PDA

Pokaži Full Verziju : Aranžer kućne izrade


casper
25.08.2017, 23:47
Video prikazuje kako izraditi aranžer u stolarskoj radionici. Autoru stolarija baš i nije jača strana ali je bitno da stvar na kraju ipak funkcionira - svira.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vv8KQRZBnoU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Isplativost je vrlo upitna, no u ovom slučaju ste u prednosti jer možete birati komponente od kvalitete tastature pa sve do motoriziranih potenciometara.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T8-7nYEYq8c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dell
26.08.2017, 15:18
Ako je ovo ritam mašina od njega napravljena, bolji bubanj nisam čuo nigdje.

casper
26.08.2017, 15:27
U pozadini svira software Varranger2.. A sound ovisi o ostalim komponentama sustava, tj. racunala i materijalu koji svira.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

smuchac
31.08.2017, 00:32
Iskreno,stolarija uopće nije loša.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

casper
31.08.2017, 10:39
Pokaži to nekom stolaru pa ćeš vidjetio što on kaže. Ja za takve uradke velim, "iz aviona se ne vidi, a brodom ne možeš prić". :D

Ali to nije bitno, stvar funkcionira. Ako je za kućnu upotrebu onda je težina nebitna i instrument će biti u jednom dijelu dugo vremena. Ali kao se nosi na svirke ... onda ovakva izrada nije dobra. Niti zbog težine niti zbog čvrstoće.

smuchac
01.09.2017, 00:41
Definitivno nije za prenošenje. 3 svirke i trećina toga ne bi radilo. Osim tipkovnice,ništa od komponenata nije dizajnirano da stoji zašarafljeno doslovno u dasku. [emoji16]

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Alen P
01.09.2017, 18:40
Ko da imash Wersi...😜

casper
13.02.2018, 14:20
Ovo je Wersi! Stolac (slika1) košta više od Genosa :D

Više volim crvenu boju (slika2).

U "pozadini" je kod oba vArranger2? Da li to znači da je Wersi OS loš?

casper
01.11.2019, 01:39
Rekoh, ajde da dignem temu s još jednim aranžerom kućne izrade. Lijepa žuta boja ... :D

https://youtu.be/hUALX4q9rcY

Landison
01.11.2019, 10:50
Ne može promašit dugme i da hoće....ali odmah sam primjetio jednu manjkavost - ne može se radovati u iščekivanju novog OS-a....kao mi!:D

casper
01.11.2019, 11:19
Pa i nije baš tako. Glavni "motor" aranžera sa svih ovih videa je vArranger2 kojeg autor redovito nadograđuje novim mogućnostima. Ta platforma/program/aplikacija, kako god da je nazovemo, funkcionira pod Windowsom i kao takva se može ugraditi u razne konfiguracije. Od korištenja kod kuće za vlastitu zabavu i sviranje ženici
https://youtu.be/AFMbAunuEPw
pa do ovakvih kreacija složenih od više manuala
https://youtu.be/dBwnjp7I4ZU

Tihotyros
01.11.2019, 12:04
Na njuškalu se prodaje jedan ovakav Wersi Pegasus, a vlasnik kaže da ga prodaje jer je kupio Yamahu Genos. Možda je i član foruma.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Tomy
01.11.2019, 15:00
To je Đuro iz Đakova. Stariji čovjek. Nije na forumu.

kem
02.11.2019, 21:53
Finansijski, da li kosta vise ili manje od slicnog aranzera na prodaju?:)

pekilik
03.11.2019, 16:30
Sve zavisi, neke nazovi prednosti PC baziranih instrumenata su sto nemoras odmah da puknes par hiljada eura za dobar aranzer vec mozes polako da nadogradjujes set up, na kraju cenovno izadje isto kao i neki od top aranzera, ali ako imas kolicinu potrebnog znanja da sve konfigurises i istestiras mozes dobiti kvalitet i poprilicno veci od onog kojeg mozes dobiti od hardware instrumenta...

djmt
09.11.2019, 10:41
Ovo ima buducnost... da se stavi ovako veliki display sa touch ubace opasni kvalitetni semplovi boje ritmovi setovi posto mesta verovatno moze da ima virtualno neograniceno... verovatno ovakva klaviatura nebi imala rok trajanja i ako je mozda skuplja za izradu nego da se kupi neki genos pa4x... dobra stvar ;)

Nemogu da zamislim klaviaturu sa npr 16GB ram... 8GB drumkitovi hehe.. to mora da bude opasan sound :)

Zlatek
09.11.2019, 11:04
djmt
Malo pogledaj Wersi!Svi njihovi modeli su bazirani na toj tehnologiji!Istina da imaju cijenu ali i vrijede! Imam jedan njihov stariji model, ali još uvijek se može opasno srediti ako znaš šta radiš, a da ne govorimo o novijim modelima!

casper
09.11.2019, 11:22
@djm - Tehnički gledano, to je izvedivo i brojke koje navodiš izgledaju obećavajuće i lijepo. Iz prakse se pokazalo da takvi pokušaji završe samo na razini projekta i nikada ne sažive u masovonoj upotrebi.
Evo jednog takvog.
https://youtu.be/ClVaaq-z0RA
Pokušaj pristupiti webu s kraja videa pa ćeš vidjeti da je domena ugašena, a komponente sa slika mu skupljaju prašinu na ormaru.
Ima i ozbiljnijih firmi koje su pokušale nešto uraditi s "velikim" ekranima, ali i ti pokušaji se iz "nekgog" razloga nisu razvijali.
https://youtu.be/HFrdeZcvZGQ

Onaj tko želi samostalno složiti ovakav aranžer mora imati ogromno znanje, napraviti brojna testiranja i na kraju je pitanje da li će sve raditi stabilno i bez "štucanja i distorzije". Uloženo vrijeme i novac, takvom se entuzijastu može vratiti jedino u obliku osobnog zadovoljstva, a nikako kao financijski opravdana investicija.

Kod projekata ovakvog tipa gdje želimo koristiti aranžer, u pozadini mora postojati nekakav Style player i on je u suštini "kičma" klavijature. Trenutno je najpopularniji i najbolji software po imenu vArranger2. Taj software košta 350 Eura, dobro je zaštićen, trajno se razvija i nadograđuje i za sada mu nema premca. Njegov autor Dan za svaku daljnu preprodaju traži dodatnu proviziju, a to znači kad ga jednom kupite, istog ste trena osuđeni na gubitak. Ako se ovom trošku pribroji kontroler srednjeg ranga i minimalne računalne komponente koje bi svirale koliko toliko zadovoljavajuće, brzo prelazimo iznos od 1000 eura. S ovim ulogom ćemo imati zvuk nekog aranžera donjeg cjenovnog ranga. Nadogradnjom sustava možemo podizati kvalitetu cjelokupnog zvuka ali uvijek stoji pitanje da li će uložena sredstva opravdati očekivanja. Neki se kunu u to da hoće i dan danas tvrde da takva sprava zvuči višestruko bolje od top modela Korga, Yamahe ili Ketrona. Ja ih (još) nisam vidio niti čuo u živoj svirci, a snimke koje su puštene kao audio prezentacija istih, meni ne zvuče ništa posebno.

djmt
09.11.2019, 14:18
Upravu si casper, ove variante na videu sto si prilepio sa 30.000 performaci to je overkill cak i za neku studijsku produkciju... u nekoj zivoj svirci gde se treba uglavnom nekih 10-15 boja i dobra ritam sekcija... bi se izgubio sa pretrazivanjem po menuju i opcijama sto sve nudi ta varianta :) tako da upravu si za neku masovnu produkciju to nebi islo, vise za entuziaste...

Ali je mnogo glupo da cak i neki pa1x korg, kad bi npr. postojala flash kartica sa 16GB nekog brzog rama bi mogo da zvuci extra realisticno.

Evo za primer jedne violine: https://www.youtube.com/watch?v=aeH4LwVzlVU

Siguran sam da samo te violine imaju 200-300MB

Znam da postoje klaviri po 8GB i vise

Neznam za tu Wersi, pogledao sam nabzake izgleda ko avion da vozis hehe :) to treba 4 coveka samo da odneses na svirku :P

Bas me interesuje kako bi to zvucilo da se stvarno ubace svi GM instrumenti da budu ozbiljni ultra realisticni semplovi sa layerima i drum kitovi takodje, gde se nebi nikad trebalo paziti koliko sta memorije zauzima pa i ako konacni set zauzima 50GB :) istovremeno me interesuje kolko vremena bi pisalo "Loading..." kad bi upalio tako nesto hehehe :)

casper
09.11.2019, 14:53
Za dobar zvuk je nužno imati dobru bazu zvukova ("set"), da bi se oni pokrenuli treba imati snažan hardware, da bi on dobro funkcionirao treba imati maksimalno optimalizirani software. Tako se vrtiš u krug, zahtjevi sve više rastu a s njima i suma novaca koje si uložio.

djmt
09.11.2019, 16:57
Bas gledam da je u priprmemi USB 3.2 koji ce imati brzinu i do 20GB/s sto je brze od vecine RAM memorija koje su danas po klaviaturama ... sad sad kad to izadje samo midi kabal i neki novi iPad sto prima USB 3.2 nek i se cita sve direktno iz USB.... brzo ide tehnologija napred...

Ja mislim da polako dolazi kraj ovim glavnim kompanijama sto prave klaviature sa ogranicenjima memorije stalno, razumem jih iz ekonomskog vidika, da bi mogli nove modele praviti... ali prebrzo ide tehnologija dalje da jos uvek to rade tolko sporo... Mozda je stvarno bezpotrebno imati 30.000 performasi i ovakvu spravu... ali bi bilo extra imati mogucnost da ubacis da ti samo ritam sekcija svira uzivo npr. 8GB samplova to bi zvucalo extra extra :) Videcemo za koju godinu sta ce PA5X da kaze ali cisto sumljam u to...

pekilik
09.11.2019, 18:22
Dali vredi upustiti se u izradu kompjuterki baziranih live set up-ova i uloziti odredjen novac u iste, za vecinu muzicara zasigurno nevredi,

najbitnija komponenta da bi se neko upustio u jednu ovakvu nazovi avanturu je ZNANJE iz vise oblasti koje su danas vise vezane za studiski rad nego za puku upotrebu instrumenta(aranzera/radne stanice), a ako osoba zeli da to sama uradi potrebno je i solidno znanje u radu sa kompjuterskim hardverom i softverima koje zelimo da upotrebljavamo,

nesto sto bih zeleo da naglasim jeste da je danasnji studiski rad skoro nezamisliv bez upotrebe raznih audio softvera pocev od raznih semplera, hostova, efekata, filtera itd... koji takodje mogu biti upotrebljeni i u live set up-ovima, sto u saradnji sa kvalitetnim studiskim hardverom daje ono sto danas slusamo u svakom muzickom zanru, tako da se kvalitet onoga sto ce izaci iz tako baziranih set up-ova nemoze dovoditi u pitanje a niti preterano porediti sa aktuelnim top aranzerima i radnim stanicama pogotovo sto su cinjenice i to da su komponente koriscene u izradi tih instrumenata cesto osrednjeg kvaliteta kako hardverskih delova tako i softverskih resenja gde se stedi na svemu pocev od baze semplova gde se njihova tezina cesto za ukupni content ne tezi vise od par stotina megabajta i u najboljem slucaju ne prelazi 2 do 3 gb. o user memorji i da ne govorimo, tu su i cesto efekti osrednjeg kvaliteta i kad se na kraju dodaju DA konverteri koji su u rangu audio karti od par desetin eura i cesto nebalansirane veze tu u startu nemamo monogo oko cega raspravljati sta moze zazvucati kvalitetnije,

posto se ovom oblasti bavim zadnjih nekoliko godina cesto sam u kontaktu sa nekolicinom aktivnih muzicara koji su iz licnog nezadovoljstva onim sto su mogli cuti iz svojih hardver instrumenata a odusevljenjem onim sto su mogli cuti iz PC baziranih sistema i sami uvrstili takve sisteme pored svojih hardver instrumenata ili potpuno presli na PC bazirana resenja, mnogi koriste takve sisteme zamenjujuci hardver mixere,

licno koristim PC baziran kompletan sistem(mixer/aranzer) kako kod kuce tako i u takozvanim live uslovima koji vec nekih 5 godina nije nikad izneverio zakucao ili tako nesto, sve ono sto je proslo kucno testiranje se isto tako ponasalo i u tzv. live uslovima,

vArranger2 ovde pomenuti koristim jako dugo i imao sam solidnog udela u njegovom razvoju pogotovo za stvari vezane za koriscenje aranzera u balkanskoj muzici i mnoge bitne funkcije stylera su pridodate po mojim sugestijama tako da vA2 vredi svih novaca placenih za njega pogotovo sto sve buduce nadogradnje dobijate potpuno besplatno tako da za svo vreme koriscenja mozete uvek imati aktuelnu verziju, program je apsolutno stabilan i nema nikakvih bugova koji bi doveli do zamrzavanja ili pada aplikacije u radu, svoj set up sam mogao uporediti sa sistemima na kojima prosecni muzicari rade ovde u Srbiji tipa dynacord mixera i kutija i uglavnom korgovih aranzera i moje misljenje je da cak i isti semplovi ritmovi korisceni u oba set up-a ali propusteni kroz kvalitetnije efekte i hardver uopste zvuce neuporedivo bolje na PC baziranim sistemima a kad se instrumenti zamene kvalitenim vst emulacijama tu vec sve zvuci daleko realnije i kvalitetnije,

zeleo bih da dodam i to da danasnji hardver dostupan na trzistu u high end segmentu skoro ne zahtevaju nikakvu optimizaciju jer su performanse ogromne i vrlo ih je tesko naterati da zastekaju tu su sada procesori sa 6 i vise jezgara koji po defaultu rade na 4ghz, brze ram memorije koje rade na preko 3000mhz, m.2 ssd diskovi cija brzina citanja meri preko 3gb u sekundi kad tome pridodamo kvalitetne audio interfejse koji skoro da uopste ne opterecuju sistem samog kompjutera a sve se to moze uklopiti u prosecnu cenu jednog hardver instrumenta onda je to nesto sto otvara jedan novi svet po mogucnostima za svakog od nas,

na kraju bih rekao da sve opet zavisi od onoga koji ce to koristiti, nije bas po sistemu ucitaj set i sviraj ali je to slucaj i kod hardver instrumenata, korisnik moze sebi napraviti bazu zvukova od nule a moze koristiti nesto sto je vec napravljeno, nije potrebno ubacivati gomilu nepotrebnih zvukova ili cega vec sve ne, proizvodjaci hardvera su zato i ogranicili delovanje samog korisnika da nebi doslo do havarije sto kod PC baziranih sistema nije slucaj, potrbna je edukacija da bi se znalo konfigurisati i upotrebiti ali nije kvantna fizika da se nemoze nauciti, logika koja se koristi kod audio softvera je ista ona koja se koristi i kod hardver instrumenata tako da prilagodjavanje nije tako tesko, netreba zaboraviti i to da su i hardver instrumenti u stvari kompjuteri ciji je OS pisan da radi jedino stvari za koje je namenjen po istoj logici...

casper
10.11.2019, 06:23
Ajde pomozi da odogovorimo čovjeku na pitanje, koliko je novaca potrebno za složiti neku srednju konfiguraciju aranžera. Nisam u tome pa samo nagađam, ispravi me gdje griješim.

Varranger2 = 350 eura
Kontakt = 400 eura
Touch screen = 250 eura
Kontroler = 300 eura
Komp = 700 eura

I zanima me još jedna stvar, koliko je to upotrebljivo i praktično za slaganje na pozornicu. Volio bih da nas uputiš na neki YouTube link gdje se vidi i čuje neka takva "mašina" koja zvuči ozbiljnije, kako izgleda, kako zvuči.
Mislim da tema nema veze s mixerima ovog tipa jer je to ipak područje koje dalje veže vrlo kvalitetne kutije pa sve skupa odlazi daleko iznad buđeta o kojem govorimo općenito na forumu.

djmt
10.11.2019, 12:01
Ajde pomozi da odogovorimo čovjeku na pitanje, koliko je novaca potrebno za složiti neku srednju konfiguraciju aranžera. Nisam u tome pa samo nagađam, ispravi me gdje griješim.

Varranger2 = 350 eura
Kontakt = 400 eura
Touch screen = 250 eura
Kontroler = 300 eura
Komp = 700 eura

I zanima me još jedna stvar, koliko je to upotrebljivo i praktično za slaganje na pozornicu. Volio bih da nas uputiš na neki YouTube link gdje se vidi i čuje neka takva "mašina" koja zvuči ozbiljnije, kako izgleda, kako zvuči.
Mislim da tema nema veze s mixerima ovog tipa jer je to ipak područje koje dalje veže vrlo kvalitetne kutije pa sve skupa odlazi daleko iznad buđeta o kojem govorimo općenito na forumu.

Tako nesto sam i predpostavljao oko cene i ja, plus naravno da se kupe svi semplovi ako jih sam ne snimis i sastavis po drumkitovima ipd...

@pekilik I ja bi voleo ako ima neki snimak negde da se cuje kako zvuci taj setup i hvala na obsirnom postu!

Tihotyros
10.11.2019, 12:06
@pekilik Može neka fotografija tvog setupa u live varijanti. Jer sve to što si nabrojao ništa ne vrijedi, ako nije prakrično za složit, pa čak ni ako nije ugodno oku.
Da nebi neko iz publike pomislio da si preselio knjigovodstveni servis na pozornicu :D

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

pekilik
10.11.2019, 18:12
Evo par fotografija mog set up-a, koji nije nista posebno meni netreba velika mobilnost ali tu svega par stvari ima tako da ni mobilnost nije nikakav problem, muzicari danas cesto koriste uredjaje smestene u rack kucista tako da danas u jednu takvu kutiju sve moze stati, PC danas moze biti i jako malih dimenzija a velike performanse a velicine kao one stare video kasete koje smo nekad koristili u video rekorderima, takvi PC uredjaju se mogu i kaciti pozadi na monitor i tu je potreban jos i audio interfejs i to je sve sto je potrebno od komponenata tako da nije velika zbrka, ko zeli da vidi jos slika razlicitih set up-ova moze ih pogledati na vArranger2 sajtu, ja nisam neki pobornik izrade kucista slicnim klavijaturama pa u njih gurati sve komponente jer mislim da je to preveliki dodatni trosak ali ok ko voli i ima umeca da se sa tim pozabavi,

ovde je snimak koji ste mozda vec culi na forumu koji je star 8 godina a vec tada je zvucao solidno bolje nego tadasnji hardver instrumenti i mene je motivisao da krenem u ovu pricu, set up je malo glomazan ali vredi cuti

https://www.youtube.com/watch?v=ZkVhBTmEmfM

ovde je takodje jedan set up interesantan ali u pogledu zvuka slican hardver instrumentima

https://www.youtube.com/watch?v=3lWOV9kkQ4Y

postavicu za sada jos jedan sa balkanskom muzikom mislim da su uglavnom sf2 instrumenti korisceni

https://www.youtube.com/watch?v=bnRxfpgy3hM



razgovarao sam danas sa jednim kolegom koji takodje koristi PC baziran instrument sa kvalitetnim vst instrumentima pa ce ovih dana ubaciti svoje snimke na demo sekciju ovde na forumu tako da mozete cuti kao to zvuci i u narodnoj muzici...



https://i.ibb.co/Sy1btjf/IMG-20191110-083105.jpg (https://ibb.co/Sy1btjf)

https://i.ibb.co/pZjxp4Y/IMG-20191110-083126.jpg (https://ibb.co/pZjxp4Y)


evo i jedna od kolege gde se vidi monitor na stalku za note i PC pozadi monitora vrlo prakticno i lepo

https://i.ibb.co/9NMPBg6/kostic-pc.jpg (https://ibb.co/9NMPBg6)

casper
10.11.2019, 18:35
Pratim obojcu ljudi, tvoj 1. i 2. link. Hubertusa nema već duže vrijeme i bojim se da ... Njegova konfiguracija s tvog videa je trajala samo za vrijeme svirke gdje se instrumenti nisu morali transportirati i stajali su u jednom lokalu. A Adorf je svoj postav prije godinu dana zamijenio s Korgom i "manje kablova". To govori koliko je prakično prenositi i slagati kreacije poput ovoga što je koristio na tvom snimku.

Financije? Koliko bi koštalo ako se želi preskočiti kvalitet top aranžera?

pekilik
10.11.2019, 19:01
vArranger2 - 350
PC konfiguracija - 1000eura
Audio karta minimum - 200
monitor se moze naci i za 100-150
keyboard kontroler takodje od 150 pa na gore
tu bih napomenuo da moze i posluziti i neka stara klavijatura/aranzer sa midi out izlazom
e sad softver ima dve varijantne ako se ide na legalnu
ja sam npr. uspeo kupiti NI komplet 8 u Player-u za 200Eura koji je sadrzao legalan
Kontakt 5 full i jos brdo kvalitetnih efekata i semplera,

Studio one 4 profesional koji koristim kao host sam takodje na nekoj akciji kupio za 150 dolara

nesto instrumenata za Kontakt sam kupio tako da i u toj varijanti cena za kvalitet nije prevelika...

jos bi napomenuo da se u ovoj varijanti moze izbeci upotreba mixera sto je znacajna usteda u set up-u jer iz audio karte
moze direktno u aktivne kutije a vecina karti ima bar dva mikrofonska ulaza....

romario
10.11.2019, 19:02
Ako govorimo o verziji solo klavijature, tada je to dosta jednostavnija varijanta.
Sve sto treba stane u jedan rack.
Rack danas koriste i gitaristi,ne vidim tu nekakav veci problem .
Stalno nailazimo, a malo i sami trazimo,na ogranicenja u nasim klavijaturama.
Sa ovim sistemom ta su ograničenja minimalna.
Za aranzer je stvar malo vise komplicirana.
Ovdje je samo stvar tko se u ovu pricu može upustiti.Sa racunalom se mora biti na ti.
Mišljenja sam da na forumu mozda ima par ljudi koji mogu ovime ovladati.
Ovdje nije stvar u muziciranju.
Samo brojevi, a tu nema lazi i prevare

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dodato:
Osobno da sam na razini rukovanja sa računalom kao što vladam onim što je potrebno za nase svakodnevno muziciranje ,ne bih casa razmišljao.
Koristim i kontakt i studio one i sve ostale vst-e i pluginove.
To je nivo iznad ovih nasih yamaha i korgova.
Ali velim,za to su nam potrebna neka druga znanja.. u velikim kolicinama .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

djmt
12.11.2019, 13:59
@pekilik Super izgleda Roland i vAranger :) jel ima ekran TouchScreen jel moras sve sa misom da stiskas?

pekilik
12.11.2019, 18:04
Da da monitor je touch screen...

Komande za styler koristim sa Rolanda za 4 varijacije 6 fill in-ova, synth start/stop glavni stop, hold, fade in/out, dok odabir sounda i Songova/stilova bez problema radim preko ekrana, velicina monitora je 22" tako da je sve jako pregledno i precizno za dodir....

Alen P
18.11.2019, 19:42
Malocas naletio na ovo: https://deebach.ecwid.com/Max-plus-p143693647

milancepi
19.12.2019, 10:55
Pozdrav,Peki lik je pricao o svemu ovome I prikazao slike mog korga pa700 povezan sa PC.Koristim komplet ritam sekciju sa vst instrumentima,kao I solo instrumente, motu 624 muzicku kartu, koja mi sluzi I kao osmokanalni mikser vrhunskog kvaliteta.Sve to povezano u jedan sistem. Nema nijedan aranzer poredjenje sa ovim niti ce nikad imati, druga dimenzija sviranja, imam I va2 aranzer ali mi je sve bilo lakse preko korga podesiti, a I zbog samih ritmova za korga.Peki lik je o svemu u pravu,znam se licno sa covekom I sve sto prica je u pravu, mnogo je zaso u tu problematiku.Kada sviram aranzer bend iza mene,jeste skupa investicija sve ovo me iskostalo oko 3500 eura.Ali kada sviram srce mi je puno,a I zavrsio sam sa kupovinom klavijatura,za tri god sam promenio sve moguce klavijature korg pa4,ketron audia 5,roland ea7,roland g6,korg kronos 2 I... Sve su to ista s... Ovo je druga ,,dimenzija" https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191219/77672de31ed943c8e4c9a131ac9377d5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191219/7531161db23e62816b0e150368bb80a9.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

casper
14.04.2023, 21:34
Ovog treba zaposliti u Yamahi da radi module, vrh ;)

https://youtu.be/9pIm7V_uP68

smuchac
15.04.2023, 10:52
Kad sam ga vidio s ručnom pilom naježio sam se.... [emoji16]

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

casper
15.04.2023, 11:00
i ja ... cvikcange, kombinirke ... još samo nedostaje čekić od 5 kg :lol:

casper
09.09.2023, 08:50
Naletjeh na ovaj video. Gore je Tyros, jel ovo ispod Korg?
https://www.youtube.com/watch?v=bdRUFRZsktk

Vux
09.09.2023, 09:27
Ekran mi izgleda kao noviji neki pa1000 ili pa4x
Rekao bih sigurno da je korgov ekran i korgove kontrole ritma, vidim 2 intra i count in, 4 varijcije i knobove za vokoder, gotovo sam siguran da je pa4x ili pa1000

Tomy
09.09.2023, 23:27
Ja mislim da je pa3x muzikant.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Milan$
10.09.2023, 19:29
ja bih reko da je nekom mnogo bilo dosadno kad je ovo pravio :D