PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA80 i ?


Korgminator
02.07.2005, 17:04
Pozdrav raja

Kao sto vec vjerovatno znate imam Korga PA80, zato sam Admin za PA80 sekciju :D. Sada hocu da kupim jos Korg Tritona LE 61. Samo me interesuje da li je ovo dobra kombinacija. Ja mislim da bi trebalo da valja jer su oba Korg.

Hvala

Adrijan

Dane85
03.07.2005, 14:00
Mogu da ti kazem ako drzis do korga kao sto ja isto drzim. To je perfektna kombinacija... Mnogi sviraju na PA80 i LE ... pozdrav Dane

delija_momak
03.07.2005, 16:43
Pa ako vec imas Pa80, sto ce ti Triton? Imas vec neke Tritonove boje u Pa80, a svakako mozes i semplove korisiti od Tritona. Zar nije bolje kupiti neki jeftini DX11 il V50?(ako vec nemas) Njihovi semplovi na Pa80 ili Tritonu nezvuci kao na Yamahi.
Zvuci od DX serije ce pokriti bar 60% situacija, a u kombinaciji sa PA80 (s nekim Tritonovim semplovima) si dobar za skoro 100%.
Nabavi sebi jednu od tih dvije i zvucis kao Juzni Vjetar! :wink:

Pozdrav!

delija_momak
03.07.2005, 16:47
Uostalom, mislim da je jedan Triton idealna masinka u kombinaciji sa Roland aranzerom, jer u Rolandu nemas semplera, a i orginal zvuci mu nisu kao na nekom Korgu (pogotov PA seriji). Al sto se tice ritam sekcije, za te stvari je Roland ipak mrak.

Hajd' zivio!

Moriss
30.07.2005, 21:38
Pozdrav raja

Kao sto vec vjerovatno znate imam Korga PA80, zato sam Admin za PA80 sekciju :D. Sada hocu da kupim jos Korg Tritona LE 61. Samo me interesuje da li je ovo dobra kombinacija. Ja mislim da bi trebalo da valja jer su oba Korg.

Hvala

Adrijan
Izvini sto malo kasnim po datumu, opravdano je jer sam se juce uclanio i vidim da forum ide u pozitivnom pravcu, sto me vrlo raduje.
Mozda si i kupio do sada dodatnu klavijaturu, ali evo, da ti i ja nesto sugeriram u cilju tvog najboljeg izbora:
Zavisi prvo koji muzicki zanr prevashodno pretendiras i prezentiras!
Ako su tezge u pitanju, i PA-80 moze kompletno zavrsiti posao, pod uslovom da je profesionalno sredjen, bez da se dodatno opterecujes sa jos jednom dodatnom klavijaturom.
Sigurno ti znas, ali ja samo cu ponoviti, da mnogo zavisi sve od profesionalnog ozvucenja, sto je jos jedan dopunski faktor.
Inace, moje licno misljenje je da posto vec imas Korg aranzer,na kome vec mozes sem pratnje levom rukom, da izvodis desnom -solaze, harmonske podloge, dodatnu ritmicku pratnju, arpeggio, melodiju,dvoglase, improvizacije itd, ipak uzmes dodatnu klavijaturu neke druge marke.
Ja bih ti licno preporucio, ako finansije dozvoljavaju Kurzweil K-2661.
Pozdrav.