PDA

Pokaži Full Verziju : Predlog za kompjuter do 1000 evra


milosfrula
08.05.2016, 17:10
Potrebana mi je konfiguracija (kućište) za Muzički studio za snimanje zvuka rad na zahtevnijim muzičkim softwerima kao što je Cubase itd...

branoy
09.05.2016, 19:31
cubase kad ga upalis nije zahtevan ni dva posto procesora:)))
nema mudrosti, koliko para toliko muzike (i to nikad nece biti neistina)
osnova ti je da sve pare das najvise na procesor i plocu, (pa onda ram memori , disk,)
ono dvoje prvo je majka izvora moci!!

lepsidan
12.05.2016, 11:44
Konfiguracija ima dosta zavisi zasta ti tacno treba, za snimanje zvuka vecina koristi eksterne USB ili drugačije kartice zato sto ima manje smetnji nego kartica u kompiuteru. USB ulaza mora biti sto vise u kucistu!

Procesor mora biti dobar, neki i7 sto noviji i brzi, bolje je... A najvise je vazan RAM za Cubase, ja bi priporučio najmanje 16GB... Nesmes zaboraviti na disk za vse semplove, probe, zebancije, projekte, snimanja itd... Disk sto vise to bolje, najmanje 2TB.

Priporucio bi da se stavi i 3.5 FDD (za stare diskete) i dobar citac kartica sto vise formata, kao i dobar CD/DVD snimač.. Kad bi ja sastavljao kompiuter, želeo bi da mogu u njega da ubacim sve moguče, da prima i stare i nove variante, mozda ima neko neki midi fajl na disketi stari cocek neki dobar od pre 20god a ti nemozes da ga ucitas (primer)

Puno srece sa kupovinom :)