PDA

Pokaži Full Verziju : Roland fantom x6/7/8 uputsvo za instalaciju drivera win10


djukapfc
18.07.2016, 02:05
Poz drugari, posto roland nema oficijalne drivere za win10, ne postoji mogucnost da klavijaturu povezete sa racunarom, a da to nije usb storage.
Sinoc sam se ozbiljno namucio da bi nekako instalirao drivere i konacno povezao klavijaturu sa kompom, da se neko drugi ne bi patio, evo uputsva.

Prvo sto mora da se odradi je da se disableuje driver signature u windowsu.

kucajte u windows search "recovery options", kada ste usli u recovery nadjite advanced startup i ispod kliknite restart now.
Kliknite troubleshoot,
kliknite advanced options
kliknite startup settings
restart
Kada se pc resetuje izacice vam meni i kliknite 7 ili f7.

Na klavijaturi mora biti podesen usb mode na midi. Pritisnite taster menu na klavijaturi, pa na sistem, nadjite usb i tu promenite usb mod na midi.

Spojite klavijaturu sa racunarom preko usb kabla, klavijatura mora biti upaljena:)

Na racunaru desni klik na start pa device manager. Pronadjite tu svoju klavijaturu. Meni je pisalo fantom x, desni klik pa update driver softwere, kliknite na browse my computer for driver softwere.
nadjite folder sa driverima i to je to. Drivere cu uploadovati veceras u download centar.

Driveri su za win8 koji su prepravljeni da rade na win10 64bit.

josipv
18.07.2016, 20:59
Ja sam X6 spajao na komp sa 10wind. bez ikakvih drivera i sve je radilo normalno.
I prije toga na 7 i 8 wind.i radilo je bez greske.
Tako da mi nije jasno zasto si morao se zezati sa time?

djukapfc
19.07.2016, 01:09
Da bi koristio klavijaturu u bilo kom programu moras da instaliras drivere, mogu ja da spojim klavu sa kompom bez drivera kao usb storage, znaci da prebacujem u njenu memoriju ili karticu sta hocu, ali na midi ne moze. Ne javalja se to kod mene samo, ovo resenje sam pronasao na rolandclan forumu i nisam jedini sa ovim problemom, prosto roland nije uradio podrsku za win10. Sad ja ne znam kako si ti spajao klavijaturu kao usb storage ili midi?

josipv
25.07.2016, 23:05
Spajao sam kao stoage,midi nisam koristio...