PDA

Pokaži Full Verziju : Gem Genesys pro pomoc


dadodream
22.07.2016, 17:14
dragi prijatelji trebam operativni sistem za genesys pro

sxkn7
22.07.2016, 17:41
http://synthzone.com/midi/GEM/genesys/Genesys_Pro_1.06.zip

dadodream
22.07.2016, 18:13
to imam i kad ucita ne prikazuje nista,treba onaj od 100 i nesto mb

sxkn7
22.07.2016, 18:55
http://synthzone.com/midi/GEM/genesys/Genesys_Pro_1_05_01_09_04.zip

ili

http://www.yu-midi.org/forum/downloads.php?do=file&id=17075#axzz4F9oXk1J7

dadodream
22.07.2016, 21:02
rijesio problem.ako nekome zatreba evo uputsva.


Postupak ispod mene je prikazano forum francuskog korisnika i radi savršeno sve dok ga slijedi vrlo pažljivo:
1) preuzimanje operativnog sustava http://www.generalmusic.us/OS/Genesys/
2) dobiti se CD (također višestruko snimanje u redu ..) dobre kvalitete '
3) instaliran Nero Burning ROM (Koristio sam staru verziju 6.6)
4) odabire mod zvan CD Iso
5) u masku koja se pojavljuje u datoteci modu 2
6) = ISO + Joliet datotečni sustav
7) datoteke duljina = 11 = 8 + 3 znaka liv. 1
8) skup znakova iso = DOS
9) preimenovan u 'naljepnicu na CD-u u MASTER_CD (mora biti napisan upravo tako ..)
10) Snimanje
11) uključim stroj okretanjem regulatora, a zatim umetnite CD
12) odabrati drugi predmet "instalirati novi sustav od .."
13) s kotačićem za odabir CD ROM i pritisnite enter
nakon što je faza učitava sve datoteke, uređaj će ponovno pokrenuti e..fatto!
su Genesys se vratio u život !!

sxkn7
22.07.2016, 23:21
taj link je mrtav: http://www.generalmusic.us/OS/Genesys/

kad si već koristio Google Translate ili tome slično, onda si mogao redigirati tekst tako da bude razumljiv ili da svojim riječima opišeš šta si tačno radio pa da ti je uspjela instalacija...

hadzidinic
23.07.2016, 05:43
Hvala puno! Upravo sam nabavio genesys S i bas mi je bilo potrebno ovo. Usput, da ne otvaram novu temu, da li neko od kolega zna kako editovati ritam na genesys-u, prometi bubanj, bas itd? Nikako ne mogu da se snadjem jos...

sxkn7
23.07.2016, 14:57
ubacio si o.s. od novijeg modela Genesys Pro u stariji model Genesys S i S je to prihvatio ? Zanimljivo !

hadzidinic
23.07.2016, 17:18
Ne, naravno. Ali pretpostavljam da je postupak isti i kod genesys-a S. Mada jos uvek ne mogu da nadjem nigde OS za genesys S. Nasao sam samo za pro verziju.

sxkn7
23.07.2016, 17:40
izgleda da ima ovdje samo se treba ulogovati:

http://www.key61.com/download.php?view.100

http://www.keyboard-all.com/download.php?view.164

hadzidinic
23.07.2016, 20:22
I ulogovati i donirati.

daliborkorg
24.07.2016, 02:33
Ima sve operativne za genesys-a, trazite sta treba. MOze u pro s da se ucita od gnenesys oriental OS.

hadzidinic
24.07.2016, 19:20
Ti imas, to si hteo da kazes? Mozes da postavis u download pa ako nekom jos treba. Ili posalji meni pa cu ja da ih uploadujem ovde.

dadodream
25.07.2016, 11:35
Evo nakon jedan dan muka i trazenja informacija po netu uspio sam instalirati operativni system na genesys pro hvala kolegi (mikimiljacu)na operativnom sistemu za gem.



1)skinuo sam operativni sitem i raspakirao ga jer je u rar formatu znaci trebate program (winrar)
2)kada sam ga raspakirao dobio sam folder CD_MASTER koju morate preimenovati u MASTER_CD u kojoj su folderi i os slike ce vam sve reci
3) skinuo sam i instalirao program nero verzija 6.0 koju podesavate ovako
4) otvorite program nero i odaberete opciju nero burning rom i kliknete otvara se new compilation i odaberete cd iso rom i otvara se ovaj prozorcic i odete na postavka iso i tu podesite sve sto pise na slici
5) otvorite prozorcic Label i podesite kao sto slika prikazuje i kliknete New i tu se otvara ovaj prozorcic i tu u trecem polju nadete datoteku MASTER_CD i kliknete i u cetvrtom polju se otvaraju mape koje su u folderu MASTER CD i to sa misem zaplavite i povucite u drugo polje da dobijete ovo i kliknete da przi znaci burn
6) kad se cd sprzi vrtite kotacic na gemu tempo data i upalite gem
7) na klavijaturi ce vam se pojaviti ovo slika sve govori i odete sa strelicom dolje na polje pod brojem 4 i umetnite cd i pritisnite ENTER pa ce otvoriti prozorcic i pisat ce f1 i pritisnite f1 pa opet f1 i instalacija je zapocela kad istalira operativni system pitat ce vas dal zelite formatirati hard disk na vama je dali yes ili no pritisnete i sa time je instaliran operativni system na genesysu pro

i jedna vazna stavka koju sam zapazio na gemu pod poljem 6 na slici sam pokrenuo harddisk i sistem ram cheks nakojoj mi je nakon pokretanja pokazalo da ima 160mb system rama.

nadam se da sam pomogao.[/QUOTE]

dadodream
17.08.2016, 12:20
da ne otvaram novu temu oko gema.nakon instaliranja operativnog sistema jedno deset dana je dobro radio i onda su poceli problemi.kod paljenja mi se ne dize sistem normalno nego se prokazuje ovo.

zona
17.08.2016, 18:36
Pada mi napamet da nije otisla baterija,pa zbog toga svaki put prilikom paljenja ucitava sistem sa hard diska.

dadodream
17.08.2016, 18:47
i ja sam pomislio na to ali ne prikazuje gresku baterije

zona
17.08.2016, 19:12
Ia bih ipak prvo pokusao sa zamenom baterije,a i ne kosta mnogo.Da li klavijatura posle paljenja i ucitavanja sistema radi normalno?

dadodream
17.08.2016, 19:19
nakon nekog vremena kao da krckaju interne boje ali ne sve.kad instaliram os sve radi dobro dok se ne ugasi i upali klavijatura

Va-7
20.05.2017, 18:40
Znam da je stara tema ali i ja imam isti problem, krcka mi ritam odnosno bubanj i javlja da je baterija umrla a stavio sam novu :( Mislim da je u OS-u probblem, nešto se posvađalo u njemu izgleda. Dal ima tko kakvu ideju ?

Alen P
20.05.2017, 18:58
Ja sam kupio bateriju od 3,3V, zamijenim je i opet kaze low baterry. Izmjerim je i kaze 2,2V. Te baterije stoje tko zna kako dugo pa provjeri bateriju opet.

Va-7
20.05.2017, 19:22
Mjerio danas , kupio sam baterije po elementima jer paketa te snage nema nigdje i zalemio sam ih sam, prvih sat vremena je pokazivao punu bateriju i onda dalje banana, prazna skroz
Dodato:
Danas otvorio klavijaturu, mjerio dolazni napon na bateriju kad klavijatura radi, ima 4v, sama baterija ima 3.8v, dakle sve je u redu, instalirao sam novi OS ali on i dalje odbija suradnju i ponaša se kao da je baterija mrtva :(

hadzidinic
30.05.2017, 10:58
Isti problem i sa Genesys S kod mene... Zamenjena baterija, instaliran novi O.S...Kad klavijatura duze radi, ugasim je, i posle kraceg vremena upalim, podigne sistem normalno, kao da je baterija puna. Cim je duze ugasena klavijatura, opet isti problem kao i kod vas. Precesljao sam internet uzduz i popreko u potrazi za resenjem ovog problema, i nista konkretno nisam nasao, sem nekog posta u temi iz 2007 godine na nekom italijanskom forumu, gde se covek zalio na isti problem, lik iz tadasnje podrske iz GEM-a mu je odgovorio da je to problem sa nekom starijom verzijom o.s. i da o.s. ne prepoznaje bateriju s vremena na vreme, ali da su upgrade-om sistema ovaj problem resili. Ja trenutno imam poslednji o.s. instaliran na genesys-u S, i ponovo isti problem. Imam i upgrade za taj sistem u .ZOX formatu koji se ucitava preko flopija i to je ujedno poslednji upgrade koji je gem izbacio na kraju 2005 godine, to jos nisam probao, videcu kako ide s tim, ali me ne greje sunce... Interesantno je da neki korisnici genesys-a nikad nisu imali ovaj problem, a drugima se desava stalno, ili se pojavi odjednom.
Dodato:
S tim sto moj genesys uvek pokazuje da je baterija puna do kraja...