PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron SD9


casper
07.04.2016, 13:54
Izašao je novi model, Ketron SD9.

Ketron.it (http://www.ketron.it/en/products/28-tastiere-elettroniche/sd9)

Sudeći po predhodniku SD7, očekujemo izvrstan sound ali se nadamo nešto nižoj cijeni. :D

<iframe src="https://app.box.com/embed/preview/dlhdzg40xwlsra2velvj62slzla1enjs?direction=ASC&theme=dark" width="800" height="550" frameborder="0" allowfullscreen webkitallowfullscreen msallowfullscreen> </iframe>

mikimiki
07.04.2016, 22:21
Ovo izgleda dobro. Mada Ketron ima problema sa cijenom vec duze vrijeme.

Miljan
17.04.2016, 14:56
Pa cijena jeste veca, ali mislim da je opravdana :-)

bogy
17.04.2016, 18:42
I Modul od njega SD40

Miljan
17.04.2016, 22:54
Drugar koji je probao klavijaturu na sajmu kaze da su implementirali bubanj slican kao na mid j pro
Ako budu kao na midj pro to ce biti pun pogodak :-)

Miljan
30.04.2016, 03:03
I Modul od njega SD40

SD 40 nije modul od SD 9
Moze se reci da je dalja linija midj pro;)

Miljan
12.09.2017, 13:50
Da li neko ima informaciju kada ce biti dostupan u prodaji?
Na sajtu thomanna pose da se ocekuje isporuka 13. Oktobar

aleksandar031
13.09.2017, 13:45
Iz Artista u Bg su ocekivali 1 septembra jedan model da stigne iz Nemacke, ali izgleda nista od toga nije bilo jos uvek.

Miljan
14.09.2017, 15:48
U Thomannu ga imaju na stanju, po cijeni od 3500 - 3600 e

Tomy
15.09.2017, 11:50
U Thomannu ga imaju na stanju, po cijeni od 3500 - 3600 e

Ovo je cijena koja trenutno važi.

sxkn7
15.09.2017, 11:57
kod F.M.S. u ZG je 26 900 kuna i dostupan 1 komad ;)

Cegor5
09.01.2018, 01:03
Postoji i dugmetarska verzija u original izvedbi,,

Milan$
12.11.2018, 06:36
neka novost, informacija oko ovog aranzera? jel neko probao, kupio? ima li neko kakvih utisaka, da je cuo sd9, kako radi, kako zvuci?? slusam neke klipove po YT, i jako dobre gitare i bubanj poseduje, bar ono sto cuh na YT..ako neko ima nekog iskustva, nek podeli..pozz

ffb
12.11.2018, 06:55
Pogledaj na YT Sd 90 modul.
Tiho 2012 ima par stvari u vezi modula.Mozda dobijes info iz Tihinih videa.

casper
12.11.2018, 09:34
@Milan$ - Pročitaj zadnje Tihine dojmove. AKo ti sempler nije bitan, a u to sumnjam, onda bi ti SD9 možda i bio interesantan instrument.

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=303556#post303556

Milan$
12.11.2018, 13:02
iskreno nisam znao da nema sempler, mislio sam da se u danasnje vreme to podrazumeva :D Ali vidim da 0je Tiho napisao da se u Ketronu radi na toj opciji, pa sacekacemo da je zavrse, pa mozemo da razmi0sljamo o njemu...mislim da ima odlicnu ritam sekciju

keyboards
14.11.2018, 02:14
Da, mozemo ocekivati da ce sempler biti uskoro. Nadam se da ce biti upotrebljiv i efikasan. Ja sam jako zadovoljan sa sd90 i uskoro cu pripremiti opsirniji video kako o sd90/sd9 sa svim mogucnostima funkcionalnosti i zvuku. Ne samo sempler nego ce biti i jos niviteta sa novim os. Cini mi se da je Ketron odlucio slusati svoje musterije i ja mogu da pohvalim nekoliko ljudi iz njihovog tabora u italiji kao i u americi zainteresirani su da ketron priblize vise muzicarima koji su aktivni na svirkama.

gnovako8
16.07.2019, 01:13
ima konacno sample edit,User drum set edit dosta toga su poboljsali pogledajte na njihovoj stranici ;)

casper
16.07.2019, 07:33
Trebalo im je tri godine da odrade taj posao?
Veliki je to Update, skoro 800 mb. Piše da instalacija traje 20 minuta i nakon nje se sve resetira na tvorničke postavke. Nadam se da neće biti većih problema nakon ovog postupka.

Ipak, očito se Ketron probudio iz zimskog sna i nadamo se da će uskoro isti/sličan update biti izdan i za modul SD90.

gnovako8
16.07.2019, 16:27
Pozdrav casper ubacio sam novi Os, radi ok i ubacio sam par semplova znaci moze se u awave bilo koji sempl konvertirat u Sf2 format i ketron ga sam konvertira ima import i samo save spremis i radi super,probao sam i bass u ritam stavit dobro radi

casper
16.07.2019, 16:47
Odlične su to vijesti, znači sve je prošlo u redu.
Može više opisa "s terena", kolika je memorija, koliko samplova stane? Vidim da mogu biti upisani samo mono.

Vidim da je danas i modul SD90 dobio svoju varijantu update. Tiho će sigurno biti vesel zbog toga.

gnovako8
16.07.2019, 17:22
ako se nevaram oko 800mb ram je sample 16 bit mora bit mono a ako je veci bit ili stereo on konvertira u normalu,nisam jos sve stigao proucit ovo sam nabrzaka malo

keyboards
17.07.2019, 13:17
U vezi ketron Update
https://youtu.be/Lmf44GuAQ34
Lijep pozdrav
Tihomir

casper
17.07.2019, 19:53
Pregledao sam video, hvala za informacije vezano uz mogućnosti i novosti Update.
Želio bih te pitati nešto jer nisam imao prilike mnogo raditi na SD. Kažeš u videu na 19 minuti da "EDIT USER DRUM mnogo iskoristljiviji od Genosovog". Volio bih znati koje su to karateristike, a koje ne postoje kod Yamahe. Nemoj misliti da ovim pitanjem želim ulaziti u raspravu, ili ne daj Bože u nadmetanje koja je klavijatura bolja. Jednostavno me samo zanima na koje si karateristike mislio.

keyboards
19.07.2019, 17:34
Pgledaj video.
https://youtu.be/IEk7LsWQE60
Pozdrav

romario
19.07.2019, 17:57
Zanimljiv komentar.
Za prve dvije stvari se ne slažem.
Da ne kažem da pogresno gledas na te stvari.
Stvar osobnog pristupa.
Za treću stvar, nema se sta reci.
Odlično rješenje.

Poslano sa mog Lenovo YT3-X50M koristeći Tapatalk

casper
19.07.2019, 19:03
Moram priznati da me pomalo iznenadilo tvoje neznanje oko nekih bitnih stvari. Odaberi Multi Finger mod u Fingering Type i vidjet ćeš da Yamaha može odlično "shvatiti" ono što ti opisuješ kao prvi veliki nedostatak. Da, Yamaha može svirati i prepoznati akord bez obzira da li stisneš jedan ili više prstiju na lijevoj ruci.

Druga dva "nedostatka" neću previše elaborirati jer se uopće ne radi o nedostatku već o nečemu na što si ti navikao kod Korga i Ketrona, a ovdje je pristup drugačiji. Čemu ti treba promjena akorda/progresija kada poštelavaš Drum sekciju? Pa bubanj ne svira u akordima.

Moje pitanje je vezano uz tvrdnju da je "USER DRUM mnogo iskoristljiviji i fleksibilniji nego na Genosu". Video na 19,15 sec.
https://youtu.be/Lmf44GuAQ34
Vidim da izbjegavaš konkretan odgovor vezano uz to jer si vjerojatno i sam svjestan da nisi u pravu. Pored toga nisam baš siguran da barataš osnovnim stvarima kada su u pitanju funkcije na Genosu. Kažeš u ovom videu na 5,17 sekundi da se ne može kombinirati User Drum sa Factory.
https://youtu.be/D4bM4PHGrpQ
To nije točno. Uostalom, da si probao vidio bi i sam da to kod Genosa funkcionira bez problema. I ne samo kod Genosa, to "radi" i na "pištaljkama" od 600 eura poput PSR S 770.

Da ne ulazimo previše u raspravu na ovoj temi jer ona nije za to namjenjena, reći ću samo moj zaključak vezan uz SD seriju. Ovaj Update je pokazao da će SD serija biti samo modernija izvedba i nastavak koncepcije stare dobre Audye. Ograničenje od max 30 multisamplova, samplinga gdje je moguć samo jedan Layer ili svega 585 mjesta za samplove koji mogu biti upisani samo kao mono, govori dovoljno u prilog mojoj tvrdnji. Samo u ovom dijelu, mogućnosti koje nam pruža Genos su toliko dominante da na to ne vrijedi trošiti riječi. U ostalim segmentima klavijatura možemo detaljnije na nekoj drugoj temi. To bi možda bilo dobro kako bi članovi foruma dobili pravilne informacije, a ne samo površnu analizu baziranu na subjektivnom stavu pojedinca.

romario
19.07.2019, 20:05
@casper ocekivao sam tvoj elaborat :)

Taj edit u toku sviranja je dobra stvar.
Mada nastup nije predviđen za takve stvari.
Opet,ako netko to prakticira,zasto ne.
Točka jedan.nekad je pozeljan taj Riff,ne dur ili mol.
Hocu reci kvarta ili kvinta.


Poslano sa mog Lenovo YT3-X50M koristeći Tapatalk

branoy
19.07.2019, 21:10
jebli majku 2019taa samo 30 MS import hahahah nema daljee, ne treba to uzeti nikoo, jebo ketronn budaleee hahahahha zajebaju raju .. nesposobnii .. skrti sta je ...

casper
19.07.2019, 21:16
@romario, Mogli bismo mi svasta nesta usporedjivati. Al nije to poanta moje reakcije. Zelim samo upozoriti na krivo iznesene tvrdnje vezano za Genos. Neciji subjektivan stav i razmisljanja su ok, vrijedi svakoga poslusati. Ali ovo na sto sam ja reagirao su mjerljive i egzaktne stvari.


Sent from my XT1052 using Tapatalk

romario
19.07.2019, 21:28
Mozda me nisi razumio.
U potpunosti se slažem sa tobom.
Ovaj test je glasno najavljen i ocekivao san nesto. Ne znam ni sam sto.
Kad ono iznenađenje...

Poslano sa mog Lenovo YT3-X50M koristeći Tapatalk

casper
20.07.2019, 01:04
Ma, mislimo na istu stvar i na isti način. Uostalom, to smo prevrnuli na forumu već 1000 puta. Svaka klavijatura je dobra onoliko koliko je dobar muzičar koji stoji iza nje, a najbolja je ona s kojom se svirač osjeća ugodno, koju dobro pozna i s kojom dobiva ono što mu je potrebno.

Kada pričamo kako neka klavijatura zvuči u različitim uvjetima, dozvoljena je "pjesnička sloboda". Sto baba, dvjesto sisa. :D Ali kad se priča o specifikacijama, funkcijama, broju opcija, tj. egzaktnim vrijednostima nekog instrumenta, stvari su potpuno jasne, mjerljive i trebaju biti lišene subjektivnog dojma. A prije svega moraju biti točne. Zato sam reagirao.

Landison
20.07.2019, 11:13
Mislim da bi svako ko želi svekolikoj javnosti prikazati svoje stručno mišljenje a da je siguran da je to činjenica,trebao prvo dobro proučiti materiju pa onda izaći u javnost...jer ovaj video je jedna velika blamaža!

GALA
20.07.2019, 21:23
Meni ovaj video izgleda vise kao da neko ko je izgustirao Genosa sad da ga malo ispljuje a ne da prezentira Ketrona....spominjanje kao programiram klavijaturu na gaži,ja na gaži radim a ne cackam oko bubnja i Layera,video je totalno amaterski puno price a jako malo se reklo...pozzz

Landison
22.07.2019, 23:40
Da..autor videa je išao opravdati svoje stajalište dodatnim videom pa se čovjek još više izblamirao.Osim što je evidentna određena doza nepoznavanja materije,nameće se pitanje šta je motiv snimanja ovih videa...da nisu možda neki "viši opipljivi"motivi.Vrlo je znakovit tajming prikazivanja ovih videa...baš nakon izlaska ketronovog novog operativnog sistema sa semplerom..vidjeli smo kakvim!?:confused:

Alen P
25.07.2019, 16:15
I ja bih se malo uključio u tu temu iako nisam vlasnik Genosa. Mislim da treba neke stvari sagledati s više kuta. Mnoge stvari ovdje objašnjene pripadaju domeni navike. I to je jednostavno tako. Uživo sviram s opcijom Fingered on Bass, na taj način uživo mogu raditi stvari koje s normalnom opcijom možete samo sanjati. To je već navika. Kolega koji je postavio video o manama Genosa, očito treba opcije koje je imao valjda i Casio Sa20. Dakle, jednim prstom svi sviraju, s dva prsta eto mola. Tim više što s ta dva prsta on ne može prepoznati dim :p s toga smatram da je i to stvar navike, eto čovjek tako navikao i ne može bez te opcije. Meni ta opcija ništa ne znači i nije nikakva mana. Što se tiče podešavanja klavijature-bubnja u realnom vremenu, da....sjećam se kad sam 2007. kupio Tyros 2, a prije sam imao Va7. Na Va7 sam kroz svirku pojačao ili smanjio bubanj, ako sam ušao u meni, u zadanoj varijaciji sam mogao obilježiti sve snare (ili koji god element styla), i sve ih pojačati-smanjiti i uz to pohraniti u user program. To sam na Tyrosu mogao samo sanjati, i dugo me smetalo što ta opcija ne postoji. S druge strane sam se preporodio tvorničkim stylovima, samplerom, vokoderom u ono vrijeme, stoga moraju postojati i neki kompromisi u svemu tome.

Da nadodam... sjećam se da je i Casper povremeno znao skidati kapu pred mogućnostima Technicsa kn7000.

casper
25.07.2019, 18:07
Slažem se s Alenom, navika je vražja stvar. :D I tako je, i sada skidam kapu nekim stvarima koje su imali KN aranžeri (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28855#axzz5uheiGcVQ). I danas čuvam disketu s kojom si mogao napraviti konverziju ritmova od Korga, Gema, Rolanda ili Ketrona i dobiti ih u KN5000. Cjelokupan postupak se odrađivao u samoj klavijaturi, bio je potpuno jednostavan i konverzija je bilo odrađena u svega par minuta za sve ritmove koje smo imali na FD ... Ta "sitnica" ali i mnoge druge nisu bile dovoljan razlog da ostanem na klavijaturi koja je danas prošlost ali niti je to razlog da dan danas kukam što Yamaha nema na što sam se davno prije navikao. Navike su tu da se mijenjaju i ako želimo napredovati neminovno se moramo prilagođavati novim tehnologijama. Odoh malo van teme ali i Tiho odo u Bosnu pa dok čekamo njegov "replay", da malo ubijemo vrijeme.

Ono zbog čega sam reagirao na ovoj temi su dezinformacije koje je Tiho naveo. Konstantno u svojim videima vuče paralele s Korgom i Yamahom. Za objektivnu usporedbu je neophodno poznavanje sva tri brenda. Iza onoga što sam čuo, očite su velike rupe u znanju i poznavanju Genosa.

sihl
25.07.2019, 23:25
Slažem se s Alenom, navika je vražja stvar. :D I tako je, i sada skidam kapu nekim stvarima koje su imali KN aranžeri (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28855#axzz5uheiGcVQ). I danas čuvam disketu s kojom si mogao napraviti konverziju ritmova od Korga, Gema, Rolanda ili Ketrona i dobiti ih u KN5000. Cjelokupan postupak se odrađivao u samoj klavijaturi, bio je potpuno jednostavan i konverzija je bilo odrađena u svega par minuta za sve ritmove koje smo imali na FD ... Ta "sitnica" ali i mnoge druge nisu bile dovoljan razlog da ostanem na klavijaturi koja je danas prošlost ali niti je to razlog da dan danas kukam što Yamaha nema na što sam se davno prije navikao. Navike su tu da se mijenjaju i ako želimo napredovati neminovno se moramo prilagođavati novim tehnologijama. Odoh malo van teme ali i Tiho odo u Bosnu pa dok čekamo njegov "replay", da malo ubijemo vrijeme.

Ono zbog čega sam reagirao na ovoj temi su dezinformacije koje je Tiho naveo. Konstantno u svojim videima vuče paralele s Korgom i Yamahom. Za objektivnu usporedbu je neophodno poznavanje sva tri brenda. Iza onoga što sam čuo, očite su velike rupe u znanju i poznavanju Genosa.

Mozete li malo pojasniti te rupe u znanju? Ne poznate covjeka i mislim da je sasvim realan. I sam sviram Genosa i mislim da je Tiho 100% u pravu. Neki nedostatci u operativnom sistemu se moraju akceptirat. Toliko toga bih imao pregovorit Yamahi, za te novce koliko traze za aranzer. Ne vidim razlog zasto svi prozivaju Tihu kad je to nazalost realnost. Veliki pozdrav

casper
25.07.2019, 23:45
Pročitaj pravilnik foruma, citiranje na način kako si napravio nije dozvoljeno.
Onda pročitaj temu iz početka i obrati pažnju na moj post #27.

http://www.yu-midi.org/forum/showpost.php?p=307742&postcount=27#axzz5ujCDCluU

Pa onda pogledaj Tihin video na mjestima koje sam istaknuo i vidjet će ćeš gdje su "rupe u znanju". ;)

casper
02.08.2019, 18:45
Izdan je novi Update za SD9. Radi se o verziji 2.0.1 i može se instalirati samo ako je u klavijaturi 2.0.0. Piše da su popravljena dva nedostatka.

1) Fixed chords.
2) Fixed voicetron.


DOWNLOAD VERSION SD9 2.0.1 FULL (https://www.ketron.it/en/software/567-sd9-1/sd9-2-0-1)

casper
13.08.2019, 23:52
Ide to Ketronu nešto u zadnje vrijeme.

Update 2.0.2 (https://www.ketron.it/en/software/567-sd9-1/sd9-2-0-2)

1) Fixed registrations.
2) Fixed sampler.

keyboards
26.09.2019, 05:36
Lijepo je to da je ketron fiksao neke probleme ali bi jos ljepse bilo da je sempler u ovakvom obliku bio u samom izdanju klavijature. Ketron se bori koliko moze i dosta toga lijepog je uspio narocito u kvaliteti zvuka ali ipak moramo biti svjesni da su Korg i Yamaha giganti u poredjenju sa ketronom. Imaju vise novaca i svakako vecu znalacku moc, iskustvo i tehnologiju koja je gradjena godinama. Lijepo je da svi oni postoje i svi ce naci svoje kupce.
Dodato:
Osjecam potrebu da se javim na teme u kojim sam prozvan na nezgodan nacin. Za one koji neznaju zelim se prestaviti. Ja sam muzicar koji svira od 1974. Uhh al sam star:">
Poslije Hammonda i Hohner clavinet D6 presao sam na prvog korga Korg Polisix a zatim ubrzo na prvu Yamahu DX7 i Prvog Rolanda JV1080.viram i pratim sve modele Yamahe, Korga i Rolanda. I dan danas imam taj DX7, M1. i Roland JV1080. Momentalno imam 3 korga 3 yamahe i 3 Rolandove klavijature/modula. Poznajem savrseno Yamahinu, Korgovu i Rolandovu tehnologiju i pazljivo pratim. Nisam sebican covjek i pomazem svim muzicarima koji su mi i prijatelji pa i onima koji me nevole iz njima poznatih razloga koje sami imaju. Moj moto uvjek je bio:
1 neznam sve trebam konstantno uciti i istrazivati.
2 Nisam najbolji ali trudim se da budem dobar
3 Ne rusiti nikoga da bi sebe uzdizao.
4 kad si u pravu ne ostupaj ali budi spreman ako si pogrijesio da se izvines

U vezi navedenih problema sa genosom rekao sam u video.
1 finger bas mode ima manjkavosti u odnosu na Korga i Ketrona. Pokazao i dokazao iako su neki upucivali na suprotno i pominjali manual
2 U vezi sviranja ritma bez pauze na nacin na koji to rade Korg i Ketron Genos to nemoze. Sjatilo se kanadskih i nasih znalaca neki broj koji i dalje misle da mrzim Genosa sto grijese i pokusase da mi opet kazu da procitam manual ali nazalost oni su ga procitali ali ne i razumili.
3 Sto se tice drum editinga koji je u Kenosu na skali od 1 do 10 tek na broju dva u prethodnom OS u vremenu kad sam komentirao nije bilo opcije mjesanja samplova i factori kit elemenata sada ta opcija ima.
Sada direktno Casperu. Nemas potrebe da pricas protiv bilo koga da bi u pozadini stavljao sebe na prvo mjesto i uzdizao se. Nemas pravo nikome reci koliko zna ili nezna ako i sam nisi objektivan pa neznas koliko ti znas. U manualo pise sto pise. Stvar je koliko ga razumijes i koliko si vjest da uradis i ono sto nema u manualu. Ja smatram ovaj forum dobrim i potrebnim forumom. Smatram svakog clana ravnopravnim i posteno valjanim. Smatram da Casper radi ogroman pozitivni posao na ovom forumu i da se dosta razumije u stvari kao mnogi od nas. Treba samo nastaviti u pozitivnom smjeru rada foruma. Sad ce nam doci i nove klavijature akobogda pa eto imacemo i boljih tema. Lijep pozdrav svima a Casperu i forumu zelim dug i uspjesan rad. Bice mi drago da ovdje navratim gdje se osjecam kako kod kuce. Zivi bili

frki1980
18.04.2021, 11:58
Evo malog uporednog testa Ketrona SD9 i Yamahe Genosa. Skoro sam gledao YT video post korisnika Tiho, zašto je prodao Yamahu Genos, a zadržao Ketron modul. Punoća Ketrona je zaista interesantna. Iz njegovog posta se može zaključiti da Yamaha u studiju zvuči savršeno, a da je u živoj svirci, pomalo isprazna.

Ali, prosudite sami iz sledećeg videa.



https://www.youtube.com/watch?v=AbrHPwZu7Xk

casper
31.10.2021, 18:49
Nova verzija 2.0.8. za SD9
Ako imate instaliran 2.0.6. i stariji, morat ćete prvo staviti 2.0.7. i tek onda ovu zadnju.

https://www.ketron.it/en/software-2/sd9-2-0-8