PDA

Pokaži Full Verziju : korg pa 80 pomossssssssssssssssssssss


vane
12.07.2005, 19:24
zdravo na svima imam strasan problem sa korg pa 80 ubacen je jedan program vo njega prvo nije hteo da radi prvi user probao sam da vratim bekap ali opet nece probao sam sa operativni sistem i staru verziju i nova ali opet nece po 2 dana evo sad nece nista da radi kad ga priklucim pojavuje se korg pa 80 i tako ostae blokirao se sta da radim pomagajte ljudi ima neki drugi nacin da se resetira?do sad vakav problem nisam video u cemu je problem ? :( :( :( :( :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :? :?

Enva26
12.07.2005, 22:12
Vane Banane hey moj drug.. hehhehe cujes mozes jedno da uradis. Idi na web stranicu od Korg.com i tamo skini ceo system restore za korg. moras sve da ispocetka instaliras da napravi taj problem... ako imas pitanje Vane Banane znas gde da me nadjes... cao

Enver

fantom
12.07.2005, 22:48
jaooj..... neko se izgleda popeo jezu na ledja :x

Nedzad
12.07.2005, 23:18
Zdravo Vane.
kao sto je Enva reko skini sa http://www.korg.de/products/endprodukt.php?p_ref=131-729&s_id=BT (Pa80 Werksdaten Backup für Floppy Disk) i pokusaj sa njim a ako i tad neide ostaje ti jednostavno da pokusas da ga skroz formatiras.Redosled je jednostavan pritisnes i drzis pritisnuto FADE IN/OUT na klavijaturi i onda je ukljucis tada ce klavijatura da bude kao fabricka potpuno cista i prazna.Zatim ubaci (Pa80 Werksdaten Backup für Floppy Disk)
Pozdrav i javi ako gde zapne.

vane
13.07.2005, 02:52
enver probao sam da ubacim verziju 3.5 i 3.6 i to nece kad ga upalim stoi samo korg pa 80 na displej i nista drugo blokirana je ne mogu da ubacim backap nece nista da radi nisam ti javio posto sam non stop na sviranje ako moze neki drugu varijacia da uradim reci a za ona sta smo se dogovorili javi cu ti pozdrav

vane
13.07.2005, 03:07
nedzad pobao sam i na taj nacin ali nista na displej stoi samo korg pa 80 jujjjjjjjjjjjjjjjjjj sta da radim razbicu je klavijaturu ima garnciju ne mi priznaje to prodavnicu traze mi novac za servis eto vidite sta se desava u macedoniju sve je falsssssssssss zato je toliko evtina 1280euro ljudi pazite sta radite sa klavijaturu zasto vise nema kvaliteta zato su toliko evtinije ako neko zan molim vas recite znaci problem je kad je upalim stoi na displej korg pa 80 i nece nista drugo da radi blokirana je kao da se resetira?

dack
13.07.2005, 03:10
necu Vane da te uplasim ali sam ja na mojoj pa 60 imao isti problem,i to uoci nove godine,sve sam probao ali nista! Onda mi je jedan lik iz Beograda, Nesa popravio a to zadovoljstvo me kostalo 180eura! Voleo bi da to nije slucaj kod tebe,a ako resis problem napisi bas me zanima sta si uradio! Poz od dacka!!

yu-midi
13.07.2005, 04:23
Zdravo Vane
Isti slucaj sam ja imao,tako da sam morao da nosim na popravku !
Jedino probaj restore kao sto ti je Nedzad vec napomenuo ako ne nema druge samo SERVIS !
Modza si probao da ucitash neshto od PA1x u njega kao ja sto sam obradjivao ritmove i isti problem imao :P
Ali nerazumijem ako je u radnji kupljena da nemas garanciju :?:
Pozdrav

Korgminator
13.07.2005, 15:35
Vane

To ti je Hardware problem za sigurno, nosi u Servis, kao sto kazu momci nema druge.

Adrijan

laky
13.07.2005, 22:49
Vane 99,99% sam siguran da si sve probao sto su ti kolege predlozile ali kad covek ima problem onda mozda i ne uradi sve kako treba.
Potvrdi mi da li si uradio ovako, ako nisi probaj pa nam javi:
-Ugasi klavijaturu
-Ubaci u flopi-disk disketu sa OS-operativnim sistemom, bilo koja verzija
-Upali klavijaturu
Sta se sada desava ?
Ako te pita zelis li da ucitas OS onda je OK.
Ako je neka druga poruka onda.... :(

laky
13.07.2005, 22:56
Zaboravio sam i da ti kazem da proveris da li su diskete na kojima ti stoji OS ispravne.
Mozda da OS presnimis na novu disketu i da probas.

vane
14.07.2005, 00:35
kad uklucim ucitava verziju ali opet isto ostaje
sta da radim stavio sam verziju na novu disketu ali opet nista svasta sam probao

laky
14.07.2005, 10:39
Reci mi sada ovo.
Da li, kada te pita :"Da li zelite da ucitate OS", pritisnes dugme FADE IN/OUT.
Ako pritisnes dugme Yes, nisi nista dobio.
Moras da pritisnes dugme FADE IN/OUT.
Pokusaj i javi se.
Jer ti kazes da ti ucitava verziju.Pritiskom na dugme FADE IN/OUT on treba da ti pobrise sve sa SSD.
Jos jednom, mozda cu biti dosadan ali pokusaj ovako
-Ugasi klavijaturu
-Ubaci u flopi-disk disketu sa OS-operativnim sistemom, bilo koja verzija
-Upali klavijaturu
-Kada te pita "Da li zelis da ucitas novi OS" pritisni dugme FADE IN/OUT

vane
15.07.2005, 01:35
u redu sredio sam klavijaturu danas sam bio u servis priznali su mi garancije jedvaj svazao sam se naopako sad je u red ali nisu mi rekli sta je bilo to je ostalo tajna ehehheehh dosao mi dusu :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) sepak hvala vi na svi sta ste hteli da mi pomozete ovu stranicu je broj jedan pozdrav svima

laky
15.07.2005, 22:47
Odlicno Vane, drago mi je zbog tebe.
pozdrav

opusdei
16.07.2005, 23:29
Abre Vane ne ti odi srski da pisuvas. OK.
Pobaraj me za da ti kazam na koj majstor da se javis. Nemoj slucajno da odis po majstori koi ne videle klavijatura. Ima vo MKD samo eden koj ja razbira taa tehnologija, EDEN.
Inaku da ti kazam deka problemot ti e Hardverski.
Pozdrav.

vane
18.07.2005, 00:21
opusdei fala na pomosta ali veke jas pisav deka go naprajv sintisajzerot toj bese pod garancija samo mi praeja problemi ne ja priznavaja garancijata ama salam mu se aknav pepel se naprajvme vo skopje i vidoja ne vidoja si ja priznaja greskata i go napraja a so velis ti deka ima majstor vo makedonija ako mozi da znam koj je toj nedaj bok pak nesto da se desi ali za sekoj slucaj kazi mi koj e toj da ne je canko od kumanovo?pozdrav

Moriss
30.07.2005, 23:46
ali za sekoj slucaj kazi mi koj e toj da ne je canko od kumanovo?pozdrav
Pozdrav Vane i veoma mi je drago da si resio problem, iako te ne znam licno, ali to je ljudski pre svega.
Ali, posto si napisao BISER MILENIJUMA /ovo nije nista zlonamerno :wink: /, ne mogu da izdrzim a da te ne pitam:
Da li si mislio na TATU CANKA, NA SREDNJEG CANKA ili NA MALOG CANKA :lol:
Pozdrav i sve najbolje :lol:

vane
01.08.2005, 03:01
zdr koliko sta znam ja jedan je canko iz kumanovo a sad ako ima jos drgi stvarno ne znam ja licno ne ga poznajem poznajem ga preko jedan kolega od njega sam uzeo pa 80 urim iz bitolj a odakle si ti ako mogu da znam slucajno da ne si ti taj canko :lol:

Moriss
01.08.2005, 12:08
Cao Vane i budi pozdravljen :D
Drago mi je da se nisi naljutio na malu salu, jer bas u tome se vide neke vrline coveka.
Vane, ovako, idemo redom :D
Pre svega, ponovo kazem, drago mi je da si sredio PA80, samo nije do toga ni trebalo da dodje! Ali kada se je vec desilo, bitno je da si resio problem.
Ja cu ti samo reci , kao drugarski savet, da znas za drugi put:
Nikako nemoj u PA80 da stavljas neproverene fajlove, stylove, boje i sl. pogotovu od nepoznatih ljudi ili sta si downlodirao sa interneta, narocito sa "sumnjivih" sajtova!
Ako si muzicki obrazovan/izvini sto kazem tako, jer te ne znam :wink: /, ritmove i aranzmane mozes da uradis i sam, bilo da je rec o ravno, ili neravno slozenim ritmovima. Ako treba neki dodatni savet -kvantizacija, efekti i sl.- sto se kaze - tu smo da se pomazemo.
Ali, ako ti ipak treba gotov materijal, onda kupi najbolje od nekog vec proverenog muzicara ili proverene kuce koja se bavi izradom tih stvari.
Dobices i kvalitet, a i neces imati problema - sigurno.
Drugi moj savet, koji bi obavezno po meni trebao da prihvatis i primenis sto pre, je: DA TAJ PA-80 PRODAS POD HITNO! Mozda ti sada i zvuci cudno, ali evo, opet ti ponavljam - to ti je najbolja solucija da "bi spavao mirno" i dalje, i da mislis na svirke a ne na nove moguce probleme.
PA ima cenu, mozes da ga prodas kada hoces, ali kada sledeci put mislis da kupujes novi sinti, UZMI GA OBAVEZNO OD "PROVERENE I VEC DOKAZANE" PRODAVNICE , NOV, SPAKOVAN FABRICKI, SA SVOM POTREBNOM DOKUMENTACIJOM I GARANCIJOM!
Da se ne razumemo pogresno - znam sve ljude koji u tvojim krajevima "to" rade i uopste ih ne kritikujem - neka rade ljudi svoj posao.
Takodje ne reklamiram nikakvu prodavnicu, i to da se ne bi shvatilo pogresno, jer vidis, da ni jednu namerno nisam potencirao.
Samo pricam onako, sto se kaze - za tvoje dobro, a iz nekog mog, mozda predjasnjeg iskustva.......
Nadam se da me razumes :wink:
Inace Canko nisam sigurno :lol: , to ti garantujem, ali cela njihova familija su mi dobri prijatelji, zato sam se i nasalio :lol:
Nadam se opet da se ne ljutis, a i sto bi se ljutio, pa po nekada potrebna je i sala :wink: , a ako se meni obracas drugi put, pisi slobodno Makedonski, razumem ja odlicno :wink:
Vane, budi pozdravljen, samo ti sviraj, pazi se vrucina i sve najbolje :D
PS.Doticni spomenuti , rekao sam ti - on se i ne zove tako, nego njegov cale :wink: , a i nije majstor za Korgove - nece mi zameriti sigurno :lol:

Vaxter
01.08.2005, 14:54
To ti je malo greshka shto se tiche ubacivanja proverenih i neproverenih fajlova...
Imao sam prilike da saradjujem sa nekim ljudima koji kod nas imaju neko ime, ali su i kod njih chesto pronalazeni neispravni falovi...
Najbolje je fajl prvo proveriti sa nekim od mnogobrojnih alata, pa ga tek onda uchitati...
Shto se kupovine nove klavijature tiche...
To je apsolutno besmisleno!!!
Pa uvek moze da joj ponovo flashuje ceo rom i isprazni sv shto je dodato od kako je klavijatura kupljena...
Ostaje naravno boot sector, ali chisto sumnjam da neki fajl koji je imao samo bad SysEx funkcija moze da pishe po bootcore-u...

Da ne prichamo da gubi razliku u novcu shto ce prodati ovu i kupiti novu klavijaturu...
Ima jegna jako lepa rech za ovako neshto, ali cu se ipak potruditi da se suzdrzim... ;)

Moriss
01.08.2005, 16:12
Pozdrav Vaxter pre svega, iako ti nisi rekao ni cao, ja te kao prvo pozdravljam, posto se nismo ni upoznali.
A da se upoznajemo na ovaj nacin, kako si mi "skocio" odmah - i to nije lepo, jer ja mislim da treba ovde da se sprijateljimo pre svega, a ne da izbegavamo jos uvredljivije reci - sto si naveo na kraju.
I kao osnovno, posle ovih moralnih pridika, da ti kazem da si upao sa diskusijom tacno tamo gde nisi razumeo o cemu se radi!
Nemoj da mislis da te vredjam, ili bilo sto zlonamerno, ali stvarno si malo "pozurio" sa postovanjem, a ja nisam u mogucnosti da ti ovako javno objasnim zasto! To je nesreca!
Ne mogu nikoga da klevetim javno po forumima, a pogotovu ljude koje poznajem licno!
To sto si pisao ti strucno - sve drzi - ali ne ovde!
Zasto i kako - nije ni vazno, kada - opet potenciram - nisi razumeo sustinu!
Ja i dalje savetujem Vanetu da pod hitno proda tu klavijaturu i neka kupi sta hoce, njegova stvar daljeg izbora, ali cvrsto stojim iza svog stava, za njegovo dobro!
Mozda cu ti i objasniti sve nekada, ali sigurno ne ovako javno, pa ces sam da kazes tada - ko je bio u pravu!
A to za fajlove, ja sam ti jednom davno rekao - mozda ces se i setiti - ti nisi bio ni rodjen kada sam ja svirao koncerte sa "poznatim licnostima", kako si spomenuo!
I ovo nemoj da shvatis opet pogresno i zlonamerno, ti si mi sam rekao koje si godiste, a posto sam duplo od tebe stariji, potrefilo se je da sam bas tada svirao te koncerte.
Tada nije ni bilo fajlova, a kad smo vec kod njih, zar mislis da se ja ne razumem u midi, i kada ne znas uopste sa kim pricas, zasto odmah dajes savete?
Da bi Vane izbegao nepotrebne nervoze, ja sam mu savetovao kao prvo - bolje preventivu, a ne zatim da ga boli glava sta da radi, kao i sto je doziveo!
Znaci, opet - nesporazum :D
Ali nema veze. Ja i dalje stojim iza svega sto sam rekao, samo na malo nezgodan nacin smo ti i ja stupili u kontakt - ne mojom krivicom. Medjutim, posto su za mene drugarstvo i prijateljstvo na prvom mestu, ja ti ne zameram uopste, a nadam se da neces ni ti meni :D
Vanetu sam vec naveo - u tim stvarima se i vide neke covekove vrline :wink:
Pozdrav tebi i nemoj da se ljutis nepotrebno :lol:

Vaxter
01.08.2005, 17:54
Ma ne ljutim se!
Chinjenica je da sam danas ustao na levu nogu, ali iz svega ovoga shto sam prochitao na temi, a pratim je iako nishta nisam postovao, ne vidim zashto bi menjao klavijaturu...
Moguce je da nisam bio u pravu.
Nisam NIKAD tvrdio da jesam ukoliko se dokaze suprotno, samo, trenutno ne vidim gde je moja greshka...
Ovaj savet nije namenjen tebi lichno, i nemoj se naci uvredjen.
On se odnosio na sve koji posecuju sajt.
Ako Admin se trudim da pomognem SVIMA, a ne jednom pojedincu.
Neki ljudi mogu posvedochiti da su mi postavljali pitanja na mail ili MSN, a da su od mene dobili odgovor da postave pitanje na forumu i da ce dobiti odgovor...
Da li ti znash ishta o midi-u ili ne uopshe nije bila poenta svega shto ja govorim!
Ja sam samo izneo svoje mishljenje kao shto i ti iznosish svoje...
Nemoj mi zameriti na malo grubljim rechima, ali danas stvarno nisam raspolozen i + moram da uchim jer ce mi spit uskoro, a da ne pricham kakva mi se sve josh beda natovarila na vrat...
Ma ode sve u pm...
Valjda naleteo onaj losh period...

P.S. Cao, zdravo i sl. nikad ne koristim na forumima...
Nekako mi glupo.
Koliko samo postova apravim i da svaki put pishem cao i zdravo...
Bez veze je malo...
Isto mi tako gloopo i da se potpishem.
Pa alias mi vec ostaje sa postom, a ime ima u nalogu...

vane
03.08.2005, 02:48
zdravo moriss hvala ti na sovet u pravo si za to ali vec ja ta a klavijatura sam je uzeo iz prodavnice sa dokumentacije imao sam probleme sa garnciju ali sve se sredio a sta se tice za da je prodajem ja i onako klavijature povise od 5 meseca ne drzim kupujem malo radim sa nju i prodajem je do sad sam promenio 3 pa80 ovu mi je treca sad za svaki slucaj uzeo sam i pa50 novu iz prodavnice da ne me pojebi opet ne daj bok zasto idem svaku vecer na sviranje i treba mi a kao sta vidim ste pricali sa vahter stvarno ne treba da mu zamerujes zasto on stvarno je poluden :) ima puno tu clanove koi jos ne pocituvaju ovih pravila sta se nalaze na ovu starnicu pa nekad se gresi i ljudski je da ne se zamere a vaxter je zlato od coveka najvise se grizi za ovu stranicu ako nije on tu bilo bi naopako i on svima pomaze koliko moze koliko je u mogucnost sadmnogo da ne sirimo da se vracamo opet na istu temu kao sta vidim ti dobro poznavas pa80 ajde malo ke pricam makedonski da ne se mucim mozes da me razberes sakam da se zapoznam so tebe da znam od kaj si i koja vozdrast si jas ne sum mnogu golem imam 22 godini sviram po kafani imam grupa pa bi sakal da sorabotuvam so tebe ako sakas imas dobri ritmovi ako sakas da se razmenime jas sum super clen imam staveno nekolku seta od mene vo download proveri gi i sakam da mi kazis dali ti se dopagat i ako imas i ti dobri raboti da se menvame ako si raspolozen pozdrav do tebe i vaxter