PDA

Pokaži Full Verziju : Alesis ADAT Blackface


dekiciric
06.10.2016, 21:49
Da li neko zna kako da prebacim snimljeni materijal sa Alesis ADAT Blackface snimaca (tj. njegovih kaseta) u racunar? I da li tom prilikom snimak gubi na kvalitetu?

gluhasoba
02.09.2017, 14:25
Malo kasnim ali "nikad nije kasno".Ako imas recimo zvucnu kartu sa ADAT in,izadjes iz svog rekordera (alesis adat) optickim kablom i spojis u kartu.Naravno moras imati i softver (preporuka CUBASE).Snimices svih 8 kanala istovremeno bez gubitaka.Nadam se da sam ti uspio pomoci.

GALA
02.09.2017, 21:33
Kolega!!!Ako covijek nije do sada uspio prebacit, onda je vjerovatno sjekirom vec razlupo taj uređaj..hehee

gluhasoba
03.09.2017, 13:09
Hehe,imao sam tamo neke 1994.taj uredjaj pa eto pokusao sam malo da pomognem.Jest da sam se kasno oglasio,ko mi je kriv..hehepozzzz forumašima

dekiciric
05.09.2017, 18:31
Nikad nije kasno 😃 Hvala na odgovoru! U medjuvremenu sam promenio 2 portable digitalna snimaca i nije mi to bilo to. Mislim da je kvalitet koji daje ADAT nedostizan za njih.

gluhasoba
11.09.2017, 00:56
E sad mi nista nije jasno.Da li imas DAT ili ADAT jer spominjes neke snimace

dekiciric
11.09.2017, 09:17
Planirao sam da kupim ADAT, DAT nisam spomenuo nijednom, ne znam otkud zabuna :) Jos uvek sam zaintrigiran, ali ce najverovatnije opet pasti neki digitalni, jer mi je ceo taj postupak prebacivanja fajla komplikovan.

gluhasoba
12.09.2017, 14:43
Nisam odmah sve razumio.Koliko znam pitao si kako da prebacis neke strije snimke sa ADAT-a u kompjuter pa sam pokusao pomoci.E sad ako mislis nesto kao master snimac onda ti je ,po mom skromnom znanju i misljenju,najbolja opcija "digitala".Sve zavisi odtoga u koje svrhe ces ga koristiti.Pozz...