PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha MOXF6 učitavanje boja?


golub
16.01.2016, 16:19
Kako da ucitam boje sa flesa u Yamaha mo XF6.U mitrosu su mi rekli da prima boje sa motifa xs ,xf,ali nije bas tako.Da li ih treba konvertovati sa nekim programom ili ucitati na odredjeno mesto?Na sintu imam nekih ubacenih semplova znaci moze ali je ipak problem.Hvala !!!

golub
07.02.2016, 23:19
Ne mogu da verujem da niko nista ne zna na ovu temu

sxkn7
08.02.2016, 01:21
ja ti nisam 100 % siguran ali mislim da MOXF6 nema nikakvu unutrašnju memoriju (za razliku od "starijeg brata" Motifa XF koji ima fabrički flash od 128 MB koji se može proširiti). Za MOXF6 moraš kupiti flash karticu. Imaš od Yamahe FL512M (512 MB) ili FL1024M (1024 MB). 1024 MB je maksimalno moguće proširenje. Možeš kupiti i malo jeftinije kartice od Mutec-a:
FMC-05 (512 MB) i FMC-06 (1024 MB). Nemoj kupovati Mutec FLC-07 jer ona ima 2048 MB a to je samo za Motifa XF i mislim Tyros 4 i 5.

Vjerujem da se mogu staviti boje u MOXF6 od prošlih Motif-a (ako si ugradio neke od dvaju gore spomenutih proširenja i formatirao prije upotrebe) ali mislim da MOXF6 ne prima boje koje nisu Yamahine odnosno kupljene i skinute sa Yamahamusicsoft. Ovdje na forumu je ranije postavljeno pitanje da li se u MOXF6 mogu stavljati naši "narodnjački" samplovi ali još nijedan kolega to nije potvrdio. Možda da ti prvi to probaš pa nam javiš...

p.s. razlog zbog kojeg ti niko nije odgovorio može biti zato što si stavio pitanje pod Yamaha aranžere a trebao si staviti pod Yamaha synth jer MOXF6 nije aranžer. Stavljaj ubuduće pitanja na prava mjesta na forumu i možda brže dobiješ odgovor !

srdjan motif
09.02.2016, 00:05
Moxf cita set od predhodnika Motif Xf , Xs a I od Es. Samo problem je ako ucitavas set Od Motif Es imaces problem sa Efektima moraćeš sve efekte ti da namestiš manuelno. Jer drugi je format Na Motif Es format je W7A. XS format je X0A, Motif Xf format je X3A.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

golub
18.02.2016, 18:38
Hvala kolege na savetima.Imam fles memoriju od 512mb i imam neki set videcu u kojem je formatu
Dodato:
Hvala kolege na savetima.Imam fles memoriju od 512mb i imam neki set videcu u kojem je formatu

Set u sintu je u x6a formatu.Da ne bi dzabe placao set da li ce se ucitati set od motifa xf u x3a formatu?Hvala

srdjan motif
05.03.2016, 14:04
Dosta mojih drugara koriste set od Xf samo su ucitali I ono radi. Imas u Download sekciji set za xf skini pa probaj

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

golub
14.04.2016, 09:28
Ubacio sam set od xs i xf odlicno radi klavijatura

srdjan motif
14.04.2016, 15:03
Pa ja sam ti reko druže samo dobar kvalitetan set od predhodnika ima ds radi ko shvajcarac

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

smuchac
14.04.2016, 22:46
Moze li mali review klavijature? Mislim se uzeti tu klavijaturu pa da cujem iz prve ruke ako nije problem. ;)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

srdjan motif
19.04.2016, 20:06
Ja ti preporučujem da ne uzimas Moxf imao sam I prodao sam posle prve svirke. Jedino sto je po meni plus za nju je Flash memorija ucitas jednom I to je to. A ton previse sintetike bar za mene. Sad ne znam za sta ti treba dal za Bas I Kontru, Solo ili oboje Bas I kontra za mene su previše mutne a solo izlazi korektno nista poslebno. Dok za manje pare Motif Es ili Xs daje mnogo mnogo vishe. Dugo sam imao Motif Es I bio sam prezadovoljan sa njim naj iskrenije. Nadam se da sam ti pomogo. Pozzz

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Sky Net
19.04.2016, 21:59
Ne znam iz kog bi razloga MoXF izlazio ''mutno''. Koliko znam, audio engine i processing je isti kao i kod Motif XF, sto bi znacilo da i on zvuci ''mutno''.
Ja bas u zadnje vrijeme razmisljam o MoXF-u kao pojacanju za Tyros.
@srdjan motif, ja sam istu muku mucio i sa Tyros-om, veliki broj farbi koje imam je bio upravo takav, muljav, tanak i nedefinisan, ali sam to vremenom upeglao, pa to sad ima nekog smisla. A da je na prvoj svirci bilo sve kako treba, daleko od toga.

Evo odlicnog poredjenja fabrickog materijala MoXF-a i njegovog velikog brata, MOTIF XF.

https://www.youtube.com/watch?v=ToqH24lvA0E

smuchac
20.04.2016, 00:10
Ovaj video i 100 drugih sam gledao pa sam se sad zaprepastio na ovolike kritike kolege srdana. Ovo novo kosta manje od 1000€ a XS ili XF po 1500-2000€ polovni. Znam da jesu bolji i to taman duplo i cijena je ok ali cuju se isto u svim fabrickim bojama pa ta mutna situacija mi ne ide u glavu slusajuci konkretno ovu gore snimku. Ako bih uzimao,uzeo bih za band. Za rock band je ovo predobro po mom misljenju a misljenja nikad dosta...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Sky Net
20.04.2016, 00:27
Svoj Tyros sam naveo samo kao primjer, i tu konkretno mislim na narodnjacke farbe, tipa truba, buzukija, narocito harmonika i tome slicno. Na fabrickom materijalu (osim bubnja i bassa) sam imao neke minimalne prepravke. E sad na sta konkretno @srdjan motif misli, to ne znam.


Sent from my iPhone 6S

srdjan motif
20.04.2016, 07:55
Mislio sam na Bas i kontre njih nisam mogao da namestim da rade kao na predhodniku i efekte sam postavio sve isto kao na Xf pozajmio sam Xf da bi uradio sve kako treba ali razlika je bila po meni velika ne znam kako to da obijasnim kako je to zvucalo po meni Solo je radio korektno Buzuki, Harumunike, Sax ali Bas mi je pravio samo guzvu i buku a nista ne odvaja, set sam bio konvertovao sa Kronosa. taj set na Xf Xs i Es radio je mnogo mnogo bolje, zato sam pitao dal ce koristiti samo za bas i kontru ili bas i solo. e sad najbolje je da ti to isprobas negde pa da vidis dal ti odg meni nije odg kazem za mene, dosta mojih drugara je koriste isto kazu za taj problem za bas i kontru ali oni je koriste vise za solo tako da im to ne predstavja problem. Mozda treba tu vise da se cacka da se zagreva stolica ja nisam imao toliko vremena, svirke su isle a trebao mi spreman instrument.
Nasao sam ovaj klip ovde malo muljak
https://www.youtube.com/watch?v=UslqL4Ct_1k
dok na ovom klipu isti decko svira na Xs
https://www.youtube.com/watch?v=UK46x1BpP54

Sky Net
20.04.2016, 16:01
@srdjan motif Sad mi je jasno na sta mislis. Meni na ovim monitorima na kojima slusam, ovo zvuci potpuno drugacije. Na prvom snimku kao da fali i visokih i srednjih na kontri, a bass binova kao i da nema, dok je na drugom klipu, sve na mjestu, bas kako treba. Upravo to sto kazes, ne sumnjam da se moXF moze utegnuti kako treba, samo nisi imao vremena. Na kraju, nema razloga da to ne bi moglo zvucati po p.s.-u.
Evo snimak gdje bass ide sa moXF-a, zvuci odlicno, cvrsto, puno, nemam nikakve zamjerke.

https://www.youtube.com/watch?v=fqPi6AJmulA

srdjan motif
20.04.2016, 21:05
To je taj rad. U sustini sve moze da se namesti samo treba dobro da se zagreje stolica. :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

golub
22.04.2016, 20:07
Srdjane ako ne mozes da prodas svoj es ne moras ga reklamirati preko foruma i kuditi klavijature mnogo bolje od nje po svim karakteristikama!!Da ih ne pominjemo sve
Dodato:
Kako mozes porediti snimke koji su snimani obicnom VHS kamerom?A to sto pises za pratnju da je mox muljav, zasto Ljubisa Tajson [kralj nad kraljevima za pratnju] svira na njoj?Toliko o realnosti

smuchac
22.04.2016, 21:16
Slusao sam bar 50 videa na youtubeu s njom i nikako ne mislim da je mutna. Narodno doduse nisam slusao niti me zanima tako da daleko od toga da je mutna i takoder daleko od toga da je kao Xf i sl....

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

golub
22.04.2016, 21:32
Motif xf je duplo skuplja kljava od moxf-a ali sigurno ne radi duplo bolje.Tako da mox za te pare vredi u odnosu na motif

smuchac
23.04.2016, 15:21
Takvog sam i ja misljenja iako niti jednu nisam svirao. Zato sam i pitao jer ne moram biti u pravu sto je ipak vrlo vjerojatno.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

srdjan motif
23.04.2016, 20:00
Srdjane ako ne mozes da prodas svoj es ne moras ga reklamirati preko foruma i kuditi klavijature mnogo bolje od nje po svim karakteristikama!!Da ih ne pominjemo sve
Dodato:
Kako mozes porediti snimke koji su snimani obicnom VHS kamerom?A to sto pises za pratnju da je mox muljav, zasto Ljubisa Tajson [kralj nad kraljevima za pratnju] svira na njoj?Toliko o realnosti
Druze odakle ti to da nisam prodao Es? Prodao sam ne jedan nego neznam ni broj sviram na Fantoma I Kronosa. A posto radim sa instrumentima imam ih dosta. Ja sam reko MOJE mishljenje da se meni nije svidela I naveo sam isto da nisam imao vremena da je sredjujem jer svirke su isle a trebao mi spreman instrument. Tako da mislim da nema potreba za napadima. Sve najbolje :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk