PDA

Pokaži Full Verziju : Zvuk na kompjuteru


fico
02.12.2007, 09:13
Nabavio sam neki laptop i na njemu su bili windowsi ME .Kad sam formatiro disk i hteo da instalisem XP nema vise zvuka.Na kontrol panelu saund i audio device mi u polje gde bi morala da stoji zvucna karta upise modem 0 i nema zvuka . U sistemu pored audio device stoji zut trokut i kad idem na properitis pise device can not start error code 10 .Ponovo sam pokusu sve moguce windovse i drivere najnovije da skinem i instaliram ali bezuspesno .Uvek mi na mesto zvucne ubaci modem 0 .U biosu se nemoze nista da promeni jer nema nikakvih opcija za menjanje a radi se o notebuku Gericom hummer sa 2.6 procesorom i 512 ram onboard zvucna lan i modem CD-RW 40GB disk .Dali postoji neko resenje za ovo ,dali se moze u windovsima negde da nesto izmeni da bi to proradilo jer mi treba pc sa zvukom zbog posla koji sad imam u firmi da ne kupujem nov.Imami Audigy USB kartu ali bi morao sa njom da vucem i ispravljac i slusalice a to mi nije po volji.Za svaku pomoc ili sugestiju sta je u pitanju hvala svima .

crni4
02.12.2007, 10:30
Samo me zanima jos jedan detalj koji je to model, Gericom hummer (trebalo bi pisat npr. FX 5600 ili 2840 c ili nesta drugo). Ovako mi je to malo informacija. Pozdrav

fico
02.12.2007, 11:12
Gericom 775II0 sa njihove stranice sam pokusao sve drivere koji postoje i za taj i za druge modele ali mi prepozna uvek modem pod audio kartu .Tako da mislim da je jedino moguce jos negde u windowsima nesto promeniti inace nevidim drugo resenje .

Maxi
02.12.2007, 13:35
Majstore Idi Na Web Stranicu Od Imena Kompjutera Naprimjer Ako Ti Je Kompjuter Marke Tosiba Ili Compac Ili Bilo Koji Otidi Na Njihovu Stranicu I Skini Sve Drajvere Potrebne Za Tvoj Model Kompjutera I Kada Skines Sve Drajvere Za Tvoju Marku I Model Kompjutera Onda Is Instaliraj I Onda Idi Na Divace Manager I Update Drivere Ili Idi Na Add Hardware I Restaruj Kompjuter I Probaj Ako Opet Nije Uredu Probaj Sve Isponova

HUZO
02.12.2007, 14:05
napravi uninstall device i ponovo probaj instalirat zvucnu na nacin da kad te trazi drajvere klikni na install from a list or specific location i onda dont search i will choose drivers to install i onda bi ti trebalo pokazat drivere od device(recimo realtek ac97).a programe koje si skinuo za laptop prvo instaliraj ako su exe a ako nisu onda samo iskopiraj negdje na hard i browse do tih fileova!