PDA

Pokaži Full Verziju : Ritmovi PA50


delija_momak
08.07.2005, 14:50
Vozdra momci!
Vidim da Download sekcija sadrzi mnogo ritmova za PA seriju. Interesuje me da li su ritmovi koji su namjenjeni za PA80 i PA1x isto kompatibilni sa PA50.

Hvala!

Darko
08.07.2005, 15:13
Pozdrav Delija

Ovako sta se tice Ritmova od PA80 njih mozes da koristis slobodno za svog PA50 ako ga uzmes ili sta ja znam,e sad neznam dali mozes tako i ritmove od PA1x da koristis za PA50 ,ja cisto sumljam da je to moguce ali ima svasta danas.

Pozdra

elvir
09.07.2005, 17:25
Pozdrav ljudi moze li mi neko objasniti koja je razlika između pa 50 i pa 80 korga :?:

Darko
09.07.2005, 18:05
Ovako koliko je meni poznato to je da su mu dirke malo losije nego u PA80,drugo nema mogucnost da ucitava Semplove posto nema sempler,e sad jos je pitanje ukusa,meni licno je PA80 mnogo lijepsi .....ali manje vise sad to,uglavnom velike razlike nisu....ali to sve mozes i sam da pogledas na www.korg.de.

Veliki Pozdrav

stefan
11.07.2005, 14:57
Hej momci kako da skinem ritmove za korg pa 50 na moji racunar?

delija_momak
12.07.2005, 00:29
Udjes u Download sekciju, i prijavis se (ako vecc nisi prijavljen) i downlload brate... :)

kreso
22.08.2005, 11:50
Razlika između Pa50 i Pa80 što se tiće zvukova i stylova je gotovo nikakva. Gotovo su identične. Pa80 ima sampler i malo kvalitetnije tipke. Također Pa80 ima ispravljač unutar kučišta dok Pa50 ima strujni ispravljač van kučišta klavijature. Ekran je isti, jedino Pa50 ima malo gumificiranije funkcijske tipke (ili mi se barem tako čini).
Također obje klavijature imaju po 2 sekvencera i idealne su za rad s MIDI fileovima. Vrlo važno : Pa50 ne može imati interni HD, naime nije predviđen niti za ugradnju kao što je imao Pa60.
U globalu Pa50 nije loš izbor za klavijaturiste koji ne pate na sampler. Pa serija ionako ima skoro 95 % soundova od Triton sinteze zvuka, pa i sami i uz malu modifikaciju soundovi su više nego zadovoljavajući i bez samplova.
Pa50 je od jeftinijih klavijatura daaaaleeeko najbolji izbor.

delija_momak
31.08.2005, 23:36
PA50 na zalost nepodrzava EC5 Foot Controller, u odnosu na PA80. E sad, da li je EC5 neophodan il nije, to je drugo, al meni licno je pravo prakticna stvar. Sampler nije problem, skoro svi imaju neki solo sint, makar DX11, ako ne Tritona ili Motifa il neki od zescih sintisajezra

POdzrav!

malik
05.09.2005, 09:06
ajde molim vas jedan osvrt na slijedeće : kolika je kvalitativna razlika između pa60 , pa50 i i30, to jest koji bi od tih aranžera bio najbolji izbor ako se uzme u obzir da im je cijena sada gotovo jednaka.

kreso
06.09.2005, 09:09
Prije sveha pozdrav !

Hmmm, Malik dobro si zabiberio ovim pitanjem, jer je točan ili približno točan odgovor na ovo pitanje još uvijek je vrlo teško dati.

Osobno bih dao prednost Pa seriji, pogotovo Pa60, jer iako je gotovo identičan s Pa50 ima mogučnost nadogradnje Hard disca. Istina nema sampler i vokoder, ali za to je ipak predviđen Pa80 8)
S druge strane I30 nije za bacit jer je donedavno bio vodeći avion u eskadrili KORG-ovih aranžera, ali Pa serija ima prednost novom sintezom zvuka nad I serijom KORG-a.
U biti, ukusi su različiti. Kad bih morao birati koga da stavim na prvo mjesto od ove trojke teško bih se odlučio između I30 i Pa60. Pa50 zbog neprofesionalne tastature i nemogučnosti nadogradnje internog HD-a definitivno otpada u utrci između preostala dva modela, no opet je u maloj prednosti pred I serijom jer ima Triton sintezu zvuka, mogučnost usnimavanja vlastitih stylova preko tvorničkih, što I30 nema, no opet I30 ima HD, osjetljiv tach screen pa su tu negdje, a i razlika u kvaliteti boja je mizerna.
S druge strane I30 ima puunno bolju tastaturu naspram Pa60 i Pa50, tako da u globalo svi su tu negdje.
Moj konačni poredak bio bio (po mom ukusu), ali bez ikakvih zamjerki ovakav :
1. KORG Pa60
2. KORG I30
3. KORG Pa50

Preostaje da i ostale kolege daju sud. Vjerojatno činim veliku pogrešku, jer na kraju krajeva ipak su to sva tri vrlo dobra aranžera, i svaki će i više nego dobro odraditi posao, pogotovo s još jednim dobrim solo synthom.

laky
06.09.2005, 10:52
Moj konačni poredak bio bio (po mom ukusu), ali bez ikakvih zamjerki ovakav :
1. KORG Pa60
2. KORG I30
3. KORG Pa50

Preostaje da i ostale kolege daju sud. Vjerojatno činim veliku pogrešku, jer na kraju krajeva ipak su to sva tri vrlo dobra aranžera, i svaki će i više nego dobro odraditi posao, pogotovo s još jednim dobrim solo synthom.

Bas tako.To je i moj izbor.
:wink:

kreso
06.09.2005, 11:45
Bože moj, sad tek vidim koliko radim tip felera dok pišem :oops: