sxkn7 , ako mi možeš to sve ubaciti u WIN RAR pa da taj sadržaj učitam u ovu klavijaturu.

Inače , ostalo što nisi iskopirao a nalazilo se je na hardu je SYSTEM sa 10GB koji ne vidiš. Bez toga mi neće ni pokrenuti klavijaturu.

aleksandar031
01.11.2017, 14:34
Moj ti je savet da stupis u kontakt sa Marcelom u Ankoni, izlozis coveku problem , ipak mozda bi pomogao covek u smislu sta da preduzmes .
Ali svakako je SSD od njih najbolje resenje I miran si

KawasakiZX6R
09.11.2017, 08:26
Dobio sam sve osim bassova - Fali mi prvih 9, - Acoustic, finger,pop,funk, fretles...

Ima li načina da se oni ubace?

KawasakiZX6R
09.11.2017, 10:27
Kad stavim novi originalni hard od ketrona, isto mi gale bubnjevi, tako da nije problem do harda nego ih treba nekako dodati.

gsmogli
29.04.2018, 10:09
Kako si rešio problem?

gnovako8
30.04.2018, 18:01
pozzz koliko znam hdd za ketron mora bit kloniran da bi sve radilo

radisadv1205
15.10.2018, 12:26
Pozdrav. Odnedavno sam postao vlasnik Audye i cuo sam da problem sa seckanjem prilikom promene ritmova moze da se resi ubacivanjem ssd harda. Da li je to tacno ili su mozda sredili taj nedostatak u poslednjem OS?
Hvala!

aleksandar031
15.10.2018, 15:50
Sa ugradnjom SSD nestaju svi problem koji su bili ranije, stabilnost Sistema itd . Preporucljivo je svakako ugraditi SSD

radisadv1205
15.10.2018, 23:34
Koliki kapacitet je pozeljno da ima taj SSD i da li se jednostavno ugradjuje ili mora da ide kod majstora?

Postoji li neka procedura nakon ubacivanja diska ili je dovoljno samo iskopirati sve sa HHD na SSD da bi sve ostalo na svom mestu (user style, lupovi itd.) i funkcionisalo?

aleksandar031
17.10.2018, 14:06
Koliko se secam u pitanju je SSD od 64 gb , a mogao bi odraditi sve to prekoMarcela I kupovinu ucitavanje resursa koji su potrebni, za par dana sve to moze da se odradi I da ti posalje disk na kucnu adresu

casper
17.10.2018, 16:56
Koliki kapacitet je pozeljno da ima taj SSD i da li se jednostavno ugradjuje ili mora da ide kod majstora?

Postoji li neka procedura nakon ubacivanja diska ili je dovoljno samo iskopirati sve sa HHD na SSD da bi sve ostalo na svom mestu (user style, lupovi itd.) i funkcionisalo?


Bit će dovoljno 64gb. Pored SSD disca, treba ti i IDE to SATA adapter. Ugradnju možeš obaviti sam ali trebaš znati proceduru. Spojiš SSD preko kontrolera na Audyu i upališ klavijaturu. Prilikom podizanja sistema će te jednom trenutku pitati da li želiš formatirati disc. Odradiš formatiranje ssd-a i sve ugasiš te na računalu prebaciš podatke (i one hiden) sa starog HD-a na ovaj SSD. Ponovo ugradiš SSD i to bi trebalo biti to. Kažu neki znalci da neće raditi baš svi adapteri pa ako želiš biti siguran, prepusti posao nekom tko ima iskustva. Ili kupi originalni kit (https://www.ketron.it/shop2/accessori/kit/ssd-64gb-pata-serie-audya-detail) za ugradnju.

radisadv1205
21.10.2018, 21:49
Mora li ssd od 64gb ili podrzava i veci?

casper
21.10.2018, 22:06
Može i veći ali biti će formatiran do maksimalno 80GB.

radisadv1205
21.10.2018, 22:17
Lakse mi je da nadjem od 120gb. Hoce li raditi ako bude formatiran na 80gb?

casper
21.10.2018, 22:30
Nema problema, radit će.

NordX
02.11.2018, 18:53
Casper razmisljao sam da predjem sa T4 na Ketrona Auyda 5? Sta mislis ti o tome?

Kada ugradim taj SSD, kako se ubacuje OS resursi i ostali ritmovi na tom SSD-u?

I neka mi neko ko ima Audya kaze, mogu li se napraviti na njoj registracije (boja,ritam+tekst)?

Hvala.

casper
02.11.2018, 18:59
Prebacivanje svih podataka se radi "kloniranjem" HD na SSD. Opisao sam postupak. Nisam ga (još) radio ali msilim da ću uskoro biti u prilici.
DA, na Audyi se mogi raditi registracije slično kao na Yamahi samo što su organizirane na drugačiji način.

A zašto bi išao s konja na magarca?

NordX
02.11.2018, 19:08
Slusao sam par tih Ketrona nekako mi je bubnja, odnosno aranzerski deo nekako bolji u odnosu na Tyrosa, mozda je to moj pogresan utisak.

Nemam neki dobar Drum koji stvarno ''nosi'', iako Tyros ima dobre Drum Setove. Bass isto nikako fabricki da izvucem da ''nosi'' kao kod KORG-a,kad se napuca sa MaxAudiom.

Opet kazem, ne volim KORGa, Yamahom sam donekle stvarno zadovoljan, ali mi je Ketron u poslednje vreme bas zagolicao mastu.

casper
02.11.2018, 19:18
Dobro razmisli i procijeni prije zamjene/prelaska. Moglo bi ti bas gitare još više faliti na Audyi nego na TYrosu. ;)

Znaš da je tuđa žena uvijek ljepša od vlastite. I ona zagolica maštu, a kad je osvojiš ubrzo shvatiš da tvoja i nije tako loša. :D

romario
02.11.2018, 19:27
Audya mi je zvucno djelovala bas dobro,live.
I ritam i solo instrumenti.Zvucno drugačije nego yamaha, ali stvarno dobro.
Međutim, kada je zastucala par puta na svirki, nismo sebi dosli pet minuta :)
To je stavka koju moras prihvatiti prvenstveno.Ta nestabilnost os-a.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

NordX
02.11.2018, 19:29
Hahahaha, dobar si Casper, to je too :D

Romario, to nisam znao. Ipak necu dirati nista,a Vi mi pomognite s nekim dobrim ''live'' drum-ovima :D

romario
02.11.2018, 19:35
To se stalno veze za tu klavijaturu,ta nestabilnost os-a.
Ja sam je iskusio osobno.
Nije ugodno,a zasto to nisu riješili do sad, nije mi jasno.
Sto se tice tih bubnjeva ,meni je ovo od yamahe ok.
Na netu sam vidio jedan bubanj semplirani,stvarno top radi.Ali ne nasa proizvodnja.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper
02.11.2018, 19:35
@NordX - Najbolji Live drum ti je već u Tyrosu. To ti je opet slično kao sa ženama. Nisi ni sam svjestan kako dobro radi sve dok je ne dirneš u pravo mjesto. ;)

@romario - Da znaju i imaju s čim/kim, odavno bi odradili ono što ih muči. Pa vidiš da su dali u prodaju sampler koji to u stvari nije (sd9). Neznanje i deficit stručnjaka, to je razlog što se vrte u krug zadnjih 10 godina.

ffb
02.11.2018, 20:01
https://youtu.be/Gt_dhbhUL5Q
Nije pomoc za Audya ali vrijedi pogledati/ preslusati
Taj tip ima i drugih demo snimaka na kojima se moze svasta dobroga cuti.
Dodato:
Mislim da ovo pojede 99,99 % nasih semplova

casper
02.11.2018, 20:05
Vrijedan mladić, sjećamo ga se dok je svirao Yamahu. Sad je prezentator Soltona i to lijepo odrađuje. Samo, kod njega nema zime za dobar bubanj. Njemu je svaki dobar. ;)



https://youtu.be/R3PGu7lO4jc


Fulao si u zadnjoj (dodanoj) rečenici. Fulao za malo, 001% :-)

ffb
02.11.2018, 20:09
Jbg, tko radi taj i grijesi😂

romario
02.11.2018, 22:35
Ovakav bubanj recimo
https://youtu.be/AABQP9wCkOw


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper
02.11.2018, 23:03
Kad bi tih 130 eura riješilo problem bubnja onda bi i Tyros 2 zvučao tako jer ima prostora za ovih 950mb sampla. Ali ... kao što nije zlato sve što sja, tako nije uvijek dobro sve ono što "nabija" ...:D

romario
02.11.2018, 23:12
Ne mislim da tyros ima problem sa bubnjem.
Ovo navodim kao primjer dobrog sempliranog bubnja .
U videu se cuje da je odradjen za sve zanrove .
Generalno, volio bih imati ovaj bubanj u svom tyros-u.
Sad ,da bi dao za ovo 130 eura, ne bih.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

ffb
02.11.2018, 23:31
Cms-Peter Schips ima na svojoj stranici mnogo besplatnih semplova.
Treba malo potrositi vremena i mozda se pronadje nesto prikladno.

radisadv1205
25.11.2018, 19:02
Pozdrav. Problem ssd diska jos nisam resio jer adapter nije hteo da radi, moracu da nabavim originalni ssd.

Zanima me kako da usnimim rbk fajl i da podesim da ga klavijatura prilikom paljenja automatski ucita?

aleksandar031
25.11.2018, 20:54
Oznacis prvo koje semplove zelis snimiti u RBK fajl , zatim jednostavno sacuvas taj RBK, a tu odmah I podesavas autoload na ON , da ti te semplove loaduje kad upalis klavijaturu.
@Romario
Nema potrebe za zbunjivanjem ljudi, nestabilnost Audya je postojala naravno sa starim klasicnim HD , sa SSD nema nikakvih problema. Mnogo nezgodno je davati dezinformacije ;)

radisadv1205
25.11.2018, 21:28
Ne uspevam da se snadjem na taj nacin. Ucitao sam neki rbk, dodao jos par multisemplova i sada bih to da snimim. Uspeo sam jedino da snimim sa ekstenzijom prg ali nigde ne mogu da nadjem da pise save rbk i slicno. Ako bi mogao ceo postupak snimanja bio bih zahvalan.

romario
25.11.2018, 22:46
@aleksandar031
Vidi frende, nije dezinformacija. Previše godina imam da bih to radio.
Ponovit ću i tebi i drugima koji čitaju.Meni je osobno par put zastucala u svirki. Dali je hdd ili ssd u to ne ulazim,jer ne znam. Ako je to riješeno sa tim ssd, odlično za korisnike.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

aleksandar031
26.11.2018, 16:08
@Romario
Nisi me razumeo , dezinformacija se upravo na to I odnosi - biti siguran da li je bio HDD ili SSD, to je sva sustina.To I ja prvi kazem, sa HDD je bilo problema I u vezi OS I raznih drugih. Sa SSD svi problem nestaju I nikad se nista nepredvidjeno nije desilo.
Kazem ovo zbog ljudi koji ce citati forum I biti u dilemi mozda oko kupovine pa da imaju prave informacije.

gnovako8
26.11.2018, 16:14
Pozzz. da se nadovezem sto se tice Audye promjenio sam ih 5 u par godina i imam jos uvjek audyu, softwerski je sporija malo to stoji i znala mi je tokom svikre zastekat, ali nista strasno ostao kao ton svirat i nadjem taj ton prijer D ton stisnem tipku D i prestalo,a vjerovatno zbog prebrzog rukovanja kao sto sam navikao na korgu pa je zato se desilo .znaci u par mjeseci 2 puta se desilo ,poslje nisam imao problema radi sve ok,i imam drugu audyu i ok nisam imao problema ,znalo se desit i da korg zasteka problem bio neki konvertirani ritam tako da nema pravila instrument je dobar.

romario
26.11.2018, 16:52
@aleksandar031
Ništa ja sto sam napisao ne mijenjam,ono što sam rekao stoji.Bit će da se ne slažemo, razumijemo,tako nesto.
@gnovako8 ,uzmi znači ssd i rijesio si moguce probleme.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

radisadv1205
18.01.2019, 00:25
Kako da obrisem u ritmu intro/ending ili fill in npr. u User Audio Drumu a da mi ostali lupovi u varijacijama ostanu? Cini mi se ako ritam oslobodim suvisnih prelaza da nece seckati prilikom promene.


Hvala

radisadv1205
10.09.2019, 00:30
Pitanje i dalje aktuelno.