PDA

Pokaži Full Verziju : Iphone 4s - Pomoc?


NordX
10.06.2016, 01:11
Cao drugarii. Danas sam kupio Iphone 4s.

E sad,do sad nisam imao IOS. Pa me zanimaju neke osnovne stvarii,kako se pravi nalog,kako,da bih mogao da skinem neke osnovne aplikacije,tipa Viber,Instagram i ostalo?

Moze li mi neko detaljno opisati?

Hvala unapred :)

Dell
10.06.2016, 01:29
Uđeš na AppStore i na search traži bilo koji program, recimo Viber. Ideš da ga instaliraš i on će da te pita i automatski prebaci na registraciju za ITunes. Prijaviš se s nekom mail adresom i to je to.

NordX
10.06.2016, 19:16
Pomogao mi je drugar. Dao mi je njegov meil,sve sam instalirao sta mi treba.E sad,ja sam se odjavio sa njegovog naloga. Postoji li sansa da ja sad imam njegove slike,aplikacije,kao i on moje ili ne? I sad zanima me kako se vraca na fabricko podesavanje. Posto u mom telefonu ima dosta nekih naloga,na Facebook-u,i tako nekim aplikacijama,ja bih da ga vratim na fabricko i probam da napravim svoj nalog.

Amater_svirac
10.06.2016, 19:38
Ne znam sto si to uopste radio sa drugarovog naloga kad si mogao svoj da otvoris bez ikakvih problem. Mislim da sada imaju opciju da otvoris nalog bez da ti treba da uneses kreditnu karticu, mada nisam siguran... A ako i treba da se unese kartica, opet ne vidim u cemu je problem, ne moras nista da kupujes. Otvoris svoj nalog i skidas sta hoces, ovako imaces njego profile, pristup na njego icloud, itd itd. Nema potrebe za tudjim nalozima.

Vaxter
10.06.2016, 19:48
Moja preporuka, izloguj se sa drugarovog naloga.
Ako si ga stavio samo na AppStore, a ne na iCloud, onda nema problema, ali ako si stavio i iCloud onda vam se može svašta mešati.

Izloguj se sa toga, pa odradi kako ti Dell reče.
Kreneš da kupiš neku besplatnu aplikaciju pa polako pratiš uputstva.
Kada te pita za način plaćanja staviš da nemaš i nema problema.
BITAN korak je da se to krene kroz kupovinu besplatne aplikacije kako bi dobio opciju None za način plaćanja.

NordX
11.06.2016, 22:56
Hvala drugari. Vax,hteo sam da te pitam dosta toga na PP,ali nisam hteo da te smaram.

Nisam se ulogovao na Iclodu,samo sam pozajmio nalog,skinuo Viber i jos neke aplikacije,i odjavio se. Ono Itunes App store - pa SIGN OUT. I nemam nikakvih problema.

Vax,znaci da napravim kao ovo Dell sto mi je rekao? A gde da otvorim meil,na Iphone-u ili mogu i na racunaru?

I zanima jos ovo,mozes li mi reci kako da vratim Iphone 4s na fabricka podesavanja,da mi obrise sve te aplikacije,i taj nalog,za svaki slucaj,i da napravim svoj.

Hvala.

Dell
12.06.2016, 06:04
I zanima jos ovo,mozes li mi reci kako da vratim Iphone 4s na fabricka podesavanja,da mi obrise sve te aplikacije,i taj nalog,za svaki slucaj,i da napravim svoj.


Settings < General < Reset < Reset all settings

Sky Net
12.06.2016, 15:52
Ne znam na kojoj je verziji iOS-a sada, ali kada uradis factory reset, htio ne htio uradice update na 9.3.2, a to je zadnja verzija, s kojom se 4S jako muci.


Sent from my iPhone 6S

NordX
12.06.2016, 19:14
Sta onda da radim Sky Net? :)

Sky Net
13.06.2016, 00:15
Prvo vidis koja je verzija sistema, a onda odlucis.


Sent from my iPhone 6S

Vaxter
15.06.2016, 20:52
Factory reset ne radi update.
Ostavlja na verziji na kojoj jeste.

Sky Net
16.06.2016, 17:52
Zaboravih napisati da je to u slucaju kad ga resetuje preko racunara, tj preko iTunes. Normalnim resetom ostaje sve kako jeste. Ukoliko je 4S na nekoj od verzija ispod 8, neka ni ne pomislja da radi update. Od 8 pa na gore radi, ali jako sporo, i potpuno je svejedno je li 8 ili 9 u pitanju.


Sent from my iPhone 6S

NordX
27.11.2016, 20:17
Hteo bih da prodam svoj telefon,e sad me zanima,kako da ja obrisem sve svoje naloge,i aplikacije,i da budem bezbedan sto se tice mojih naloga?

Posto je tip od koga sam kupio Iphone,uradio kao neki Reset,medjutim kad sam ja instalirao ponovo neke od aplikacija, tipa Gmail,Messenger,onda se tu pojavio njegov nalog,ali mi je tada jedan drugar,sve to obrisao.

E sad,ja ne bih da to bude ista prica kod mene,u slucaju prodaje.

Vaxter
27.11.2016, 20:29
Prvo isključi FindMyIphone i izloguj se sa iClouda, a onda uradi DFU reinstall telefona.
On formatira kompletnu memoriju.

Googlaj How To DFU restore iPhone.

NordX
27.11.2016, 20:30
Hvala na ovako brzom odgovoru.

Kako da iskljucim tu opciju Find My Iphone. Icloud nisam ni pravio.

Hvala puno!

Vaxter
27.11.2016, 20:32
Ona je vezana za iCloud, pa ako nisi ni dodavao iCloud nalog na telefon ne bi trebalo ni da je FindMyiPhone uključen.

Opcija se inače nalazi u Settings, iCloud i tu ima da se isključi.
Postoji samo kada je uređaj povezan na iPhone.

NordX
27.11.2016, 20:43
Znaci li to da ako odradim taj DFU, ostace isti IOS 9.3.5,i nece se nesto zakljucati,i slicno,kao sto se desava (citao sam po raznim forumima).

Vaxter
27.11.2016, 20:54
Da, ostaće iOS 9.3.5, pošto je on poslednji za iPhone 4S.
Ne bi trebalo da se zaključa ako je telefon SimFree, a po ovome što čitam čini mi se da jeste.
Obzirom da iCloud nije ni podešen, ne bi trebalo da se telefon zaključa na njega.

NordX
27.11.2016, 23:33
Hvala puno!!! Bas tako,telefon je Simfree.

Hvala jos jednom na svemu. Ako negde zapne,moracu da pitam.

Pozdrav.