PDA

Pokaži Full Verziju : Mikrofoni (piloti) Shure wh20 i wh 30, koja je razlika???


makl
17.02.2016, 15:07
Koja je razlika izmedu ova dva mikrofona, zanima me mozda bi uzeo neki od ta dva, trenutno imam akg, i dali mogu normalno na bazu od akg-a spajat ove...Koja je razlika u kvaliteti izmedu ova dva modela???

mirandess
17.02.2016, 16:28
Imao sam oba modela i uzasno su radila... Wh20 trebas toliko pojacati da je pocelo pucati iz njega kad se zaderes dok pjevas... Wh30 je kondenzatorski mikrofon i nekakav mi je sav bio u "basu", godinu dana sam radio na njemu i tesko da sam uspio ista uraditi sa ekvilajzerom... vazda susti, mikrofonira, i ponavljam sav je u basu bio... Nakon toga probao sam i akg c520(koliko se sjecam)koji mi se nije svidio tonski(valjda uho naviklo na wh20 i wh30) i na kraju kupio betu 58a i rijesio se svih problema...

makl
18.02.2016, 00:39
Eh da, betu 58 imam i ja i najbolja mi je od svih, ali problem je sto ona nije pilot, tj nije bezicna, meni treba neki naglavni bezicni mikrofon jer mi je puno prakticniji, jer sviram svakako na razglas...imam akg, slabiji model od 520, ali ne svida mi se bas previse, a shure mi se nekako cini bolji, gledam ova dva modela, ali nisam ih nigdje nikada probao, pa neznam kako rade, u tome je problem jedino...

kristi
18.02.2016, 01:32
Pozdrav. Ima vec nekoliko rasprava na tu temu na forumu... Druze taj akg sto imas ako nije c420 ili c520 znaci da nije pevacki nego za aerobik,konferanse i slicno( pise lepo u uputstvu ) . Uglavnom(c420 i c520) oba su jako dobra mikrofona i mogu extra da rade svirke plus imaju bolje vesanje od shure-a. Wh20 je dinamicki mikrofon i kod njega ces imati manje mikrofonije ali losiji kvalitet zvuka dok wh30 je kondenzatorski i kao i svi takvi mikrofoni osetljiviji je na mikrofoniju mada je zvuk extra. PREPORUCIO BI TI ako vec kupujes pilota da ga kupis novog kod proverenih radnji da ti ne bi uvalili svakakve kopije.
Dodato:
A sto se tice spajanja: mozes da prikacis na tu bazu ukoliko ima fantomsko napajanje,a predpostavljam da ima, c420 i c520 bez problema(samo ubodes) dok ako bi uzeo wh30 morao da odseces sa njega njegov prikljucak i nalemis zice sa njega na prikljucak od AKG-a

makl
18.02.2016, 14:16
Znaci bolje onda uzet od akg-a, jedan od ova dva modela? Imam akg c555, i vjerojatno je za to sto ti kazes, jer cim je blizu usta kada pjevas glasnije, on izoblicava zvuk, mikrofonije i nema toliko, ali problem je to sto izoblicava zvuk, nije potpuno jasan i cist, i tako to...Baza mi je sr40 dual pro...

kristi
18.02.2016, 16:29
Da shure-a prilagodis za tu bazu treba ti samo da kupis mini XLR od AKG-a(manje od 100din) i da zalemis 3 zice uglavnom nista komplikovano. Najbole bi bilo da ih probas na svojoj bazi(pozajmi od nekog kolege) i da se odlucis za neki od ova tri(wh30,c420,c520) na osnovu onog sto tebi odgovara . Mada najvaznije je pevanje, a ako dobro pevas ova 3 mikrofona ce odraditi ostalo... Samo probaj od nekog na svojoj bazi zato sto je mozda problem sa izoblicavanjem do baze. Pozdrav

makl
18.02.2016, 16:57
Pa c520 bi svakako trebao raditi na tu bazu, problem su shure, jel tako?

kristi
18.02.2016, 22:45
C520 ce sigurno da radi bez prepravke samo uzmi onaj sa mini xlr prikljuckom kao sto imas na prenosu. A radice i wh 30 samo moras da zalemis mini xlr prikjucak na njega.

makl
20.02.2016, 00:58
Nisam toliko strucan u tome pa se nebi bas igrao, ali ako je c520 najbolji u klasi ko sto svi kazu (citao sam i ostale postove i komentare), onda cu vidjet da uzmem njega...Kazem, najvise mi se svida shure beta58 zicni, koji i imam, ali mi on nije praktican, treba mi neki pilot, trenutno imam taj c555, ali nije bas nesto, ocito zbog toga sto nije za pjevanje. Wh 30 sam gledao zato sto je shureov, a vidio sam da ga koriste neki malo bolji muzicari tipa krecara i ekipe, pa sam malo trazio o njemu da vidim kakav je, a nema neku extra veliku cijenu, i tu sam naletio i na taj wh20, ali iz svega ovog, zakljucak mi je da je najpametnije uzeti c520, i rijesio sam problem...jedino neznam koliko vuce mikrofonije s njim, dali isto kao kod c555, ili vise...

kristi
20.02.2016, 14:32
I c520 je kondenzatorski mikrofom pa samim tim je osetljiviji na mikrofoniju od dinamickih ali ja sam radio i sa c420,c520 i sad radim sa wh30 tako da pazljivim rasporedom zvucnika u sali moze lako da se izbegne mikrofonija.

makso68
21.02.2016, 11:14
Ne znam o čemu pričate?Sa AKG C 520 nikad nisam imao mikrofoniju,a znao sam biti na metar od zvučnika.Koristim ga već 4 godine i nikad nisam imao problema.Pozdrav!


Sent from my iPhone using Tapatalk

makl
22.02.2016, 20:01
Hvala makso, svakako rijesiti ste mi dilemu i puno pomogli, u tom rangu ocito je c520 najbolje rijesenje. Hvala svima

palachinak
23.02.2016, 18:45
Ja radim C520 vec 6-7 godina, dobar je, mozda je malo dublji, stalno pojacavam visoki pa me ponekad dribla mikrofonija. Mozda su trebali staviti malo ergonomicniji nosac, kad sviram ceo dan boli me desna ushna skoljka! Sad kad sam svirao tri dana oko nove godine bolelo me uvo mesec dana!