PDA

Pokaži Full Verziju : Pedale za klavijaturu


nikoboy15
16.08.2017, 17:17
Pozdrav ekipa,

jel mi mozete navesti koje vrste pedala se mogu spojiti u klavijaturu ?
I ako nije problem, ukratko opisati koja cemu sluzi.

Hvala vam na pomoci i zivjeli :)

ffb
16.08.2017, 19:09
Tetka Google zna sve😜

Negoslav
16.08.2017, 19:54
Na dosta pitanja koja se ovde postave, tetka Google zna odgovor, pa opet odgovaramo i pisemo. :)

ffb
16.08.2017, 21:04
Nazalost tako je😂Cudi me kako jos nitko nije postavio pitanje zasto postoje bijele i crne tipke na klavijaturi😜Ili sam previdio pitanje🤔

nikadvisekorg
25.08.2017, 20:57
Imaš damper ako sviraš klavir..... zatim volume i eksprešn iliti expression pedalu koju imaju slične funkcije....a i tipske tipa fc7 za roland ili ec5 za korga itd......

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

gogi-japanac
26.08.2017, 14:09
Imaš nekoliko vrsta pedala:

1.Expresion
2.Volume (mono/dual)
3.Dumper

Ako ćeš koristiti pedalu za menjanje nekih efekata...npr:Sustain,Reverse,Portamento,Volume ili nešto drugo,za to ti je namenjena Expresion pedala.Ona je multifunkcionalna pedala.
Moja preporuka je Yamaha FC7.

Dumper koristiš za Sustain/Release...Switch Off/On (gotovo sve isto,ako i ne isto kao Expresion.

Volume pedal je isključivo i samo za kontrolu jačine zvuka.
Moja preporuka je Yamaha FC9 (nažalost,više se ne proizvodi) ili Steve Vai-Little Alligator.

nikoboy15
27.08.2017, 12:15
Odlicno objasnjeno kolege.

Hvala vam!! :)

Negoslav
27.08.2017, 16:32
Ja preporucujem BOSS FV- 500L.

nemanja 1982
05.03.2019, 21:15
Da ne otvaram novu temu. Zdravo svima pre svega.

Imam Triton Klasik i boje mi nisu nivelisane, jedna boja mi je tisa,druga glasnija i tako redom.

Koja pedala meni treba u ovom slucaju i koju kupiti? Budzet mi je nekih 50e nije vise nazalost.

hvala unapred na odgovoru.

ffb
05.03.2019, 21:35
Ja sam skoro kupio M–Audio EX–P expression pedal. Thomann cijena —čitavih 16€ . Jeftinija od polovnih a radi dobro. Isprobano na Roland Ea7, Korg Pa 700, Yamaha Modx.

nemanja 1982
05.03.2019, 21:36
Kod nas u srbiji je 30e. Kupicu nju. Znaci sa njom bih imao sve boje iste jacine kada namestim je l tako?

ffb
05.03.2019, 21:48
Jacinu reguliras sa pedalom– kao gas na automobilu.Ispod imas jedan mali prekidac koji ces mozda morati prebaciti na „others“

nemanja 1982
05.03.2019, 21:52
Nikako nisam skapirao koja je razlika izmedju volume i expression pedale?

Tihotyros
05.03.2019, 22:25
Volumen pedala sluzi iskljucivo za podesavanje glasnoce/volumena klavijature, pojacavanje i stisavanje i pojacava cijelu klavijaturu. Vokumen pedala ne moze biti expresion, dok se expresion pedala moze koristiti i kao volumen. Expresion je multifunkcionalna i moze se podesiti da pojacava/stisava npr samo desnu ruku, da sluzi kao sustain pedala ili neki prekidac, da se njom pali/gasi neka funkcija npr vokalist i sl..
Mislim da dosta onih koji sviraju i godinama ne znaju razliku pa dodju u trgovinu i traze volumen (jer npr zele pojacavat samo desnu ruku), a treba im expresion, onda kuoe pa kazu ne radi mi dobro, ne valja pedala..

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

ffb
05.03.2019, 23:00
Tiho jedna ispravka– volumen pedala stisava ono sto namjestis da stisava cjelu klavijaturu ili samo desnu stranu na kojoj sviramo solo.Imam i Yamahinu FC 7 pedalu koju momentalno koristim za Modx a prije sam ju koristio za Psr, Korg , Nord i razne midi klavijature.
A expression pedala moze osim volumena regulirati i efekte npr. vah– vah, delay,sustein itd itd

Tihotyros
05.03.2019, 23:16
Prihvacen ispravak netocnog navoda :) Ja sam bas mislio da expresion sluzi za pojacavanje/stisavanje samo desne ruke npr.. jer sam jednom prilikom dosao u prodavaonicu i trazio volumen pedalu, pa me prodavac pitao za sto ce mi i ja mu rekao da zelim s njom pojacavat stisavat samo desnu ruku, a on mi kaze ne treba ti volumen nego expresion.. iako tad nisam ni sam razumio razliku..

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

dmmacak
05.03.2019, 23:24
Citajuci ovo gore malo mi to ne jasno.
Volumen pedala radi tako sto ima na sebi i IN i OUT konektore. I ona smanjuje ono sto se uklkuci u nju na IN konektor i onda iz OUT konektora u mix. A Expesion ima samo jedan stereo konektor ili ima kabal sa stereo bananom. I sluzi za funkiciju koju podesimo u klavijaturi. To je ukratko....

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Tihotyros
05.03.2019, 23:31
Pa da i drugacije se spajaju, ali to je sad driga strana price. Mi smo ovdje objasnjavali funkcionalne razlike. Postoje i one expresion pedale koje imaju IN i OUT ulaze i izlaze, a spojit cemo ih onako kako nam treba tj ovisno o tome za sta cemo je koristiti.
Npr jedna takva je Behringer FCV100.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

ffb
05.03.2019, 23:48
E ljudi moji sto ste zakomplicirali sa ulazima,izlazima in,out.... npr.yamaha fc 7 je volumen pedala a ima samo jedan kabel sa stereo bananom. I mnoge ostale pedale koje se prodaju kao volumen pedale imaju samo jedan kabel.Kome nije jasno neka pogleda Thomann, Music Store, ......
Kolega trazi pedalu do 50€, dobio je informaciju koja pedala sluzi svrsi i ne prelazi cijenu.
A sve ostalo je trla baba lan...
Dodato:
P.S. @ Tiho, taj prodavac koji ti je tako rekao bolje da prodaje eksere i gradjevinski matrijal nego muzicku opremu

casper
06.03.2019, 00:24
Opss, jel ova FC7 pojačava/stišava volumen ili expresion kontrolu? :D
To je neka unisex pedala.

ffb
06.03.2019, 07:17
Da da, ta pedala je čudotvorno univerzalna, npr. ukljucena u Modx foot controler 1 stisava, na fc2 regulira funkciju koja se odredila za super knob itd.Moram ju ovih dana pokusati spojiti na šivaću mašinu, tko zna mozda moze pokretati iglu za šivanje haha

Tihotyros
06.03.2019, 08:50
Moze to sve zato jer to i je expansion pedala sto joj kaze i sama skracenica u nazivu FC (foot controller)

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Dodato:
Expression ne expansion :D

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

ffb
06.03.2019, 08:59
Stvarno ovdje na forumu ima jako korisnih i vrijednih informacija👍

nikadvisekorg
14.03.2019, 23:56
@ffb ako ne znas materiju nemoj da sejes pamet po forumu..... VOLUME pedala mora da ima 2 kabla, jedan koji ide iz klavijature u nju i drugi koji ide iz nje u miksetu.... ona funkcionise na principu klasicnog potenciometra i nogom regulises jacinu tog izlaza koji ide u nju nebitno koliko je pojacan u klavijaturi.....

EXPRESSION pedala ima samo jedan kabl koji ide u ASSIGNABLE ulaz u klavijaturu i podesavas u meniju/globalu sta ce da stisava.....

I postoje pedale koje mogu da budu i jedno i drugo zavisno od nacina povezivanja....



Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

ffb
14.03.2019, 23:59
Bas ti hvala sto si me naucio
Dodato:
Vidi se da si učen, sigurno si sa visokih skola -skidao crijepove haha

nikadvisekorg
26.03.2019, 07:02
Kako je u Oseku? Zar tamo nema takvijeh skola?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

casper
26.03.2019, 09:59
Koja glupa prepirka. ~O)

Ako netko ima nešto pametno za reči, a vezano je za naslov teme, neka me obavijesti na PP i otključat ću temu. Za sada ista ide pod Lock.